Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.

Arşiv | Beast Incarnate'dan Maç Değerlendirmeleri

Beast Incarnate

all mighty
Yönetici
Süper Moderatör
Konu
4,057
Toplam Beğeni
3,397
Favori Güreşçisi
WALTER
RPG Karakteri
"Doctor of Thuganomics" John Cena
Kredi
14675
Cesaro & Daniel Bryan vs. Seth Rollins & Jey Uso | Smackdown #1131
WWE normlarının dışında kalan, muhteşem bir tag team aksiyonu. Her tag team maçının o aptal saptal Chinlocklar ile geçmeyeceğini umarım anlamışlardır şu maçı yazabildikten sonra. Muhteşem bir tempo vardı maçta, bir saniye bile duraksadığını hatırlamıyorum maçın. Zaten 4 isim de ring içi performansçısı olarak gayet iyi işler çıkaran isimler bireysel olarak, böyle bir tag team maçında da kimsenin sırıtmadan iyi bir performans çıkarması beni şaşırtmadı. Ama benim adıma ön plana çıkan isim yine Cesaro oldu. Gelen saldırıları püskürtmesi olsun, her zamanki klasını konuşturması olsun. Çok başka bir adam bu Cesaro ya... | ****

Beast Incarnate

all mighty
Yönetici
Süper Moderatör
Konu
4,057
Toplam Beğeni
3,397
Favori Güreşçisi
WALTER
RPG Karakteri
Kredi
14675
Roman Reigns (c) vs. Daniel Bryan - WWE Universal Championship / Title vs. Career Match | Smackdown #1132
Zaman dilimi olarak şovun büyük bir kısmını çalacağını bekliyordum ve nitekim öyle de oldu. Bir title vs. career maçından sertlik ve o rekabet ruhunu beklersin, ben de haliyle bu beklentideydim ve beklentilerim karşılandığı için memnunum. Bryan ve Roman zaten geçtiğimiz WM şovunun ana maçında kendisini yeterince kanıtlamıştı Edge ile birlikte, teke tek bir maçta da böyle bir performans çıkardıklarını görmek şaşırtmıyor. Maçtaki hikaye anlatımı gayet iyiydi özellikle, tıpkı WM 37'de olduğu gibi. Bu işte maç içi psikolojiyi ve içinde bulunulan hikayeyi yansıtabilmek çok önemli takdir edersiniz ki. Bu bakımdan bir haftalık şov standartlarının çok çok üstüne çıkan bir maç oldu benim gözümde. Maçın bitişine ise kocaman bir artı, Guillotine Choke hareketine hastayım. Roman Reigns'e de cuk oturuyor zaten bu hareket. Vallahi WrestleMania 38'e kadar şampiyon olarak giderse gıkım çıkmaz bu adam, çizgisini bozmayacağından eminim çünkü. | ****1/2

Beast Incarnate

all mighty
Yönetici
Süper Moderatör
Konu
4,057
Toplam Beğeni
3,397
Favori Güreşçisi
WALTER
RPG Karakteri
Kredi
14675
NXT #453
Isaiah "Swerve" Scott vs. Leon Ruff - Falls Count Anywhere: Çok iyi bir açılış aksiyonu. Önceki maçlarından da gayet memnun kalmıştım zaten, aralarındaki bu sert husumeti falls count anywhere gibi bir tür taşıyarak bitirmeleri çok güzel oldu kendi adıma. Scott'ın alet çantasını fırlattığı anda feci yüreğim hoplamıştı bir ara, denk gelse öldürürdü vallahi Ruff'ı. Böyle sert sekanslar izlemek istiyordum zaten maçta ve bu ikili bana kesinlikle istediğimi verdi. Scott'ın performansı zaten ortada ama ben Ruff'ın performansını da çok beğeniyorum. Zaten Gargano ve Priest ile çıktığı maçta da kendini kanıtlamıştı, bu feud biraz daha önayak oldu bence bunun için. Kendi adıma konuşacak olursam şu NAC muhabbeti yüzünden çöken antipatik karabulutları ben dağıttım yavaş yavaş ya. Ama fizik lazım tabii, o da biraz zor gibi... | ****1/4
Ember Moon & Shotzi Blackheart (ş) vs. Candice LeRae & Indi Hartwell - Street Fight for NXT Women's Tag Team Championship: Main eventi kaldırabileceğine dair bir şüphem yoktu ve nitekim kaldırdı da. Shotzi'nin 1-2 ufak tefek botchu tat kaçırsa da maçın genel bütününe zarar veren şeyler değildi bunlar kesinlikle. Maçtaki her ismin performansı ayrı ayrı iyiydi. Shotzi ve Candice gibi extreme tabanı olan isimlerden bu maçta kötü performans beklemek imkansız zaten. Ama benim ayrı parantez açmak istediğim bir isim var: Indi Hartwell. Az önce de belirttiğim gibi bu maçta Shotzi ve Candice gibi extreme ile arası çok çok iyi olan -ki Candice'in geçmişini biliyorsunuzdur zaten az çok- iki isim varken bu maçta onlarla denk, hatta bence bir tık üstte bir performans sergileyebilmek çok büyük iş. Bu kadının geçen seneki zamanlarını hatırlıyorum da, dümdüz bir jobber olmaktan öteye gidemez diyordum. Ama yargısız infaz, kellemizin uçmasına gebe oldu. Gerek ring içi, gerek ring dışı performansını inanılmaz beğeniyorum. Bu maç da bazı şeylerin güvencesi oldu bence Indi adına. | ****

Beast Incarnate

all mighty
Yönetici
Süper Moderatör
Konu
4,057
Toplam Beğeni
3,397
Favori Güreşçisi
WALTER
RPG Karakteri
Kredi
14675
WrestleMania Backlash
Bobby Lashley (c) vs. Drew McIntyre vs. Bobby Lashley - WWE Championship: Çok kaliteli bir maçtı gerçekten, beklentim zaten vardı ama üzerine çıktıklarını söyleyebilirim. Geçen seneki Backlash'te ve WM 37'de Lashley ile McIntyre zaten karşılaştıkları için bu sefer elle tutulur bir şeyler izleteceklerinden şüpheliydim, bu yüzden Strowman'ın maça eklenmesi çok güzel olmuş. Hem yem edilen isim de lazımdı. Ama Strowman'ın hakkını vereyim, yem edilen isim görevinin üstüne çıktı. Performansını gerçekten çok beğendim. Adam bir ara ringden dışarı UÇARAK geldi ya, hala onun şokundayım. McIntyre'a da ayrı bir parantez açmak lazım bunun yanında. Zaten maçın bir bölümünde Lashley elimine olduğu için beraber döndürdüler maçı. Üstte söylediğim McIntyre ile Lashley'nin bir maçta yapabileceği bir şeyler kalmaması durumundan dolayı maçı McIntyre ile Strowman etrafında döndürme fikrini de çok beğendim. Güzel bir işti yani her şekilde, berbat giden şovun en elle tutulur olayıydı en azından. | ****1/4
Roman Reigns (c) vs. Cesaro - WWE Universal Championship: Atıl beklenti düzeyinde geçen bir maç oldu. Cesaro'nun da Reigns'in de ring içi performansından şüphemiz yoktu zaten ve gerekeni yaptılar ringde. Roman Reigns'in bulunduğu her maçta olduğu gibi bu maçta da güzel bir hikaye anlatımı vardı, Roman'ın çalıştığı kolun önce Guiltine Choke'ta; sonrasında Seth'in saldırısında kullanılması detayını da beğendim. Roman'ın havadaki Superman Punch'ı da bayağı estetikti, Cesaro'nun ilk Guiltine denemesinde gösterdiği direnç de keza. Cesaro be kardeşim ya... Bir adam aynı maçta hem Crossbodyli, Springboardlı hareketler yapıp hem Lifting Superplex tarzı kalın hareketlere nasıl imza atabilir ya? Bu maçta all oğlu allrounder olduğunu defalarca olduğu gibi kanıtlamış oldu. Roman Reigns gibi bir ismin hükmüne gelmesi büyük talihsizlik, ama bir al-ver şekli de olsa ana kemer başarısını görmeyi istiyorum bu adamın ya. | ****1/4