Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.


Rey Mysterio |Kariyer İncelemesi

Ring Adları: The Green Misterio, Oscar Misterio, Colibri, Super Nino Misterio, Rey Mysteiro, Rey Mysterio JR.
Doğum: 11, 1974
Debut: April 30, 1989

Óscar Gutiérrez Rubio (11 Aralık 1974), Rey Mysterio adıyla bilinen Meksikalı-Amerikalı profesyonel güreşçi. Şu anda World Wrestling Entertainment (WWE) ile sözleşme imzaladı. Gutiérrez amcası Rey Misterio, Sr. tarafından eğitildi ve Meksika'da güreşti ve burada onun markası olan Lucha Libre hıgh flying stilini öğrendi. Sadece 175 lb (79 kg) ağırlığında olmasına rağmen, Gutiérrez hem ağır hem de ağır siklet sınıflarında ve takım şampiyonası yarışmalarında başarılı bir güreşçi oldu. Gutiérrez başlangıçta 1992'den 1995'e kadar Meksika'da Asistencia Asesoría y Administración (AAA), 1995'ten 1996'ya kadar Extreme Championship Wrestling (ECW) ve 1996'dan 2001'e kadar Rey Misterio, Jr./Rey Mysterio, Jr. olarak çalıştı, ancak 2002'de WWE için çalışmaya başladığında "Junior" I isminden kaldırdı.

Mysterio, WCW'de geçirdiği süre boyunca 1990'ların sonlarında Amerika Birleşik Devletleri'nde cruiserweight güreş devrimini başlatmaya yardımcı olan hıgh flying stiline sahip olduğu bilinmektedir. WCW'DE Mysterio, WCW World Cruiserweight Championship'i beş kez, WCW World Tag Team Championship'i üç kez ve Wcw Cruiserweight Tag Team Championship'i bir kez Billy Kidman ile Filthy Animals'ın bir parçası olarak kazandı (Kidman ve Mysterio, WCW kapanmadan önce tek Cruiserweight Tag Team Şampiyonlarıydı.) WWE'DE Mysterio, WWE şampiyonasını bir kez, Dünya ağır siklet şampiyonasını iki kez, WWE Dünya ağır siklet şampiyonasını üç kez, WWE Tag Team şampiyonasını dört kez ve WWE kıtalararası şampiyonasını iki kez Birleşik Amerika şampiyonluğunu 2 kez kazandı, onu Triple Crown şampiyonasını kazanan 21. kişi oldu. Mysterio ayrıca 2006 Royal Rumble'ın galibi oldu.

Asistencia Asesoría y Administración (1992–1995)

Asistencia Asesoría y Administración (AAA), Mysterio Juventud Guerrera ile feud'a girdi. Mysterio'nun amcası Misterio Sr., juventud'u bir takım maçında da yendi. Misterio, Sr. ve Mysterio, Jr., Juventud ve babası Fuerza Guerrera'yı yendiler.

Extreme Championship Wrestling (1995–1996)

AAA'DAN sonra Rey Mysterio Jr., Juventud Guerrera ve Psicosis ile birlikte Paul Heyman tarafından tesislerde ECW için bir sözleşme imzalamak üzere temasa geçti.

World Championship Wrestling (1996-2001)

Rey Mysterio, Jr., 16 Haziran 1996'da Great Amerikan Bash'ta WCW'YE giriş yaptı ve Malenko'nun kazanmak için hile yaparak koruduğu WCW Dünya Cruiserweight Şampiyonası için Dean Malenko'ya meydan okudu. Bash at the Beach'te, bir numaralı yarışmacının maçında uzun süredir rakibi olan Psycosis'i mağlup etti ve Cruiserweight Şampiyonluğunda bir şans daha kazandı. Ertesi Gece, 8 Temmuz tarihli WCW Monday Nitro şovunda, ilk hafif siklet şampiyonasını kazanmak için Malenko'yu yendi. Cadılar Bayramı Havoc'ta malenko'ya unvanını kaybetmeden önce Ultimate Dragon, Malenko ve Super Caló gibi rakipleri kemerini korumak için yendi ve üç ay boyunca şampiyon olarak hüküm sürdü. İlk hafif siklet şampiyonluğu sona erdikten sonra, Mysterio Ultimate Dragon'a J-Crown şampiyonluğu için meydan okudu, ancak 1996 Dünya Savaşı 3'teki kemer maçında başarısız oldu.

Giant Killer and Unmasking (1999)

1999'da, nWo'nun iki fraksiyonu (nWo Hollywood ve nWo Wolfpac) yeniden yapılandırıldıktan sonra, LWO'nun dağılmasını talep ettiler. Mysterio, LWO renklerini çıkarmayı reddetti ve sonuç olarak nWo tarafından saldırıya uğradı. Bu, SuperBrawl IX'da Mysterio ve etiket ortağı Konnan'ın Kevin Nash ve Scott Hall'a karşı "Hair vs. Mask maçı" kaybettiği ve Mysterio'yu maskesini çıkarmaya zorladığı bir maça yol açtı. Maçtan sonra amcasına telefon ederek haberi ona iletti. Mysterio, maskesinin kaldırılmasından duyduğu hayal kırıklığını kamuya açıkladı.

Mysterio daha sonra Kevin Nash, Bam Bam Bigelow ve Scott Norton gibi büyük rakipleri yenerek "dev bir katil" oldu. Lex Luger'ın araya girdiği ve maçı kazanmasında Nash'e yardım ettiği bir maçta Uncensored'de Nash ile karşılaştı. Bazı ağır sıklet en iyi kart güreşçileriyle birkaç önemli maça katılmasına rağmen, main eventer olmak için asla bir itici güç almayacağı ona çok açıktı. Bunun nedeni Eric Bischoff'un WCW programlamasına öncülük eden daha geleneksel tarzın aksine, kruvazör ağırlıklarını alternatif, orta kart eğlencesi olarak kullanmasıydı. Kruvazör siklet bölümündeki en iyi güreşçilerden biri olan Mysterio, zorlanmama konusundaki küçümsemesini dile getirdi.

Ertesi gece Nitro'da, dördüncü Cruiserweight şampiyonluğunu kazanmak için Billy Kidman'ı yendi. İki hafta sonra, her iki adam da birbirleriyle takım kurdu ve Wcw Dünya Tag Team şampiyonluğunu kazanmak için Chris Benoit ve Dean Malenko'yu yendi ve Mysterio'yu çift şampiyon yaptı. Mysterio, Spring Stampede'deki takım arkadaşı Kidman'a karşı Cruiserweight unvanını başarılı bir şekilde savundu ve daha sonra 19 Nisan tarihli Nitro to Psychosis baskısında Juventud Guerrera ve Blitzkrieg'i de içeren ölümcül bir dörtlü maçta unvanını kaybetti. Nitro'nun bir sonraki baskısında, beşinci Cruiserweight şampiyonluğunu kazanmak için Psychosis'i yendi. Slamboree'de Mysterio ve Kidman, eski Şampiyonlar Benoit ve Malenko'nun da yer aldığı bir üçlü maçta Raven ve Perry Satürn'e Dünya Tag Team unvanlarını kaybetti.

No Limit Soldiers; Filthy Animals (1999–2001)

1999 yazında Mysterio, uzun süredir arkadaşı olan Konnan ile takım kurdu ve West Texas Rednecks ile rekabet halinde olan Master P'nin Limitsiz Askerlerinin üyesi oldu. The Great American Bash'te bir takım maçında Rednecks üyeleri Curt Hennig ve Bobby Duncan, Jr.'ı yendiler. Bash at the Beach'te Mysterio, Hennig'i tuşladığında Rednecks'i dörde dörde dört elimine takım maçında mağlup ettiler. Master P'nin WCW'den ayrılmasının ardından Mysterio, Eddie Guerrero ve Billy Kidman ile Filthy Animals olarak bilinen bir ahır kurdu. Üç güreşçi kısa süre sonra Ölü Havuz ile kavga etmeye başladı. The Filthy Animals, Road Wild ve Fall Brawl'da altı kişilik takım maçında Ölü Havuz'u yendi. Thunder'ın 19 Ağustos baskısında Mysterio, Cruiserweight Unvanını Lenny Lane'e kaybetti.

1999 yazında Mysterio, uzun süredir arkadaşı olan Konnan ile takım kurdu ve West Texas Rednecks ile rekabet halinde olan Master P'nin Limitsiz Askerlerinin üyesi oldu. The Great American Bash'te bir takım maçında Rednecks üyeleri Curt Hennig ve Bobby Duncan, Jr.'ı yendiler. Bash at the Beach'te Mysterio, Hennig'i tuşladığında Rednecks'i dörde dört elemeli takım maçında mağlup ettiler. Master P'nin WCW'den ayrılmasının ardından Mysterio, Eddie Guerrero ve Billy Kidman ile Filthy Animals olarak bilinen bir ahır kurdu. Üç güreşçi kısa süre sonra Dead Pool ile kavga etmeye başladı. The Filthy Animals, Road Wild ve Fall Brawl'da altı kişilik takım maçında Dead Pool'u yendi. Thunder'ın 19 Ağustos baskısında Mysterio, Cruiserweight Unvanını Lenny Lane'e kaybetti.

Nitro'nun 18 Ekim baskısında, Mysterio ve Konnan, Dünya Takım Şampiyonası için Harlem Heat'i mağlup etmek için (Konnan Filthy Animals'a katıldıktan sonra) bir araya geldi. Ancak Mysterio maç sırasında sakatlandı ve sakatlığı nedeniyle sahadan uzaklaştırıldı. Billy Kidman, Mysterio'nun yerine geçti ve Harlem Heat ve The First Family'ye karşı şampiyonluk savunması sırasında Konnan ile takım oldu ve Filthy Animals kemerini tekrar Harlem Heat'e kaybetti.

Mysterio 2000 baharında geri döndü ve istikrarlı bir performans sergiledi ve sonunda 2000 yılının başlarında Millionaire's Club'a karşı New Blood fraksiyonuna katıldı. 14 Ağustos Nitro'da Mysterio ve Juventud, Dünya Takım Şampiyonası'nı kazanmak için The Great Muta ve Vampiro'yu yendi. Ancak Ernest Miller, Disco Inferno'yu, Disco'yu tutturursa Mysterio ve Guerrera'nın kemer şampiyonluğundan çıkarılacağı şartıyla sabitledikten sonra unvanı ellerinden alındı. Filthy Animals, yılın sonbaharında Natural Born Thrillers ile rekabete girdi. Fall Brawl'da Filthy Animals, bir eleme etiketi takım maçında Thrillers'la bir no yarışması için mücadele etti. Mysterio, Kidman ile takımını yeniden biçimlendirdi ve ikisi, Halloween Havoc'taki Üçgen maçında Dünya Takım Şampiyonası için mücadele etti ve Şampiyonlar Natural Born Thrillers ve Thrillers'ın korunduğu Boogie Knights ile karşılaştı.

2001'in başında, Filthy Animals, Sin'de bir Ceza Kutusu maçında kaybettikleri Kanada Takımı ile rekabete girdi. SuperBrawl Revenge'de Mysterio, Cruiserweight Unvanı için Chavo Guerrero, Jr.'a başarısız bir şekilde meydan okudu. Kidman ve Mysterio, yeni oluşturulan WCW Cruiserweight Tag Team Championship için bir Cruiserweight takım turnuvasına katıldı ve Elix Skipper ve Kid Romeo'ya yenildikleri final turuna yükseldiler. 26 Mart (ve son) Nitro baskısında, WCW Dünya Güreş Federasyonu'na (WWF) satılmadan önce Skipper ve Romeo'yu bir rövanş maçında yenerek Cruiserweight Tag Team Unvanlarını kazandı.


Mexica'da Bağımsız Şirketler (2001–2002)


WCW kapandıktan sonra Mysterio, WCW sahipleri Time Warner'dan yine de bir maaş çeki aldı, ancak bağımsız promosyonlar için çalışmasına ve yine de maaşını almasına izin verildi. Mysterio, kısa ömürlü X Wrestling Federation (XWF) promosyonu için güreşti. Bu süre zarfında, Meksika'daki Consejo Mundial de Lucha Libre (CMLL) promosyonu için maskesi olmadan güreş yaptı. 2001'de Mysterio, Guerrero'nun kazandığı IWA Mid-South Heavyweight Championship için üç yönlü bir maçta Eddie Guerrero ve CM Punk ile yarıştı.


World Wrestling Entertainment (2002–2015)

Mysterio, Haziran 2002'de World Wrestling Entertainment (WWE) ile sözleşme imzaladı ve tanıtımları, sadece Rey Mysterio olarak ilk çıkışını duyurdu. Mysterio, WWE'ye ilk kez 25 Temmuz 2002, SmackDown! Mysterio'nun kazandığı Chavo Guerrero'ya karşı yaptı.. Sonunda Kurt Angle ile rekabete başladı ve SummerSlam'de Angle'ın Mysterio'yu ayak bileği kilidine boyun eğmeye zorladıktan sonra kazandığı bir maçla sonuçlandı. Daha sonra Edge ile bir takım kurdu; ikisi yeni oluşturulan ve SmackDown! özel WWE Takım Şampiyonası için bir turnuvaya katıldı. No Mercy'deki turnuvanın finalinde Kurt Angle ve Chris Benoit'e kaybettiler. Şampiyonluğu kazanmada başarısız olduktan sonra, Mysterio ve Edge, SmackDown'un 24 Ekim baskısında bir numaralı yarışmacı maçında Los Guerreros'u yendi! başlık çekimi kazanmak için. 7 Kasım SmackDown! Programında Angle ve Benoit'i üç maçtan ikisinde mağlup ederek ilk Tag Team Şampiyonasını kazandı. Survivor Series'de eski şampiyonlar Angle ve Benoit'in de yer aldığı Üçlü Tehdit Eliminasyon maçında etiket unvanlarını Los Guerreros'a kaybeden 13 günlük saltanatla başlık tarihinin en kısa hüküm süren şampiyonlarıydılar. Unvanı kaybettikten sonra, Edge ve Mysterio bekar kariyerlerine odaklanmak için ayrı yollarına gittiler.

6 Mart 2003 SmackDown! Programında Mysterio, WWE Cruiserweight Championship'te bir şans kazanmak için Tajiri ve Jamie Noble'ı Triple Threat maçında yendi. WrestleMania XIX'da şampiyon Matt Hardy'ye şampiyonluk için meydan okudu ancak Shannon Moore müdahale ettikten sonra kaybetti. 22 Mayıs SmackDown! Programında Mysterio, Cruiserweight unvanının bir numaralı yarışmacısı olmak için Shannon Moore ve Crash Holly'yi Handicap Eleme maçında mağlup etti. 5 Haziran SmackDown! Programında Hardy'yi mağlup ederek altıncı Cruiserweight Şampiyonasını kazandı. Mysterio'nun Cruiserweight saltanatı, 25 Eylül SmackDown! Programında kemerini Tajiri'ye kaybetmesiyle sona erdi. 1 Ocak 2004 SmackDown! Programında Mysterio Tajiri'yi yendi ve yedinci Cruiserweight Şampiyonasını kazandı. Royal Rumble'da Jamie Noble'a karşı başarılı bir şampiyonluk savunmasının ardından Mysterio kemerini No Way Out'ta Chavo Guerrero'ya kaybetti. WrestleMania XX'de Mysterio, kemer için Cruiserweight Open'da yer aldı ancak Chavo unvanı koruduğu için kaybetti.

17 Haziran SmackDown! Programında Chavo Classic'i rekor kıran sekizinci Cruiserweight Şampiyonası için yendi. Şampiyonluğu The Great American Bash'te Classic'in oğlu Chavo Guerrero'ya karşı başarıyla savundu. Mysterio Cruiserweight Şampiyonuyken Spike Dudley, Mysterio'yu bir masaya sürdükten sonra ayağa kalktı ve SmackDown! 29 Temmuz'da Mysterio'dan Cruiserweight Unvanını kazanmadan önce diğer Dudley'lere katıldı. Survivor Series'de, şampiyon Spike, Chavo Guerrero ve Billy Kidman'ın yer aldığı Cruiserweight Title için Fatal Four-Way Match'e katıldı. Mysterio, Dudley korumak için Guerrero'yu tuşladığında kaybetti.

Mysterio, Cruiserweight Unvanını geri kazanma girişiminde başarısız olduktan sonra Rob Van Dam ile bir takım oluşturdu ve 9 Aralık SmackDown! Programında Kenzo Suzuki ve René Dupreé'den Tag Team Championship kemerlerini kazandı. SmackDown'un 13 Ocak 2005 baskısında Basham Brothers'a unvanını kaybetmeden önce, Armageddon'daki eski şampiyonlara karşı unvanı başarıyla savundular. Van Barajı yaralandıktan sonra. Mysterio daha sonra Eddie Guerrero ile takım kurarak No Way Out'ta Bashams'dan Tag Team Championship kemerini aldı. Geleneksel rezervasyondan ayrıldığında, yeni şampiyonlar unvanlarını WrestleMania 21'de savunmadılar, bunun yerine Rey'in kazandığı birbirlerine karşı bir maç yaptılar. Üç ay sonra, ECW One Night Stand'da Mysterio, yaklaşık beş yıl sonra ilk kez uzun süredir rakibi olan Psychosis ile karşılaştı ve yendi.

WrestleMania'daki maç, Guerrero'nun Mysterio'yu açtığı ve Tag Team Championship için MNM'ye karşı bir maç sırasında onu terk ettikten sonra onu dövdüğü bir hikayenin parçasıydı. Sonra, Chavo'ya karşı diskalifiye olmayan bir maçtan sonra Eddie çıktı ve çelik basamaklara Mysterio'yu çarparak Eddie'nin Mysterio'yu yenemediği için artan hayal kırıklığını gösterdi. Guerrero ve Mysterio çekişmeye devam etti ve Guerrero, Mysterio'nun Mysterio'nun gerçek hayattaki oğlu Dominik ile ilgili paylaştığı bir sırrı ifşa etmekle tehdit etti, ancak Mysterio Guerrero'nun yetkisine ertelendi. Guerrero daha sonra hikayede Dominik'in biyolojik babası olduğunu açıkladı. Hikaye, Guerrero'nun Mysterio'nun kendi ailesini kurmakta zorlandığını bildiğine dayanıyordu, bu yüzden Guerrero, Dominik'i Mysterio ve karısı Angie ile birlikte bir bebek olarak bıraktı. Sonraki haftalarda, Guerrero Dominik'i gözaltına almakla, gözaltı kağıtlarını hazırlamakla ve avukatının bunları Mysterio'ya sunmasını sağlamakla tehdit etti. SummerSlam'de Mysterio, Dominik'in velayeti için bir merdiven maçında Guerrero'yu yendi. 13 Kasım 2005'te Eddie Guerrero, Minneapolis, Minnesota'daki otel odasında ölü bulundu. Aynı gün bir WWE "Süper Şovu" nda SmackDown! ve Raw'ın ikisi de bantlanmıştı, Mysterio Eddie hakkında duygusal bir konuşma yaptı ve bir saygı gösterisinde maskesini çıkardı (yine de başını öne eğdi, böylece kimse yüzünü göremedi). Mysterio, o gece daha sonra bir promosyonlar arası maçta Shawn Michaels'ı yenmeye devam etti. Maçtan sonra, Michaels ve Mysterio ringde kucaklaştılar ve Mysterio, Guerrero'nun anısına ağlayarak gökyüzünü işaret etti.

Mysterio, Survivor Series'in ana etkinliğine SmackDown Ekibi kapsamında katıldı! Team Raw'u (Shawn Michaels, Kane, The Big Show, Carlito ve Chris Masters) mağlup eden Randy Orton, Bobby Lashley, Batista ve JBL ile birlikte. Survivor Series'in ardından Mysterio, SmackDown'da "David vs. Goliath" olarak tanımlanan bir maçta Big Show ile karşı karşıya geldi! özel gösteri. Maç, Mysterio'nun Survivor Series'de Big Show'u elemesi sonucu ortaya çıktı ve Big Show'un takım arkadaşı Kane'in maça müdahale etmesiyle "yarışmasız" olarak sona erdi. Mysterio, Raw'ın Dünya Takım Şampiyonları ile rekabete devam etti, hatta Dünya Ağır Siklet Şampiyonu Batista'da Armageddon'daki bir etiket maçında Raw'dan Kane ve The Big Show ile karşılaşacak bir takım ortağı buldu. Armageddon'dan önce Batista ve Mysterio, 19 Aralık SmackDown baskısında Mysterio'nun uzun süredir rakipleri MNM'yi yendi! Eddie Guerrero'ya adadıkları bir maçta Takım Şampiyonası'nı kazanmak için. Şimdi Takım Şampiyonları, Mysterio ve Batista'nın Big Show ve Kane ile karşılaşması "Şampiyonlara Karşı Şampiyonlar" olarak faturalandırıldı. Armageddon'da Mysterio ve Batista bu "Raw'a karşı SmackDown!" Kane bir chokeslam'in ardından Mysterio'yu sıkıştırdığında maç. 30 Aralık SmackDown! Programında MNM rövanş şartını kullandı ve Mark Henry'nin yardımıyla Batista ve Mysterio'yu yenerek Takım Şampiyonası'nı yeniden kazandı. Mysterio ve Batista, ertesi hafta yine Henry'nin müdahalesiyle bir Steel Cage maçı kaybetti.

Royal Rumble'da Mysterio, iki numaraya girip son olarak Randy Orton'u eleyerek 2006 Royal Rumble maçını kazandı. Mysterio, Royal Rumble'ı kazanarak WrestleMania 22'de bir World Heavyweight unvanını kazandı. Mysterio, maçta altmış iki dakikadan fazla dayanarak, uzun ömürlülük için bir Royal Rumble rekoru kırdı. Mysterio, Royal Rumble'daki performansını Eddie Guerrero'ya adadı. Galibiyetinin ardından, Eddie'nin yakın arkadaşları ve ailesi olan Chris Benoit, Dean Malenko, Chavo Guerrero ve Rob Van Dam tarafından tebrik edildi. 3 Şubat 2006 SmackDown! Bölümünde, üzgün bir Orton Mysterio'nun zafer konuşmasını yarıda kesti ve Mysterio'ya WrestleMania dünya şampiyonluğu için bir maç için meydan okudu. Mysterio bu karar konusunda yukarı doğru bakarken, Orton sözlü olarak ona ve Guerrero'nun anısına saldırdı ve "Eddie cennette değil, Eddie 'aşağıda' - Cehennemde!" Dedi. Mysterio, Orton'a saldırmaya devam etti ve daha sonra meydan okumayı kabul etti. Orton, iğneyi almak için yasadışı olarak ipleri kullandıktan sonra No Way Out'ta Mysterio'yu yendi. Ancak SmackDown! 'Un bir sonraki baskısında, Genel Müdür Theodore Long, Mysterio'yu başlık maçına ekledi ve bunu World Heavyweight unvanı için Üçlü Tehdit Maçı yaptı. WrestleMania 22'de Mysterio, Orton'u ve ardından Dünya Ağırsiklet Şampiyonu Kurt Angle'ı yendi ve ilk Dünya Ağır Siklet Şampiyonasını kazanmak için 619'dan sonra Orton'u sabitledi.

SmackDown! 'Un 7 Nisan baskısında, "zayıf şampiyon" olarak ilan edilen Mysterio, Randy Orton'a karşı ilk başarılı World Heavyweight başlık savunmasını yaptı. Mysterio, SmackDown'da bir WrestleMania rövanşı sırasında unvanını tekrar korumaya devam etti! Kurt Angle'a karşı, üç hafta sonra. Şampiyonluk savunmasının gerçekleşmesinden bir hafta önce, o zamanki Amerika Birleşik Devletleri Şampiyonu John "Bradshaw" Layfield ve Mysterio arasında bir çekişme başladı. Rekabet, JBL'nin ABD Şampiyonu olma kutlamaları sırasında World Heavyweight unvanını hak ettiğini açıklamasının ardından başladı. JBL ile olan çekişme, Mysterio'yu Judgment Day'de Mysterio'ya karşı şampiyonluk maçına giden üç hafta içinde JBL'nin seçtiği herhangi bir rakibe karşı karşıya gördü. Mysterio, Kane ile "yarışmasız" güreşmeden önce ayrı ayrı şampiyonluk dışı maçlarda Mark Henry ve The Great Khali'ye yenildi; Mysterio, Judgment Day'de JBL karşısında unvanını korudu. JBL ABD Ünvanını beş gün sonra SmackDown'da Bobby Lashley'e kaptırdığında kan davası şiddetlendi! Mysterio tarafından kendisi gibi gelenleri alması için kandırıldıktan sonra. Bu, JBL'nin Mysterio'ya karşı rövanş maçını kazanmazsa SmackDown! 'Dan çıkacağına yemin etmesine neden oldu. Akşamki ana etkinlikte, Mysterio Dünya Ağır Siklet Şampiyonasını korudu ve JBL, ECW One Night Stand'a kadar, JBL bir renk yorumcusu olarak geri döneceğini duyurana kadar SmackDown! 'Dan ayrıldı.

Mysterio'nun unvanını ECW güreşçisi Sabu'ya karşı One Night Stand'da savunması gerektiği ortaya çıktı. Kemer savunmasına giden haftalarda, Mysterio Cruiserweight Champion Gregory Helms'i Champion vs Champion maçında mağlup etti ancak WWE ve ECW Head to Head maçında 7 Haziran'da Rob Van Dam'a yenildi. One Night Stand'da Mysterio (kim Arkasında "ECW" harflerinin yazılı olduğu bir maske takıyordu, taraftarların favorisi ECW taraftarları tarafından yuhalandı) bir maçta unvanını korudu, o ve Sabu'nun üçlü bir atlama DDT'yi masadan devam ettiremeyeceğine karar verildi. Sabu.

Booker, World Heavyweight Championship için bir numaralı yarışmacı olmak için bir battle royal kazandıktan sonra Mysterio, King Booker ile rekabete girdi. Booker, Booker'ın eşi Kraliçe Sharmell'in yardımıyla sahne arkasından Mysterio'ya saldırdı. Sonraki hafta SmackDown! Programında Mysterio, Booker'a ve "sarayına" saldırarak intikam aldı. Bu rekabet haftalarca devam etti ve Mysterio'nun Booker'ın mahkeme üyesi William Regal'ı SmackDown! 'Un bir baskısında yendiğini gördü, rakibe saldırmadan ve ona çelik direk etrafında 619 ile vurmadan hemen önce. The Great American Bash'de Mysterio, Chavo Guerrero'nun Mysterio'yu açıp çelik sandalyeyle vurması üzerine Dünya Ağır Siklet Şampiyonasını kaybetti; Chavo, sonraki hafta Mysterio'ya rövanşına mal oldu. Bu, SummerSlam'da, Vickie Guerrero'nun her iki adamı da dövüşmekten alıkoymaya çalıştıktan sonra Mysterio'yu Guerrero'ya kaybettiği ancak yanlışlıkla Mysterio'yu üst gergiden düşürdüğü bir maçla sonuçlandı. Bir sonraki SmackDown! Baskısında Vickie, Mysterio'ya arkasından çelik bir sandalyeyle vurduktan sonra topuğunu çevirdi ve ona bir sakatlık verdi, böylece Guerrero'yla yan attı. Mysterio daha sonra No Mercy'deki Falls Count Anywhere maçında Guerrero'yu yendi. Daha sonra, Guerrero Mysterio'ya "I Quit" maçına meydan okudu. Bu maçta Chavo, diz ameliyatı olmak için bir süre Mysterio'yu hikayeden yazmak için maç kullanarak Mysterio'nun dizini yaraladı.

Mysterio ring içi dönüşünü SummerSlam'de, Guerrero'yu 619 ile mağlup etti, sonra Guerrero Mysterio'nun dönüşünü takıntı haline getirdi ve Mysterio'ya tekrar zarar vermek istedi.

31 Ağustos SmackDown! Programında Mysterio, Batista ve Finlay'ı yenerek Dünya Ağır Siklet Şampiyonası'nın 1 numaralı yarışmacısı olmak için bir "Şampiyona Yarışması" kazandı. 7 Eylül SmackDown! Programında Mysterio, Chavo Guerrero ile "I Quit" maçı yaptı ve Rey'in dizine tekrar tekrar sandalyeyle vurduktan sonra kazandı ve Mysterio oyun dışı bırakıldı. Mysterio daha sonra The Great Khali ile bir kan davası başlattı ve bu da Unforgiven'da Dünya Ağır Siklet Şampiyonası için Khali ile karşılaşacağı bir maça yol açacaktı; maç sonunda Batista'yı da içeren bir Üçlü Tehdit maçına dönüştü, ancak unvanı geri almada başarısız oldu.

Mysterio daha sonra JBL tarafından seçilen bir rakip olan Finlay ile rekabete girdi. Rekabet, her iki güreşçinin iki zıt dövüş stili olan Finlay'in fizikselliği ile yüksekten uçan Mysterio arasındaki bir rekabet olan "Fight vs. Flight" olarak işaretlendi. 28 Ekim'de, No Mercy'de bir "yarışmasız" mücadelesi sonrasında, bir sonraki SmackDown'da Batista'nın World Heavyweight şampiyonluğu için bir numaralı yarışmacının bir numaralı maçında çift diskalifiye olduktan sonra! (Undertaker çiftin yerini alacaktı), Cyber ??Sunday'de bir Sedye maçında Finlay'i yendi. Bu kavga sırasında, SmackDown'un bir bölümünde Finlay'e bir maç kabul etti! Survivor Series'de rakip taraftaki iki güreşçiden oluşan kazanan takımın bir parçasıydı (Mysterio elenen ikinci sırada olmasına rağmen). Survivor Series'in yüzünü Finlay'ın dönmesiyle rekabet sona erdi.

Royal Rumble'da Dünya Ağır Siklet Şampiyonu Edge ile karşılaşma şansı için Beat the Clock yarışmasında galip çıktığında dünya unvanı resmine yeniden girdi. Ancak şampiyonluğu kazanmada başarısız oldu. WWE.com, 14 Şubat'ta Mysterio'nun denizaşırı bir tur sırasında bisepsinden sakatlandığını duyurdu. Sakatlığa rağmen Mysterio, No Way Out'ta tekrar kemer için Edge ile karşılaştı. 22 Şubat SmackDown! Dergisinde Mysterio, sakatlığının kendisini en az altı ay boyunca hareketsiz tutacağını duyurdu ve sonunda bir ay içinde üç ameliyat geçirdi.

Mysterio, SmackDown markasından Raw markasına 2008 WWE Draftında seçilen ilk güreşçi olduğu için 23 Haziran Raw programında geri dönüş yaptı. 30 Haziran Raw programında Mysterio, tüm Raw hayranlarına Santino Marella ile küçük bir kavgaya yol açan bir duyuru yapmak için geldi. Mysterio önümüzdeki hafta Raw ring içi çıkışını 619'dan sonra Marella'yı mahvetti. Genel Müdür Mike Adamle John Cena'nın sakatlandığını ve Unforgiven'daki Championship Scramble'daki yerine Mysterio olduğunu açıkladı. Sonraki hafta, Mysterio, Glenn Jacobs'a saldırarak uzun bir aradan sonra Raw'a döndü ve Kane'in "kariyerini bitirdiği" yönündeki sayısız iddiayı geri çevirdi. Mysterio daha sonra Unforgiven'de Raw Championship kapışması maçında yarışarak ring içi dönüşünü yaptı. Daha sonra Mysterio, Mysterio'nun 21 saniyede kazandığı WrestleMania XXV'de Layfield's Intercontinental Championship için John "Bradshaw" Layfield'ın (JBL) mücadelesini kabul etti. Bu galibiyetle Mysterio, WWE tarihinde yirmi birinci Triple Crown Şampiyonu oldu.

Mysterio, SmackDown'a geri gönderildi! 13 Nisan Raw programındaki 2009 WWE Draftında, Intercontinental Title'ı 2002'nin ortasından bu yana ilk kez SmackDown'a özel yapma sürecinde. Daha sonra Chris Jericho ile uzun süreli bir kan davası başlattı ve Mysterio, Judgment Day'de unvanını korudu ve korudu. Extreme Rules'da Jericho, Mysterio'nun maskesini düşürmeyi başardı ve onu Kıtalararası Şampiyonluğa attı, ancak yüzü örtüldüğü için asla gösterilmedi. Sonuç olarak, Mysterio ve Jericho, The Bash'teki Title vs Mask maçında yer aldı ve Mysterio, Jericho'yu ikinci bir maskeyle kandırdıktan sonra galip geldi. 2 Ağustos'ta WWE, Mysterio'nun şirketin Sağlık Politikasını ihlal ettiği için 2 Eylül'den itibaren 30 gün süreyle askıya alınacağını duyurdu. Meksika gazetesi Record ile yaptığı röportajda Mysterio, diz ve kolu için kullandığı bir ilaç nedeniyle askıya alındığını belirtti. Mysterio, ilacın reçetesi olduğunu, ancak tatilde olması ve tanıtım turu yapması nedeniyle askıya alınmasını önlemek için zamanında üretemediğini belirtti. 4 Eylül SmackDown programında (1 Eylül'de kaydedildi) Mysterio Kıtalararası Şampiyonluğu'nu John Morrison'a kaybetti.

Mysterio, eski etiket takımı ortağı Batista ile birlikte Chris Jericho ve Big Show ile Unified Tag Team Championships ile yüzleşmek için Hell in a Cell'deki cezasından geri döndü, ancak Mysterio Big Show'a takıldıktan sonra şampiyonluğu kazanamadı. WWE Övünme Hakları'nda Mysterio, Dünya Ağır Siklet Şampiyonasını kazanmada başarısız oldu. Batista, CM Punk ve ardından şampiyon olan The Undertaker ile yapılan Ölümcül Dört Yönlü maçta Mysterio, Batista'nın Undertaker üzerindeki rozetini kırarak Batista'nın öfkesini kaybetmesine neden oldu. Maçtan sonra Mysterio'ya saldırdı. Bu, Batista'nın dramatik bir tutum değişikliğine girmesine ve Batista'nın dibe vurduğu devam eden bir hikayeye uzanmasına yol açtı. Mysterio, Survivor Series'de Batista ile karşılaştı ve Batista, Mysterio'ya üç Batista Bombası göndererek hakemin maçı durdurmasına yol açtı. Mysterio ve Batista, Batista'ya saldırdığında Undertaker'ın maça müdahale ettiğini gören daha sonraki bir Smackdown bölümünde karşı karşıya geldi. Birkaç hafta sonra Mysterio, Dünya Ağır Siklet Şampiyonasında bir atış kazanmak için Batista'yı başarıyla mağlup etti. Mysterio, 25 Aralık 2009'da Undertaker ile Dünya şampiyonluğu için karşı karşıya geldi, ancak Batista müdahale etti ve diskalifiye ile sonuçlandı. 1 Ocak 2010'da Mysterio bir "Beat the Clock" turnuvasına katıldı. Batista'nın "Beat the Clock" mücadelesi sırasında Batista, Mysterio'nun gösteride daha önce aldığı zamanı yenmek üzereydi, ancak Mysterio bir pin için sayarken hakemi ringden çıkardı ve Batista'nın zaman geçtikçe mücadeleyi kaybetmesine neden oldu. dışarı. Daha sonra Mysterio ve Batista'nın önümüzdeki hafta bir numaralı yarışmacı olmak için karşı karşıya geleceği açıklandı. Bu maç sırasında, ışıklar söndükten sonra her ikisi de The Undertaker tarafından nakavt edildi ve sonuçta bir yarışma olmadı. Bir sonraki hafta rövanş maçında Mysterio, bir Steel Cage maçında Batista'yı yenerek The Undertaker World Heavyweight Championship kemerini Royal Rumble'da kazanmayı başardı. Royal Rumble'da Undertaker, kemerini Mysterio'ya karşı başarıyla savundu ve Mysterio, Batista ve The Undertaker arasındaki hikayeye son verdi.

Rumble'ın ardından Mysterio, Elimination Chamber maçına göre Dünya Ağır Siklet Şampiyonası için Elimination Chamber maçına hak kazandı. Elimination Chamber'a giden haftalarda Mysterio, Punk'ın "Straight Edge Society" (SES: Luke Gallows ve Serena) 'nın da dahil olduğu CM Punk ile bir kan davası başlattı. Elimination Chamber maçı sırasında Mysterio, Punk'ı maçtan eledi, ancak sonunda John Morrison tarafından elendiğinde maçı kaybetti. Elimination Chamber etkinliğini takip eden haftalarda, Mysterio Money in the Bank eleme maçına müdahale ettikten sonra Punk ve Mysterio arasındaki gerilim yükseldi ve Punk'ın kaybetmesine neden oldu. Rey Mysterio'nun kızının dokuzuncu doğum gününün ekran kutlaması sırasında SES, Mysterio ile alay etti ve onu WrestleMania XXVI'daki bir maça ve hemen orada bir maça davet etti. Mysterio, ailesini arenadan uzaklaştırırken cevap vermeyi reddederken Punk, Mysterio'nun bir korkak olduğunu açıkladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde, Luke Gallows'un Kane ile yaptığı maçta Mysterio ringe döndü ve Punk maça müdahale ettikten sonra Punk'ı arenadan kovalayarak punk'a saldırmaya başladı. Mysterio daha sonra WrestleMania için meydan okumayı kabul ederek bir sokak kavgası haline getirdi. Punk, Mysterio'ya meydan okumayı bir sokak dövüşü olarak kabul etmesi için Gallows'u yenmesi gerektiğini söyledi, ancak Mysterio bunu yapamadı. Maçtan sonra Punk, Mysterio'nun WrestleMania'da kaybetmesi durumunda SES'e katılmak zorunda kalacağını söyledi. Mysterio, WrestleMania'da Punk'ı yenerken Punk'ın Mysterio'yu dönüştürme girişimi başarısız oldu. Beş gün sonra Smackdown'da Punk, Mysterio'ya Extreme Rules'ta başka bir maç için meydan okudu ve Mysterio kazanırsa Punk kafasını kazıtacaktı. Extreme Rules'da Mysterio, maskeli bir SES üyesinin müdahalesi nedeniyle Punk'a yenildi, bu da Punk'ın gece saçını kurtardığı anlamına geliyordu. Over the Limit'te, Mysterio bir kez daha Punk'la karşı karşıya kaldı ve her iki adam da önceki hükümleri eski haline getirdi (Mysterio'nun The SES'e ve Punk'ın saçına olan bağlılığı) Mysterio, Punk'ı yendi ve bu da Mysterio'nun Punk'ın saçını tıraş etmesine neden oldu.

28 Mayıs SmackDown baskısında Mysterio, kaybettiği ancak maç sırasında yanlışlıkla Undertaker'ı yaraladığı Fatal 4-Way'de Dünya Ağır Siklet Şampiyonası maçına hak kazanmak için The Undertaker ile savaştı. 4 Haziran 2010'da Mysterio, Şampiyon Jack Swagger, Big Show ve CM Punk'a katılarak The Undertaker'ın yaralanma nedeniyle boşalan yerini kazanmak için tüm SmackDown kadrosunu içeren bir Battle Royal kazandı. Fatal 4-Way'de Swagger'ı sabitledikten sonra unvanı kazandı. Mysterio, 2 Temmuz 2010'da Big Show'u Jack Swagger ve Cody Rhodes'un saldırısından kurtardı. O gecenin ilerleyen saatlerinde Mysterio, diskalifiye ile kazandıkları Swagger ve Rhodes maçında Big Show ile takım oldu. Swagger, Mysterio'ya bir ayak bileği kilidi uyguladı ve hakemin Mysterio'yu sakatlamaya niyetli olduğu için beş sayımını göz ardı etti. Ertesi hafta Swagger bir röportaj sırasında Mysterio'ya saldırdı ve ayak bileği kilidini bir kez daha uyguladı. SmackDown'un bir sonraki sayısında kendisiyle röportaj yaptı ve yeni ayak bileği desteğinin onun ayağa kalkmasına yardımcı olacağını ve unvanını Money in the Bank PPV'de Swagger'a karşı savunabileceğini belirtti.

Money in the Bank'ta, Mysterio unvanı korumak için Swagger'ı mağlup etti, ancak Swagger maçtan sonra ayak bileğine saldırmaya devam etti, ta ki daha önce Bank merdiven maçında SmackDown Money kazanan Kane, Swagger'ı kovalamak için ringe gelene kadar, görünüşe göre Mysterio'yu korumak için. Bununla birlikte, Kane bir hakemle döndü ve kemer vuruşunu çok kısa bir maçta Dünya Ağır Siklet Şampiyonası için Mysterio'yu yenerek para kazandı. 20 Temmuz Smackdown kayıtlarında rövanş hükmünü inkar eden Mysterio, Swagger'ı 3'ten 2'de mağlup ederek Dünya Ağır Siklet Şampiyonası'nın 1 numaralı yarışmacısı olmaya devam etti ve Summerslam'da Kane'e karşı bir şampiyonluk maçı kazandı. Bununla birlikte, SummerSlam'den önceki haftalarda Kane, Mysterio'yu The Undertaker'a saldıran ve onu bitkisel bir duruma sokan kişi olarak işaretlemişti (Fatal'da Mysterio'ya karşı aldığı yaralanma nedeniyle Undertaker'ın yokluğunu açıklamak için ortaya konan bir hikayeydi. Dörtlü eleme maçı.) Mysterio, Kane'in gerçek suçlu olduğunu söyleyerek misilleme yaptı. Mysterio'nun nihayetinde kaybettiği SummerSlam maçından sonra Kane, Mysterio'yu sadece The Undertaker'ın tabuttan çıkması için bir tabuta koymaya çalıştı ve Kane'in The Undertaker'a yapılan saldırının arkasındaki kişi olduğu ortaya çıktığında ismini temizledi. Aşağıdaki SmackDown, debut yapan Alberto Del Rio'ya itaat ederek kaybetti.

20 Ağustos 2010 SmackDown baskısında, Kane ile No DQ maçı kaybetti ve ardından yaralı sol kolundan Alberto Del Rio tarafından saldırıya uğradı, Mysterio'nun bileğini kırdı ve ikisi arasında bir kan davası başlattı. Mysterio, SmackDown'un ilk bölümünde geri döndü! Syfy'da ve Del Rio ringden kaçtıktan sonra Del Rio'nun kişisel ring spikerini 619 ile vurduğu Alberto Del Rio ile yüzleşti. 8 Ekim Smackdown'da Mysterio Del Rio'yu mağlup ederek yenilmez serisine son verdi. 15 Ekim 2010 WWE Friday Night Smackdown bölümünde, Mysterio Cody Rhodes'u mağlup ederek Smackdown Bragging Rights Team'in ikinci üyesi oldu.

Yeni COO Triple H, WWE Şampiyonu Mysterio'nun yeni kazandığı şampiyonluğu eski sahibi John Cena'ya karşı savunacağını duyurdu. Mysterio, WWE Şampiyonluğunu Raw ana karşılaşmasında John Cena'ya kaybetti.

Rey, kemerini o zamanki WWE Şampiyonu Alberto Del Rio'ya kaybettikten sonra, Del Rio tarafından yaralandı. Rey, eski rakibi CM Punk'a Yılın Süper Yıldızı ödülünü vermek için 2011 Slammy Ödüllerinde kısaca geri dönecekti. 8 Ağustos Raw programında Mysterio, The Miz tarafından saldırıya uğradı ve ona bir hikaye sakatlığı verdi. SummerSlam 2011'de Mysterio, The Miz, Alberto Del Rio ve R-Truth'u yenmek için Kofi Kingston ve John Morrison ile 6 kişilik takım maçında yarıştı. Sonraki gece, Mysterio WWE Şampiyonası için Alberto Del Rio'ya karşı oynadığı rövanş maçında başarısız oldu.

Mysterio, Ağustos 2011'in sonlarında bir sakatlık geçirdi ve Alberto Del Rio'yu suçlayarak Mysterio'yu televizyondan yazmak için bir hikaye oluşturuldu. Mysterio, CM Punk'a Yılın Süper Yıldızı Ödülünü vermek için Slammy Ödüllerine geri döndü. 26 Nisan 2012'de WWE, Mysterio'nun şirketin Yetenek Sağlık Programı politikasını ikinci kez ihlal etmesi nedeniyle 60 gün süreyle askıya alındığını ve askıya alınmasının 25 Haziran'da sona ereceğini bildirdi.

Neredeyse bir yıllık bir aradan sonra Mysterio 16 Temmuz 2012 Raw bölümünde geri döndü ve Zack Ryder'ı eski rakibi Alberto Del Rio'dan kurtardı. Dört gün sonra SmackDown'da Mysterio, Del Rio ve Dolph Ziggler'ı diskalifiye ederek yenmek için Dünya Ağır Siklet Şampiyonu Sheamus ile takım oluşturduğunda halka içi aksiyona geri döndü. 19 Ağustos'ta SummerSlam'de Mysterio, Kıtalararası Şampiyonluk için The Miz'e başarısız bir şekilde meydan okudu. Maç sırasında Mysterio meşru bir sarsıntı geçirdi ve bir hafta boyunca pasif hale geldi, ancak 31 Ağustos bölümünde SmackDown'a geri döndü. 16 Eylül'de Night of Champions'ta Mysterio, Cody Rhodes ve Sin Cara'nın da dahil olduğu ölümcül dörtlü maçta The Miz'den Kıtalararası Şampiyonluğu elde edemedi.

Ertesi gece Raw programında Mysterio ve Sin Cara bir takım maçında Epico ve Primo'yu yenmek için bir araya geldi ve ardından Prime Time Players (Darren Young ve Titus O'Neil) tarafından saldırıya uğradılar. Ekim ayında Mysterio ve Sin Cara, WWE Takım Şampiyonası'nın bir numaralı yarışmacısını belirlemek için bir turnuvaya katıldı, ilk turda Epico ve Primo'yu ve yarı finalde Prime Time Players'ı mağlup etti. Mysterio ve Sin Cara, 15 Ekim Raw programında Cody Rhodes ve Damien Sandow'un takımlarıyla karşı karşıya geldiler, ancak Mysterio'nun mide gribinin etkilerinden meşru bir şekilde muzdarip olması nedeniyle maç ertelendi. Final, ertesi hafta 22 Ekim'de gerçekleşti ve burada o ve Sin Cara Rhodes ve Sandow'a yenildi. 18 Kasım'da Survivor Series'de izleme başına öde'de Mysterio ve Sin Cara, Brodus Clay, Justin Gabriel ve Tyson Kidd ile birlikte Epico, Primo, Prime Time Players ve Tensai'ye karşı 10 kişilik bir eleme takım maçında galip geldi. 16 Aralık'ta TLC: Tablolar, Merdivenler ve Sandalyeler, Mysterio ve Sin Cara, WWE Takım Şampiyonası için bir numaralı yarışmacı Masa maçında Team Rhodes Scholars (Cody Rhodes ve Damien Sandow) tarafından mağlup edildi. İki gün sonra SmackDown'da Mysterio, Sin Cara ile The Shield tarafından saldırıya uğradığında olay örgüsünde bir sakatlık geçirdi. Bu, Mysterio biraz izin aldığı için onları televizyondan yazmak için kullanıldı ve Sin Cara diz ameliyatı geçirdi. Mysterio 27 Ocak 2013'te Royal Rumble'da geri döndü ve Royal Rumble'a on dört numaradan girdi ancak Wade Barrett tarafından elendi. Sonraki SmackDown bölümünde Mysterio ve Sin Cara, WWE Takım Şampiyonları Takım Hell No'yu (Daniel Bryan ve Kane) şampiyonluk maçında mağlup etti. Mart ayında, Mysterio meşru bir diz yaralanması nedeniyle bir kez daha izin aldı ve hikayede Mark Henry'nin saldırısı olarak açıklandı.

Mysterio, sekiz ay sonra 17 Ekim 2013 tarihinde WWE canlı etkinliğine geri döndü ve Hell in a Cell'deki İspanyol yorum ekibinin bir parçası olarak televizyona geri döndü. 18 Kasım Raw programında Mysterio, CM Punk ve Daniel Bryan'ı The Wyatt Family ve The Real Americans'ın (Jack Swagger ve Antonio Cesaro) yaptığı ve Survivor Series'de 10 kişilik bir takım eleme maçına yol açan saldırısından kurtardı, ancak Mysterio'nun takımı kaybetti. TLC: Tablolar, Merdivenler ve Sandalyeler'de Mysterio, Ryback ve Curtis Axel ve The Real Americans'ın da yer aldığı dört yönlü bir maçta Cody Rhodes ve Goldust'a WWE Takım Şampiyonası için başarısızlıkla meydan okumak için Big Show ile birlikte çalıştı. 26 Ocak 2014 Royal Rumble izleme başına ödemede Mysterio Royal Rumble maçına 30. sıradan girdi ancak Seth Rollins tarafından elendi. Mysterio, WrestleMania XXX'da André the Giant Memorial Battle Royal'de yarıştı ancak Cesaro tarafından elendi. [168] WrestleMania Mysterio, bir bilek sakatlığını iyileştirmek için ara vermeye karar verdikten sonraki gece Bad News Barrett'e karşı bir mağlubiyetten sonra.

Ancak, ara verdiği sırada Mysterio'nun WWE'den ayrılmak istediği bildirildi, ancak WWE sözleşmesini onayı olmadan uzattı. Mysterio, AAA TripleManía'ya bir video gönderdi ve Lucha Underground'ı ziyaret etti.

26 Şubat 2015'te Mysterio profili, şirketten ayrılması anlamına gelen Mezunlar bölümüne taşındı.


Return to AAA (2015 - 2016)

WWE'den çıkarıldıktan beş gün sonra, 3 Mart 2015'te Mysterio'nun 1995'ten beri ilk kez AAA tarafından yeniden imzalandığı açıklandı. Birkaç gün sonra AAA, Rey Mysterio'nun eski WCW yüzük adını kullandığını duyurdu. , Rey Mysterio Jr., 18 Mart 2015 tarihinde AAA'nın 2015 izleme başına ödemeli Rey de Reyes ("Kralların Kralı") şovunun ana etkinliğinde Myzteziz ile takım olacak ve Los Perros del Mal lideri El Hijo del'i mağlup edecek. Perro Aguayo ve Pentagón Jr., Mysterio Jr. pimi attığında maçı kazanacak. Üç gün sonra 21 Mart 2015'te Aguayo, önceki gece Aguayo'nun Mysterio ve Extreme Tiger ile yüzleşmek için Manik ile takım olduğu bir takım maçında bir kaza sonucu öldü. El Hijo del Perro Aguayo'nun ölümünden iki ay sonra 24 Mayıs 2015'te Mysterio, AAA'nın Lucha Libre Dünya Kupası için "Rüya Takımı" nı oluşturmak üzere Myzteziz ve El Patrón Alberto ile bir araya geldi. Üçlü nihayet turnuvayı kazandı ve finalde Johnny Mundo, Matt Hardy ve Bay Anderson'ı mağlup ederek Mysterio ile Mundo'yu tekler halinde aniden ölüme uzatarak AAA'nın yılın en büyük şovu olan TripleManía XXIII için bir "rüya maçı" kazandı. Mysterio ve Myzteziz açıklandı. Her iki güreşçi de WWE ve AAA'da geçirdikleri süre boyunca takım oldu, ancak hiçbir zaman birbirlerine karşı bire bir yarışmamışlardı. 9 Ağustos'ta TripleManía XXIII'de Mysterio muzaffer oldu ve Myzteziz'e bir Fujiwara kol demiri verdi. Maçtan sonra Myzteziz rudo'ya döndü ve Mysterio'nun yüzüne sis püskürttü ve ona Lucha de Apuestas'a meydan okudu.

Mysterio ayrıca Amazing Red, Ricochet ve PJ Black gibi birçok bağımsız şovda yer aldı.

Lucha Underground (2015-2018)

Mysterio, 12 Aralık 2015'te Lucha Underground ile sözleşme imzaladı ve ikinci sezonda yer aldı. Mysterio, 10 Ocak 2016'da Dragon Azteca Jr. ve Prince Puma ile takım kurarak Ivelisse, Johnny Mundo ve Son of Havoc ve Fénix, Jack Evans ve PJ Black ve Cortez Castro, Joey Ryan ve Bay Cisco'yu 4'lük galibiyette mağlup etti. Lucha Yeraltı Üçlü Şampiyonası için Trio Tag Team Eleme Maçı. Mysterio, ikinci Aztec Warfare maçına giren ikinci yarışmacıydı ve nihai galip Matanza tarafından son eleme oldu. 31 Ocak 2016'da Ultima Lucha Dos'da Rey Mysterio, tekler maçında Prince Puma'yı mağlup etti. Mysterio, Loser Leaves Maçında Chavo Guerrero Jr.'ı yendi. 9 Nisan 2016'da Mysterio bir Aztek Savaşı maçındaydı ve Mysterio Johnny Mundo tarafından elendikten sonra Matanza Cueto'yu eledi.

3. Sezonun sonunda, Mysterio'nun Matanza Cueto ile bir hücre içinde kilitli olduğu görüldü, bu da öldürüldüğünü ve Sezon 4 için geri dönmeyeceğini ima ediyordu. Mysterio'nun 4. Sezon için geri dönmeyeceği doğrulandı. Lucha Underground ile olan sözleşmesini yenilememeyi seçti.

New Japan Pro-Wrestling (2018)

Rey Mysterio, Osaka-jo Hall şovunda NJPW'nin Dominion 6.9'unun bir parçası olarak New Japan Pro-Wrestling (NJPW) ilk çıkışını 9 Haziran 2018'de yaptı. Mysterio, Jushin Thunder Liger ve Hiroshi Tanahashi ile takım kurdu ve Cody, Marty Scurll ve Adam Page'in Bullet Club takımına yenildi.

Return to AAA (2018)

3 Haziran 2018'de Mysterio, Verano de Escándalo 2018'de Rey Wagner ve Jeff Jarrett'e karşı AAA Dünya Ağır Siklet Şampiyonası için üç yönlü bir maçta Jarrett kazanarak AAA'ya geri döndü


Return to WWE (2018–present)

28 Ocak 2018'de Royal Rumble'da Mysterio, WWE'nin 27 numaraya girmesi ve daha sonra Finn Bálor tarafından elenmeden önce Adam Cole'u ortadan kaldırmasıyla tek seferlik bir anlaşmanın parçası olarak Rumble maçına sürpriz bir katılımcı oldu. Mysterio 27 Nisan'da Greatest Royal Rumble'da 50 kişilik Royal Rumble maçına katıldı. Luke Gallows'u eleyerek 28 numaradan girdi ancak Baron Corbin tarafından elendi. 26 Haziran'da Mysterio, WWE 2K19 için ön sipariş bonus karakteri olarak açıklandı. Mysterio, 1 Eylül'de National Hispanic Month'un bir parçası olarak 17 Eylül Raw sayısında onurlandırıldı. 19 Eylül'de Mysterio'nun WWE ile iki yıllık bir anlaşma imzaladığı doğrulandı.

16 Ekim'de SmackDown 1000'de Mysterio, WWE Dünya Kupası eleme maçında WWE Amerika Birleşik Devletleri Şampiyonu Shinsuke Nakamura'yı mağlup ettiği 7 Nisan 2014'ten beri ilk WWE tekler maçında yarıştı.

Samoa Joe ve Styles'ı yenerek iki kez Amerika Şampiyonu Oldu. Ve şuan da oğlu ile takım olarak Smack Down!'da güreşiyor.

Nicknameleri;
"The Master of the 619"
"The Ultimate Underdog"
"The Biggest Little Man"
"The Giant Killer"
"El Super Duper Niño"

Kemerleri ve Başarıları
Asistencia Asesoría y Administración

Mexican National Trios Championship (1 time) – with Octagón and Super Muñeco
Mexican National Welterweight Championship (1 time)
AAA Hall of Fame (Class of 2007)
Destiny World Wrestling

DWW Championship (1 time)

International Wrestling All-Stars

IWAS Tag Team Championship (1 time) – with Konnan

Lucha Underground

Lucha Underground Trios Championship (1 time) with Dragon Azteca Jr. and Prince Puma
Pro Wrestling Illustrated

PWI ranked him #4 of the 500 best singles wrestlers in the PWI 500 in 1999

Tijuana, Mexico

Tijuana Hall of Fame (Class of 2006)

World Championship Wrestling

WCW World Cruiserweight Championship (6 times)
WCW Cruiserweight Tag Team Championship (1 time) – with Billy Kidman
WCW World Tag Team Championship (3 times) – with Billy Kidman (1), Konnan (1), and Juventud Guerrera (1)

World Wrestling Association


WWA Lightweight Championship (3 times)
WWA Tag Team Championship (1 time) – with Rey Misterio
WWA Welterweight Championship (3 times)

World Wrestling Council

WWC World Junior Heavyweight Championship (1 time)

World Wrestling Entertainment

WWE Championship (1 time)
World Heavyweight Championship (2 times)
WWE Intercontinental Championship (2 times)
WWE United States Championship (2 times)
WWE Tag Team Championship (4 times) – with Edge (1), Rob Van Dam (1), Eddie Guerrero (1), and Batista (1)
WWE Cruiserweight Championship (3 times)
Royal Rumble (2006)
Twenty First Triple Crown Champion
Twenty-first Grand Slam Champion
Wrestling Observer Newsletter awards
Best Flying Wrestler (1995–1997, 2002–2004)
Best Wrestling Maneuver (1995) West Coast Pop
Match of the Year (2002) with Edge vs. Chris Benoit and Kurt Angle, WWE No Mercy, October 20
Most Outstanding Wrestler (1996)
Rookie of the Year (1992)
Worst Feud of the Year (2008) with Kane
 

ERO

SUPER DUPER
Yönetici
Üst Süper Moderatör
Katılım
5 Nisan 2020
Konu
2,679
Mesaj
21,575
Toplam Beğeni
2,678
Konum
Osaka'nın Dağları
Favori Güreşçisi
Jericho/Balor/Asuka
RPG Karakteri
EVIL KANA
Kredi
2175
Ellerine sağlık :).
 

Üst