Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.


Rey Fenix Kariyer İncelemesi

Ring Adları - Fénix, Fenix El Rey, The Kıng, King Phoenix, Máscara Oriental, Rey Fenix
Doğum;30 Aralık 1990 Mexico City , Meksika
Çıkış; 2005Asistencia Asesoría y Administración (2011–2016)
AAA ilk çıkışından önce, Mascara Oriental, mitolojik kuştan sonra Fenix olarak yeniden adlandırıldı ve yeni bir maske verildi. 27 Ocak 2011'de Atomic Boy ve Gato Eveready'nin gerçek kardeşi Dark Dragon, Tigre Cota ve Tito Santana'yı altı kişilik bir takım maçında yendiği ilk maçında güreşti. Fénix, kardeşi ile bir hikaye rekabetinde anında rezerve edildi. 18 Haziran'da TripleManía XİX'TE Fénix, Aero Star, Argos ve sugi San ile sekiz kişilik bir tag team dark maçında takım kurdu ve burada La Milicia Extrema (Dark Dragon, Decnis, Tigre Cota ve Tito Santana) tarafından yenildi. Yılın ilerleyen saatlerinde Fénix, Jack Evans ile bir ortaklık kurdu ve sonuç olarak Los Perros del Mal lideri El Hijo del Perro Aguayo ile olan rekabetine katıldı. 16 Aralık'ta Guerra de Titanes'te Fénix ve Evans, aguayo ve Perros del Mal stablemates Halloween ve Héctor Garza tarafından mağlup edildiği altı kişilik bir tag team maçında eski Gato Eveready Drago ile takım kurdu.

7 Ekim 2012'de Héroes Inmortales'te Fénix, AAA ve Lolita'nın Alan Stone ve Jennifer Blake'e AAA World Mixed Tag Team Championship için dört kişilik bir maçta başarısız bir şekilde meydan okuduğu ilk unvan fırsatını aldı. 3 Kasım'da Fénix, ilk turda dört kişi maçında Dark Dragon, Drago ve Toscano'yu yenerek açılış AAA Fusión Şampiyonunu belirlemek için bir turnuvaya girdi. Turnuvanın finalinden önce Fénix, 2 Aralık'ta Guerra de Titanes'te altı yönlü bir merdiven maçında AAA Cruiserweight Şampiyonasında bir atış aldı, ancak Los Perros del Mal üyesi Daga tarafından yenildi. 17 Mart 2013'te Rey de Reyes'te Fénix, sadece onu değil, aynı zamanda crazy Boy ve Juventud Guerrera'yı turnuvanın dört kişili eleme finalinde ilk kez AAA Fusión Şampiyonu olmak için mağlup ettiğinde daga'dan intikam aldı. 16 Haziran'da Triplemanía XXI'DE Fénix, Meksikalı güçler (Crazy Boy ve Joe Líder) tarafından elenen son takım olan boş AAA World Tag Team Championship için beş kişili bir tag team maçında Drago ile takım kurdu. 18 Ağustos'ta Héroes Inmortales VII'DE Fénix, 2013 Copa Antonio Peña'ya girdi ve ilk tur maçında El Mesías, Monster Clown ve Silver King'i mağlup etti. Daha sonra aynı olay, Fénix finalde la Parka tarafından yenildi, dört kişili bir maç, hangi da Chessman ve El Hijo del Fantasma dahil. 16 Mart 2014'te Rey de Reyes'te Fénix, sekiz kişilik bir Domo de la Muerte'yi kazandığında ilk Lucha de Apuestas'ı kazandı, kendi maskesini kurtardı ve Steve Pain'i başını traş etmeye zorladı. 17 Ağustos'ta Triplemanía XXII'DE Fénix, AAA Cruiserweight Championship için de itiraz edilen on kişili bir şampiyonluk birleşme maçında AAA Fusión şampiyonluğunu ortaya koydu. Maç sonunda El Hijo del Fantasma tarafından kazanıldı. Fénix daha sonra 29 Ekim'de prömiyeri yapılacak olan yeni El Rey programı Lucha Underground'da rol alan beş AAA güreşçiden biri olarak ilan edildi.


Japonya (2012 - 2013)
27 Kasım 2012'de Fénix, Tokyo'daki Korakuen Hall'da, birkaç AAA işçisinin katıldığı Women's wrestling promotion Wrestling Wave tarafından düzenlenen bir etkinliğe katıldığında Japon çıkışını yaptı. Fénix, Ayako Hamada, Bachiko ve Cima tarafından yenildikleri altı kişilik bir takım maçında Lolita ve Pimpinela Escarlata ile takım kurdu.

2 Eylül 2013'te Fénix, ghc Junior Heavyweight Championship'e gitme niyetini açıklayan Pro Wrestling Noah ile bir tur yapmak için 7 Eylül'de Japonya'ya döneceğini açıkladı. Ertesi gün, Fénix ile hüküm süren şampiyon Taiji Ishimori arasındaki başlık maçı 22 Eylül için resmi olarak yapıldı. Fénix turuna Perulu güreşçi Kaiser'i yenerek başladı. 12 Eylül'de Fénix, ıshimori ve Yoshinari Ogawa'nın Ishimori ve Atsushi Kotoge'u yendiği bir takım maçında ıshimori'yi tutturdu. Kemer maçına giderken, Fénix Ishimori'ye karşı iki pinfall zaferi daha attı, ancak 22 Eylül'de Ghc Junior Heavyweight Championship maçında şampiyon tarafından yenildi. Maç ayrıca Fénix'in Noah ile yaptığı ilk turun sonunu da işaret etti.

Lucha Underground (2014–2018)
Ağustos 2014'te Fénix, El Rey'de yeni bir Amerikan televizyon dizisi olan Lucha Underground'da rol alan beş AAA güreşçiden biri olarak ilan edildi. Fénix, 12 Kasım'da Drago ve Pentagón Jr. ' I yenerek üçüncü bölümde giriş yaptı . eski Karanlık Ejderha Pentagón Jr. ' I sabitleyerek üç kişilik bir ana etkinlikte. önümüzdeki haftalarda, iki gerçek hayattaki kardeş aralarında bir hikaye rekabeti geliştirdi. 14 Ocak 2015'te Fénix, Lucha Underground Championship için Prince Puma'ya başarısız bir şekilde meydan okudu. Fénix daha sonra Mil Muertes ile yeni bir rekabete girdi ve onu tekler maçında yenen ilk güreşçi oldu.[62] hikayenin bir parçası olarak, muertes'in vale Catrina Fénix'e gelmeye başladı, sonunda Muertes'in ona dönmesine neden oldu. Ancak Fénix, Catrina'yı kurtardı ve onu kendi uşağı olarak aldı. rekabetin doruk noktası, 18 Mart'ta Fénix'in Muertes'i "mezar sonuçları" tabut maçında yendiği bölümdü.19 Nisan'da Ultima Lucha'da, Lucha Underground'un birinci sezon finali olan Fénix, Azteca Madalyonlarının diğer altı kazananını yendi ve Tanrıların şampiyonunun açılış hediyesi oldu ve Lucha Underground Şampiyonasında gelecekteki bir atış kazandı. 14 Kasım'da ikinci sezon prömiyerinde Fénix, Gods Championship'in armağanını Kral Cuerno'ya kaybetti. 21 Kasım'da, Fénix, bir merdiven maçında Kral Cuerno'dan unvanı geri aldı. ertesi gün Fénix, Lucha yeraltı şampiyonasını kazanmak için Mil Muertes'i yendi. 12 Aralık'ta 20 kişilik Aztek savaş maçında matanza'ya unvanını kaybetti.[69] 31 Ocak 2016'da Ultima Lucha DOS'ta Fénix, Jack Evans, Johnny Mundo ve PJ Black'i yenmek için Aero Star ve Drago ile birlikte Lucha Underground Trios şampiyonluğunu kazandı Lucha Underground'un ilk Triple Crown Şampiyonu oldu. Drago, Kobra Moon'a karşı bir savunma sırasında Fénix ve Aero Star'ı açtığında 7 Mayıs'ta unvanını kaybettiler, Pindar ve Vibora.] Ultima Lucha Tres'te Fénix, Marty "the Moth" Martinez ile bir lucha de Apuestas Mask vs. Hair maçında yenerek bir rekabetin doruğuna ulaştı.

Seri, sezon finali Ultima Lucha Cuatro'dan sonra durduruldu.

American independent circuit (2015–2019)
28 Ağustos 2015'te Fénix, 2015 Battle of Los Angeles turnuvasına katılarak Pro Wrestling Guerrilla (PWG) için ilk turunu yaptı ve ilk tur maçında Matt Sydal'a kaybetti. 4 Eylül'de Fénix, Aero Star ve Drago, 2015 King of Trios turnuvasına "Team AAA"olarak katıldığında başka bir Amerikan promosyonu olan Chikara için ilk çıkışını yaptı. İlk tur maçında centilmen Kulübünü (Chuck Taylor, Drew Gulak ve Swamp Monster) yendiler. ertesi gün, Team AAA, turnuvanın yarı finallerine ilerlemek için Nightmare Warriors'ı (Frightmare, Hallowicked ve Silver Ant) yendi 6 Eylül'de Team AAA, ilk olarak yarı finalde the Devastation Corporation'ı (Blaster McMassive, Flex Rumblecrunch ve Max Smashmaster) ve daha sonra Bullet Club'ı (A. J. Styles ve YoungBucks [Matt Jackson ve Nick Jackson]) 2015 King of Trios'u kazanmak için finalde. 6 Mayıs 2016'da Fénix, Aaw: Professional Wrestling Redefined için ilk çıkışını yaptı ve Pentagón Jr. ' a kaybetti Temmuz 2016'da Fénix'in Amerika Birleşik Devletleri'nde tam zamanlı çalışmaya başlamak için San Diego'ya taşındığı bildirildi. 2 Eylül'de Fénix, PWG'YE geri döndü ve 2016 Los Angeles Savaşı'na girdi ve ilk turda Will Ospreay tarafından elendi. iki gün sonra, Fénix ve Pentagón Jr. PWG Dünya Tag Team Şampiyonası için genç Bucks'a başarısız bir şekilde meydan okudu. 12 Ekim'de Fénix, Lucha Ilimitado'nun açılış etkinliğinde Jeff Cobb, Jonathan Gresham ve Sonjay Dutt'u yendi ve ilk Corazón de Oro Şampiyonu oldu. 18 Mart 2017'de Fénix ve Penta El Zero M, genç Bucks ve Matt Sydal ve Ricochet'i üç kişilik bir maçta mağlup ederek PWG World Tag Team Championship'i kazandı. 1 Eylül'de Fénix, ilk tur maçında Rey Horus'u yenerek 2017 Los Angeles Savaşı'na girdi. iki gün sonra, Fénix Zack Sabre Jr. ' I yendi. Keith Lee tarafından elendiği turnuvanın yarı finallerine ilerlemek için. 20 Ekim'de Fénix ve Penta, Pwg Dünya Tag Team şampiyonasını Jeff Cobb ve Matt Riddle'a kaybetti.

Mexican independent circuit (2016–2019)
AAA'DAN ayrıldıktan sonra, Fénix yeni ring adı "Rey Fénix" (Kral Phoenix) altında çalışmaya başladı. Fénix, promosyondan ayrıldıktan sonra yeni bir isim bulsa da, AAA, adını "Fénix el Rey" (Phoenix the King) olarak değiştirmesine neden olan Rey Fénix adını markalaştırdı ancak Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışırken hem Fénix hem de Rey Fénix'i kullanmaya devam etti. 27 Ocak'ta Fénix, yakın zamanda AAA'DAN ayrılan diğer üç güreşçiyle birlikte La Rebelión ("isyan") adında yeni bir ahır kurdu; Daga, Garza Jr. ve kardeşi Pentagón Jr., şimdi Penta 0M olarak bilinir. ertesi ay, AAA da Fénix el Rey adını kaydederek, Fénix şimdi Rey Fenix olarak bilineceğini açıkladı.

Impact Wrestling (2018–2019)
Rey Fénix, Nisan 2018'de Wrestlecon'da Impact Wrestling vs Lucha Underground ortak tanıtım etkinliğinde Impact Wrestling ile giriş yaptı. Fénix ve kardeşi Pentagón Jr., Impact Wrestling Dünya Şampiyonu Austin Aries ile üçlü bir tehdit maçında savaştı. Fénix ve Pentagón Jr.daha sonra Impact Wrestling Redemption etkinliğinde bir maçta birbirleriyle karşılaştıkları açıklandı. maç daha sonra Austin 'in Impact World Championship'i savunduğu üçlü bir tehdit maçına değiştirildi. . 30 Ağustos Impact bölümünde Fénix, Impact X Division Championship için Brian Cage'e başarısız bir şekilde meydan okudu. 12 Ocak 2019'da Pentagón ve Fénix, Meksika'daki TV tapings sırasında Impact World Tag team Championship'i kazanmak için LAX'İ yendi.Impact Wrestling Rebellion'da. Tam Metal Mayhem maçında lax'e geri döndüler.Major League Wrestling (2018–2019)
Rey Fénix, 11 Ocak 2018'de ABD merkezli Major League Wrestling (MLW) için ilk çıkışını yaptı ve MLW'NİN "Zero Hour" şovunun bir parçası olarak kardeşi Pentagón'a kaybetti. ertesi ay Los Lucha Bros (Pentagon ve Fenix), "Team TBD" yi (Jason Cade ve Jimmy Yuta) ve Dirty Blondes'ı (Leo Brien ve Mike Patrick) yenerek yeniden başlatılan MLW'DE MLW Dünya Tag Team Şampiyonası'nın ilk sahipleri oldu. 8 Kasım 2018'de düzenlenen MLW Fightland'da Los Lucha Bros, MLW Dünya Tag Team şampiyonasını L. A. Park ve El Hijo de L. A.'nın baba/oğul takımına karşı başarıyla savundu. Park. takım, 2 Şubat 2019'da MLW Tag Team Championship'i Hart Vakfı'na (Teddy Hart ve Davey Boy Smith Jr.) kaybettiklerinde Superfight'a kadar şampiyonluklara sahip olacaktı. Fenix ve Penta, 2 Mart 2019'da gerçekleşen Mlw'nin bir sonraki etkinliği olan Intimidation Oyunları'nda yer aldı

AAA'ya Dönüş (2018-Günümüz)
AAA'NIN Verano de Escándalo şovunun ana etkinliğinden sonra Fénix, AAA dönüşünü yaptı ve yeni taçlandırılmış AAA Mega Şampiyonu Jeff Jarrett de dahil olmak üzere rudos'a saldırdı. Gösteriden sonra Fénix, AAA ile tam zamanlı olarak imzalanmadığını, ancak bağımsız bir güreşçi olarak çalıştığını ve istediği yerde çalışabileceğini belirtti. AAA için çalışırken "Fénix"olarak isimlendirilecekti. 2 Ağustos'ta Fénix, Flamita ve Bandido'yu bir numaralı yarışmacı olarak yendi ve Triplemanía XXVI'DE şampiyonluk için Jarrett ile yüz yüze geldi. Triplemanía XXVI'DE Fénix, kariyerinde ilk kez AAA Mega Şampiyonu olmak için Jeff Jarrett'ı sabitledi. Fénix başlangıçta Guerra de Titanes'teki AAA Mega şampiyonluğunu Brian Cage'e karşı savunduğu açıklandı, ancak gösteriden birkaç hafta önce yaşanan bir yaralanma nedeniyle Fénix şampiyonluğu savunamadı. yaralanma nedeniyle, başlangıçta planlandığı gibi Lucha Capital turnuvasında da yarışamadı. Laredo Kid turnuvayı kazandı ve Mega şampiyonluk için bir sonraki yarışmacı olarak konumlandırıldı.Consejo Mundial de Lucha Libre (2018-2019)
8 Haziran 2018'de Rey Fénix, Aaa'ya döndükten sadece 5 gün sonra Aaa'nın en büyük rakibi için çalışan Consejo Mundial de Lucha Libre (CMLL) ilk çıkışını yaptı. İlk kez Rey Fénix, la Peste Negra'yı ve Último Guerrero'yu yenmek için CMLL'NİN en iyi tecnicos, Carístico ve Místico ile birlikte çalıştı. ertesi hafta CMLL görünümü için "Kral Phoenix" olarak faturalandırıldı. Gösteriden sonra, "Rey Fénix"isminin tam yasal haklarına sahip olana kadar bu ismi kullandığını açıkladı. Kral Phoenix, AAA Mega şampiyonasını kazandıktan sonra bile CMLL için çalışmaya devam etti. Kral Phoenix ve Bárbaro Cavernario, 2018 Leyenda de Plata turnuvasının ilk aşamasında 16 Diğer güreşçiyi geride bıraktı, Bárbaro Cavernario, ertesi hafta Kral Phoenix'i yenerek turnuvayı kazandı.maçtan sonra, Kral Phoenix'in ringden yanlış bir dalış sonucu kalça veya pelvik yaralanma yaşadığı ve en az beş hafta boyunca yarışamayacağı ortaya çıktı. Yaralanmasından sonra 1 Ocak 2019'da Sin Piedad'ın yarı ana etkinliğinde CMLL'YE döndü.

All Elite Wrestling (2019-Günümüz)
Fenix ve Takım arkadaşı Penta El Zero M Tüm elit Güreş kadrosuna katıldı. Lucha kardeşler olarak, 25 Mayıs 2019'da Aew Double or Nothing etkinliği sırasında giriş yaptılar. Orada, AAA World Tag Team Champions The Young Bucks'a tag team unvan maçında meydan okudular. Lucha Kardeşler, SoCal Uncensored (SCU) üyeleriyle bir çatışmada AEW Dynamite Ekim 2 bölümünde bir görünüm yaptı. Lucha kardeşlerin, AEW World Tag Team'in ilk Şampiyonlarını taçlandırmak için devam eden turnuvaya katıldığı açıklandı.

Bitirici Hareketleri;

Fénix Driver
La Garra del Fénix
Spanish Fly
Black Fire Driver

Şampiyonlukları ve Başarıları;
Asistencia Asesoría y Administración;
AAA Fusión Championship (1 time)
AAA Fusión Championship Tournament (2013)
AAA World Heavyweight Championship (1 time)
AAA World Tag Team Championship (2 times) with Pentagón Jr.

CBS Sports;
Tag Team of the Year (2019) with Pentagón Jr.

Impact Wrestling;
Impact World Tag Team Championship (1 time) with Pentagón Jr.


Major League Wrestling
MLW World Tag Team Championship (1 time) with Pentagón Jr.


Pro Wrestling Guerrilla
PWG World Tag Team Championship (1 time) with Pentagón, Jr.

Wrestling Alliance Revolution
WAR Tag Team Championship (1 time) with Pentagón Jr.


Xtrem Mexican Wrestling
XMW Tag Team Championship (1 time) – with Dark Dragon

 

Peder

Infestation
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Ekim 2020
Konu
146
Mesaj
3,205
Toplam Beğeni
395
Konum
Kocaeli
Favori Güreşçisi
Roman Reigns
RPG Karakteri
Rey Fenix
Kredi
85
Sin Cara incelemesinden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Hazır boş vaktim varken bunu da yapmak istedim. Düşüncelerinizi bekliyorum.
 

pontiac bandit

DAYI
Emekli
Katılım
2 Nisan 2020
Konu
667
Mesaj
8,050
Toplam Beğeni
1,058
Konum
Kocaeli
Favori Güreşçisi
CM Punk
RPG Karakteri
Roderick Strong
Kredi
1260
Gayet iyi bir inceleme olmuş, düzenin falan hoşuma gitti. Fotoğraf falan eklersen başlık başına uygun çok daha güzel olur. Rey Fenix ise luchador tanımının ta kendisi direkt, ben pek sevmiyorum öyle spontane güreşi o yüzden ekstra bir sevgim yok. İyi bir güreşçi sadece benim için. Eline sağlık Kero.
 

The Goat

el capitano
Emekli
Premium++
Katılım
8 Nisan 2020
Konu
545
Mesaj
7,914
Toplam Beğeni
2,819
Konum
Nitro Zone
Favori Güreşçisi
Daniel Bryan
RPG Karakteri
Wade Barrett
Kredi
3500
Eline sağlık Kero çok çok iyi olmuş. Bulmuşsun kendini, baya güzel.
 

Peder

Infestation
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Ekim 2020
Konu
146
Mesaj
3,205
Toplam Beğeni
395
Konum
Kocaeli
Favori Güreşçisi
Roman Reigns
RPG Karakteri
Rey Fenix
Kredi
85

Deathmatch Classic

Long. Live. GCW.
Yönetici
Moderatör
Katılım
2 Nisan 2020
Konu
336
Mesaj
6,350
Toplam Beğeni
1,146
Konum
Asbury Park
Favori Güreşçisi
Rickey Shane Page
RPG Karakteri
Joey Janela
Kredi
190
Yakarsın.

Rey Fenix güncel en başarılı luchador bence tekli kariyerini iple çekiyorum, ayrılmaları hem kardeşine hem de kendisine yarayacaktır. Ellerine sağlık gardaşım benim.
 

Mr. Eyys

Eyys
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Ekim 2020
Konu
2
Mesaj
285
Toplam Beğeni
56
Favori Güreşçisi
Becky Lynch
Kendisinde büyük bir gelecek var. İleride başarılı işler yapacaktır. Bu arada eline sağlık Kero gayet iyi olmuş.
 

ReQuem

the game
Yönetici
Üst Moderatör
Katılım
5 Ekim 2020
Konu
1,641
Mesaj
4,793
Toplam Beğeni
887
Favori Güreşçisi
Triple H
RPG Karakteri
Andrade Cien Almas de El Eleganté
Kredi
5650
Ellerine sağlık Kero. Harikasın. 👍
 

Beast Incarnate

all mighty
Yönetici
Üst Moderatör
Katılım
5 Ekim 2020
Konu
3,232
Mesaj
12,692
Toplam Beğeni
2,787
Konum
İzmir/Kırklareli
Favori Güreşçisi
WALTER
RPG Karakteri
"Doctor of Thuganomics" John Cena
Kredi
14675
Kerocum eline sağlık. Bu kariyer değerlenecek bence, Fenix'i çok beğeniyorum ben. Belki Pentagon ile beraber, belki tek başına orasını bilemem ama illaki başarılar kazanacaktır AEW'da bu adam.
 

Üst