Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.


Pentagon Jr. | Kariyer İncelemesi

PEDER SUNAR! SEVGİLERİMLE;
Ring Adları;

Pentagón Jr.
Dark Dragon
Zairus
Pentagon Dark
Penta el Zero MRing Adları;


Doğum;

February 26, 1985


Doğduğu Yer;

Mexico City, Mexico

Debut

2010

Asistencia Asesoría y Administración (2011-2017, 2018)

2011 yılında Fénix'in düşmanı olarak Asistencia Asesoría y Administración (AAA) ' da giriş yaptı. 2013 yılında Pentagon Jr. gimmick'ini aldı.

Lucha Underground

Lucha Underground'da rakiplerini yendikten sonra bir kolu kırmak için bir kol çubuğu kullanacak olan acımasız bir Rudo olarak giriş yaptı. Onu kötü yollarında cesaretlendiren gizemli bir usta tarafından yönlendiriliyordu. Onun mantrası, Sıfır Korku anlamına gelen Cero Miedo'dur. Bu, kimseden veya hiçbir şeyden korkmadığı anlamına gelir. Korkusuzca savaşır ve önüne çıkan kimseyi incitmekte hiçbir sorunu yoktur. Cero Miedo, hedeflerine ulaşmak için onu olabildiğince agresif olmaya itiyor. Cero Miedo sadece bir ifade değil, bir yaşam tarzıdır.

Major League Wrestling (2018-2019)

Penta ve kardeşi Fénix, 11 Ocak 2018'de MLW Zero Hour'da birbirlerine karşı oynanan tekler maçında Major League Wrestling'de (MLW) giriş yaptı. Penta daha sonra MLW Dünya Şampiyonası Finalinde Fenix'i mağlup ederek MLW Dünya Ağır Siklet Şampiyonası'nın 1. yarışmacısı oldu. Penta, MLW Intimidation Games'teki şampiyonluk maçını, o zamanki şampiyon Shane Strickland'a karşı kaybetti. Penta daha sonra Lucha Kardeşler olarak Fenix ile takım oldu ve menajeri Salina de la Renta ile takım TBD (Jason Cade Jimmy Yuta) ve The Dirty Blondes (Leo Brien & Mike Patrick) ile üçlü tehdit maçında MLW World Tag Team şampiyonlarını taçlandırmak için bir maçta yeni şampiyonlar oldular. Lucha Kardeşler, onlardan faydalandığını öğrendikten sonra menajeri olarak Salina de la Renta'yı kovmaya karar verdiler. Bu olay Konnan'ın Lucha Kardeşler'e akıl hocalığı ve yönetimi için MLW'ye gelmesine yol açtı. Bu, Salina'nın LA Park ve oğlu El Hijo de LA Park'ı Lucha Kardeşler ile rekabet etmek için MLW'ye getirmesiyle sonuçlandı. Lucha Kardeşler, 8 Kasım 2018'de LA Park El Hijo de LA Park'ı mağlup ederek MLW World Tag Team Championship'i korudu ancak üç ay sonra 2 Şubat 2019'da The New Hart Foundation'a (Davey Boy Smith Jr. Teddy Hart) şampiyonluğu kaybetti.

Impact Wrestling (2018-2019)

Penta, 6 nisan 2018'de IMPACT Wrestling vs Lucha Underground etkinliğinde Impact Wrestling'e giriş yaptı ve Austin Aries ve fénix'i üçlü tehdit maçında mağlup etti. Penta daha sonra Impact Wrestling Redemption'da ortaya çıktı ve bu kez Austin Aries Impact World Championship ile üçlü bir tehdit maçında Austin Aries ve Fénix'i bir kez daha yendi. Penta, Eli Drake ve Jimmy Jacobs'a karşı yapılan maçlarda şampiyonluğu iki kez başarılı bir şekilde savundu ve daha sonra Austin Aries'e geri döndü. Penta daha sonra Sami Callihan ile kavga etmeye başladı ve bu ikili SLAMMİVERSARY XVI'DE bir maske ve saç maçında birbirleriyle yüz yüze geldi. Penta kazandı ve Sami başını traş etti. Penta ve Sami, Bound For Glory XIV'de takım maçında karşı karşıya geldiler. Sami ve grubu Ohio Versus Everything (oVe), Penta, Fénix ve Brian Cage'i yendi. G Penta & Fénix, Ogz'nin Penta & Fénix'e bir akıl hocası olduğu için Konnan'a geri dönmenin bir yolu olarak Penta & Fénix'i hedeflemesinden sonra OGz ile yeni bir kavga başlattı. Ogz'yi yendikten sonra Penta ve Fénix, Impact World Tag Team Championship için LAX'e (Santana & Ortiz) meydan okudu. Impact Wrestling Homecoming'de LAX, Impact World Tag Team Championship'i korumak için Lucha Brothers'ı yendi, ancak şampiyonluklarını 12 Ocak 2019'da Penta ve Fenix'e kaybetti.

Consejo Mundial de Lucha Libre (2018)

2018 ortalarında Penta ve Carístico, Meksika bağımsız sahnesinde çekişmeye başlamıştı ve bu da Penta'nın Carístico ile her yerde, hatta Carístico'nun Consejo Mundial de Lucha Libre'nin (CMLL) ev tanıtımına atıfta bulunan "evi" ile savaşacağını söylemesine yol açtı. Penta, 29 Haziran 2018'de Carístico'ya saldırmak için CMLL'de sürpriz bir görünüm yaptı. Carístico'nun yanı sıra Penta, Rush ve Místico II gibi CMLL'deki diğer en iyi yıldızlarla rekabet etti.

All Elite Wrestling (2019-Günümüz)

Pentagon ve takım arkadaşı Fénix, All Elite Wrestling'e 25 Mayıs 2019'da AEW Double or Nothing etkinliği sırasında The Lucha Brothers olarak katıldı. Orada, bir etiket takımı şampiyonluk maçında AAA World Tag Team Şampiyonları The Young Bucks'a meydan okudular. Lucha Kardeşler, SoCal Uncensored (SCU) üyeleriyle bir karşılaşmada AEW Dynamite'ın 2 Ekim'deki bölümünde bir görünüm yaptı. Lucha Kardeşlerin, ilk AEW Takım Şampiyonlarını taçlandırmak için devam eden turnuvaya katıldığı açıklandı.

Bitirici Hareketleri;

Fear Factor
Lanza
Pentagon Driver
The Sacrifice


Şampiyonlukları ve Başarıları;

Asistencia Asesoría y Administración

AAA Latin American Championship (1 time)
AAA World Mixed Tag Team Championship (1 time) – with Sexy Star
AAA World Tag Team Championship (3 times) with Joe Líder (1), and with Fénix (2)
Rey de Reyes (2016)
Rudo of the Year (2014, 2015)
Wrestler of the Year (2015)

AAW: Professional Wrestling Redefined

AAW Heavyweight Championship (1 time)
AAW Heritage Championship (1 time)
AAW Tag Team Championship (1 time) with Rey Fenix

CBS Sports

Tag Team of the Year (2019) with Fénix

The Crash

The Crash Cruiserweight Championship (1 time)

Impact Wrestling

Impact World Championship (1 time)
Impact World Tag Team Championship (1 time) with Fénix

Lucha Underground

Lucha Underground Gift of the Gods Championship (1 time)
Lucha Underground Championship (1 time)
Aztec Warfare IV (2018)

Major League Wrestling

MLW World Tag Team Championship (1 time) with Fénix

Mexican Independent Circuit

Mexican Strong Style Championship (1 time)
WCW Intercontinental Championship (1 time)

Mucha Lucha Atlanta

Mucha Lucha Atlanta Championship (1 time)

Pacific Coast Wrestling

Pacific Coast Wrestling Heavyweight Championship (2 times)

Perros del Mal

PDM Light Heavyweight Championship (2 times)

Pro Wrestling Guerrilla

PWG World Tag Team Championship (1 time) – with Fénix

Wrestling Alliance Revolution

WAR Tag Team Championship (1 time) with Fénix

Wrestling Superstar

Wrestling Superstar World Submission Lucha Championship (1 time)

Wrestling Observer Newsletter

5 1/4 Star Match (2019) with Fénix vs. The Young Bucks on August 31

Xtrem Mexican Wrestling

XMW Tag Team Championship (1 time) – with Fénix

PEDER SUNDU! SEVGİLERİMLE.


 
Moderatör tarafından düzenlendi:

ERO

SUPER DUPER
Yönetici
Üst Süper Moderatör
Katılım
5 Nisan 2020
Konu
2,678
Mesaj
21,573
Toplam Beğeni
2,678
Konum
Osaka'nın Dağları
Favori Güreşçisi
Jericho/Balor/Asuka
RPG Karakteri
EVIL KANA
Kredi
2175
Ellerine sağlık Kero.
 

Üst