Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.


Kariyer İncelemesi | The UndertakerHazırlayan: Vicious

Mark William Calaway
(d. 24 Mart 1965), Amerikalı oyuncu ve profesyonel güreşçidir. Kariyerinde birçok başarıya imza atmıştır ve çeşitli otoritelerce tüm zamanların en büyük güreşçisi olarak gösterilmektedir.


Genel Bilgiler

Boy: 2.08 m

Kilo: 140 kg

Eğiten
Don Jardine

Debut: 1984Güreş Öncesi YaşamıMark William Calaway, 24 Mart 1965'te Houston, Texas'ta Frank Compton Calaway ve Betty Catherine Truby'nin oğlu olarak dünyaya geldi. David, Michael, Paul ve Timothy adında dört ağabeyi vardı. Waltrip Lisesi'nde eğitim gördü ve orada futbol ve basketbol takımlarında bulundu. 1983'te mezun oldu ve basketbol bursu ile Teksas, Lufkin'deki Angelina College'da eğitim almaya başladı. 1985'te, Fort Worth, Texas'taki Texas Wesleyan Üniversitesi'ne kaydoldu ve spor yönetimi dalında okumaya başladı. 1985–1986 sezonunda Rams takımı için merkez pozisyonunda oynamaya başladı. 1986'da Calaway, spor kariyerine odaklanmak için üniversiteden ayrıldı ve profesyonel güreşe odaklanmaya karar vermeden önce kısaca Avrupa'da profesyonel basketbol oynamayı düşündü.


Profesyonel Güreş Kariyeri

Eğitimi ve Kariyerinin İlk Yılları (1984- 1989)Calaway ilk çıkışını 1984 yılında Dallas, Texas merkezli World Class Championship Wrestling'de (WCCW) "Texas Red" ring adıyla yaptı. Calaway 1986'nın sonlarında Buzz Sawyer'ın yanında eğitime başladı ancak Sawyer ile anlaşmazlıklar yaşadı ve onu sevmedi. 1987 yılında Bruiser Brody'ye karşı ilk maçıa çıktı ancak maçı kaybetti. O yıllarda ringe daha sonra WWF'de de menejerliğini yapacak olan Percival "Percy" Pringle III (Paul Bearer) ile gelmeye başladı. 4 yıl burada güreştikten sonra Texas Red, 1988'de Continental Wrestling Association (CWA)'a transfer oldu. Buradaki ring ismi "The Master of Pain"di. 1 Nisan 1989'da kariyerinin ilk kemer başarısı olan USWA Unified World Heavyweight Championship'i Jerry "The King" Lawler'ı yenerek kazandı. 3 hafta sonra kemeri Lawler'a kaybetti. 5 Ekim'de de "The Punisher" ismiyle Eric Embry'i yenerek WCWA Texas Heavyweight Championship kemerini kazandı.
WCW Dönemi (1989-1990)1989'da Calaway, WCW ile anlaştı. WCW'ye debutunu heel bir karekter olarak "Mean" Mark Callous adı ile yaptı. Callous, o sıralarda sakatlanan The Skyscrapers takımından Sid Vicious'ın yerine gruba dahil oldu. 3 Ocak 1990'da, Agent Steel ve Randy Harris'e(The Road Warriors) karşı ilk maçına çıktı. Spivey ve Callous, Teddy Long'un menejerliğinde, The Road Warriors'ı yenerek Clash of the Champions X'te biraz ün kazandı. Ancak Callous'un ortağı Dan Spivey, WrestleWar'da The Road Warriors' karşı yapacakları Chicago Street Fight maçından günler önce WCW'den ayrıldı. Onun yerine maskeli başka bir üreşçi katıldı ancak Callous ve maskeli güreşçi maçı kaybettiler ve takım dağıldı. Yoluna tekli devam eden Callous, Paul E. Dangerously'nin (Paul Heyman) menejerliğinde maça çıkmaya başladı. Capital Combat'ta Johnny Ace'i yendi. Sonrasında Clash of the Champions XI: Coastal Crush'ta Brian Pillman'ı yendi.Callaway sonrasında kontrat yenileme görüşmeleri sırasında kendisinin kimse tarafından izlenmediğini ve kimsenin onu izlemek için para ödemeyeceği tarzında bir cevap aldı ve şirketteki kariyerini sorgulamaya başladı. 1990 yılında The Great American Bash'te NWA United States Heavyweight Championship için Lex Luger ile maça çıktı ancak maçı kaybetti. 1 Eylül'deki house show'da Sting'e yenildikten sonra Callous'ın sözleşmesi sona erdi ve WCW'den ayrıldı.
Calaway daha sonra New Japan Pro Wrestling'de "Punisher" Dice Morgan olarak kısa süreliğine güreş maçlarına çıktı. Ayrıca WCW'den ayrıldıktan sonra kısa bir süre USWA'ya döndü ve yeni USWA Unified World Heavyweight şampiyonunu belirlemek için bir turnuvaya katıldı; ilk turda Bill Dundee'yi yendi, ancak çeyrek finalde Jerry Lawler'a yenildi.


WWF / WWE Dönemi

"The Undertaker Yükseliyor" (1990-1991)
Ekim 1990'da Calaway, World Wrestling Federation (WWF) ile anlaşma imzaladı. Callaway'e gimmick olarak eski batı filmlerindeki cenaze sorumlularının rollerinden esinlenilerek "Mezarcı"(Undertaker) gimmicki verildi. Calaway ilk çıkışını "Kane The Undertaker" olarak 1990 yılındaki Survivor Series'de, Ted diBiase'nin takımı ile Dusty Rhodes'un takımı arasında yapılacak geleneksel elemeli Survivor Series maçında Ted diBiase'nin takımındaki gizli üye olarak yaptı. Maçta Koko B. Ware'ı finisher hareketi olan Tombstone Piledraver ile tuş etti ve onu eledi. Akabinde Undertaker Dusty Rhodes'u da eledi. Elendikten sonra Rhodes, Taker'ın menejeri Brother Love'a (Bruce Prichard) saldırınca Taker Rhodes'u kovalamaya başladı ve böylece Taker Count-out ile maçtan elendi. Buna rağmen maçı diBiase'nin takımı kazandı.
Maçtan sonraki zamanlarda The Undertaker'ın önündeki "Kane" ismi telafuz edilmemeye başladı ve böylece ismi "The Undertaker" oldu. Ayrıca bu sırada menejer değişikliğine giden Undertaker, yanına menejer olarak Paul Bearer'ı aldı.İlerleyen zamanlarda Taker, maçlarında mağlup ettiği rakiplerini maç sonu ceset torbalarına koyup taşımaya başladı. 1991 yılına geldiğimizde Taker, Royal Rumble'daki Rumble maçına katıldı. Maçta Bret Hart'ı ve Bushwhacker Butch'ı eledi fakat The Road Warriors'dan Hawk ve Animal ikilisi tarafından elendi. Maçı da Hulk Hogan kazandı.


"The Streak Begins" - WWE Şampiyonluğu ve Çeşitli Feudlar (1991-1994)The Undertaker ilk Wrestlemania maçına WrestleMania VII'de Jimmy Snuka'ya karşı çıktı. Snuka'yı kısa sürede mağlup etti ve ünlü Wrestlemania yenilmezlik serisi böylece başlamış oldu. Wrestlemania sonrasında Ultimate Warrior ile feuda girdi. Ultimate Warrior'a saldırdı ve onu bir tabutun içine kitledi. Daha sonra WWF tarihindeki ilk ceset torbası maçında Taker, Warrior'a yenildi. 1991 yılındaki King of the Ring'de Undertaker, ilk turda Animal'ı yendi ve Sid Justice ile eşleşti. Sid Justice ile olan maçları double DQ sona erdi ve böylece ikisi de turnuvadan elenmiş oldu. Sonraki zamanlarda Taker; Sid Justice, Randy Savage, Sgt. Slaughter gibi isimlerle feuda girdi. Survivor Series'de Hulk Hogan ile WWF World Heavyweight Championship için maça çıktı ve Hogan'ı, Ric Flair'ın yardımıyla yenerek kariyerindeki ilk WWF Şampiyonluğunu kazanmış oldu. Ayrıca Taker WWF tarihinin en genç WWF Şampiyonu olmuş oldu. Fakat daha sonradan bu rekor Yokozuna tarafından kırıldı.Undertaker'ın kemer serüveni çok uzun sürmedi. WWF Başkanı Jack Tunney, Hogan'ın kemeri kaybetmesinden sonra This Tuesday in Texas PPV'si için Hogan vs. Undertaker maçını duyurdu. Undertaker, yaklaşık 6 gün süren şampiyonluğunu bu şov da kaybetti ve Hogan tekrar şampiyon oldu.Şubat 1992'de Undertaker'ın arkadaşı Jake "The Snake" Roberts, Randy Savage'ın menajeri ve eşi Miss Elizabeth'e çelik bir sandalye ile saldırmaya çalıştı fakat Undertaker onu durdurdu. Böylece face turn yapmış oldu. 29 Şubat'taki Superstars bölümünde, Roberts bu olay üzerine Cenaze Salonunda The Undertaker ile yüzleştiğinde The Undertaker'ın kimin tarafında olduğunu sordu. Taker "Senin değil!" Cevabını aldıktan sonra Roberts, hem Bearer'a hem de The Undertaker'a saldırdı. Undertaker, WrestleMania VIII'de Roberts'ı yendi.
Undertaker, 1992-93 seneleri boyunca Harvey Wippleman'ın menajerliğini yaptığı güreşçilerle feuda girdi. Bu isimler Kamala ve Giant Gonzalez'di. Taker Kamala'yı Summerslam'de ve Survivor Series'de mağlup etti. Tarihler 11 Ocak 1993'ü gösterdiğinde Raw brandi, ilk bölümüyle TV karşısına çıktı. Taker Raw'ın ilk bölümünde Damien Demento'yu yendi. 1993'deki Royal Rumble'da Giant Gonzales ringe geldi ve maça dahil olmamasına rağmen Undertaker'ı eledi. Böylece Gonzalez ile feuda girdi. Wrestlemania IX'da Taker, Giant Gonzalez ile maça çıktı. Maç sırasında Gonzalez kloroform kullandığı için maçı DQ ile Taker kazandı.Daha sonra Gonzalez, Urn'ü ve Paul Bearer'ı kaçırdı. Undertaker, SummerSlam'de Gonzalez ile Rest in Peace maçına çıktı Maç sırasında Paul Bearer geri dönüp Harvey Whippleman'dan Urn'ü geri aldı. Akabinde Taker maçı kazandı ve feud sona erdi. Undertaker Survivor Series'te, All Americans vs Foreign Fanatics 4-on-4 eleme maçına katıldı. Maçta Undertaker ve Yokozuna kavgaya tutuştular ve double countout oldular. Böylece ikisi feuda girdi. 1994'deki Royal Rumble'da Taker, Yokozuna ile WWF World Heavyweight Championship Casket maçına çıktı. Maça Wippleman'ın çok sayıda adamının karışmasıyla maçı Yokozuna kazandı. Tabuta mühürlenen Taker; geri döneceğini ve asla huzur içinde yatmayacağını söyledi. Undertaker 7 ay ringlerden uzak kaldı. Bu süre zarfında sırt sakatlığının tedavisini oldu.


"Dawn of The Deadman" (1994-1996)Sonraki zamanlarda WWF, Undertaker'ı gördüğünü iddia eden kişilerin videolarını yayınladı ve döneceğinin sinyallerini verdi. Wrestlemania X'de Taker gözükmedi. Sonraki zamanlarda Ted diBiase Sr. onu anons etti ve dönüşünü yaptı. Ancak geri dönen Taker'ı canlandıran kişi Calaway değil, gerçek hayattaki kuzeni Brian Lee idi. Bu Undertaker'a seyirciler tarafından "Underfaker" dendi. Summerslam'de gerçek Undertaker, Paul Bearer ile beraber geri döndü ve sahte ile gerçek Undertaker maç yaptı. Bu arada gerçek Undertaker eski gri eldivenlerini bırakmış ve mor eldivenlere geçmişti. Maçı Gerçek Undertaker kazandı.Sonrasında Undertaker, intikam için Survivor Series'te Yokozuna ile karşılaştı ve Chuck Norris'in özel hakemlik yaptığı Casket Match'ta, Yokozuna'yı mağlup etti. Undertaker bundan sonra diBase'nin "Million Dollar Corporation" stable'ı ile feuda girdi. Bu stable'dan ilk feuda girdiği isim IRS oldu. 1995'te Royal Rumble'da Taker ve IRS maça çıktı. Maçı Undertaker kazandı. Maçtan sonra Ted DiBiase, King Kong Bundy'yi Undertaker'ın üstüne saldırttı, bu sırada IRS de Urn'u (vazoyu) kaçırdı. Taker, Wrestlemania 11'de Bundy'i mağlup etti ancak MDC üyelerinden Kama (Charles Wright) Paul Bearer'ın vazosunu çaldı ve bir zincir kolyeye çevirdi ve saygısızlık etti. SummerSlam'de Undertaker, Kama'ya bunun haddini bildirdi ve onu Casket Match'de mağlup etti. Birkaç hafta sonra Yokozuna ve Mabel, Undertaker'ın suratını ezdiler ve Deadman ameliyat olmak zorunda kaldı, böylece Taker bir kaç hafta ringlerden uzak kaldı.Survivor Series'de Undertaker, gri bir maske takarak geri döndü ve 4 vs 4 Elimination Tag Match'ta "The Dark Side" takımında yer aldı. Taker'ın Dark Side takımındaki güreşçiler onun arka alan grubu Bone Street Krew ekibiydi. (Ayrıca Taker'ın karın kısmında bu grubun baş harfleri olan B.S.K. dövmesi vardır.) Taker Mabel dışında bütün üyeleri iki dakika içinde eledi. Mabel da Taker'a yaptığı bir Leg Drop'un ardından kaçtı ve countout oldu. Bir ay sonraki In Your House 5: Season's Beatings PPV'sinde Mabel'ı bir tabut maçında yendi ve zincir kolye haline dönmüş vazoyu geri aldı.
1996 yılında Royal Rumble'da Taker, Bret Hart ile WWF Championship için maça çıktı. Maçta Diesel, Taker'a saldırdığı için Taker DQ ile kazandı ancak kemeri kazanamadı. 5 Şubat'taki rövanşta kazanan Hart oldu. 18 Şubat'taki In Your House 6: Rage in Cage şovunda Bret Hart, bu kez Diesel'la steel cage maçında karşılaştı. Diesel tam dışarı çıkacakken Taker ringin altından çıkıp Diesel'ı çukuraçekince kemer yine Bret Hart'ta kaldı. Undertaker ile Diesel arasındaki bu rekabet Wrestlemania'ya taşındı ve Wrestlemania 12'de kazanan Undertaker oldu.WrestleMania 12'den bir gece sonra Undertaker, Justin Hawk Bradshaw (JBL) ile maça çıktı ancak bu maça o gece debut yapan Mankind (Mick Foley) karıştı ve ikisi arasındaki feud başladı. İlerleyen zamanlarda Mankind, Undertaker'ın birçok maçına müdahale etti. In Your House 8: Beware of Dog şovunda Undertaker, Goldust ile Kıtalararası kemer için karşılaştı ancak maçı Mankind yüzünden kaybetti. King of the Ring PPV'sinde Taker Mankind ile maça çıktı ancak maçı kaybetti. Sonrasında feud daha da kızıştı. Summerslam'de ikili arasında Boiler Room Brawl türünde bir maç ayarlandı. Ancak bu maçta Paul Bearer, elindeki vazoyu Undertaker'ın kafasına vurdu ve ona ihanet etti. Maçı böylece Mankind kazandı. Daha sonra yoluna Bearer olmadan devam eden Taker, In Your House 10: Mind Games'de Goldust ile maça çıktı ve onu yendi.20 Ekim'deki In Your House 11: Buried Alive PPV'sinde Undertaker, Mankind ile "Buried Alive" maçına çıktı. Aynı zaman da bu maç, WWF tarihinde görülen ilk Buried Alive maçıydı. Bu maçta Paul Bearer, Mankind'ın yanında yer aldı ve onun menejeriydi. Maçı Undertaker kazandı ancak Mankind'in arkadaşı The Executioner maça karıştı ve Taker'ı alt edip, Mankind'i mezardan çıkardı. Mankind, The Executioner, Goldust ve diğer birkaç güreşçi, Undertaker'ı mezara gömdüler( Buried Alive) fakat Undertaker, mezardan bir anda elini çıkartarak ölmediğini, yaşadığını ve geri döneceğini onlara gösterdi.


Lord of Darkness Dönemi (1996-1998)Bir ay sonra 17 Kasım'da Undertaker, Survivor Series'de geri döndü. Mankind ile yapacağı maça değişik bir kural eklendi. Bu kural Paul Bearer'ın bir kafesin içine konup ringin üstünde asılı kalacak olmasıydı. Kurala göre eğer Undertaker maçı kazanırsa, Bearer'a istediğini yapma hakkına sahip olacaktı. Taker maçı kazandı ama The Executioner Bearer'ı Taker'dan kurtardı. Undertaker daha sonra kendisini "Lord of Darkness"(Karanlığın Efendisi) ilan etti ve feuddaki gözünü The Executioner'a çevirdi. In your House 12: It's Time PPV'sinde Taker bu kez The Executioner'la Armageddon Rules maçına çıktı ve maçı kazandı.Daha sonra Paul Bearer, bu sefer de Vader'ın menejerliğini yapmaya başlayınca Taker da gözünü o yöne dikti. 1997 yılına geldiğimizde Royal Rumble'da Taker, Vader ile maça çıktı ancak bu kez maçı kaybetti. İkili aynı gece Royal Rumble maçında maçın son anlarına kadar karşı karşıya geldiler ancak her ikisi de maçı kazanacak olan Stone Cold Steve Austin tarafından elendi. Taker daha sonra gözünü WWF Championship'e çevirdi. In your House 13: Final Four'da Taker, 4-Corners Elimination Match'te boşta olan WWF Championship için SCSA, Bret Hart, Vader ve Taker arasında maç ayarlandı. Maçı Bret Hart kazandı.
Mart ayına geldiğimizde Taker, Wrestlemania 13'te WWF Championship için Sycho Sid ile maça çıktı ve maçı kazanarak 2.kez WWF Champion oldu.Undertaker daha sonra kemerini In Your House 14: Revenge of the Taker PPV'sinde Mankind'a karşı ve In Your House 15: A Cold Day in Hell PPV'sinde SCSA'ya karşı başarıyla korudu.


Brothers of Destruction Dönemi (1997-1998)Mayıs ayına geldiğimizde Paul Bearer, Undertaker'ın büyük bir sırrını bildiğini iddia etti ve eğer kendisi ile yeniden birleşmezse bu sırrı açıklayacağını söyledi. Undertaker bu öneriyi reddedince Bearer, "Undertaker'ın bir katil olduğunu, annesinin,babasının ve küçük üvey kardeşinin yangın da ölmesine neden olduğunu" açıkladı. Ardından Taker bunu nasıl bildiğini sordu ve Bearer ekleyerek, üvey kardeşinin aslında ölmediğini, onu kendisinin kurtardığını ve kardeşinin tüm bu olanların bilincinde olduğunu söyledi. Bearer, üvey kardeşin bir gün intikam için döneceğini söyledi. Undertaker ise, bunun imkansız olduğunu çünkü yangını başlatanın Kane olduğunu iddia etti.Undertaker daha sonra Summerslam'de kemeri için Bret Hart ile karşılaştı. Bu maçta özel hakem Shawn Michaels'tı. Shawn Michaels'ın Undertaker'a yanlışlıkla sandalye ile vurması sonucu Taker, kemerini Hart'a kaybetti. Daha sonra kemerin rövanşı için Hart ile One Night Only PPV'sinde karşılaştı ancak maçı DQ ile kaybetti. Ground Zero: In your House şovunda Undertaker, intikam için HBK'le karşılaştı ama maç double countout sona erdi. Badd Bloud: In Your House PPV'sinde Taker, bu kez Michaels ile WWF Championship için #1 Contender'lık maçına çıktı. Ayrıca bu maç WWF tarihindeki ilk Hell in a Cell maçıydı. Maçın sonlarına doğru büyük bir ses patlaması oldu ve Taker'ın üvey kardeşi Kane çıkageldi. Kane Taker'a Tombstone yaptı ve maçı kazanan Michaels oldu. Bu maç güreş yorumcusu Dave Meltzer tarafından 5 yıldız aldı. Daha sonraları Kane ve Bearer, Taker ile karşılaşmak istese de, Taker kardeşi ile maça çıkmayı reddetti.1998 yılındaki Royal Rumble'da Taker, WWF Championship için Micheals ile Tabut maçına çıktı. Maça New age Outlaws, DX gibi takımlar karıştı ancak Kane, umulmadık şekilde Undertaker'ı kurtardı ve bu ekipleri geri püskürttü ancak sonrasında Kane, Taker'a saldırdı ve maçı HBK'in kazanmasına yol açtı. Maçtan sonra Kane tabutu kilitledi ve tabuta benzin döküp yaktı. Akabinde görevliler gelip tabutu açtığında Undertaker içinde yoktu. Artık Undertaker'ın sabrı taşmıştı ve sovdan 1 ay sonra geri dönüp Kane'e Wretlemania için meydan okudu.Wrestlemania 14'de beklenen an geldi ve Undertaker, Kane ile maça çıktı. Kane, Undertaker'ın 2 tane Tombstone'undan kurtulmayı başarsa da 3.'de tuş oldu ve maçı Taker kazandı. Daha sonra ikili, bir ay sonra Unforgiven: In Your House PPV'sinde, tarihin ilk inferno maçında karşılaştılar. Maçı Undertaker kazandı. Bu olaylardan sonra Undertaker ertesi Raw'da gözünü yeniden WWF Championship'e çevirdi ve bir Raw'da SCSA ile kemer maçı yapmak istedi. Ama Vince McMahon onu böldü ve Kane ile #1 contender maçı yapcağını duyurdu. Taker bu maçı kaybetti. Bir sonraki hafta Raw'da Mankind ve Kane SCSA ve Undertaker'a saldırdı. Bunun sonucunda SCSA ve Undertaker, Mankind ve Kane ikilisine karşı Hell in a Cell tag team maçına çıktılar ve maçı kazandılar. Bu süreçte Undertaker yeniden Mankind ile feuda girdi. King of the Ring PPV'sinde Taker Mankind ile Hell in a Cell maçına çıktı. Seyir zevki güzel olan maçta Taker Mankind'ı hem kafesin tepesinden spiker masasına attı, hem de kafesin üstünde Chokeslam yaptı ve maçı kazandı. Maç Pro Wrestling Illustrated tarafından yılın en iyi maçı seçildi.
Aynı gece Kane, SCSA ile WWF Championship için first blood Hell in a Cell maçına çıktı. Maça Mankind'ın karışmasının ardından Taker da Mankind'ı püskürtmek için ringe geldi fakat tam SCSA ve Taker Mankind'a sandalye ile vuracakken Mankind eğilince SCSA ve Taker birbirine vurmuş oldu ve SCSA'nın başı kanadığı için maçı Kane kazanmış oldu. 6 Temmuz'daki Raw'da Kane, Undertaker ve Mankind arasında bir #1 contender maçı olacaktı ama Undertaker maça gelmedi ve maç Kane vs Mankind oldu. Mankind dövüşmeyi reddetti ama Kane beklemeyerek Mankind'a saldırdı. Maçtan sonra ise anlaşıldı ki, bu Kane değil Undertaker'dı. Fully Loaded: In Your House PPV'sinde Undertaker ve SCSA takım olup Kane ve Mankind ikilisini mağlup ederek yeni WWF Tag team şampiyonları oldular. Bu Undertaker'ın ilk takım şampiyonluğu kemeriydi.Ancak kemer serüvenleri fazla sürmedi ve 2 hafta sonraki Raw'da kemerlerini Mankind ve Kane'e geri kaybettiler. SCSA maçı Taker'ın bilerek kaybettiğini düşündü. Sonraki hafta SCSA Taker'ı cenaze arabasına tıkmayı teklif etti ama bu sefer de 6 Temmuz'daki olayın tersi oldu. Kane, Undertaker kılığına girerek Austin'i arabaya kadar götürdü. Ama Austin, Kane'i arabaya tıktı. SCSA tam arabayla Kane'i götürecekken Undertaker'ı şoför koltuğunda gördü ve şok oldu. 24 Ağustos'taki Raw'da Taker, Kane ile Mankind arasında olan maçta Kane'in yanında yer aldı. Bu sıralarda Taker, artık kardeşi Kane ile yavaş yavaş ittifak yaptığını açıkladı. Summerslam için Taker SCSA ile WWF kemeri maçına çıkacaktı. Maçtan önce Kane'i uyararak maçına karışmamasını söyledi. Summerslam'deki maçı Taker kaybetti. Maçtan sonra Taker kemeri saygı çerçevesinde SCSA'ya verdi.Eylül ayına geldiğimizde SCSA ile Mr.McMahon arasındaki olaylara Taker ve Kane de dahil oldu. Mr.McMahon, SCSA'ya kemerini kaybettirmek için Taker ve Kane ile işbirliğine girdi. McMahon, Breakdown: In your House şovu için triple threat WWF title maçı ayarladı. McMahon maçtan önce iki kardeşin birbirini tuş etmesini yasaklamıştı. Kemeri kazanmak için ya Taker ya da Kane, SCSA'yı tuş etmeliydi. Maç sırasında Kane ve Undertaker, WWF Şampiyonu SCSA'ya double chokeslam yapıp onu birlikte tuş etti. Böyle oluca kemer, Mr.McMahon tarafından boşa çıkarıldı. Mr.McMahon sonrasında Judgment Day: In your House şovu için Kane vs. Undertaker maçını duyurdu. Maçın özel hakemi ise SCSA oldu. Bu maçı ayarlamasının ardından Taker ve Kane önce Mr.McMahon'ın güvenlik görevlilerine saldırdılar, sonra da Mr.McMahon'ın bacağını ezdiler. Judgement Day: In Your House PPV'sindeki maçın sonuna doğru Paul Bearer Kane'e, The Undertaker'a vurması için çelik bir sandalye vererek yardımcı olmak üzereymiş gibi görünüyordu ancak Kane arkasını döndüğünde hem Bearer hem de Undertaker sandalyeyle Kane'e vurdu. Undertaker tuşa gitti ancak SCSA tuşu saymayı reddeti ve Undertaker'a saldırdıı ve ardından maçı count out bitirdi.


"The Ministry of Darkness" ve "Unholly Alliance" Dönemi (1998-1999)Undertaker, ertesi Raw'da bir konuşma yaptı ve ailesini ateşe verdiğini de itiraf etti. Paul Bearer ile yeniden birlik oldu ve bir nevi heel turn yaptı. Survivor Series'deki WWF Championship için yapılan turnuvanın ilk etabında Kane ile karşılaştı. Undertaker maçı Paul Bearer'ın yardımıyla kazandı. Aynı gece Taker, yarı finalde The Rock'la karşılaştı fakat Kane yüzünden maçı kaybederek elendi. Survivor Series'ten sonra Undertaker, tekrar SCSA ile feuda girdi. The Rock ile SCSA arasındaki maça müdahale etti. İlerleyen haftalarda önce Austin'e kürekle vurdu sonra da onu canlı canlı öldürüp mumyalamaya çalıştı fakat onu Kane, Taker'a saldırarak kurtardı.Daha sonralarda da Kane'i de akıl hastanesine tıkmaya çalıştı. 7 Aralıktaki Raw'da Taker SCSA'yı kaçırdı ve druidlerin yardımıyla çarmıha gerdi. Bu gibi birkaç olayın yaşanması üzerine Mr.McMahon, Rock Bottom: In your House PPV'si için Undertaker vs. Stone Cold Buried Alive maçını duyurdu. Maça Kane'in de müdahelesiyle maçı SCSA kazandı.Bundan sonra bir süre gözükmeyen Taker, Ocak ayında geri döndü. Bu haliyle, her zamankinden çok daha kötü, şeytani bir varlığa büründü. Sık sık çağırdığını ve "Higher Power"dan emir aldığını iddia etti. Undertaker, çeşitli güreşçileri kaçırttıktan sonra onların isimlerini değiştiriyor ve kendi hizmetine katıyordu. Undertaker'ın hizmetine giren ilk kurbanlardan biri, sakatlıktan çıktıktan sonra WWF'e geri dönen Dennis Knight oldu. The Acolytes (Bradshaw ve Faarooq) tarafından kaçırılan Knight, Undertaker'ın hizmetine sunuldu ve Mideon adını aldı. Royal Rumble'da Mabel da Ministry'nin saldırısına uğradı. Ertesi gün Viscera olarak Taker'ın yanında göründü. Sonraki haftalar da The Brood ekibi (Gangrel, Edge ve Christian) de Ministry'e katıldı.Bir süre Taker, sakatlığından ötürü güreşemedi fakat müridlerine emirler vererek şovlarda bulundu. Undertaker, Mr.McMahon'ı yerinden ederek WWF'in kontrolünü ele geçirme arzusunu dile getirdi. Bunun sonucunda Undertaker'ın Ministry of Darkness ekibi ile Mr.McMahon'ın Corporation ekibi arasında bir feud başladı. 22 Şubat'ta Taker ve Kane yıllar sonra bir kez daha bir Inferno maçında karşılaştılar. Undertaker bu maçta hem Kane'in bacağını, hem de Stephanie McMahon'ın oyuncak ayısını yaktı. Bundan sonra Corporation üyesi olan Big Bossman ile Undertaker, Wrestlemania 15'te Hell in a Cell maçında karşılaştı. Taker maçı kazandı ve maçın ardından Gangrel, Edge ve Christian'ın kafesin tepesinden yolladığı iple Bossman'i astı.Undertaker bu olaydan sonra Stephanie McMahon ile uğraşmaya başladı. Onu kaçırdı ama Ken Shamrock Stephanie'yi kurtardı. Backlash'de Taker, Shamrock'ı yendi. Shamrock maçının ardından Taker bir kez daha Stephanie'yi kaçırdı. Karanlık bir tören yaparak Stephanie ile evlenmek ve WWF'i kontrolü altına almak istedi. Buna SCSA engel oldu ve Steph'i kurtardı. O sıralar Shane McMahon'ın Undertaker'a destek verdiği ortaya çıktı ve 29 Nisan 1999'da, Smackdown'ın ilk bölümünde Ministry ve Corporation birleşti ve Corporate Ministry adını aldı. Bu bir nevi Mr.McMahon'ın aynı zamanda SCSA ile olan feudu için MoD ile ittifak yapmasına yol açtı.No Mercy'de SCSA'nın WWF Championship'i için SCSA, Taker ve Triple H arasında triple threat maç düzenlendi. Maçı SCSA kazandı. Over the Edge 1999 şovunda Taker, Stone Cold'la WWF Title için kapıştı. Maçta iki özel konuk hakem vardı. Bunlar, Shane ve Vince McMahon'dı. Taker bu maçı Shane'in yardımı ile kazanarak kariyerinin 3. WWF şampiyonluğunu elde etti. İki hafta geçti ve Undertaker, "Higher Power"ın kaynağını açıkladı. Bu isim Mr.McMahon'dı.King of the Ring PPV'sinde Taker, kemerini Rock'a karşı başarıyla savundu. Sonraki geceki Raw'da Taker, SCSA ile kemer maçına çıktı ama maçı kaybetti ve kemerinden oldu. Fully Loaded'da kemer rövanşı için First Blood maçında Taker, SCSA'ya tekrar yenildi. Bu maçtan sonra Undertaker'ın Ministry ekibi, Coparation ile yollarını ayırdı. Ertesi gece Kane Taker'a saldırdı ama Undertaker, Big Show'un yardımıyla Kane'i defetmeyi başardı. Taker ve Big Show'un yeni bir takım kurdu ve takımın ismi "Unholly Alliance" oldu.
SummerSlam'de Taker ve Show, Kane & X Pac'i mağlup etti ve WWF Tag kemerlerini kazandılar. Kemer serüvenleri fazla uzun sürmedi ve 30 Ağustos'ta kemerleri Rock ve Mankind'a kaybettiler. Big Show, mağlubiyet için Paul Bearer'ı suçladı. Undertaker ringe geldi ve çıkan tartışmada Big Show'u tercih etti. Taker ve Show, Paul Bearer'ı yerde bırakıp gittiler. 9 Eylül'deki Smackdown şovunda Unholy Alliance, Rock ve Mankind ile bir Buried Alive maçında karşılaştılar. Big Show, Mankind'ı gömerken Triple H maça karıştı ve Show'a balyozuyla saldırdı. Fakat Mankind toprak altında kaldı ve Unholy Alliance tekrar şampiyon oldu.Daha sonra kemerler için 20 Eylül'deki Raw'da yeniden Rock n' Sock takımı ile maça çıktılar ancak maçta tüm Ministry ekibindeki tüm üyeler tuş edilebilir kuralı kondu. Rock, Mideon'ı tuş etti ve Taker'ın ekibi kemerleri kaybetti.
Undertaker daha sonra Unforgiven'a duyuruldu fakat bir sakatlık yaşadığı ortaya çıktı. 23 Eylül 1999 SmackDown!'da Mr.McMahon, Triple H ile bir tabut maçına çıkmayı reddederse Undertaker'ı Unforgiven etkinliğinden çıkaracağını söyleyerek tehdit etti. Undertaker umursamadığını söyledi ve Taker'a sinirlenip şirketten ayrıldı. Gerçekte ise Taker, kasık yaralanmasını tedavi etmek için WWF'e ara verdi. Armageddon 1999'da dönmesi bekleniyordu (hatta PPV'nin posterinde Undertaker vardı) ama kendini hala hazır hissetmiyordu. 14 Aralık'ta, Porto Riko, Coamo'daki bir house show'da Kane ve The Godfather'a karşı Viscera ile takım olarak maça çıktı ancak maçı kaybettiler. Royal Rumble 2000 öncesi tekrar sakatlanmasından dolayı dönüşü Judgment Day 2000'e kadar uzadı.


"American Bad Ass" Dönemi ve Brothers of Destruction v2. (2000-2001)Undertaker, 2000 yılının Mayıs ayında, değişik bir gimmickle geri döndü. Gimmicki bir nevi MC klübü üyesi gibiydi. Bu gimmick Taker'ın gerçek yaşamından esinlenilmişti. Taker Judgement Day'deki Triple H ile Rock arasındaki WWF Championship maçında geri döndü ve McMahon-Helmsley Faction'ın üyelerine saldırdı ve face turn yapmış oldu. Maça Taker karıştığı için maçı DQ ile HHH kazanmış oldu. King of the Ring PPV'sinde Undertaker ve Kane'in desteklediği Rock, McMahonların desteklediği Triple H ile WWF kemeri için karşılaştı. Maç 6-Man tag türündeydi ve maçı kazanan The Rock oldu.
Daha sonra Undertaker, eski hesapları bir kenara bırakarak Kane ile yeniden Brothers of Destruction'ı oluşturdu ve WWF Tag Team kemerlerine yöneldiler. 3 Temmuz'daki Raw'da iki takım karşılaştı ancak Kurt Angle E&C'a yardım edince BoD maçı kaybetti. Akabinde Angle, Taker ile arasını düzeltmek için ona yardım etmeye çalıştı ama daha çok köstek oldu. Böylelikle Taker ile Angle arasında Fully Loaded'da maç ayarlandı ve maçı Taker kazandı.14 Ağustos'daki Raw'da Undertaker, Chris Benoit ile maça çıktı. Maça Kane karıştı ve Taker'a Chokeslam yaptı. SummerSlam'de Undertaker, bu olayın intikamı için Kane ile maça çıktı. Maçta Undertaker Kane'in maskesini çıkarttı, akabinde Kane de yüzünü gizleyerek backstage'e kaçtı ve maç no contest bitti. Daha sonra Undertaker, yönünü WWF Championship'e çevirdi. Unforgiven'da Undertaker, WWF Title için şampiyon Rock, Benoit ve Kane ile maça çıktı ancak maçı Rock kazandı. Survivor Series'de WWF Şampiyonu Kurt Angle'la karşılaştı. Maç sırasında Kurt'ün ikiz kardeşi Eric Angle, Kurt'ın yerine geçti ve ani bir roll-up ile Kurt Angle maçı kazandı. Rebellion PPV'sinde Benoit ile arasındaki sorunu halletmek için maça çıktı ve maçı kazandı. Armageddon'da Undertaker, 6-Man Hell in a Cell WWF Title Match'te yer aldı. Rakipleri Rikishi, Rock, şampiyon Angle, Triple H ve SCSA idi. Undertaker maçtan önce "birisini ünlü edeceğim" şeklinde bir söz söyledi. Maçın galibi Angle oldu. Taker maçta Rikishi'yi kafesin üzerinden saman dolu kamyonete fırlattı ve Rikishi'yi bir nevi ünlü etti.18 Aralık'taki Raw'da Rock ve Taker takım olarak E&C takımına karşı takım kemerleri için maça çıktılar ve maçı kazandılar. Ancak ertesi günkü Smackdown'da kemerleri yeniden E&C ikilisine kaybettiler. 2001'e geldiğimizde Brothers of Destruction yeniden birleşti. Royal Rumble'da Taker; Bradshaw, Hardcore Holly, Val Venis gibi isimleri elese de Rikishi tarafından elendi. Undertaker ve Kane, No Way Out'da Dudleyz ve E&C'ye karşı 6-Man Tag Match'a çıktı ancak Dudleyz bu Tables maçını kazanan taraf oldu. BoD, bundan sonraki birçok şovda damgasını vurdu, maçları domine ediyorlardı ancak bir türlü istedikleri başarıyı sağlayamıyorlardı. Akabinde HHH, Taker ve Kane ile uğraşmaya ve kendi üstünlüğünü kanıtlamaya çalıştı. Wrestlemania X-Seven'da Taker ve HHH karşılaştı, maçı Taker kazanarak serisini 9-0 yaptı. Daha sonrasında Wrestlemania'da SCSA WWF Şampiyonluğunu kazandı, HHH da Kıtalararası Kemerin sahibiydi. Bunun üzerine bu ikili "Two Man Power Trip" adında bir takım kurdu. En büyük ve rakipsiz olduğunu iddia eden HHH bu kez de en büyük takım olduklarını iddia ediyordu. BoD ise buna karşı çıktı ve iki takım rekabete girdi. BoD, Wrestlemania'dan sonraki Raw'da E&C'yi yenerek WWF Tag kemerlerine sahip oldular.Backlash'de E&C, Power Trip ve BoD karşı karşıya geldi. Maçta tüm kemerler ortadaydı. (WWF Title, IC Title, Tag Team Title) BoD kemerlerini Power Trip'e kaybetti. Bunun ardından Taker, SCSA ile rekabete girdi. Judgment Day'de WWF Title için Undertaker, SCSA ile maça çıktı anck HHH'in SCSA'ya yardım etmesiyle kemeri kazanamadı. Tam bu sıralarda da Invasion olayları patlak verdi. WWF senaryo gereği WCW-ECW ittifakı ile rekabete girmişti. Undertaker bu sırada, Alliance'dan Diamond Dallas Page ile feuda girdi. DDP, Undertaker'ın eşi Sara'yı takip ediyordu. Invasion PPV'sinde Team WWF ile Team Alliance ME'de karşılaştı. Undertaker ve Kane de Team WWF tarafındaydı fakat maçı Team Alliance kazandı. SummerSlam'de Kane ve Undertaker, DDP ve Chris Kanyon ile karşılaştı. WCW ve WWF Tag kemerlerinin ortada olduğu Steel Cage maçında kazanan Brothers of Destruction oldu. 17 Eylül'deki Raw'da ise WWF tag team kemerlerini Team Alliance'dan Dudley Boyz'a kaybettiler. Unforgiven'da ise BoD kemerleri Alliance'dan KroniK takımına karşı başarıyla korudu. No Mercy'de Taker, Alliance'dan Booker T'yi yendi. Survivor Series'de BoD, Team WWF'te yer aldı. Maç sırasında Taker, Angle tarafından tuş olsa da maçı Team WWF kazandı.


"Big Evil" Dönemi (2001-2003)Alliance mağlup olduktan sonra ve, Undertaker yorumcu Jim Ross'u Vince McMahon'un kalçasını öpmeye zorlayarak geri döndü, böylelikle Taker heel turn yapmış oldu. Bu, The Undertaker için yeni bir karakterin başlangıcıydı, çünkü uzun saçlarını kısa kesti ve kendisine "Big Evil" adını verdi. Vengeance'da Taker, Rob van Dam'ı yendi ve Hardcore Championship'i kazandı. Royal Rumble'a katılan Undertaker; Goldust, Rikishi, Al Snow, Billy Gunn ve Hardy kardeşleri elemeyi başardı ancak Maven tarafından elendi. Sinirlenen Taker, Maven'ı dışarıdan müdahele ederek elenmesine sebep oldu ve onu backstage'de dövdü. İlerleye ntarihlerdeki bir Smackdown'da Rock, Undertaker'ın genç Maven'a elenmesinden bahsederek Taker ile dalga geçti. Bunun üzerine Taker, The Rock'ın WWF Title için çıktığı #1 Contender'lık maçını kaybetmesine sebep oldu. Maven bu arada cesaretlendi ve Hardcore Title için Taker'a meydan okudu. Rock da Undertaker'ın kemeri Maven'a kaybetmesine neden oldu.
No Way Out için Taker ile Rock arasında bir maç duyuruldu. Maçı Ric Flair sayesinde Rock kazandı. Bunun üzerine Taker yönünü Ric Flair'a çevirdi ve ona Wrestlemania için meydan okudu ancak Flair buna yanaşmadı. Undertaker ise Ric Flair'ın oğlu David Flair'a saldırdı ve maçı kabul etmezse kızına da saldıracağını söyleyerek ona göz dağı verdi. Ric Flair bunun üzerine Undertaker'la WM'da karşılaşmak zorunda kaldı No DQ türündeki maçı Arn Anderson'ın müdahelesine rağmen Taker kazandı ve serisini 10-0 yaptı.Undertaker, tekrar WWF Title yarışına girişti. Backlash'te Ric Flair'ın konuk hakem olduğu maçta SCSA'i yendi ve WWF Title için #1 Contender oldu. Aynı gece de main event karşılaşmasında Hollywood Hogan vs HHH maçı vardı. Taker bu maça müdahale etti ve maçı Hogan'ın kazanmasını sağladı. Buna sinirlenen HHH, Taker'a Insurrextion'da meydan okudu ve Taker maçı kaybetti.
Judgment Day'de Hollywood Hulk Hogan, The Undertaker'a karşı kemerini korumaya çalıştı ama Big Evil Undertaker, Hogan'dan kemeri almayı başardı ve 4. Kez WWF Şampiyonu oldu. Ertesi gece RvD, Undertaker'ı tuş etti ancak hakem tuşu sayarken Taker'ın bacağının ipte olduğunu görmedi. Ric Flair geldi ve maçı yeniden başlattı, kazanan Taker oldu. King of the Ring PPV'sinde Taker kemerini HHH'e karşı başarıyla korudu. 1 Temmuz'daki Raw'da Undertaker, kariyerindeki ilk Ladder Maçında Jeff Hardy'le karşılaştı ve maçı kazandıktan sonra Jeff Hardy'nin elini havaya kaldırarak, face turn gerçekleştirdi. Vengeance'da Undertaker'ın WWE Undisputed Title'ı savunmak için The Rock ve Kurt Angle'a karşı maça çıktı. Yaklaşık 20 Dakika süren karşılaşmayı The Rock kazanarak Undertaker'ın elinden kemeri aldı.Summerslam'de Taker, Test ile maça çıktı ve maçı kazandı. Maçtan sonra Taker Amerikan Bayrağı dalgalandırdı. Ardından Big Evil, 29 Ağustos'ta Raw'dan SmackDown'a geçiş yaptı. Bu geçiş sonucu Undertaker, senelerce Smackdown'da kalacaktı ve oranın sefiri olacaktı.
Smackdown'a geçen Taker, kendisi gibi Smackdown'a geçen Brock Lesnar ile WWE Championship için feuda girdi. Unforgiven'da Taker Lesnar'la karşılaştı ancak maç double DQ bitti. Daha sonra Lesnar ve Heyman, Undertaker'ın eşiyle uğraşmaya başladı. Undertaker da No Mercy'deki WWE Championship maçının türünü Hell in a Cell olarak belirledi. No Mercy'de Undertaker, kırık eliyle maça çıkabilmesine rağmen Lesnar'a kaybetti.Sonrasında Big Show, Undertaker'ı ring stage'inden attı ve sakatlanmasına sebep oldu. Undertaker 2003'teki Royal Rumble'da 30. Adam olarak geri döndü. Maçta John Cena, Jamal, Kane, Maven ve Batista'yı eleyip son ikiye kaldı ancak Lesnar tarafından elendi. Big Show ile olan feuduna dönen Taker, No Way Out için Show ile maça çıkacağı duyuruldu. Show'un menajeri Paul Heyman, Undertaker'a Big Show'u affettirebilmek için her yolu denedi. Her hafta ona hediye olarak 1-2 elçi gönderdi. Tabii Taker bu adamları birer birer dövdü. Son haftada da Show, Undertaker'a arkadan saldırdı. Maçta A-Train maça karışıp Big Show'a yardım etmek istedi ancak Nathan Jones ona engel olmaya kalkıştı. Taker da submission ile Show'u pes ettirdi.
Sonrasında Taker, Jones'u güreş için eğitmeye başladı. Wrestlemania için Taker& Jones vs A-Train& Show maçı ayarlandı fakat Jones maçtan önce çıkarıldı ve maç 2vs1 handicap maçına dönüştü. Wrestlemania'daki maçı Taker kazanmayı başardı ve Show ile olan feudu sonlandırdı.Taker daha sonra o yıllarda yeni çıkış yapan John Cena ile ufak bir feuda girdi. Bu sırada babası rahatsızlandığı için şovlara bir süre ara verdi, babası vefat edince de ringlerden uzak kaldığı süre biraz daha uzadı. Vengeance'da Cena ile maça çıktı ve maçı kazandı. Sonrasında Summerslam'de A-Train ile yaptığı maçı da kazandı. Sonrasında WWE Championship için yeniden Lesnar ile No Mercy'de maça çıktı. Biker Chain Match türündeki maçı Mr.McMahon'ın yardımı ile Lesnar kazandı.
21 Ekim'deki Smackdown'da Taker, Big Show ve Brock Lesnar'a karşı handcap bir maça çıktı ve maçı kazandı. Vince McMahon ona istediği maça çıkabilme hakkı verdi, Taker ise Vince'i şaşırtarak onunla Buried Alive maçı yapmak istedi.
Survivor Series'de Undertaker, Mr.McMahon ile Buried Alive maçına çıktı. Taker tam maçı kazanacağı sırada Kane ona saldırdı Kane onu toprağa gömdü ve maçı kaybetti. Kane, artık Undertaker'ın yok olduğunu iddia etti.


The Deadman'in Dönüşü ve Çeşitli Feudlar (2004-2007)WWE Universe uzun bir süre görünmeyen Taker'ın artık dönmeyeceğini düşünüyordu, taa ki Royal Rumble'a kadar. 2004'teki Royal Rumble'da Undertaker'ın gong'u duyuldu ve Kane, şaşa kaldı. Fakat kimse çıkagelmedi. Kane'in dikkatinin dağılmasını fırsata çeviren Booker T, Kane'i maçtan eledi. Bu tarz akıl oyunları ile Kane daha da telaşlanmaya başladı. WrestleMania 20'de Undertaker'ın dönüşü duyuruldu ve Kane ile maça çıkacağı açıklandı fakat Kane buna son ana kadar hiç inanmadı.
Wrestlemania'da sıra Kane'in maçına gelince Kane ringe geldi ve rakibini bekledi. Sonanında bir ses duyuldu ve Paul Bearer çıkageldi. Bearer druidlerle birlikte ringe gelirken gong sesi duyuldu ve Undertaker çıkageldi. Maçı Taker kazandı ve seriyi 12-0 yaptı.
WrestleMania sonrasındaki SmackDown'da Undertaker, Paul Heyman'a saldırdı ve ona Tombstone yaptı. Judgement Day'de Taker Booker T'yi mağlup etti. Daha sonraları Dudleyz'in menajerliğini yapan Paul Heyman, Paul Bearer ve onun vazosunu kaçırttı. Heyman bunu yaparak Undertaker'ı kontrol altına almaya çalışıyordu ve amacına ulaştı. Bir sonraki SmackDown'da Undertaker RvD ve Cena'ya saldırdı. Ertesi hafta Cena, Undertaker'la yüzleşti. Undertaker, Cena'ya zincirle vurduktan sonra yaptığı Tombstone ile maçı kazandı.
Great American Bash'de Taker, bu kez bir handicap match'ta Dudley Boyz ile karşı karşıya geldi. Heyman maçtan önce Taker'a eğer bilerek yenilmezse, Bearer'ı çimentoya gömeceğini söyledi. Paul Heyman'ın planı bu sefer ters tepti ve Undertaker'a istediğini yaptıramadı ve Taker maçı kazandı. Heyman, Undertaker maçı kazanınca Bearer'ı tamamen çimento da boğmak istedi ama Undertaker buna müsaade etmedi. Sonrasında Undertaker, Bearer'ın yanına gidip "Başka seçeneğim yok. Huzur içinde uyu" dedi ve Bearer'ı tamamen çimentoya gömdü.Bash'in ardından Taker, WWE Şampiyonu JBL ile rekabete girdi. SummerSlam'de JBL ile WWE Şampiyonluğu için maça çıktı ancak maçı DQ ile kaybetti. Undertaker maçtan sonra JBL'e, JBL'in limuzinin üstünde Chokeslam yaptı. Bu maçtan sonra No Mercy için bir rövanş maçı ayarlandı. Last Ride türündeki maçı Taker, Jon Heidenreich'ın maça karışması yüzünden kaybetti. Survivor Series'te Undertaker, Heidenreich'ı yendi ve intikamını aldı.
Undertaker, rotayı tekrar WWE Championship'e çevirdi. Undertaker kemer için maç yapmak istiyordu ama Eddie Guerrero ve Booker T de keere taliptiler. Smackdown GM'ı Theodore Long, Armageddon için 4'lü bir WWE Title maçı ayarladı. Armageddon'da Undertaker JBL'e tombstone yapacakken Heidenreich geldi ve Undertaker'a bulaştı. Undertaker Heidenreich ile üğraşırken JBL, T'yi tuş etti ve maçı kazandı.
2005 yılındaki Royal Rumble'da Undertaker ile Heidenreich arasında Casket Match ayarlandı. Maç sırasında Snitsky Heidenreich'a yardım etmeye çalıştı ama Kane Taker'ın yardımına geldi ve Snitsky'e engel oldu. Taker maçı kazanmayı başardı ve feudu sonlandırdı. No Way Out'ta Undertaker, Kurt Angle'ın adamlarından biri olan Luther Reigns'i mağlup etti. Kısa süre sonra Randy Orton, Undertaker'a WrestleMania 21 için meydan okudu ve Legend Killer olarak Taker'ın serisini sonlandıracağını söyledi. Olaylara Randy'nin babası Bob Orton da dahil oldu. Bob Orton, Randy'e yardım etmek istedi ama bu işe yaramadı. Taker maçı kazandı ve seride tablo 13-0 oldu.Undertaker, Wrestlemania'dan sonra bir süre ekranlarda gözükmedi. 16 Haziran'daki SmackDown şovunda geri döndü ve bir kez daha JBL'in karşısına çıktı ancak Randy Orton'ın hesabı henüz kapanmamıştı. Taker, Randy Orton yüzünden JBL'e yenildi. Bu sırada Muhammad Hassan, Undertaker'a laf atmaya başladı ve Deadman, Hassan'la uğraşmaya başladı. Great American Bash'te Hassan'ı yendi ve Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğu için #1 Contender oldu.
Undertaker contender'lık maçını kazansa da, bir diğer contender olan JBL'i yenmesi gerekliydi. Sonraki Smackdown'da ikili karşılaştı fakat bu maçı Taker, Orton yüzünden kaybetti ve contenderlık hakknı da kaptırmış oldu. Randy Orton sonrasında Taker'a meydan okudu ve Summerslam'de WrestleMania'nın rövanşı için karşı karşıya geldiler. Maçı Randy Orton biraz da babasının yardımıyla kazandı. İlerleyen haftalarda Randy & Bob Orton, Undertaker'la uğraşmayı sürdürdüler. İlerleyen SmackDown şovunda Randy Orton, bir tabutla ringe geldi. Tabutun içindeki kişi Undertaker'ı andırıyordu. Sonraki hafta Randy gene bir tabutla geldi ve yine içinde yatan biri vardı ama bu sefer o kişi Deadman'in kendisiydi! Taker tabuttan çıkıp Orton'a saldırdı ve onu tabutun içine koydu.No Mercy için 2-on 1 Taker vs Ortons Handicap Casket match ayarlandı. Randy ve Bob, Undertaker'a tabuta sokmayı başarıp karşılaşmayı kazandı. Maç sonunda Randy Orton, tabutu baltayla parçaladı ve benzin döküp yaktı! Ancak akabinde tabut açılıp bakıldığında Taker içinde yoktu! Undertaker, bir süre ortalarda görünmedi ama mind tricklerle geri döneceğini hissettirdi. Survivor Series'de Taker, Team Smackdown vs Team Raw maçını ardından geri döndü. Eliminasyon maçından galip çıkan Orton sevinirken gentrance kısmına druidler tarafından bir tabut dik olacak şekilde bırakıldı. Sonra tabuta bir şimşek çaktı, tabut alev aldı ve içinde çıkan kişi Taker oldu! Taker ringe gelip Smackdown takımını adeta yok etti fakat o sırada Randy ve babası Bob hemen kaçtılar.Sonraki hafta SmackDown'a dönen Undertaker, Armageddon'da bir HiaC maçı için Orton'a meydan okudu. Armageddon'da Taker, Orton'ı yendi ve Orton'larla olan feudunu sonlandırdı. Taker bu maçtan sonra bir süre daha WWE'de görünmedi. 2006'daki Royal Rumble'da tekrardan geri döndü. Gecenin ME'inde Angle ringde galibiyetine sevinirken Undertaker bir at arabasının üzerinde geldi ve birden ringe şimşek çaktırdı ve ring yerle bir oldu! Bu kısaca Angle'ın WHC'si için bir meydan okumaydı.Taker No Way Out PPV'sinde Angle ile WHC maçına çıktı fakat bu maçtan mağlup ayrıldı. Maç sonu Taker Angle'a, onunla işinin daha bitmediğini söyledi. Bir sonraki Smackdown'da bu maçın rövanşı yapıldı, Taker kazanmaya çok yakındı fakat Mark Henry gelip Taker'a saldırdı ve Taker gene kemeri alamadı. Bu duruma öfkelenen Taker bir sonraki hafta Henry'e Wrestlemania'da bir Casket Match için meydan okudu. Henry teklifi kabul etti ve Taker'ın serisini bitireceğini söyledi. Wrestlemania 22'deki Casket Maçını Taker kazandı ve serideki durumu 14-0'a getirdi.Sonraki hafta SmackDown'da Henry ve Undertaker, WrestleMania'nın rövanşında karşı karşıya geldiler ancak o gece debut yapan The Great Khali maça karışarak Undertaker'a saldırdı. GM Long, Judgment Day için Khali vs. Undertaker maçı ayaradı. Maçı Khali kazandı. Taker daha sonra 7 Temmuz'a kadar SmackDown'da gözükmedi. Sonrasında Khali, Undertaker'a meydan okudu ve Great American Bash şovu için Punjabi Prison maçında Taker'la karşılaşmak istedi. Maç ayarlandı fakat sonradan Khali Taker'a saldırdığı için GM Long tarafından maçtan çıkarıldı. Bir sebep de Khali'nin tıbbi olarak maça hazır olmamasıydı. GM Long, Taker'ın karşısına ECW Şampiyonu Big Show'u koydu. Maçı Taker kazandı. Fakat Khali rahat durmadı ve ilerleyen haftadaki Smackdown'da WHC için yapılan Taker vs Booker T maçında gene Taker'a saldırdı. 8 Ağustos SmackDown!'da GM Long, bu ikili arasında Summerslam için bir maç ayarladı fakat Khali buna karşı çıktı. Böyle olunca Long 18 Ağustos'daki Smackdown'a bir maç ayarladı. Maçı Undertaker kazandı ve Khali ile olan feudu sona erdi.Undertaker'ın bir sonraki rakibi, Birleşik Devletler Şampiyonu Mr.Kennedy oldu. Kennedy, SmackDown'dak tüm güreşçileri mağlup ettiğini söyledi ve kendisini övüp durdu. GM Long ise ona Undertaker'ı hiç yenmediğini söyledi. No Mercy'de Kennedy ile Taker maça çıktı. Maç sırasında Kennedy kemeri ile Taker'a tam vuracakken Taker kemeri alıp Kennedy'e vurdu ve DQ ile maçı Keneddy kazanmış oldu. Fakat olay burada bitmedi. Kane de bu sırada MVP ile feuddaydı. 3 Kasım'daki SmackDown'da Brother of Destruction uzun yıllar sonra birleşti ve Kennedy & MVP ikilisni mağlup etti. Survivor Series'deki First Blood maçında Undertaker, MVP'nin maça karışması sonucunda Kennedy'e yenildi. Armageddon PPV'sinde Taker ile Kennedy arasında bir Last Ride maçı ayarlandı ve maçı Taker kazandı. Feud 2007'ye kadar devam etti ve bu süre içerisinde Kennedy, Undertaker'ın Royal Rumble'da WHC için maça çıkmasına engel oldu ancak Undertaker 26 Ocak SmackDown'da bir battle royal kazanarak 2 gün sonraki Royal Rumble maçına katılmaya hak kazandı.


Royal Rumble Galibiyeti ve Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğu Sefirliği (2007-2010)Royal Rumble'a 30 sıradan giren Taker, Khali'yi, MVP'yi ve en sonunda Shawn Michaels'ı eleyerek Royal Rumble'ı kazandı ve Wrestlemania 23'ün ME'nde olmayı garantiledi. 5 Şubat'taki Raw'da Undertaker, WrestleMania 23 için Dünya Ağır Siklet Şampiyonu Batista ile maça çıkmayı seçti ve ona saldırdı. No Way Out'ta, Undertaker ve Batista ilginç bir şekilde World Tag Team Championship için John Cena ve Shawn Michaels ile maça çıktılar ancak Batista, Undertaker'dan intikam almak için ona saldırdı ve Cena'nın onu tuş etmesine izin verdi. WrestleMania 23'te Batista'yla karşılaştı ve Batista'yı yenerek ilk Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğunu kazanmış oldu. Bununla birlikte serideki durum da 15-0'a geldi.Taker, Batista ile kemer maçının rövanşı için Backlash'de Last Man Standing maçına çıktı. Maçın sonuna doğru hakem 10'a kadar saydı fakat iki isim de ayağa kalkamayınca maç berabere bitti ve Taker kemerini korumuş oldu. 11 Mayıs'taki Smackdown'da Undertaker ve Batista, bu sefer de Steel Cage maçında karşılaştılar. Batista ve Taker, aynı anda kafesten dışarı atlayınca maç tekrardan berabere bitti ve Taker kemerini korumuş oldu. Maç sonunda Mark Henry, ringe gelip Undertaker'a saldırdı ve onu yere serdi. O sırada Mr. Money in the Bank Edge gelip Taker'a cash-in yaptı ve maçı kazandı. Taker ise cash-in ile kemerini kaybetmiş oldu. Bu maçtan sonra Undertaker sağ pazısındaki yırtık sebepli bir kaç ay ringlerden uzak kaldı.Ona saldıran Mark Henry ise, fırsattan istifade Undertaker'ı sakatlamasıyla sık sık övündü. Undertaker Eylül ayındaki Unforgiven'da geri döndü ve Mark Henry ile maça çıktı. Henry'i yenerek ondan intikamını aldı. İki hafta sonraki SmackDown'da bir rövanş maçı gerçekleşti, Taker bu maçı da kazandı. Ardından rotasını tekrardan Batista'ya çevirdi. Cyber Sunday şovunda Batista ile bir kez daha karşılaştı, taraftarların oylarıyla özel hakem olarak SCSA seçildi. Maçta galip gelen taraf Batista oldu. Survivor Series'deki HiaC maçında Undertaker bir kez daha Batista'nın karşısına çıktı. Kameraman kılığına giren Edge, Undertaker'a saldırdı ve onun maçı kaybetmesine yol açtı. Ertesi hafta Undertaker, SmackDown'da Edge'in sevgilisi olan GM Vickie Guerrero'ya Tombstone ile saldırdı ve Edge'e bir misilleme yapmış oldu. Vickie'nin hastanelik olması üzerine, Yardımcı GM Long, Armageddon için Undertaker'ın Edge ve Batista ile kemer için triple threat maçına çıkacağını duyurdu. Armageddondaki maçı Edge, bir kaç hile yaparak ve The Major Brothers'ın müdahelesi ile (Curt Hawkins- Zack Ryder) kazandı.2008 yılında Taker, Royal Rumble maçına ilk sıradan katıldı. Santino Marella, Great Khali ve Snitsky'i eleyen Taker, 32.5 dakika sonunda Michaels tarafından maçtan elendi. No Way Out'ta Finlay, MVP, Big Daddy V, Great Khali'nin de yer aldığı Elimination Chamber maçına katılan Undertaker, maçı kazandı ve WHC için Edge'in WrestleMania 24'teki rakibi olmaya hak kazandı. Edge de daha önceki rakipler gibi Undertaker'ın Wrestlemania serisine son vereceğini iddia etti ama bunlar hep nafileydi. Wrestlemania 24'de Edge maçın sonuna doğru Taker'a spear yaptı, tam tuşa gideceği sırada Taker Edge' Hell's Gate yaptı ve Edge'i pes ettirerek maçı kazanmış, ve seriyi 16-0'a taşımış oldu.Feud burada bitmedi tabi ki. Backlash'de Taker ve Edge kemerin rövanş maçına çıktı. Taker bu maçta da Edgeî Hell's Gate ile pes ettirdi ve maçı kazandı. Ancak GM Guerrero, Undertaker'ın Hell's Gate kullanmasının kural dışı bir durum olduğunu ileri sürerek, Dünya Ağırsiklet kemerini boşa çıkardığını duyurdu. Boşa çıkan kemer için Judgment Day'de Undertaker Edge'le bir kez daha maça çıktı. Taker maçı Count-out ile kazansa kemeri alamadı çünkü bu kemeri almak için yeterli değildi. GM Guerrero, kemerin hala boşta olduğunu ilan etti ve bu ikili bir kez daha, One Night Stand PPV'inde bir TLC Maçında karşı karşıya geldi. GM Guerrero bu maça bir şart ekledi; eğer Taker maçı kazanamassa WWE'den ayrılacaktı. Edge'in liderliğini yaptığı La Familia ekibi maça müdahale etti ve Undertaker'ın kaybetmesine yol açtı. Bu maçın ardından Undertaker, WWE'den ayrıldı. Fakat beklenmeyen bir durum oldu ve 25 Temmuz'daki SmackDown şovunda GM Guerrero, sevgilisi Edge'in kendisini Alicia Fox ile aldattığını öğrenince Undertaker'ın WWE'deki işine geri döneceğini ve SummerSlam'de bir HiaC maçında Edge ile karşılaşacağını duyurdu. Edge sonradan özür dilese de Vickie, Undertaker'ı WWE'ye döndürdü. SummerSlam'deki heyecanlı maçı kazanan Undertaker oldu ve Deadman Edge'i, merdivenin tepesinden ringe doğru Chokeslam yaptı ve Edge ringin çukuruna girdi. Akabinde o delikten alevler yükselmeye başladı ve Edge artık cehennemin dibini boylamış oldu.Summerslam'in ardından Smackdown şovunda GM Guerrero, Undertaker'dan özür dilemek ve barış yapmak istedi ama Taker bu özrü kabul etmedi. Undertaker, Guerrero'nun ruhunu alacağını söyledi ve ona saldırdı ancak Big Show, heel turn gerçekleştirerek Vickie'yi Undertaker'ın elinden kurtardı. No Mercy'de bu ikili karşı karşıya geldi. Big Show, Undertaker'a kafasının arkasından vurunca Taker KO oldu ve Big Show maçı kazanmış oldu. Cyber Sunday'de ise Big Show ve Undertaker, bu kez Last Man Standing Match'ta kozlarını paylaştı. Undertaker bu maçı kazanarak rövanş maçını kazanmış oldu. Bu sıralarda Undertaker, 7 Kasım'daki SmackDown'da Vladimir Kozlov ile yaptığı maçta araya giren Jeff Hardy ile kısa bir çekişme yaşadı. Hardy, ertesi hafta SmackDown'da Big Show'un müdahalesi nedeniyle The Undertaker'ı Extreme Rules maçında yendi. Survivor Series'te ise feudu bitirmek için Casket Maçı yapıldı ve Undertaker, Big Show'u bir kez daha yenerek feudu sona erdirdi.
2009 yılına kadar PPV'lerde görünmeyen Taker, Royal Rumble maçına 16. sıradan girdi. JTG, Mark Henry, Shelton Benjamin ve Chris Jericho'yu eleyen Taker, Big Show tarafından elendi.No Way Out'ta Undertaker, WWE Championship için yapılan Elimination Chamber'da yer aldı ancak Triple H tarafından elendi ve kemeri alamadı. JBL, 16 Şubat'taki Raw'da WrestleMania XXV'de Undertaker'ı yenerek tarih yazmak istediğini açıkladı. Ancak Shawn Michaels onu bölüp kendisinin daha önce Undertaker'la Wrestlemania'da hiç karşılaşmadığından yola çıkarak, Deadman'in WrestleMania'daki 16-0'lık serisine meydan okudu. Sonraki hafta Michaels, WrestleMania'da Undertaker ile yüzleşme fırsatı elde etmek için JBL'i yendi. Ancak SmackDown GM Vickie Guerrero, Michaels'ın Undertaker ile yüzleşmek için Kozlov'u da yenmesi gerektiğini açıkladı. 2 Mart'taki Raw'da Michaels, Kozlov'u yendi ve WrestleMania'da Undertaker ile karşılaşma fırsatı buldu. WrestleMania XXV'den önce Michaels, hem JBL'yi hem de Kozlov'u devirmek için Undertaker ile işbirliği yaptı. Maçı kazandıktan sonra HBK Undertaker'a SCM yaptı ve backstage'e kaçtı.
Bu rekabet süresince bir nevi "Light vs Dark" feudu yaşandı. WrestleMania 25'te yarım saat süren muhteşem maçı Undertaker kazandı ve serisini 17-0'a yükseltti. Birkaç hafta sonra, 24 Nisan'daki SmackDown şovunda Big Show ve Undertaker, bir kez daha karşılaştı. Big Show maçı yine KO ile kazandı ama maçın ardından Undertaker, Big Show'a saldırarak öcünü aldı. Undertaker sonrasında WWE'den izin aldı ve bir süre ekranlarda gözükmedi.4 aylık aranın ardından Summerslam'de Undertaker geri döndü. CM Punk ile Jeff Hardy arasındaki WHC maçının akabinde Punk'ın kutlaması sırasında bir anda ışıklar kapandı ve Taker, Punk'a saldırarak geri dönüşünü yapmış oldu. Böylece Taker, bir kez daha gözünü Dünya Ağırsiklet Kemerine dikti ve Punk ile feuda girdi. Breaking Point'te kemer için bu ikili arasında bir Submission Match ayarlandı. Maçı Undertaker Hell's Gate ile kazandı ancak, GM Long, eski GM Vickie'nin bu hareketi yasakladığını ve hala geçersiz olduğunu söyleyerek maçın devam etmesini istedi. Hemen ardından Punk, Anaconda Vise bağladı ancak Undertaker pes etmemesine rağmen, hakem hata yaparak maçı btirdi ve kemer Punk'ta kaldı. Bu, Montreal Screwjob hadisesini hatırlatan bir olay olarak kazındı. İlerleyen haftalarda Undertaker, GM Long'u bir tabuta kapatıp onu, ringte promo kesen CM Punk'a yolladı Punk tabutu açtığında içinden GM Long'u gördü ve öok şaşırdı. GM Long bu olaydan sonra Hell's Gate hareketinin artık yasak olmadığını duyurdu. Hell in a Cell PPV'sinde kemer için HiaC maçı ayarlandı. Undertaker, Punk'ı mağlup etti ve 3. kez Dünya Ağırsiklet Şampiyonu, toplamda da 7. Dünya Şampiyonluğunu kazanmış oldu.Undertaker sonrasında kemerini Bragging Rights'ta Batista, Punk ve Rey Mysterio'ya karşı başarıyla korudu. Survivor Series'teki triple threat maçında ise Big Show ve Chris Jericho'yu yenerek gene kemerini korumayı başardı. Deadman,'in TLC'deki rakibi bu sefer de Batista idi. Batista, low blow ile maçı kazanmıştı ancak GM Long bunun geçersiz olduğunu söyleyerek maçın devam ettiğini duyurdu. Undertaker sonuç olarak Batista'yı yendi ve kemerini gene korudu. Taker ertesi günkü Raw'da Superstar of the Year yarışmasına katıldı ancak ilk turda Cody Rhodes ve Ted diBiase Jr.'ın dikkatini dağıtmasıyla Orton'a elendi.
2010 yılına şampiyon olarak giren Undertaker, Royal Rumble'da kemerini Mysterio'ya karşı başarıyla korudu. Undertaker, Elimination Chamber'a da World Heavyweight Champion olarak girdi.Taker çemberde CM Punk, Rey Mysterio, Chris Jericho, John Morrison ve R-Truth'a karşı maça çıkacaktı. Maçtan önce beklenmedik bir olay yaşandı ve Taker'ın pyroları yanlışlıkla Taker'ın göğüsüne geldi ve Taker'ın göğsünde yanık oluştu. Fakat buna rağmen Taker maça girdi. Taker tam maçı kazanacakken HBK Taker'a SCM yaptı ve kemeri Jericho'ya kaptırdı.
HBK, Undertaker'a WrestleMania için bir kez daha meydan okudu. Taker, bunu bir şartla kabul edeceğini söyledi ve HBK'in kariyerini ortaya koymasını istedi. HBK de bunu kabul etti. Böylece HBK maçı alamassa emekli olacaktı. WrestleMania 26'daki geçen senenin tekrarı olan maçta Undertaker HBK'yi yendi ve seriyi 18-0 yaptı. Maçın sonunda Shawn Michaels'ı tebrik etti ve HBK'ye sarıldı.Undertaker, WrestleMania'dan sonra çok kısa bir süre daha güreşe ara verdi. Malum artık Taker 45 yaşına gelmişti ve eski temposundan uzaktı.
28 Mayıs'daki Smackdown'da geri dönen Undertaker, Fatal-4 Way PPV'sindeki WHC maçına katılmak için Rey Mysterio ile karşılaştı. Undertaker maçı kazandı ancak hafif beyin sarsıntısı, burun ve göz kemiği kırığı yaşadı. Sonuç olarak, kemer maçına çıkamadı ve bir süre daha ekranlardan uzak kaldı. Undertaker'ın yerine, Rey Mysterio maça dahil edildi. Bu olaydan sonra Kane, Undertaker'ın komada yattığını açıkladı. Kane'in iddiasına göre Undertaker'a biri saldırmış ve onu komalık etmişti. Kane bu ismi bulmak için işe düştü ve ilk hedefi Rey Mysterio oldu. Bu süreçte Kane, WHC'yi kazandı ve kardeşi ile ilgili duygusal promolar kesti. Summerslam'de ring kenarında Kane'e ait bir tabut duruyordu. Kane, bu maçtaki rakibi Rey Mysterio'yu yendi ve onu bu tabuta kapamak istedi ancak tabutu açtığında içinden Undertaker çıktı! Undertaker, ilk olarak Rey Mysterio'yu sıkıştırdı. Rey'e saldıracağı düşünülen Undertaker rotasını Kane'e yöneltti fakat Kane, bir anlık rekabetten üstün çıkarak, üvey kardeşine Tombstone patlattı. Ardından da Taker'a saldıran kişinin Kane olduğu ortaya çıktı.
Night of Champions'da WHC için yapılan No Holds Barred Maçında Kane, Undertaker'ı yendi ve unvanını korudu. Ertesi SmackDown'da ise ring kenarına bir tabut bırakıldı. Tabutun içerisinden, Paul Bearer çıktı! Böylece WWE'ye geri dönen Bearer, tekrardan Taker'ın menejeri oldu.
Hell in a Cell'de Undertaker ve Kane tekrardan kemer için maça çıktı ancak Bearer Taker'a ihanet ederek Kane'in maçı kazanmasını sağladı. Bragging Rights'da yıllar sonra WWE'de tekrar gerçekleşen Buried Alive Maçında Kane, Nexus ekibinin yardımıyla Undertaker'ı gömdü ve maçı kazandı. Böylece feud sona erdi. 2011'e kadar da Taker ekranlarda gözükmedi.
"End of an Era" ve Serinin Son Yılları (2011-2014)2011'e geldiğimzde Royal Rumble'ın ardından haftalık şovlardaki titantronlarda "Undertaker ve eski bir ev" temalı videolar yayınlanmaya başladı. Birçok kişi Taker'ın return yapacağını ve Sting'in de WWE'ye gelip ikisinin karşılaşacağını düşünüyordu. Sonunda ekrandaki tarih geldi çattı ve 21 Şubat'taki Raw'da Undertaker geri döndü. Undertaker henüz şapkasını çıkarmıştı ki bir return daha gerçekleşti ve tam 11 ay aradan sonra Triple H de geri döndü.
Herhangi bir fiziksel ya da sözlü hareket olmadan bu iki isim ringte birbirlerine meydan okudu. Undertaker önce HHH'i umursamazcasına bir duruş sergiledi ancak tam ringten ayrılacakken dönerek kafa kesme tauntunu yaptı. HHH'de bunun altında kalmayıp bir Suck It tauntu yaptı. Daha sonra Wrestlemania için The Undertaker vs HHH maçı duyuruldu. Triple H Wrestlemania 27 gecesine en yakın arkadaşı Shawn Michaels'ın intikamı için Undertaker'ın karşısına çıktı. No Holds Barred maçını Taker, HHH'i Hell's Gate ile pes ettirerek kazandı. Seride durum 19-0 olmuş oldu. Taker maç sonunda geçirdiği travmadan dolayı ringi sedye ile terk etti.2012 yılındaki 30 Ocak'da Raw'da Triple H ve John Laurinaitis ringte konuşurlarken tam 10 ay aradan sonra Undertaker geri döndü. 13 Şubat'taki bir başka Raw şovunda Undertaker, Triple H'e WrestleMania 28 için maç teklifinde bulundu ancak HHH, bu teklifi reddetti. 20 Şubat'taki Raw'da Undertaker, HHH'i yakın arkadaşı HBK'in arkasına saklanmakla suçladı ve onu maça teşvik etmeye çalıştı. Triple H de maç teklifini maçın HiaC olaması şartıyla kabul edeceğini söyledi. Sonraki haftalarda olaylara HBK de dahil oldu ve ardından HBK'in bu maçın özel konuk hakemi olacağı açıklandı.
WrestleMania 28'deki heyecanlı geçen maçta HHH güzel bir mücadele verse de, HBK HHH'e yardım da etse Taker maçı kazandı. Seri 20-0 olmuş oldu. Maç sonunda bu üç isim girişte kol kola seyircileri selamladı.23 Temmuz'daki Raw'ın 1000. bölümünde Taker geri döndü. Birçok efsane ismin yer aldığı şovda Taker, Kane'e yardım ederek ona saldıran isimler olan Jinder Mahal, Tyler Reks, Curt Hawkins, Hunico/Camacho ve Drew McIntyre gibi isimleri Kane ile beraber ringden püskürttü. Wrestlemania 29 öncesi CM Punk, Sheamus, Big Show ve Randy Orton Undertaker'ın rakibi olmak için karşı karşıya geldiler. Maçı CM Punk kazandı ve Wrestlemania'da Taker ile maça çıkmaya hak kazandı. Sonraki haftalardaki Raw şovunda Cm Punk ve Kane karşılaştı. Maçı Kane kazandı ve sonra podyumda Taker gözüktü ve Punk'a gözdağı verdi.11 Mart'taki Raw'da Taker ve Kane, gerçek hayatta vefat eden Paul Bearer'ı anarken Punk gelip Kane'e saldırdı ve onarın vazosunu çaldı. Sonraki haftalarda Punk ve menejeri Paul Heyman, vazo ile oyunlar oynayarak Taker ile dalga geçti. Bunu takiben Taker onlara saldırdı fakat vazoyu geri alamadı. Wrestlemania'dan önceki haftada Taker ringdeyen bir anda ringe doğru druidler gelmeye başladı. Ardından da Paul Bearer entranceda göründü! Taker ona doğru yürüdü fakat hemen ardından druidlere saldırdı. Akabinde Punk da druid kostümü ile Taker'a saldırdı ve ona gözdağı verdi. Wrestlemania 29'deki maçı Undertaker kazandı ve seriyi 21-0'a getirdi.
Bir sonraki RAW'da Undertaker vazoyu alıp Paul Bearer'ı anacakken The Shield geldi. Shield Taker'a saldıracakken Team Hell No (Kane ve Daniel Bryan) yardıma yetişti ve The Shield ringten kaçtı. 2 hafta sonraki Raw'da Taker, Team Hell No ile takım olup Shield'a karşı maça çıktı fakat maçı Shield ekibi kazandı. Bir sonraki SmackDown'da bu sefer Shield'dan Dean Ambrose'a karşı maça çıktı ve maçı kazandı. Maçtan sonra Shield grubu Taker'a saldırdı ve Taker sakatlandı. Undertaker 2014'e kadar ortalarda gözükmedi.
24 Şubat'ta geri dönen Taker Brock Lesnar ile yüzleşti veonun Wrestlemania'daki meydan okumasını kabul etti ve Lesnar'a bir Chokeslam yaptı. Wrestlemania XXX öncesi herkes Taker'ın serisini 22-0'a taşıyacağını düşünüyordu fakat umulduğu gibi olmadı ve güreş tarihinin en umulmadık sonucu ile Taker Lesnar'a yenildi ve seri son buldu. Herkes şok olmuştu, tabelada artık 0 rakamı yazmıyordu.


Seri Sonrası Feudları ve Serideki 2. Mağlubiyeti (2015-2017)2015'in Şubat ayında Bray Wyatt, Fastlane'de ve Fastlane sonrasındaki şovlarda Wrestlemania için Undertaker'a meydan okudu. Hatta Wyatt artık Taker'ın değil kendisinin "Korkunun Yeni Yüzü" olduğunu söyledi. 9 Mart'taki Raw'da Undertaker, Wyatt'ın sallanan koltuğuna şimşek çaktırarak ateşe verdi ve yüzleşme mücadelesini kabul etti. 29 Mart'ta WrestleMania 31'de Undertaker, Bray Wyatt'ı yendi.Ardından Battleground PPV'sinde Taker, Brock Lesnar ile Seth Rollins arasındaki WWE Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğu maçında geri döndü. Lesnar tam tuş edecekken gong sesi duyuldu ve Undertaker geri döndü. Lesnar'a Chokeslam ve Tombstone Piledriver yaptı. Ertesi Raw'da Paul Heyman, Lesnar'ın lehine konuşurken çan sesi duyuldu ve Undertaker gözüktü. Akabinde bir anda Lesnar'ın müziği duyuldu. Lesnar geldi ve Undertaker'e saldırdı. Görevliler onları ayırmaya çalıştı ama görevlileri dövüp kavga etmeye devam ettiler. Ardından COO Triple H tüm güreşçileri çağırdı ve onları zar zor ayırdılar. İkisi de backstage'e götürüldü fakat o sırada da birbirlerine girdiler ve bu sefer olaya polis müdahil oldu ve ikili ayırıldı. Summerslam için Taker vs Lesnar maçı ayarlandı. Summerslam'deki maçta Lesnar maçın sonuna doğru Taker'a Kimura Lock bağladı. O sırada zil çaldı ve Lesnar kazandığını zannetti. Ancak maç bitmemişti ve Taker hemen akabinde Lesnar'a bir low-blow ve Hell's Gate bağladı ve Lesnar'ı pes ettirdi.Summerslam'in ardından Raw'da Brock Lesnar Taker hakkında son bir maçımız daha olacak der. Hell In A Cell PPV'si için ikili arasında maç ayarlanır.Maçta kıran kırana geçen mücadeleyi Lesnar ona low-blow ve sonrasında F-5 yaparak kazanır. Maçın ardından Wyatt Family geldi ve Undertaker'a saldırıdı. Sonra onu tabut şeklinde taşıyarak backstage'e doğru götürdüler. Ertesi Raw'da Kane, kardeşinin intikamını almak için Wyatt Family üyelerine saldırdı fakat Wyatt Family üyeleri Undertaker'a yaptığının aynısını Kane'e de yaptı.
Survivor Series'de iki ekip arasında bir maç ayarlandı. Undertaker'ın WWE'ye debutunun 25. yılındaki bu maçı Brothers of Destruction kazandı.22 Şubat'taki Raw'da 7 yıl sonra geri dönen Shane McMahon, babasından Raw'ın kontrolünü istedi. Vince McMahon ise bunun için Undertaker ile oğlu arasında Wrestlemania 32 için bir maç ayarladı. Eğer Shane maçı kazanırsa Raw onun olacak ve bu Taker'ın son Wrestlemania'sı olacaktı. Haftalarca süren akıl oyunlarından sonra Wrestlemania 32'deki HiaC maçında maçın sonuna doğru Shane O'mac Taker'ı spiker masasına yerleştirdi ve kafesin üzerinden masaya atladı fakat o sırada Taker çekilince masaya toslamış oldu. Ardından seri bir şekilde Taker maçı kazandı ve Wrestlemania'da aldığı galibiyet sayısını 23 yaptı.
15 Kasım'daki Smackdown şovunda geri dönenUndertaker, Survivor Series'de Team Raw'a karşı çıkacak olan Smackdown takımına eğer yenilirlerse bu brandde yatacak yerlerinin olmayacağını söyledi ve onları gazladı. Gerekten de beklenen oldu ve Team Smackdown SS'deki maçtan galip ayrıldı.
2017'de 9 Ocak'taki Raw'da Taker geri döndü ve Rumble maçına katılacağını açıkladı. Royal Rumble'a 29.sıradan giren Taker; Baron Corbin'i, The Miz'i, Sami Zayn'i ve Goldberg'ü elemeyi başarsa da Roman Reigns'e elendi. Böylelikle Reigns ile çekişmesi başladı. Fastlane sonrası Taker Raw'a geri döndü. Taker ringdeyken Reigns onu bölerek ringe geldi ve artık buranın "kendi bölgesi" olduğunu ifade etti. Taker ve Reigns bir süre bakıştılar ve kafalarını Wrestlemania panosuna dönerek olacak maçın fitilini ateşlediler. Akabinde de Taker Reigns'e bir Chokeslam yaptı. WrestleMania 33'ün ME maçında Undertaker Roman Reigns'e ard arda gelen spearlar sonrası tuş olur ve serideki 2. mağlubiyetini alır. The Undertaker maçtan sonra eldivenlerini, şapkasını ve ceketini ringe bırakarak bir nevi emekliliğinin sinyalini verdi.
Son Wrestlemania Maçları ve Emekliliği (2018-2020)
Uzun bir süre görünmeyen Taker, 22 Ocak 2018'deki Raw'ın 25. yıldönümündeki şovda, Raw'ın ilk bölümünün gerçekleştiği Manhattan Center'da bulundu ve ringe gelerek bir konuşma yaptı. 26 Şubat'taki Raw'da geri dönen John Cena, Undertaker'a Wrestlemania 34 için meydan okudu. Cena bundan sonra haftalarca Undertaker'ı çağırırken Taker hiç ses vermedi. Bu süreçte Cena Taker'ı kışkırtmak için sosyal medyadan bile dalga geçti fakat Taker'dan hiçbir ses seda yoktu. WrestleMania 34'te Cena Undertaker'ın geleceğini umarak ringde beklerken Elias geldi ve gitar konseri verdi. Cena Elias'ı dövdükten sonra ışıklar kapandı, Undertaker'ın kıyafetleri ringde duruyordu ve tam o sırada kıyafetlerin üzerine şimşekler çaktı ve kıyafetler kayboldu. Sonra girişte Undertaker görüldü. Taker Cena'yı, 2 dakika 46 saniyede yenerek serisindeki en kısa maça imza atmış oldu.Taker daha sonra bir kaç şovda daha maça çıktı. 27 Nisan'da Suudi Arabistan'daki Greatest Royal Rumble PPV'sinde Rusev'i tabut maçında mağlup etti. 7 Temmuz'da da Madison Square Garden'daki Event'te Roman Reigns ve Braun Strowman'la takım olup Kevin Owens, Elias ve Baron Corbin'i mağlup etti. 6 Ekim'de Avustralya'da yapılacak olan Super ShowDown'da Undertaker vs Triple H "Last Time Ever" maçına duyuruldu. Maçta HHH'ın köşesinde HBK, Taker'ın köşesinde ise Kane vardı. No DQ maçta Triple H, Shawn Michaels'ın yardımıyla maçı HHH kazandı. Undertaker ve Kane maçtan sonra Triple H ve Shawn Michaels ile tokalaşarak seyircileri selamladı fakat ardından DX ikilisne saldırarak ringden ayrıldı. 2 Kasım'da Suudi Arabistan'daki Crown Jewel'da Shawn Michaels emekliliğini bozdu ve DX vs Brothers of Destruction maçı ayarlandı. Brothers of Destruction maçı kaybetti ve çekişme son buldu.
WrestleMania 35'ten sonraki Raw'da Elias ringde gitar konseri verirken Elias'ın konserini böldü ve ringe gelerek Elias'a Tombstone yaptı. 13 Mayıs 2019'da, Arabistan'daki Super ShowDown 2'ye Goldberg vs Undertaker maçı ayarlandı. Maçta çok botch gerçekleşti fakat uzun sürmeden Chokeslam ile maçı Taker kazandı. Bu Maç daha sonra güzel olmayışı nedeniyle internet aleminde bir miktar tepki aldı.Undertaker Roman Reigns'i, Drew Mcintyre ve Shane McMahon'ın saldırısından kurtarmak için o ayın sonunda geri döndü. Extreme Rules'da Undertaker ve Reigns, No Holds Barred takım maçında McMahon ve McIntyre'yi yendi.
Undertaker daha sonra Şubat ayındaki Super ShowDown'daki Tuwaiq Mountain Trophy'e katıldı. Kupa'da AJ Styles'ı eledi ve kupanın sahibi oldu. AJ Styles, Mart ayı başlarında Taker ile dalga geçmeye başladı ve bu da Undertaker'ın Elimination Chamber'da görünmesine ve Aleister Black'in No DQ maçında Styles'ı mağlup etmesine yol açtı. Ertesi geceki Raw'da AJ Styles Taker'a, Wrestlemania 36 için meydan okudu. Sonraki haftalarda Styles, Undertaker'a gerçek adıyla hitap ederek dalga geçti ve gerçek hayattaki karısı Michelle McCool hakkında konuşarak onu kışkırttı.Buna cevaben Undertaker, yıllar sonra ilk kez promo keserken Deadman karakterini bıraktı ve American Bad Ass gimmicki ile Styles'a promo kesti. Wrestlemania 36'da ikili, geleneksel bir güreş maçı yerine, tenha bir kırsal bölgede sinematik anlatı ağırlıklı bir Boneyard maçta kapıştı. Bunun sebebi ise COVID-19 pandemisinden dolayı maçın seyircisiz yapılacak olmasıydı. Maçta Luke Gallows ve Karl Anderson'ın yardımına rağmen Undertaker, Styles'ı mezara gömdü ve maçı kazandı.

Sonraki bir kaç ayda WWE, Undertaker'ın emekli olduğunu duyurdu. Ayrıca WWE Survivor Series için Undertaker'ın görüneceğini de duyurdu.


Kişisel YaşamıCalaway, ilk eşi Jodi Lynn ile 1989 yılında evlendi; 1993 yılında oğlu Gunner Vincent Calaway dünyaya geldi. 1999 yılında Lynn ile boşandı. Calaway, 2000 yılında ikinci karısı Sara Frank ile evlendi. Frank ile de Chasey ve Gracie Calaway adında iki kızı oldu. Çift 2007 yılında boşandı. 2010 yılında eski güreşçi Michelle McCool ile evlendi. 2012 yılında Kaia Faith Calaway adında bir kızları oldu.
1990'larda Calaway, güreşçi arkadaşları Yokozuna, Savio Vega, Charles Wright, The Godwinns ve Rikishi'den oluşan Bone Street Krew adlı bir heyet kurdu. Her üyenin üzerinde "BSK" baş harfleri vardı ve Undertaker'in karnında da bu dövmeden bulunmaktadır.Ayrıca Calaway, iş ortağı Scott Everhart ile gayrimenkul yatırımı yapmaktadır. Colorado, Loveland'da 2,7 milyon dolarlık "The Calahart" (soyadlarının birleşimi) adlı binanın inşaatını 2007'de tamamladılar. Bir köpek aşığı olan Calaway ve eski eşi Sara, büyük cins köpekler için hayat kurtaran tedavilerin ödeneneklerine yardımcı olmak için Texas A&M Veterinerlik ve Biyomedikal Bilimler Koleji'nde "The Zeus Compton Calaway Hayvanları Kurtarın" Fonunu kurdu.
Calaway, boks ve karma dövüş sanatları hayranıdır. Brezilya jiu-jitsu eğitimi aldı ve 2011'de siyah kuşak kazandı. Çarpıcı eldivenleri ve Hell's Gate kilidini de karma dövüş sanatlarından ilham alarak uyguladı. Siyasi muhafazakar davalara ve Cumhuriyetçi adaylara çeşitli bağışlarda bulundu.​


Güreşte Kullandığı Bazı Hareketler

 • World Wrestling Federation/Entertainment
  • Triangle Choke - 2002-2009​
  • Chokeslam - 1993-günümüz​
  • Devil's Triangle/Hell's Gate - 2008-günümüz​
  • Last Ride - 2000-2003(finisher)-günümüz​
  • Tombstone Piledriver - 1990-günümüz​
  • Callous Clutch
  • Flatliner Fist
  • Heatseeking Missile​


Şampiyonlukları ve Başarıları

 • The Baltimore Sun
  • Feud of the Year (2007) vs. Batista
  • Match of the Year (2009) vs. Shawn Michaels at WrestleMania XXV
  • Match of the Year (2010) vs. Shawn Michaels in a career vs. streak match at WrestleMania XXVI
 • CBS Sports
  • Worst Angle of the Year (2018) with Kane vs. Triple H and Shawn Michaels
 • Pro Wrestling Illustrated
  • Comeback of the Year (2015)
  • Feud of the Year (1991) vs. The Ultimate Warrior
  • Feud of the Year (2015) vs. Brock Lesnar
  • Match of the Year (1998) vs. Mankind in a Hell in a Cell match at King of the Ring
  • Match of the Year (2009) vs. Shawn Michaels at WrestleMania XXV
  • Match of the Year (2010) vs. Shawn Michaels in a career vs. streak match at WrestleMania XXVI
  • Match of the Year (2012) vs. Triple H in a Hell in a Cell match at WrestleMania XXVIII
  • Ranked No. 2 of the top 500 singles wrestlers in the PWI 500 in 2002
  • Ranked No. 21 of the top 500 singles wrestlers of the "PWI Years" in 2003
 • United States Wrestling Association
  • USWA Unified World Heavyweight Championship (1 kez)
 • World Class Wrestling Association
  • WCWA Texas Heavyweight Championship (1 kez)
 • World Wrestling Federation/Entertainment/WWE
  • WWF/WWE Championship (4 kez)
  • World Heavyweight Championship (3 kez)
  • WWF Hardcore Championship (1 kez)
  • WWF World Tag Team Championship (6 kez) – with Stone Cold Steve Austin (1), Big Show (2), The Rock (1), and Kane (2)
  • WCW Tag Team Championship (1 kez) – with Kane
  • Royal Rumble (2007)
  • Tuwaiq Mountain Trophy (2020)
  • Slammy Award(12 kez)
   • Best Entrance Music (1997)
   • Best Tattoo (1997)
   • Match of the Year (2009, 2010, 2012, 2015) vs. Shawn Michaels at WrestleMania XXV, vs. Shawn Michaels at WrestleMania XXVI, vs. Triple H in a Hell in a Cell match at WrestleMania XXVIII and vs. Brock Lesnar at Hell in a Cell
   • Moment of the Year (2010) vs. Shawn Michaels at WrestleMania XXVI
   • Most Intimidating (1994)
   • OMG Moment of the Year (2011) Kicking out of Triple H's Tombstone Piledriver at WrestleMania XXVII
   • Rivalry of the Year (2015) vs. Brock Lesnar
   • Star of the Highest Magnitude (1997)
   • WWF's Greatest Hit (1996) Sucking Diesel into the abyss at In Your House 6: Rage in the Cage
 • Wrestling Observer Newsletter
  • Best Gimmick (1990–1994)
  • Best Heel (1991)
  • Feud of the Year (2007) vs. Batista
  • Match of the Year (2009) vs. Shawn Michaels at WrestleMania XXV
  • Match of the Year (2010) vs. Shawn Michaels in a career vs. streak match at WrestleMania XXVI
  • Worst Worked Match of the Year (2001) with Kane vs. KroniK at Unforgiven
  • Worst Match of the Year (2018) with Kane vs. Triple H and Shawn Michaels at Crown Jewel
  • Most Overrated (2001)
  • Readers' Least Favorite Wrestler (2001)
  • Worst Feud of the Year (1993) vs. Giant González
  • Most Disgusting Promotional Tactic (2005) Terrorist angle on day of London bombings
  • Wrestling Observer Newsletter Hall of Fame (Class of 2004)


Wrestlemani Serisi
Wrestlemania​
Rakip​
Sonuç​
Wrestlemania VII​
Jimmy Snuka​
1-0​
Wrestlemania VIII​
Jake Roberts​
2-0​
Wrestlemania IX​
Giant Gonzaléz​
3-0​
Wrestlemania XI​
King Kong Bundy​
4-0​
Wrestlemania XII​
Diesel​
5-0​
Wrestlemania XIII​
Sycho Sid​
6-0​
Wrestlemania XIV​
Kane​
7-0​
Wrestlemania XV​
Big Boss Man​
8-0​
Wrestlemania XVII​
Triple H​
9-0​
Wrestlemania XVIII​
Ric Flair​
10-0​
Wrestlemania XIX​
Big Show ve A-Train​
11-0​
Wrestlemania XX​
Kane​
12-0​
Wrestlemania XXI​
Randy Orton​
13-0​
Wrestlemania XXII​
Mark Henry​
14-0​
Wrestlemania XXIII​
Batista​
15-0​
Wrestlemania XXIV​
Edge​
16-0​
Wrestlemania XXV​
Shawn Michaels​
17-0​
Wrestlemania XXVI​
Shawn Michaels​
18-0​
Wrestlemania XXVII​
Triple H​
19-0​
Wrestlemania XXVIII​
Triple H​
20-0​
Wrestlemania XXIX​
CM Punk​
21-0​
Wrestlemania XXX​
Brock Lesnar​
21-1
Wrestlemania XXXI​
Bray Wyatt​
22-1​
Wrestlemania XXXII​
Shane McMahon​
23-1​
Wrestlemania XXXIII​
Roman Reigns​
23-2
Wrestlemania XXXIV​
John Cena​
24-2​
Wrestlemania XXXVI​
AJ Styles​
25-2​Giriş Müzikleri 
Son düzenleme:

Beast Incarnate

all mighty
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
5 Ekim 2020
Konu
4,057
Mesaj
17,074
Toplam Beğeni
3,397
Konum
İzmir/Kırklareli
Favori Güreşçisi
WALTER
RPG Karakteri
"Doctor of Thuganomics" John Cena
Kredi
14675
Müthiş bir zamanlama bu incelemeyi yapmak için. Böylesine eşsiz benzersiz bir kariyeri inceleyen adamın önünde şapka ile eğilirim. Ellerine sağlık hocam.
 

Styles Clash

#bırakmamseni
Premium++
Katılım
6 Ekim 2020
Konu
255
Mesaj
3,137
Toplam Beğeni
1,373
Konum
Ankara
Favori Güreşçisi
Stone Cold Steve Austin
RPG Karakteri
reDRagon
Kredi
12078
Muazzam bir kariyeremeğine sağlık düzen falan her şey çok hoş olmuş kesinlikle. Şu döneme denk gelmesi de pastadaki çilek tadında olmuş. Emeklerine sağlık.
 

The Goat

el capitano
Emekli
Premium++
Katılım
8 Nisan 2020
Konu
555
Mesaj
8,173
Toplam Beğeni
2,945
Konum
Nitro Zone
Favori Güreşçisi
Daniel Bryan
RPG Karakteri
Wade Barrett
Kredi
3500
Muazzam bir inceleme yapmışsın reis, hayran hayran bakıyorum hala. İnanılmaz detaylı ve müthiş olmuş.
 

Broken Dreams

🍓
Emekli
Katılım
2 Nisan 2020
Konu
1,659
Mesaj
10,139
Toplam Beğeni
1,967
Konum
Antalya
Favori Güreşçisi
Chris Jericho
RPG Karakteri
Chris Jericho
Kredi
700
İnanılmaz iyi bir inceleme, yıllar sonra da bakıp bakıp okunacak cinsten. Eline emeğine sağlık, harikasın. 🥰
 

Itsuzai

widerstand
Emekli
Katılım
1 Nisan 2020
Konu
1,876
Mesaj
9,324
Toplam Beğeni
3,096
Konum
İstanbul
Favori Güreşçisi
Hiroshi Tanahashi
Kredi
2,540
Kral sen ne yaptın böyle ya... Kendi koyduğun çıtayı daha da yükseğe çekiyorsun her seferinde. Ne desek ne söylesek boş bu kariyere de bu emeğe de bu incelemeye de. Binlerce kere ellerine sağlık. Muhteşem oğlu muhteşem bir iş çıkartmışsın her zamanki gibi. ❤️
 

Eta

switchblade
Yönetici
Admin
Katılım
2 Nisan 2020
Konu
112
Mesaj
2,300
Toplam Beğeni
1,256
Dostum eline sağlık. Çok başarılı bir inceleme olmuş. Ayrıca elini taşın altına sokup, böylesine uzun bir kariyeri incelediğin için teşekkürler.
 

Üst