Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.


Kofi Kingston | Kariyer İncelemesi

Doğum; August 14, 1981
Doğduğu Yer; Ghana, West Africa
Ring Adları; Kofi Kingston, Kofi Nahaje Kingston
Dubut; October 10, 1998
Eğitmenler; Killer Kowalski, Mike HollowKariyer Başları (2006)

Sarkodie-Mensah, 2006 yılında 24 Şubat'ta Chaotic Wrestling'de Tony Omeg ile karşılaştığında resmi güreş çıkışını yaptı. 4 Haziran'da PWF Mayhem ağır siklet Şampiyonası için Evan Siks ile karşı karşıya kaldı. National Wrestling Alliance – New England (kısaca Barry Ace'in "A-List" üyesi olduğu), Millennium Wrestling Federation, New England Championship Wrestling, Eastern Wrestling Alliance ve Chaotic Wrestling dahil olmak üzere New England bölgesinde yarıştı.World Wrestling Entertainment (2006 - Günümüz)
(Gelişme Süreci 20006 - 2007)

Eylül 2006'da WWE ile bir gelişim sözleşmesi imzaladı ve Gürcistan merkezli bir gelişim Federasyonu olan deep South Wrestling (DSW) ' ye atandı. 21 Eylül'de Montel Vontavious Porter'a karşı karanlık bir maçta Kofi Nahaje Kingston olarak yeni bir şirkette giriş yaptı. 2006'nın geri kalanında ve 2007'nin başında, Dsw'nin yanı sıra Kentucky merkezli kardeş promosyonu Ohio Valley Wrestling'de yer aldı ve burada Harry Smith ile Commonwealth Connection adlı bir ekipteydi. 2007 yılında, Kofi Nahaje Kingson adlı ring adı altında, sırasıyla Charlie Haas ve Trevor Murdoch'a karşı Raw bölümlerinden önce 5 ve 26 Mart'ta dark maçların'da çalışırken WWE'NİN ana kadrosuna ilk kez girdi. Gelişimsel federasyonlara döndüğünde, orijinal ring adını Kofi Kingston'a kısalttı ve orada geçirdiği süre boyunca her iki ring ismi arasında geçiş yapmaya devam etti. Ayrıca 5 Mayıs'ta Shelton Benjamin'i ve 6 Mayıs'ta Val Venis'i yenerek canlı etkinliklerde çalıştı.
Florida merkezli Development territory Florida Championship Wrestling Haziran ayında açıldığında, Kingston oraya taşındı ve 26 haziran'daki açılış gösterisinde Eric Pérez ile Keith Walker ve Rycklon Stephens'a karşı kaybeden bir çaba sarf etti. Kingston, yılın geri kalanının çoğunda orada çalıştı.

ECW (2007–2008)

Kingston'un ilk televizyon dizisi için bir dizi vinyet, 6 Aralık 2007'de başlayan syfy televizyon şovunda haftalık ECW'DE yayınlanmaya başladı. Bu tanıtım aşamasında, videoları, resmi web sitesi ve yorumcular WWE için güreşen ilk Jamaikalı olacağını belirtti. 22 Ocak 2008'de Ecw'de Charlottesville, Virginia'daki yerel güreşçi David Owen'ı yenerek bir face olarak giriş yaptı. Sporadik güreş maçlarından sonra Kingston, WrestleMania XXIV pre-show sırasında 24 kişilik bir battle royal olan ilk büyük maçında yer aldı ve kazanan ECW Championship maçını alacaktı, ancak Mark Henry tarafından elendi. Kingston, birkaç ay boyunca ecw'de yenilmez kaldı ve Nisan 2008'in sonunda Shelton Benjamin ile kavga etti. Üst üste iki yenilgiden sonra Benjamin, 20 Mayıs'ta Ecw'de Kingston'a karşı bir galibiyet aldı ve yenilmez serisini bitirdi. 24 Haziran ECW'DE Kingston, Benjamin'i Extreme Rules maçında yendi ve düşmanlıklarını sona erdirdi.

Şampiyonluk Reignleri ve Orton İle Feud (2008 - 2010)

2008 WWE ek taslağının bir parçası olarak Kingston, Raw markasına hazırlandı. Raw kadrosunun bir üyesi olarak ilk maçında, Night of Champions kıtalararası Şampiyonasında Chris Jericho'yu yendi. Bu zafer onu World Wrestling Entertainment şampiyonluğuna ev sahipliği yapan ilk Ganalı güreşçi yaptı ve aynı zamanda güreş kariyerinde ilk şampiyonluk oldu. Kingston, Summerslam'a kadar şampiyonluğu sürdürdü ve burada o ve kadın Şampiyonu Mickie James, Beth Phoenix ve Santino Marella'ya bir ıntergender "winner take all" tag team maçında şampiyonluklarını kaybetti.

Unforgiven'de, Manu, Randy Orton ve Dünya Tag Team Şampiyonları Cody Rhodes ve Ted DiBiase tarafından saldırıya uğrayan Dünya ağır siklet şampiyonu CM Punk'ın yardımına geldi. Kurtarmaya geldikten kısa bir süre sonra, Punk ve Kingston daha sık bir araya geldi ve 27 Ekim'de raw'da ikili Dünya Tag Team şampiyonluğunu kazandı. Ayrıca Batista takımının geleneksel on kişilik eleme takım maçında Survivor series takımına katıldı, ancak Orton tarafından elendi. Kingston ve Punk, 13 Aralık'ta WWE live etkinliğinde John Morrison ve The Miz'e dünya Tag Team şampiyonluklarını kaybetti.

2009'da no Way Out'da Kingston, Kane'i yenerek Dünya ağır siklet Şampiyonası eleme odasında bir yer kazandı, ancak Kingston'un yerini alan ve sonunda maçı kazanan Edge tarafından pusuya düşürüldüğü için resmi olarak maça giremedi.

Kingston, Wrestlemania XXV'DEKİ Bank ladder maçında çantayı kazanmak için Ric Flair'in müdahalesinden sonra Chris Jericho'yu yendi, ancak maç CM Punk tarafından kazanıldı. Bir hafta önce üçlü tehdit bir numaralı yarışmacının maçını kazandıktan sonra Kingston, 1 Haziran Raw'da Montel Vontavious Porter'ı yendi ve Amerika Birleşik Devletleri şampiyonluğunu kazandı. Önümüzdeki birkaç ay boyunca, Extreme Rules, night of Champions, Breaking Point ve WWE Hell in a Cell gibi pay-per-views unvanını savunmaya ve korumaya devam etti ve 5 Ekim Raw'da the Miz'e şampiyonluğunu kaybedene kadar dört aylık saltanatını bitirdi. 12 Ekim Raw'da Kingston, WWE Bragging Rights'ta Team Raw'a hak kazanmak için Evan Bourne'u yendi. Ancak RAW ekibi, Big Show'un Kingston'u boğarak onlara ihanet ettiği ve Chris Jericho'nun Smackdown takımının Zaferini kazanmasına izin verdiği zaman maçı kaybetti.

WWE Bragging Rights sırasında Kingston ve Raw takım arkadaşı Cody Rhodes, Kingston'un maçlarını kaybettiğini iddia etti. Böylece, Rhodes ve Ted DiBiase, WWE şampiyonluk maçı sırasında Randy Orton'un adına müdahale ettiğinde, Kingston bir sandalyeyle koştu ve onları arenadan kovaladı. Orton daha sonra maçı kaybetti. 26 Ekim Raw'da Kingston, Kingston'un WWE şampiyonasına mal olduğuna inanan Orton ile bir kavga başlattı. Kingston, Chris Jericho'yu yendikten sonra Orton ona arkadan saldırdı ve sonunda onu giriş rampasının yanına attı. O gecenin ilerleyen saatlerinde Kingston, Orton'un arabasını yok etti (ve aynı zamanda Karayip aksanı olmadan ilk kez konuştu). 16 Kasım'da Raw'da Kingston, konuk ev sahibi "Rowdy" Roddy Piper'ı Orton'un saldırısından kurtardı ve daha sonra kalabalığın içindeki bir raydan Orton'a bir masa üzerinden bir patlama yaptı. Kingston, Survivor Serisi ekibini Orton'un takımına karşı zafere taşımaya devam etti ve burada Orton'u ortadan kaldıran tek kurtulan oldu. 30 Kasım'da Raw'da Kingston, Orton'la bire bir maçta yüzleşmek zorunda kaldı, ancak Cody Rhodes ve Ted DiBiase tarafından arkadan saldırıya uğradı. Saldırıya rağmen, Kingston hala devam etmek istedi ve Orton tarafından hızla yenildi. Ertesi hafta Kingston, orton'u 2003 yılında Survivor Series'deki karşılaşmalarından bu yana Orton'a karşı kin besleyen konuk ev sahibi Mark Cuban'ın Kingston'a hızlı bir sayı verdiği bir rövanşta yendi. Her biri bir zaferle, ikisi TLC'DE tekrar güreşti: masalar, merdivenler ve sandalyeler ve Orton kazandı. 28 Aralık Raw'da Orton, Kingston'un Amerika Birleşik Devletleri Şampiyonası maçına müdahale etti. 4 Ocak Raw'da Orton bir kez daha Kingston'u yendi. Gelecek hafta Kingston ve John Cena, Royal Rumble'daki SHEAMUS'UN WWE şampiyonluğu için Kingston'u sabitleyen Randy Orton'a meydan okuyan üçlü bir tehdit maçını kaybetti. 1 Şubat Raw'da Kingston, açılış eleme odası etkinliğinde WWE Championship Elimination Chamber maçına ilerlemek için diskalifiye yoluyla Big show'u yenerek bir eleme maçı kazandı. Ancak Kingston, Sheamus tarafından elendi. Ertesi gece 22 Şubat Raw bölümünde Kingston, altı kişilik bir takım maçında Randy Orton, Ted DiBiase ve Cody Rhodes'a karşı Yoshi Tatsu ve Evan Bourne ile takım kurdu. Maç sırasında Orton, Orton'un Kingston, Tatsu ve Bourne'un kazanmasına izin verdiği Rhodes ve Dibiase'e saldırarak onlara yüzünü çevirdi.
Kingston ve Orton, sonraki yıllarda rekabetlerini periyodik olarak yeniden canlandıracaktı ve Orton bu maçların çoğunu kazandı. Kingston, 13 Ocak 2014 Raw bölümünde son single maçında orton'u temiz bir şekilde yendi.

Intercontinental and United States Champion (2010–2011)


22 Mart Raw bölümünde Kingston, WrestleMania XXVI'DEKİ Bank ladder maçında ÇANTA kazanmak için Vladimir Kozlov'u yendi. 26 Nisan'da, 2010 WWE taslağının bir parçası olarak Kingston, SmackDown markasına hazırlandı. Marka için ilk maçında Chris Jericho'yu yendi. Bir sonraki Smackdown'da Kingston, Drew Mcıntyre'nin gösterinin başında unvanını kaybetmesinden sonra kıtalararası şampiyonluk için dört kişilik bir turnuvaya katıldı. Turnuvanın ilk maçında Dolph Ziggler'ı yenmeye devam etti. Christian ikinci maçta Cody Rhodes'u yendi. Sonuç olarak, Kingston, 14 Mayıs'ta Smackdown'da ikinci kıtalararası şampiyonluğunu kazanmak için turnuvanın finalinde Christian ile karşı karşıya kaldı ve yendi. Ancak, birkaç dakika sonra Mcıntyre, Vince McMahon tarafından imzalanan ve Theodore Long'un sorumsuz olduğunu ve gücünü kötüye kullandığını söyleyen bir mektupla çıktı. Mektup ayrıca Mcıntyre'ın aktif kadroya geri döndüğünü ve Kingston'un Mcıntyre'ye geri dönen kıtalararası Şampiyonadan sıyrıldığını belirtti.
Over the Limit'te Kingston, ikinci resmi kıtalararası şampiyonluğunu kazanmak için Mcıntyre'i yendi. Kingston, WWE NXT'NİN ikinci sezonunda Michael Mcgillicutty'ye danışmanlık yaptı. Fatal 4 Way'de Kofi, kıtalararası şampiyonluğu Drew Mcıntyre'ye karşı savundu. 18 Temmuz'da Money in the Bank'ta Kingston, Kane çantayı aldığında Smackdown Money Bank ladder maçında kaybetti. Bir sonraki SmackDown maçında Kingston, unvan olmayan bir maçta Dolph Ziggler'a yenildi. 30 temmuz'daki Smackdown'da Kingston, rövanşta Ziggler ile karşı karşıya kaldı, ancak diskalifiye ile kaybetti ve Ziggler'ın bir kemer maçı kazanmasına neden oldu. 6 Ağustos'ta Smackdown'da Ziggler, kıtalararası şampiyonluğu kazanmak için Kingston'u yendi. Kingston, 15 Ağustos'ta Summerslam'da şampiyonluk için rövanşını aldı ve Nexus müdahale etti. 20 Ağustos Smackdown'da Kingston, Ziggler'ı diskalifiye ederek yenerek kıtalararası şampiyonluk için bir kez daha Ziggler ile karşı karşıya kaldı, ancak kural olarak Ziggler kıtalararası şampiyonluğunu korudu. Ertesi hafta Kingston, kıtalararası şampiyonluk için bir kez daha Ziggler ile karşı karşıya kaldı ve MAÇ, Ziggler diskalifiye edilirse, unvanın el değiştireceğini öngördü. Vickie Guerrero maç sırasında müdahale etti ve Ziggler'ı saydı, bu yüzden unvanı korudu. Night of Champions, ziggler tekrar Kingston ile karşılaştı; Dolph sayılırsa veya diskalifiye edilirse, Kofi şampiyonluğu kazanacaktı. Ziggler pinfall tarafından korundu. 15 Ekim'de Smackdown'da Kingston, Drew Mcıntyre'ı yendi ve Smackdown takımında Bragging Rights. için bir yer kazandı. Smackdown takımı maçı kazandı ve Edge ve Rey Mysterio son kurtulanlar oldu.
3 Aralık Smackdown'da Kingston, kıtalararası şampiyonanın bir numaralı yarışmacısı Olmak İçin Jack Swagger'ı yendi, ancak Swagger maç sırasında ona saldırdığında şampiyonluğu geri kazanamadı. TLC: Tables, Ladders & Chairs, Kingston ve Swagger, swagger ile kemeri çıkardıkları, ancak paspasın üzerine düşürdükleri ve Ziggler kazanmak için yakaladıkları için başlık için bir merdiven maçı kaybettiler. 7 Ocak 2011 Smackdown'da Kingston, dolph Ziggler'ı üçüncü kez kıtalararası şampiyon olmak için mağlup etti. Maçın hemen ardından, Genel Müdür vekili Vickie Guerrero, Ziggler'ın rövanş maddesini hemen çağırmasını emretti, ancak Kingston, şampiyonluğunu korumak için ziggler'ı tekrar tutturdu. Kingston daha sonra Alberto Del Rio ile kavga etti ve bu da Kingston'un kaybettiği Elimination Chamber'da şampiyonluk dışı bir maçla sonuçlandı. 22 Mart'ta 25 Mart Smackdown'da Kingston, kıtalararası şampiyonluğu Wade Barrett'a kaybetti. 1 Nisan'da Smackdown'da Kingston, Wade Barrett'a karşı diskalifiye ederek rövanşını kazandı. Vladimir Kozlov, Corre'nin elinde yaralandıktan sonra Kingston, Kofi, Kane, Big Show ve Santino Marella'nın Wrestlemania 27'de Corre'ye karşı oynadığı sekiz kişilik bir tag team maçında Kozlov'un yerine seçildi.
26 Nisan 2011'de Kingston, 2011 ek taslağının bir parçası olarak Raw markasına geri çekildi. 1 Mayıs'ta Kingston, Extreme Rules'taki bir masa maçında Sheamus'u yendi ve ikinci Amerika Birleşik Devletleri şampiyonluğunu kazandı ve bu süreçte Raw'a geri döndü. 9 Mayıs Raw'da Kingston, şampiyonluğunu Jack Swagger'a karşı başarıyla savundu. WWE Capitol Punishment'da Kingston, dolph Ziggler unvanını kaybetti. Kingston, 20 Haziran Raw'da 2-out-of-3 Falls maçında şampiyonluk için bir rövanşta Ziggler ile karşı karşıya kaldı, ancak ziggler, ziggler'in diskalifiye edilmesiyle sona erdiğinde Amerika Birleşik Devletleri şampiyonluğunu korudu.

WWE Tag Team Champion (2011–2012)

22 Ağustos Raw'da Kingston, David Otunga ve Michael Mcgillicutty'yi yendiklerinde Evan Bourne ile WWE Tag Team Championship'i kazandı. 29 Ağustos'ta Raw'da ikiliye "Air Boom" adı verildi ve rövanşta Otunga ve Mcgillicutty'yi yendiklerinde ilk başarılı başlık savunmasını yaptılar. Night of Champions Air Boom, Miz bir WWE hakemine saldırdıktan sonra diskalifiye ederek miz & R-Truth'a karşı unvanlarını korudu. Hell in a Cell and Vengeance'da Air Boom, dolph Ziggler ve Jack Swagger'a karşı iki kez unvanlarını korudu. Bourne, şirketin sağlık politikasını ilk ihlal ettiği için Kasım ayı boyunca askıya alındı. TLC'DE: masalar, merdivenler ve Sandalyeler Air Boom, primo ve Epico'ya karşı unvanlarını başarıyla korudu. 15 Ocak 2012'de Air Boom, bir ev şovunda primo ve Epico'ya Tag Team unvanlarını kaybetti. Ertesi gece Raw'da Air Boom bir rövanş aldı, ancak başlıkları geri alamadı. Ertesi gün Bourne, WWE'NİN sağlık politikasını ikinci kez ihlal ettiği için tekrar askıya alındı.
Royal Rumble'da Kingston, Royal Rumble maçına katıldı ve kazanmamasına rağmen, ring basamaklarına ulaşmak ve ringe tekrar girmek için kollarında yürürken kendini elenmekten kurtardığı olağanüstü bir an yaşadı. Elimination Chamber'da Kingston, Chris Jericho tarafından üçüncü elendikten sonra WWE şampiyonluğunu ele geçiremedi. Kingston daha sonra R-Truth ile takım kurmaya başladı ve sırasıyla primo ve Epico ve Dolph Ziggler ve Jack Swagger gibi güreşçilerle karşı karşıya kaldı. 27 Şubat'ta Raw'da Kingston ve Truth, ZİGGLER ve Swagger'ın da yer aldığı üçlü tehdit Tag Team maçında primo ve Epico'dan WWE Tag Team Championship'i ele geçiremedi. 30 Nisan Raw'da Kingston ve Truth, primo ve Epico'yu yendi ve WWE Tag Team Championship'i kazandı. Over the Limit'de Kingston ve R-Truth, dolph Ziggler ve Jack Swagger'a karşı başlıkları başarıyla savundu ve daha sonra 28 Mayıs'ta Raw'da bir rövanşta tekrar savundu. Money in the Bank ön gösterisinde Kingston ve Truth, hunico ve Camacho'yu unvan dışı bir maçta yendi. Ertesi gece Raw'da WWE Tag Team Championship'i Prime Time güreşçilerine (Titus O'Neil ve Darren Young) karşı başarıyla savundular. Summerslam'da Kingston ve Truth, WWE Tag Team Championship'i korumak için Prime Time oyuncularını yendi. Night of Champions, Kingston ve Truth, Tag Team Championship'i Daniel Bryan ve Kane takımına kaybetti ve ertesi gece Raw'da yeni şampiyonlardan şampiyonluk kazanamadı. Hem Kingston hem de Truth, Tag Team şampiyonluğu için bir numaralı yarışmacıyı belirlemek için Tag Team Turnuvasının ilk turunda Primetime tarafından yenildi ve hem Kingston hem de Truth'un bir takım olarak dağılmasına ve her birinin tek rakip olmaya geri dönmesine neden oldu.

Şampiyonlukları (2012 - 2014)

WWE ana etkinliğinin 10 Ekim bölümünde Michael Mcgillicutty'yi yendikten sonra Kingston, yorumcu ve kıtalararası Şampiyon the Miz tarafından karşı karşıya kaldı ve hakaret etti ve Kingston'u Miz'in kabul ettiği unvan için meydan okumaya teşvik etti. Ertesi hafta Raw'da Kingston, Miz'i şampiyonluk dışı bir maçta yendi. İki gün sonra ana etkinlikte Kingston, kariyerinde dördüncü kez kıtalararası şampiyonluğu kazanmak için Miz'i yendi. Kingston daha sonra Miz'i iki rövanşta yendi: birincisi 28 Ekim'de Hell in a Cell'de ve ikincisi 6 Kasım'da smackdown'da unvanını korumak için. Kingston daha sonra Wade Barrett ile kavga etmeye başladı ve 18 Kasım'da survivor Series'de geleneksel beşe beş eleme takım maçında rakip takımlara yerleştirildi. Mick Foley liderliğindeki Kingston'un takımı, Barrett tarafından elenen Dolph Ziggler liderliğindeki barrett'ın takımı tarafından yenildi. Ertesi gece Raw'da Kingston, Barrett tarafından unvan dışı bir maçta yenildi. Dört gün sonra Smackdown'da Kingston, Barrett yorum yaparken kıtalararası şampiyonluğu korumak için Damien Sandow'u yendi. Hala kıtalararası şampiyon olan Kingston, 3 Aralık Raw'da şampiyon Antonio Cesaro, R-Truth ve Wade Barrett'a karşı ölümcül bir dörtlü maçta Amerika Birleşik Devletleri Şampiyonasında bir şans aldı, ancak Cesaro Kingston'u kazanmak için tutturduktan sonra başarısız oldu. 16 Aralık'ta TLC: Tables, Ladders & Chairs'de Kingston, barrett'a karşı unvanını başarıyla savundu. İki hafta sonra, 31 Aralık Raw'da Kingston, kıtalararası şampiyonluğu Barrett'a kaybetti. Kingston, dört gün sonra smackdown'da rövanşını aldı, ancak yine Barrett tarafından yenildi. 2013 Royal Rumble etkinliğinde Kingston, Rumble maçında başka bir göze çarpan an yaşadı. Tensai'yi ortadan kaldırdıktan sonra halkadan itildi, ancak Kingston Tensai'nin sırtına atladı, duyuru masasına indi ve John "Bradshaw" Layfield'dan bir ofis koltuğu kullandı ve Cody Rhodes tarafından elenmeden önce halka önlüğüne atladı.
12 Nisan'da Smackdown'da Kingston, Amerika Birleşik Devletleri Şampiyonu Antonio Cesaro'yu şampiyonluk dışı bir maçta yendi. Üç gün sonra Raw'da Kingston, üçüncü Amerika Birleşik Devletleri şampiyonluğunu kazanmak için Cesaro'yu yendi. Kingston, 1 Mayıs'taki ana turnuvada ilk televizyon şampiyonluğunu savundu ve cesaro'yu rövanşta yendi. 19 Mayıs'ta Extreme Rules'da Kingston, Amerika Birleşik Devletleri şampiyonluğunu Shıeld'den Dean Ambrose'a kaybetti ve saltanatını 35 günde bitirdi. Kingston, Shıeld üyeleri Roman Reigns ve Seth Rollins'in müdahale etmesinden sonra diskalifiye yoluyla Ambrose'u yenerek bir sonraki Smackdown'da rövanşını aldı, ancak sonuç olarak unvanı geri kazanmadı. Shield, Randy Orton ve Sheamus kurtarılana kadar Kingston'a saldırmaya devam edecekti. Theodore Long daha sonra Ambrose'un kingston'u kazanmasıyla sona eren altı kişilik bir takım maçı düzenlemek için çıktı. Üç gün sonra Raw'da Kingston, Amerika Birleşik Devletleri şampiyonluğunu Ambrose'dan geri alamadı. Dört gün sonra Smackdown'da Kingston, Ryback tarafından yenildi ve daha sonra üç masadan powerbombed edildi ve Kingston'u hikayede yaraladı. Bu, Kingston'u dirsek ameliyatı geçirdiği ve dört ila sekiz hafta boyunca dışarıda olması beklendiği için yazmak için yapıldı. Kingston, 5 Ağustos'ta Raw'da Fandango'yu yenerek yeni kıyafetler giyerek sakatlıktan döndü. 6 Eylül Smackdown bölümünde Kingston, kıtalararası Şampiyon Curtis Axel'i şampiyonluk dışı bir maçta yendi ve böylece gelecekteki bir şampiyonluk maçı kazandı. Kingston, 15 Eylül'de Night of Champions'da şampiyonluk unvanını aldı, ancak Axel tarafından yenildi. Eylül ayı sonlarında Bray Wyatt, maçlarından sonra Kingston'a gizemli mesajlar vermeye başladı ve 6 Ekim'de Wyatt'ın kazandığı Battleground'da bir maça yol açtı. 18 Ekim Smackdown'da Kingston ve Miz, bir takım maçında Eric Rowan ve Luke Harper'a kaybetti. Ertesi hafta Raw'da Kingston ve Miz, Miz Kingston'a döndükten sonra gerçek Amerikalılara kaybetti. Survivor Series'de Kofi, Miz tarafından yenildi. Önümüzdeki haftalarda Kingston, birden fazla maçta Miz'e kaybedecek. Kingston sonunda TLC: Tables, Ladders & Chairs'de the Miz'e karşı diskalifiye olmayan bir maçta rövanş kazanacaktı. 13 Ocak Raw bölümünde Kingston, WWE Dünya ağır siklet Şampiyonu Randy Orton'u şampiyonluk dışı bir maçta yendi; ertesi hafta Orton ile tekrar karşı karşıya kaldı, ancak John Cena'nın babasına saldırdığı için Orton'a saldırmasına izin vermek için Orton'u yerinde tutarak diskalifiye ederek kaybetmesine izin verdi.
Kingston, Royal Rumble'da # 8'de girdi ve bir kez daha kalabalık barikatına inerek eliminasyondan kaçınmanın inanılmaz bir başarısını gerçekleştirdi ve ringe geri dönmek için 11 metrelik bir sıçrama yaptı. Daha sonra Roma hükümdarları tarafından elenen yedinci kişi oldu. 13 Şubat'ta Smackdown bölümünde Kingston, Mark Henry ve Rey Mysterio'nun da yer aldığı bir maçta kıtalararası şampiyonluk için bir numaralı yarışmacı maçında Jack Swagger'a bağlandı; 21 Mart'ta Smackdown bölümünde Kingston, WrestleMania XXX'DEKİ Andre the Giant memorial battle royal'de açıklandı. Kingston, Cesaro tarafından turnbuckles üzerinden atılan ve ayak parmaklarını çelik basamaklarda tutarak elenmeyi önlemek için maçta çarpıcı bir an yaşayacaktı, daha sonra Sheamus tarafından elenecekti. Payback'te Kingston, Bo Dallas'a karşı bir maçta yarışacaktı, ancak Stephanie Mcmahon'a karşı tweetleri için Kane tarafından saldırıya uğrayacaktı. Kingston, Cesaro'yu 30 Haziran Raw bölümünde kazanmak için nötrleştiriciyi bir sunset flip toplamasına dönüştürerek yendi. Kingston, 7 Temmuz'da Raw bölümünde kazandığı Cesaro ile rövanş yaptı. Kingston, Battleground'daki Intercontinental Championship Battle Royal'de yarıştı ve burada Big E tarafından yakalanarak ve omuzlarını ringe doğru sürerek eliminasyondan kaçındı. Buna rağmen kazanamadı.

The New Day (2014–2020)

21 Temmuz 2014 Raw bölümünde, Big E ve Kingston bir takım olarak başka bir kayıp yaşadıktan sonra, Xavier Woods onlarla yüzleşti ve "bebekleri öperek ve el sıkışarak öne çıkamayacaklarını"ilan etti. Bunun yerine, "almak" için "onların zamanı"olurdu. İkili Woods'un teklifini kabul etti ve ertesi günün ana etkinliğinde Woods, Big E ve Kingston'u Heath Slater ve Titus O'neil'e karşı kesin bir zafer kazandı. Bununla birlikte, Woods grubu, 8 Ağustos'ta Smackdown bölümünde ve 12 Ağustos'ta Main Event bölümünde olduğu gibi hızlı ve sessizce dağıldı, hem Big E hem de Kingston, grubun diğer iki üyesinden herhangi bir işaret veya söz olmadan tek güreş maçlarına geri döndü. WWE televizyonunda dağılmasına rağmen, Big E, Kingston ve Woods canlı etkinliklerde ittifaklarına devam etti. Ekim ayında WWE, Kingston, Woods ve Big E için vinyetler yayınlamaya başladı ve ahır şimdi "yeni gün" (Chris Jericho tarafından icat edilen bir isim) olarak faturalandırıldı. The New Day, 28 Kasım 2014'te Smackdown bölümünde Titus O'Neil, Heath Slater ve Curtis Axel'e karşı kazanan bir girişimde bulundu. Üçlü, Kingston ve Big E'ye önemli bir tag team kargaşa maçına mal olduktan sonra altın ve Stardust ile bir kavga başlattı. Big E ve Kingston'un Gold ve Stardust'u yendiği 14 Aralık'ta TLC: Tables, Ladders and Chairs Maçının başlaması için iki takım arasında bir maç planlandı. Mart 2015'te, yeni gün, WrestleMania 31'in ön gösterisinde iki maça katıldı. 6 Nisan 2015'te Kofi Kingston, WWE kariyerinde ilk kez ucuz bir atışla tag team maçına katılırken topuk attı, ancak yeni gün Lucha Dragons'a karşı maçı kaybetti. 2019'da Wrestle Mania'da Daniel Bryan'dan WWE Kemerini aldı! #kofimania

Bitirici Hareketleri; Trouble in Paradise, S.O.S

Şampiyonlukları ve Başarıları;

CBS Sports


Best Moment/Angle of the Year (2019) - wins the WWE Championship at WrestleMania 35

Pro Wrestling Illustrated

Tag Team of the Year (2012) with R-Truth
PWI ranked him No. 20 of the best 500 singles wrestlers in the PWI 500 in 2013

World Wrestling Entertainment


WWE Championship (1 time)
World Tag Team Championship (1 time) – with CM Punk
WWE Intercontinental Championship (4 times)
WWE Tag Team Championship (4 times) – with Evan Bourne (1), R-Truth (1) and as a member of The New Day w/ Big E & Xavier Woods (2)
WWE Smackdown Tag Team Championship (7 times) with Big E & Xavier Woods (5), with Big E (1) and with Xavier Woods (1)
WWE United States Championship (3 times)
WWE Raw Tag Team Championship (1 time, Current) with Xavier Woods
Thirtieth Triple Crown Champion
Twentieth Grand Slam Champion
Slammy Award for "Tell Me I Did Not Just See That" Moment of the Year (2012)


 

Peder

Infestation
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Ekim 2020
Konu
146
Mesaj
3,205
Toplam Beğeni
395
Konum
Kocaeli
Favori Güreşçisi
Roman Reigns
RPG Karakteri
Rey Fenix
Kredi
85
Yaptığım en zor incelemeydi. Kral hayatını WWE'ye adamış. Okurken nefesiniz kesilebiliyor. Ufak tefek çeviri hataları olabilir. Çok uzundu tam yapamadım. Sevgilerimle...
 

Üst