Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.

Arşiv | Beast Incarnate'dan Maç Değerlendirmeleri

Beast Incarnate

ring general
Yönetici
Moderatör
Konu
2,202
Toplam Beğeni
2,044
Favori Güreşçisi
Brock Lesnar
RPG Karakteri
"Doctor of Thuganomics" John Cena
Kredi
14275
Royal Rumble 2021
Roman Reigns (c) vs. Kevin Owens - Last Man Standing Match: Bu iki adam yapabileceklerinin sınırı olmadığını her seferinde kanıtlıyor bizlere. Muhteşem bir maçtı gerçekten. Geçen ayki TLC maçlarının hakkını nasıl verdilerse, bu sefer de LMS maçının hakkını her şekilde vermeyi başardılar. Errrrrkek gibi spotlar vardı, Kevin Owens'ın gösterdiği inanılmaz direniş, Roman'ın her türlü kirli oyuna başvurması... Vallahi çok büyük etki bıraktı bende bu maç. Tıpkı TLC'de olduğu gibi 5 yıldızı verip geçecektim, fakat Heyman'ın kelepçeyi çözememesi ve hakemin saymayı bırakması botchu inanılmaz tadımı kaçırdı. O güzelim maçta böyle bir şey yaşanmamalıydı... Ama maçın bütünlüğüne ket vuran bir şey değildi tabii, yine de kaliteyi bir tık aşağı düşürdü. | ****3/4
30-Woman Royal Rumble Match: 4. yaşını dolduran bu kategoride sanırım izlediğim en iyisi oldu bu maç. Hani bildiğin aktı gitti, 1-2 tane öyle uçuk kaçık tek gecelik return de izledik, NXT pickleri de tatmin etti. Her şey gayet yerindeydi bence. Rhea Ripley'nin infazlarında mest oldum ben ya. Maça öyle böyle bar koymadı. Muhteşem elemeleri vardı. Ana kadroya çok güzel bir giriş yaptı gerçekten. Galiba gelecek olursam Bianca beklediğim ve istediğim sonuçlardan birisiydi. Nitekim kazandı da. Hem de tarihi bir son 2 kapışmasıyla. O son 2 kapışmasının başlangıç anından tutun son anına kadar heyecan hep doruktaydı, tam olarak görmek istediğimiz şeyler bunlar işte Rumble maçlarında. Heyecan hat safhada olacak. Ripley kazansa da çok sevinirdim, Bianca kazandı yine çok mutluyum. Ayrıca fanı olduğum isimler bulunmasına rağmen sonunda Four Horsewomen+Asuka tayfadan bir ismin elle tutulur bir başarı kazanmış olduğunu görmek çok güzel. Maçta tat kaçıran yegane şey vardı, o da hepinizin takdiri üzerine #30'dan giriş yapan Natalya tatsızlığı. Bir de bu pick habersiz yaşansaydı kim bilir neler olurdu... | ****1/4
30-Man Royal Rumble Match: Başlarda stabil bir Rumble havasında gidiyordu. Hani bir eksiği ya da fazlası olmayan casual Rumble maçında. Bir tek Edge ile Orton'un yaşadıkları emsal dışıydı, o da ringin dışında yaşandı zaten. Fakat maçın ortaları, hatta tam olarak Kane'in geldiği zamanlardan itibaren maça ayrı bir keyif geldi. Damian Priest de tıpkı Rhea Ripley gibi müthiş bir giriş yaptı ana kadroya. Kane ile yüzleşmeleri ve onu elemesi çok güzeldi. Riddle'ın beklenenden çok daha uzun süre maçta kalması da çok hoşuma gitti. Onun dışında tatlı bir Carlito returnü var. Adam sağlam vücut yapmış, görünen o ki tek gecelik değil bu return. Son bir return daha var, kimden bahsettiğimi çok iyi biliyorsunuz. Evet, geminin kaptanının ta kendisi... Geldiğinde resmen gözlerim doldu, evi ayağa kaldırmamakta öyle bir zorlandım ki anlatamam size. Edge ile bakışmaları, sarılmaları... Gerçekten çok fazla etkiledi beni. Son 5'e kadar da ilerledi yani bu çok güzel bir detaydı. Kane'in dönüşünden sonra açıldı dediğimiz maç #29'dan Seth Rollins'in geri dönüşünü gerçekleştirmesiyle daha da keyifli ve hareketli bir hal aldı. Seth Rollins'e 2 aylık ara gerçekten çok iyi gelmiş. Verdiği bu ara Mesih karakterini revize etmesini sağlamış, ilk izlenimimden vardığım bu sonucu rahatlıkla dile getirebilirim. Fakat Seth gibi bir return varken #30'dan Strowman'ı kullanmaları hiç hoş olmadı. Kazanacağını düşünmüyordum zaten ama çıtırından bir korkutmadı değil. Maçın bitişi öncesi son bir parantez de Daniel Bryan'a açmak isterim. Resmen ringde bize resital sundu, dün sabah İlkay'ın da dediği gibi adam resmen GÜREŞMEYE gelmiş yani. Bayağı keyif verdi onun hüküm sürdüğü süreçler. Bu da maçı keyifli kılan bir etkendi. Veee maçın finaline gelelim... Orton'a yazılan sakat bacak hikayesi maçın sonunda patlak verecekti, bu oldukça aleniydi yani. Maçın kuvvetli favorilerinden Bryan da gidince artık muhtemelen Orton kazanır, Austin'in rekoruna ortak olur düşüncesi hakim olmuştu. Nitekim ringde Edge dışında kimse kalmayınca Orton'un vurduğu RKO'dan sonra dediğimiz çıktı diye düşündük. Fakat çok büyük gaflete düşmüşüz. Edge hepimizi şoke edecek bir reverse ile Randy Orton'ı dışarı atarak 11 yıl sonra ikinci Rumble galibiyetine uzandı. Gerçekten müthiş bir andı, fakat bu anın seyircisiz bir şovda yaşanması da bir o kadar can sıkıcıydı... Neticesinde hiç beklemediğim ve bir o kadar sevindiğim bir galibiyet ile geceyi kapattık. Maçın ilk dilimleri daha keyifli olsa bu maça geçen seneden bile daha yüksek verirdim kesinlikle, ama yine de güzel bir Rumble maçı daha izlediğimizi düşünüyorum. 2019'u izleyen 2 senede 2019 senesinin Rumblelarını çok güzel unutturdular, memnunum bu durumdan. | ****1/4

Beast Incarnate

ring general
Yönetici
Moderatör
Konu
2,202
Toplam Beğeni
2,044
Favori Güreşçisi
Brock Lesnar
RPG Karakteri
Kredi
14275
NXT TakeOver: Vengeance Day
Ember Moon & Shotzi Blackheart vs. Dakota Kai & Raquel Gonzalez - Women's Dusty Rhodes Classic Tournament Final Match: Keyifli ama bence gereğinden uzun bir açılış aksiyonu izledik. Ama bir final maçının uyandıracağı heyecan hissine iyi bir dokunuş yapabilmişler, bu açıdan maça büyük artı yazılır. Bir ama daha, Raquel Gonzalez'i güçlü göstermek için Dakota'yı gereğinden fazla pasif gösterdiler maçta. Sonlara doğru 1-2 kritik hamlesi olmasa hiç göremeyecektik maçta. Amaçlanan şey muhtemelen Dakota'yı direkt Raquel'in sırtından besleniyormuş izlenimi yaratmak, fakat Dakota gibi bir potansiyelin bu tür maçlarda kendini göstermemesi beni çok büyük üzdü ne olursa olsun. Sonuçtan kesinlikle memnunum. Turnuva için oluşturulan toplama bir takımdansa en başından beri takım olarak yoluna devam eden Raquel & Dakota ikilisinin kazanması kesinlikle en doğru tercih olmuş. | ***3/4
Johnny Gargano (c) vs. KUSHIDA - NXT North American Championship Match: Arka alanda Theory, Lumis tarafından paket edilince ve Candice ile Indi de onun peşine düşünce şova beraber kaldığım arkadaşlarıma Gargano eğer kenarında kimse olmayacaksa errrkek gibi bir maç çıkarıp bizi eskilere döndürecek demiştim. Dediğim gibi de oldu. Gargano'nun kenarındakilerin maçtan arındırılması çok güzel olmuş bu bakımdan. Gargano galibiyeti benim gözümde çantada keklikti deyim yerindeyse, fakat ona rağmen KUSHIDA gerçekten birkaç kere yüreğimizi yerinden hoplattı. Hele o turnbuckle'dan aşağı düşürerek aldığı Arm Bar'da "aha bu sefer bitti" diye geçirdim içimden, fakat Gargano yine bırakmadı maçı ve ikisi birbirinden sert Slingshot DDT'ler ile maçı koparmayı başardı. Eski Gargano esintileri ve her ne kadar kendisini hiç sevmesem de KUSHIDA'nın teknik güreş yetenekleri harmanlanınca ortaya böyle kaliteli bir maç çıktı. İki ismi de ayrı ayrı tebrik ediyorum böyle bir maç çıkardıkları için. | ****1/2
MSK vs. Grizzled Young Veterans - Men's Dusty Rhodes Classic Tournament Final Match: Gecenin en iyi maçı, evet yanlış duymadınız... İzlediğim en iyi tag team maçlarından bir tanesi arasında yerleşti bu maç. Bana tag team güreşini sevdiren yer zaten NXT, o yüzden buradan böyle kaliteli tag team maçlarının çıkmasına şaşırmamak gerek. Bu maça dair benim canımı sıkan tek şey GYV'nin 2 sene üst üste finalde yenilmesi oldu. Onun dışında bir problemimiz yok, her şeye rağmen gerçekten muhteşem bir maçtı. Üzüle büzüle MSK'nin siftah galibiyetini tebrik ediyoruz. Ah genç veteranlar ah, garibanın yüzü gülür mü... | ****3/4
Io Shirai (c) vs. Toni Storm vs. Mercedes Martinez - NXT Women's Championship Match: Gecenin zayıf halkası bu maçtı. Aşırı kötü bir maç değildi tabii fakat diğer maçlar arasında kalite olarak daha düşüktü. Ha bir de yeterli zamanın ayrıldığını düşünmüyorum maça, keşke açılış maçından biraz zaman kısıp bu maça verilseymiş. Günlerdir sosyal medya paylaşımlarıyla, promolarla büyük hype yapıldı çünkü maça. İnsan daha brutal ve heyecanlı bir maç bekliyor yani durum böyle olunca. Mercedes Martinez'in tuş olmak için maça girdiği çok belliydi ve öyle de oldu. Sonuç da beklediğim gibiydi. Toni ile Io'nun arasındaki çekişmeyi daha uzun soluklu yapabilmek için Martinez kartını kullandılar, Toni tam tuşu bulurken Io engel olup Martinez'i tuş ederek bu feudun devam edeceğinin habercisi oldu. Storm, Io'nun fişini çekecek isim olacaktır yakın vadede. | ***1/4
Finn Balor (c) vs. Pete Dunne - NXT Championship: Beklediğimiz kadar vardı maç vallahi... Teknik güreş kısmını biraz fazla uzattıklarını düşünüyorum fakat sonrasında izlediğimiz kısımda stiff güreşi iliklerime kadar hissettim resmen. Ana kadroda gördüğümde öğürme hissi uyandıran Finn Balor'u böyle keyifli maçlarda izlemek çok güzel hissettiriyor, ama bu maçta Pete Dunne tribünüydük tabii kaybedeceğini bile bile... Pete Dunne da çok iyi maç çıkardı, zaten teknik güreş kısmında Dunne bayağı domine etti. O parmak hareketini belki yüzlerce kez izlemişimdir ama her izlediğimde içim gidiyor söylemeden geçemeyeceğim... Burada maçın bitişine ayrı bir parantez açmak istiyorum ben. Balor'un Dunne'ın dişliğini sökerek suratına Dropkick'i koyuşu beni benden aldı resmen. Gecenin hareketi benim gözümde hiç kuşkusuz o hareketti. Keşke Dunne kemerle ayrılsaydı dün geceden, fakat kemerin Kross'a saklandığı çok belli ya. | ****1/2

Beast Incarnate

ring general
Yönetici
Moderatör
Konu
2,202
Toplam Beğeni
2,044
Favori Güreşçisi
Brock Lesnar
RPG Karakteri
Kredi
14275
Cara Noir (c) vs. Dan Moloney - PROGRESS World Championship | PROGRESS Chapter 104: Natural Progression
İzlediğim ilk PROGRESS şovu oldu ve sonuncusu olmayacağına da eminim. Şovda keyifli maçlar vardı, ki bu maç da dahil 3 maça puan verdim ve konuya da ekledim. Sadece main eventi değerlendirmek istedim. Beylik bir UK güreşi maçı olmuş, stifflik bakımından sınıfı geçtiğini düşünüyorum. Cara Noir gerçekten övüldüğü kadar varmış, Dan Moloney de hiç boş değil ama. Onu da aşırı beğendim. Bu arada Cara Noir'in Lariatlarına beni gömün ya, dehşet vuruyor adam... | ****1/4

Beast Incarnate

ring general
Yönetici
Moderatör
Konu
2,202
Toplam Beğeni
2,044
Favori Güreşçisi
Brock Lesnar
RPG Karakteri
Kredi
14275
Elimination Chamber 2021
Daniel Bryan vs. Cesaro vs. Kevin Owens vs. Jey Uso vs. Sami Zayn vs. King Corbin - Universal Championship #1 Contender Elimination Chamber Match: Bryan ve Cesaro bu maça başlaması için seçilebilecek en güzel isimler olmuş gerçekten. Tatlı spotlar da izledik, keyif aldım ya bu maçtan ben. Cesaro'nun kazanamaması canımı çok sıktığı için maça ilk başta biraz olumsuz bakmıştım fakat şöyle bir geriye dönüp bakınca kaliteli bir maç olduğu ortada. Jey Uso'nun Owens'ı eleyişi muhteşemdi. Owens'ın ruhunu bedeninden ayırdı resmen. Owens da çok güzel işler çıkardı girdiğinde. Corbin'i maçtan tez vakitte ayıklamaları maçı daha da güzel kıldı, kalan 5 isim de asla boş isimler değillerdi çünkü ve nitekim keyifli bir maç sundular bize. | ****1/4
Bobby Lashley (c) vs. Riddle vs. John Morrison - United States Championship: Keith Lee nedensiz bir şekilde maçtan çekilmemiş olsaydı daha iyi bir maç izlerdik yüksek ihtimal, ama dün geceki maçtan da memnun kaldım ben. Morrison'ı döndüğü günden beri adam gibi güreşirken görebildik sonunda, Morrison'ın bir şekilde Miz'den sıyrılıp tekli kariyerde devam etmesi lazım bence. Galip ise beklemediğim ama sevindiğim Riddle oldu. MVP'nin bastonunun falan işin içine sokuluşu ve Riddle'ın Lashley'nin momentumunu da bozmadan kılçıksız bir şekilde kemeri alıp çekilmesi çok güzel oldu. BRO'muzu tebrik ediyoruz... | ***3/4
Drew McIntyre (c) vs. Randy Orton vs. Jeff Hardy vs. Kofi Kingston vs. AJ Styles vs. Sheamus - WWE Championship Elimination Chamber Match: Maça Jeff Hardy ve Randy Orton ciddi anlamda sıkıcı bir başlangıç yapınca "Ohoooo işimiz var" demiştim. Bayağı da ortalama altı geçti yani maçın bir bölümü. Fakat maçın bir kırılma anı oldu, ki o da şahların şahı, abilerin abisi OMOS kralımın Styles'in içinde olduğu cam odayı kağıt gibi dümdüz edip Styles'ı bir kuş gibi özgür kılması anıydı, maç olağanüstü muhteşem bir hale evrildi resmen. Tempo ve heyecan gerçekten hat safhadaydı. Styles'ı Superman yaparken izleyince nedensiz mutlu oluyorum zaten ve bu da benim gözümde bir artı yazdı maça. Maçın bitişi de muhteşemdi özellikle. Phenomenal Forearm counter Claymore benim için unutulmaz bir bitiş anı oldu kesinlikle. Eğer maçın başları da güzel olsa belki 5 verilirdi bu maça ama ona rağmen çok çok kaliteli bir maç oldu. | ****1/2

Beast Incarnate

ring general
Yönetici
Moderatör
Konu
2,202
Toplam Beğeni
2,044
Favori Güreşçisi
Brock Lesnar
RPG Karakteri
Kredi
14275
WWE'de NXT & NXT UK ile ana kadro maçlarını birbirinden ayırdım, böyle olması daha içime sindi. Keşke ilk başta ayırarak yapsaymışım.