Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.


Cyberpunk 2077 Tartışma Konusu

The Goat

el capitano
Emekli
Premium++
Katılım
8 Nisan 2020
Konu
558
Mesaj
8,319
Toplam Beğeni
3,006
Konum
Nitro Zone
Favori Güreşçisi
Daniel Bryan
RPG Karakteri
Wade Barrett
Kredi
3525
2 hafta önce aldım, dün yeni indirdim. Şu ana kadar fena gitmedik ya, daha 10-15 dakika oynadım ama bir sıkıntı yok. Hatta beni baya şaşırttı. Şu anda Ultra RTX ayarda 36-42 arası FPS alıyorum. Sanırım normalmiş, düşürünce 70'e kadar çıkıyor. Görüntü kalitesi de aman aman değişmiyor cisimlerdeki yansımalar hariç kaliteyi düşürünce. Yalnız oyun ve kullandığı İngilizce baya karışık geldi. Yani oyun merak ettiriyor ama ulan ben bu oyunu aylarca oynarım şekli çekmedi beni içine. Yani trafikte gidiyorsun insana şu şehrin her yerine bir gireyim havası gelemiyor.

3 saate yakın oynadım bugün. Ayrıntılı yazayım bir şeyler.

Oyunun şöyle bir havası var. Ve ben bu havadan ne yaparsam yapayım kurtulamadım. Sanki bana bu oyun piyasaya çıkmadan, ya da büyük trailerları demoları vs. yayınlanmadan al bir bak nasıl olmuş diye yollanmış gibi. Oyunda aşırı bir şekilde detay çalışılmış, aslında muhteşem de bir şehir oluşturulmuş. Kaplamalar aşırı başarılı, neredeyse insan yaşamındaki her şey oyuna aktarılmaya çalışılmış ama çok büyük bir sorun var ki bu bana göre büyük bir eksi. Şehir, sizi keşfetmeye çağırmıyor. Ulan başlarım görevine zartına zurtuna, şu aracımı bir çağırayım da 2 tur atayım demiyorsunuz. En azından bende o his uyanmadı. 2018'de çıkan Spider-Man oyununda saatlerce ağ atarak dolaşıp bundan über derece keyif alabilirsiniz, RDR2'de saatlerce kırsalda at sürüp avlanarak kamp kurarak arada şehre uğrayarak günler geçirebilirsiniz, hepsini geç yüzlerce saat GTA'da free roam takılabilirsiniz ama bu oyunda onu yapamıyorsunuz. Yapabilmek anlamında olarak değil, içinizden gelmiyor.

Buradaki en büyük sorun NPC'ler. Aga dünyanın en kötü yapay zekası olabilirler. Kıyafetlerinin absürtlüğü dışında 1 gram özenilmedikleri çok belli. Bu oyun 8 yıldır geliştiriliyorsa bu NPC'lere en fazla 2 gün ayrılmış, çok belli. Oyunda hiçbir şey yapmıyorlar. Sadece ya düz yürüyorlar, ya da duruyorlar. Aşırı bir şekilde sırıtıyorlar. Ve düz yürümek derken cidden düz, ne bir topallayanı var ne bir sağda solda durup dinleneni, oturanı vs. Resmen herhangi bir kıyafet mağazasından plastik manken koymuşlar ya da kurmalı oyuncak kurmuşlar gibi. Spider-Man'den örnek vereyim mesela, oyunun yüzde 80'i çatılarda binaların tepelerinde geçiyor ama spider-man aşağı indiği anda NPC'ler bir tepki bir şey veriyorlar, geliyorlar sırtını sıvazlıyorlar, fotoğraf çekilmek isteyenler oluyor etkileşime giriyorsun vs. Ben yarım saat bu NPC hareketlerini izledim, "talk" diyor X'e basıyorsun sadece 1 tane random line söylüyor. Ne bileyim çok kötü yani. Üstüne tamamen konu mankeni olarak konuldukları da görüş alanının biraz dışında çıktıktan sonra kaybolmalarından belli. GTA oynayanlar bilirler oyun içinde birine öldürmeden ateş et, arabayla çarp. Adam kaçsın. Bir süre sonra takip et, adamı hala koşarak kaçarken bulabilirsin. Burada etrafla çatışıyorsun sadece ellerini kafa hizasında havaya kaldırıyor. 0 ruh. Ulan yanlışlıkla bir ara el bombası attım, ulan insan kaçar bari anasını satayım duruyor sadece.

Oyunun dövüş dinamikleri de sıkıntılı bence. Oyunda canın bitmesi imkansız neredeyse. Bir göreve giderken kenarda 6. çete mi ne öyle bir şey gördüm, hadi bir şunları temizleyeyim dedim daldım ortalarına 3 el bombası 5-10 el sıktım temizlendi. 2 adam kaldı siperde, ulan dedim bir yanaşayım aksiyon olsun adamlar açık alandayım vuramıyor beni. Biri kırmızı kılıcını çekti sallıyor sallıyor vuramıyor. Oyunu da normalde oynuyorum. İsabet konusunda reziller. Polise yardım ettim bir scavenger saldırısında, açık alanda sıka sıka gittim valla 1 tane mi isabet aldım. Polisler de aynı şekil. Ulan dedim bakalım ne oluyor aranma seviyemi yükselttim, çıktım açık alana gelene verdim küsküyü verdim odunu. Anca o zikzak çizen elemanlar geldi aldı beni. Onlar olmasa tahminen NCPD'nin kökünü kazırdım.

Bu arada NPC'ler kötü yapıldıkları kadar sorunlular. NPC olmayan sadece stealth takıldığım, combat training yaptığım vs. yerlerde 50-60 fps'leri görürken olaya 3-4 hikaye dışı NPC girdiği anda 30-40 fps.

Eğer bu NPC işini yapamıyorlarsa, koymasalar daha iyiydi. Hatta iddia ediyorum gereksiz NPC'leri off özelliği getirsinler baya satışlar da artar beğeniler de. Mesela Wolfenstein: Youngblood'da oyun Nazi kontrolündeki Paris'te geçiyor, ortada bir tane bile insan yok Nazi askerleri ve robotları hariç ama sarıyor aga.

Ama aşırı kötü, berbat, oynanmaz diyemem. Yani oyunların geleceği bu ulan diyorsunuz. Ne zamandır böyle her şeyle etkileşime girilebilecek bir oyun istediğimden benim bu yöndeki isteğimi karşılıyor. Bir 10 saat falan gömeyim, daha da detaylı yazarım.

Bu arada şu ana kadar bug konusunda korkunç bir sıkıntıya düşmedim. 1-2 tane sıkıntı vardı oynanıştan bağımsız (yokuşta park eden arabanın açılı bir şekilde havada durması, kaplama içine giren tuvalette ayakta işeyen NPC vs.) ama çok sorun etmedim.
 

erencanozz

Long term smackdown fan.
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Mayıs 2021
Konu
6
Mesaj
117
Toplam Beğeni
12
Favori Güreşçisi
Moxley White İbushi
Buglardan ve fps droplardan oynanmayan, hikayesi yarım, final boss u oyun dünyasının gördüğü en az hypelanmış ve en güçsüz final bosslardan bir tanesi. Yan hikayelerin ana hikayeden güzel olduğu oyun mu olur ya. Evet oyun özellikle başında ve biraz ortasında insanı içine çekiyor. Fakat tam tatmin olacakken bitiveriyor. CD PROJEKT RED in altından kalkamadığı bir proje oldu malesef. Keşke çıkışını bir kaç ay daha erteleyip adam gibi çıkartsalardı şu oyunu. Sabırsız ve toxic oyuncu kitlesinin kurbanı oldular. Sağlık olsun, online modu çıktığı zaman görüşmek üzere.
(Oyunu beğendim bu arada)
 

Üst