Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.

Tugay'ımızın Ölüm Yıldönümü

Eta

switchblade
Yönetici
Admin
Konu
93
Toplam Beğeni
1,018
Ne yazsam, ne söylesem bilmiyorum. Dakikalardır yazıp yazıp siliyorum.

Geçen sene bugün, öğle vakitlerinde telefonuma "Tugay'ı kaybettik" mesajı geldi ve gerçekten her şey değişti. Hayatım değişti, ben değiştim, bakış açım değişti, seçtiğim kelimeler, kurduğum cümleler değişti. 43 gün yoğun bakımda yatmasının ardından ciğerleri ve bünyesi artık kaldıramadı ve hayata gözünü yumdu. Tugay hiçbir zaman plan yapan bir insan değildi, her zaman tek söylediği şey memur olup sabah sekiz akşam beş bir işte çalışmak istediğiydi. Onun kadar zeki bir adamın geleceğe dair tek kurduğu cümle buydu. 35 belki 40 diyordu, ama 21'de göçtü gitti. Hiçbir şey yaşayamadı. Çok zekiydi, çok anlayışlıydı, çok olgundu. Farkındalığı çok yüksek biriydi. Tugay'ı o kadar özlüyorum, onun yerinin soğukluğunu o kadar hissediyorum ki anlatamam. Tugay'a olan özlemimi, acımı bile Tugay'la konuşmak istiyorum. Böyle bir arkadaştı işte. Kendi yokluğunu bile onunla paylaşmamı isteyecek kadar iyi bir arkadaş. Bunları yazarken boğazım düğüm düğüm oluyor, geçen sene bugün ve ertesi günde yaşananları hatırlıyorum. Çok fazla yazamayacağım, devam etmesi çok güç benim için.

Seni çok özlüyorum canım kardeşim benim, on tane dünya birleşse senin gibisi olamaz. Acı geçer, için serinler, özlem baki derler. Ne acısı geçti, ne içim serinledi. Sana son bir kez daha sarılmak için, son bir kez oturup 5 dakika bile olsa konuşabilmek için hayatta vazgeçemeyeceğim şey yok. Umarım gittiğin yerde rahatsındır, mutlusundur. Seni çok seviyorum.

The Unpredictable

tyrell
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
212
Toplam Beğeni
1,289
RPG Karakteri
Samoa Joe
Kredi
650
Umarım gittiğin yerde huzurlusundur Tugay. Keşke sıradan bir tanışıklıktan öte bir muhabbetimiz olsaydı seninle.

Beast Incarnate

ring general
Yönetici
Moderatör
Konu
2,169
Toplam Beğeni
2,014
Favori Güreşçisi
Brock Lesnar
RPG Karakteri
"Doctor of Thuganomics" John Cena
Kredi
14275
Gittiğin yerde keyfin yerindedir umarım Tugay, ışıklar içinde uyu...

keka

üstteki üye
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
39
Toplam Beğeni
541
Favori Güreşçisi
HBK
Kredi
155
Geçen yıl bugünden sonra, çok şey oldu. Tugay ile aynı yere giden bir çok insan. Fakat fark ettiğim şey artık "ölüm" kavramının beni şaşırtmadığıydı. Önceden ölüm denilen talihsiz haberi duyduğumda nasıl olur da bu insan diye üzülür daha sonrasında şaşırırdım. Şimdi ise, ne zaman bir internet sitesinde, televizyonda veya telefonda ölüm haberi görsem her zamanki gibi üzülüyor fakat şaşırmıyorum. Çünkü aklımda her zaman, Tugay oluyor. Önun ölümü oluyor. Bu sanırım hayatımda yitirdiğim ilk histi. İstemeden yitirdiğim. Ben Tugay'ı kaybetmek hiç istemedim ve buna alışamadım da. Zor, çok. Çok zor. Facebook'ta kurulmuş bir grubun geçmiş sohbetine bakmak zor, hastanede çekilmiş bir fotoğrafa bakmak zor, 3 kişi kalmış olduğunu bilmek zor. Nasıl kolay olsun ki, 10 yıllık arkadaşın gidiyor. Her gün konuştuğun adamla şimdi oturup bir kelime konuşamıyorsun. Sanki senin için çok önemli olan bir şeyi çalmışlar ve sen onu asla geri alamayacağını bildiğin için yerini doldurmaya değil, sadece varlığını hatırlamamaya çalışıyorsun. Çünkü yeri asla dolmuyor. Kistik fibrozis mi ne, o benden, bizden Tugay'ı çaldı işte. Kimi zaman adını bile yazmayı beceremediğim şey. Gelip benden 10 yılımı çalıyor. Dünya güzel bir yer değil. Ama yine de buradan ayrıldığın için hiç mutlu değilim. Seni özlüyorum.

Solskjaer

olm bu mami tüm kötülüklerin anası mı
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
17
Toplam Beğeni
130
Kredi
50
Ben çok tanımadım Tugay'ı. Ne hastalığını bilirdim, ne de durumunu. Geçen sene bugün, akşama doğru aldım sanırım ben de haberi. Ne kadar çok ağladım, hatırlaması çok güç. Ne kollarında hıçkırarak ağlamaktan bayılmak üzere olduğum kız arkadaşım, ne de beni sakinleştirmeye su içirmeye çalışan arkadaşlarım anlamadılar nedenini. Ertesi gün cenazesinde Tugay, yukardan hepimize ana avrat söverken, çocuğun baya helvasını yiyip kapıda sigaraya çıktığımızda son kez ağladım Tugay için. Kendime sözüm var, ağlamayacağım. Çünkü ben Tugay'ın yerinde olsam, yasımın sadece 1 gün sürmesini, anımın yaşamasını isterdim. Onun da öyle oldu. Bu foruma her gün giren yüzlerce insan, Tugay'ın ismini görüyor. Ve eminim ki oralarda bir yerlerde, Tugay'ı tanımış olanlar, "hey gidi güzel kardeşim benim" diyerek anıyorlar Tugay'ı. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Geçen sene Tugay'ın cenazesinde yığılıp kalmadıysak Engin ve ben; Süleyman, Melih ve İlkay sayesindeydi. Bu forumdan onlara defalarca teşekkür ettim, yine teşekkür ederim. Özellikle Engin, Bayburt bilmemne köyü derneğinin önünde seninle sigara içerken bir şekilde gülmenin yolunu bulmasaydık belki de hiçbir zaman içten gülmenin yolunu bulamayacaktım. Tugay gülmemizi istermiş, öyle bir çocukmuş. Öyle olalım. Gülelim. Ruhunu acıyla değil, sevgiyle analım. Mekanın cennet olsun kardeşim. Görüşmek üzere.

Atiba

british master
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
137
Toplam Beğeni
1,554
RPG Karakteri
CM Punk
Kredi
925
Böylesine konularda yazmayı hiç beceremem, yazmaya çalıştıkça kendimi çok daha kötü hissederim. Haberi ilk öğrendiğimde odamda titreyerek ortalığa çöküşüm gözümün önüne geliyor, onun akabinde o hafta ruh gibi geziyor oluşum. Koca bir sene geçmiş demek onsuz... Çok mu samimiydik Tugay ile, belki hayır ama belirli aralıklarla çok "kral" sohbetlerimiz olurdu. Hayat üzerine, dizi ve filmler üzerine ve diğer genel geyik muhabbetleri; yaşına göre olgun oluşu ve sohbet muhabbeti ile çok sevmiştim ben Tugay'ı. Her neredeysen ve şayet bizleri duyuyor, görüyorsan rahat ol oralarda kardeşim benim.

Addney

wanderlust.
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
66
Toplam Beğeni
673
Favori Güreşçisi
Kazuchika Okada
Kredi
500
Hayat bazen o kadar şaşırtıcı oluyor ki inanamıyorsun. Mesela ben Tugay'ı hayatımda hiç tanımadım, konuşmadım, sesini duymadım ama şuradaki anlatılan üç beş şeyden ne kadar güzel bir insan olduğunu tahmin edebiliyorum. Dediğim gibi Tugay'ı bilmiyorum ama sizin gibi dostlara, anısına sahip çıkan arkadaşlara ve kardeşlere sahip olduğu için çok şanslı olduğunu bildiğini de biliyorum. "Bir insanı tanımak istiyorsan dostlarına bak" muhabbeti yani. Size parantez açmak istedim burada daha çok, yazdıklarınız ve hissettikleriniz çok özel arkadaşlar, Tugay'ın sizinle gurur duyduğunu unutmayın lütfen.

Huzur içinde uyu Tugay. Geriye çok güzel şeyler bıraktın.

Bu şarkıyı bırakmak istiyorum ben de:

"I can't face the dark without you
The fighting never ends."

Peder

Infestation
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
98
Toplam Beğeni
319
Favori Güreşçisi
Yok
RPG Karakteri
O da yok
Kredi
10
Allah rahmet eylesin Tugay abi. Huzur içinde yat.

The Gold Standard

polis
Yönetici
Yönetici
Konu
2,948
Toplam Beğeni
1,899
Favori Güreşçisi
Cody Rhodes
RPG Karakteri
Cody Rhodes
Kredi
1375
Konuşacak o kadar çok şeyimiz, sana ifade etmek istediğim o kadar çok his var ki... Çok erkendi be oğlum. Bir gün hastanede sıkılacaksın da bana mesaj atacaksın gibi hissediyorum hala bazen. Her şeyimizi paylaşırdık oğlum ya, her gün yüz yüze baktığım insanlarla paylaşamadığım şeyleri gelip sana, Engin'e ve Erkin'e anlatıyordum. Sen eksilince hiç tadı kalmadı o dertli tasalı gecelerin. Sen olsan o derdin tasanın arasında, "ya takmayın kafanıza braaaa" desen keşke bir yerden çıkıp. 35-40 yaşına kadar yaşayacağını söylesen de küfretsem sana. Üniversite sınavına hazırlansak bir daha da bana kitaptan soru atsan, ben de çözsem oğlum ya. Hastaneye yatmadığın o 2-3 yılın keyfini yaşasan tekrar keşke. Rahat rahat nefes alsan, istediğini yapabilsen keşke. Oğlum aynı okuldan mezun olacaktık ya. Yan yana okuyorduk. Valens'e gidip çay may içecektik daha kaç kere. Sınav çıkışı beni gördüğünde ayak üstü sohbet edip sarılışımızı falan unutamıyorum ben. Babanın cenazende yanağımı okşayıp bize dua etmesini unutamıyorum. Engin "onun günahı yoktu be oğlum" dediğinde Engin'e tip tip bakmamı, hepimizin kahkahalarla gülmesini unutamıyorum, belki de sen istedin o gün gülebilmemizi. Ben buna inanmak istiyorum en azından. O gün sınav çıkışı sarıldığım çocuğu bembeyaz kefende gördüğümü kabullenmek istemiyorum ben ya. Ret yediğim kızla karşılaşmamak için kenarda durup sabahın dokuzunda telefondan mesaj atacağım insanın artık olmaması çok kötü Tugay. Senden bana geriye kalan tek somut şeyin cenazendeki yapay çiçeklerin bir dalı olmaması lazım. Çok şey yaşardık oğlum biz ya. Hamsinin doğum günüydü dün. Dalga geçmen lazımdı benimle. Her şey çok eksik oğlum sensiz ya.

Özür dilerim bir de senden. Sen bana yoğun bakıma alındığını yazarken bunun geçici bir şey olduğunu düşündüğüm için sana sadece "geçmiş olsun" dedim. Otobüs bekliyordum çünkü, fermuarı bozulan montumu yaptırmıştım ve onu almaya gidecektim. Çok önemli bir şey ya anasını satayım. Keşke o gün orada oturup sen yoğun bakıma girene kadar seni ne kadar sevdiğimi anlatsaydım sana. Biliyorsundur gerçi, ikimizin de çok büyük yeri vardı birbirimizde. O gün etmediğim iki üç laf için kırılmazsın sen bana ama ben kendime çok kırılıyorum seni ne kadar sevdiğimi kelimesi kelimesine anlatmadığım için.

Bak Engin avatarını falan karartmış. Böyle ifade ediyor duygusunu. Benim onu yapmama gerek yok, Beal'ı çok severdin çünkü. Senden kaldı bana herhalde bu. Bir yerlerden görüyorsan gülüyorsundur herhalde "şimdi anladın herifin değerini" diye.

Sensiz her şey çok farklı, çok eksik... "Sen her gün gel beni gör dedin, ben her gün geldim ama sen beni göremedin oğlum" sözleri hiç çıkmıyor aklımdan Tugay. Tabutuna iliştirilmiş ufacık kağıt parçasını bir türlü unutamıyorum. Seninle yaşadığımız on seneyi hiç unutamıyorum, unutamam da zaten. Unutmayayım da. Çok iyiydin, çok güzeldin. Mezarına gelemeyeceğim pandemi yüzünden, Pendik'ten taa bilmem nerelere gelmemi sen de istemezdin herhalde. Affet beni. Gerçi kırılmazdın bile. Seni çok seviyorum. Neredeysen katıla katıla gülüyorsundur umarım şunları yazarken dolan gözlerime. Mekanın cennet olsun, huzur içinde uyu. Sandığından çok daha değerliydin herkes için. Özellikle de bizim için.

ERO

ERO THE G O D
Yönetici
Üst Süper Moderatör
Konu
2,380
Toplam Beğeni
2,240
Favori Güreşçisi
Jericho/Balor/Asuka
RPG Karakteri
EVIL KANA
Kredi
2050
Kendisi ile IG ve wp de çok olmasa da ara ara konuşuyorduk. Fire, Earth & Wind grubunun September şarkısı vardı. "Do you remember 21st night of september" sözünden çok tatlı bir muhabbet etmiştik. Forumda ara sıra duvardan vb yerden sohbet ederdik. Umarım yattığı yerler nur içindedir. Bu şarkıyı dinledikçe kendisi geliyor aklıma. :( Işıklar içinde uyusun. Kalbimizdesin.