Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.

DUYURU BİRİNCİ YILIMIZ KUTLU OLSUN!

Eta

switchblade
Yönetici
Admin
Konu
105
Toplam Beğeni
1,202
Tam tamına 1 yıl oldu... Birkaç gündür düşünüyorum bu birinci yıl konusuna ne yazsam diye ama bir türlü toparlayamadım kafamda. Hani bazen bazı konular açılıyor forumla ve forumdaki ortamda ilgili de, hep ne kadar iyi arkadaşlıklar edindiğinizi, bu zor dönemde sizin için ne kadar tamamlayıcı olduğunu yazıyorsunuz ya, onun ne kadar değerli olduğunu tahmin edemezsiniz.

Bundan yaklaşık 375 gün kadar önce sadece bir forumun açılacağı bilgisi gelmişti. phpbb altyapısına kurulacak güreşsever adında bir forum. Beni çok seven bir arkadaş, onun bir arkadaşı ve fake Doctor ÖMER Karadağ kurucu ekipti. Birçoğunuzun haberi vardı. Tam forumu açtılar, ikinci gün BAAAZII sıkıntılar yaşandı. Mustafa'yı uyandırmış Selçuk gecenin bi saati la kalk forum gidiyor diye. Mustafa geldi, çok sinirliyim dedi, anlattı. Bu sitenin alan adı zaten Mustafa'ya aitti, blog yazmak için açmıştı. E hadi dedik, madem kapatıyorlar, biz açalım o zaman. Tam DC'den duyuru yapacaktık ki, DC sunucusu silindi. Bilen bilir, Discord bir din olsa peygamberi SüloAkdemir olurdu. Hemen Sülo yeni DC açtı, bi anda doldu orası. Girdik sesliye, bizimkiler "ulusa sesleniş" diyor o konuşmama. Öyle bir konuşma yaptık. Sonrasında serüven başladı. Herkesin çok emeği var, herkes gecesini gündüz, gündüzünü gece etti ama Mete'yle ne çektiğimizi bi allah bi biz biliyoruz. MyBB'deki ilk forumu kurabilmek için sabaha kadar göz kırpmadık. Sıfırdan forum yaptık. İki gün sonra da MyBB yürümeyeceği için Xenforo almaya karar verdik ve hepiniz az çok demeden bir şeyler attınız, buraya geçtik.

Birinci yılımızda şöyle bir geriye dönüp bakıyorum da, o günkü emeğimiz, heyecanımız, bir yandan sinirimiz ne kadar çok şey değiştirdi hayatımızda. Ben mesela, çok daha sakin, daha oturaklı biri haline geldim. Tezcanlıydım, törpüledim. Gözüm çok çabuk kararırdı, şimdi gri olmasına bile izin vermeden şöyle bir durup düşünüyorum. Bir sene önce tezat, youtube, şu bu deseniz :) böyle bakardım, şimdi sözleşmeli işbirliklerimiz var...

Daha fazla konuşmak, satırlarca anlatmak istiyorum ama yarın bir de Youtube kanalımızda birinci yıl özel canlı yayınımız olacak, orada uzun uzun anlatacağız zaten. Dolayısıyla burada çok da fazla uzatmadan sonlandırayım. Zaman zaman attığımız bildirimlerde de sıkça söylüyoruz, bir de tekil ağızdan duyun, hepinizi çok seviyorum. İyi ki PG doğmuş, iyi ki buraya gelmişsiniz. Ulan, çok güzeliz be!​

Beast Incarnate

all mighty
Yönetici
Üst Moderatör
Konu
3,224
Toplam Beğeni
2,786
Favori Güreşçisi
WALTER
RPG Karakteri
"Doctor of Thuganomics" John Cena
Kredi
14675
Ben de 6. ayımı doldurdum 2 gün önce burada, bu sitede birlikte geçirdiğimiz her güzel gün için kendimi mutlu hissediyorum. Dün de muhabbetini yaptığım gibi kazandığım yeni dostlukların ve yeniden kazandığım eski dostlarımın verdiği hissiyat paha biçilemez. Nice mutlu yıllarımız olsun hep beraber, çok seviliyorsunuz.🥰🥰

Atiba

british master
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
173
Toplam Beğeni
2,103
RPG Karakteri
CM Punk
Kredi
70
İyi ki varız lan...

Lionheart

nevermore
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
100
Toplam Beğeni
1,213
RPG Karakteri
''General Manager'' Dolph Ziggler
Kredi
105
İlk defa bir ortamın Original'ı olduğum için, eski dostlarıma, yeni dostlarıma bu ortam sayesinde kavuştuğum için çok mutluyum. Koca 1 yıl... Daha nicelerine diyelim.

keka

üstteki üye
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
50
Toplam Beğeni
807
RPG Karakteri
Teoman
Kredi
155

RiseGen

HZ
Yönetici
Üst Moderatör
Premium++
Konu
184
Toplam Beğeni
1,097
Kredi
1140
Ortamla yavaştan bağları azaltmışken Engin Erol şahsiyetinin mevzuyu anlatıp üye yapmasıyla birlikte serüvenimiz başladı. F1 ve FB Beko boşlarımı yaptığım forum ortamını hazırlayan ve geçen bir yıl içinde emeği geçen herkese teşekkürler, seviliyorsunuz.

Pink Floyd

role model
Emekli
Premium++
Konu
1,112
Toplam Beğeni
1,412
Favori Güreşçisi
Bayley
Kredi
495
İnsan bi ortam için emek verince kolay kolay kopamıyor. Bi de bunu madalya gibi rank olarak taşımak da nasip oldu bana. Bu da bi bakıma bunun kanıtı gibi duruyor. :d Şaka bir yana hepinizi ve bu ortamı seviyorum dostlarım. Nice yıllara.

The Goat

el capitano
Emekli
Premium++
Konu
545
Toplam Beğeni
2,819
Favori Güreşçisi
Daniel Bryan
RPG Karakteri
Wade Barrett
Kredi
3500
Şu 1 yıl, artık pandeminin etkisi ne kadar bilmiyorum -ki en az %100 falan lol- cidden bir ömür gibi geldi. Ama aslında anlamca negatif olan bu cümleyi, pozitif bir olguyu betimlemekte kullanacağım bu sefer. 1 yıl önce, ya da 2019'un herhangi bir gününde hepimizin birden üye olduğu bir X platformunda arada girip ne var ne yok bakınırken, eski ortamlardan kimse kalmamışken böyle bir yerin ortaya çıkacağını ben hayal edemezdim şahsen. Ben, bu imkanı sağlayan canım kardeşlerim başta Enginim ve Mustafama bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Engin kardeşim gibidir, Mustafa da o X ortamında arkadaşımdı ama buradaki muhabbetimizin ardından artık bir kardeşim de o oldu.

Ben 2013'ün başından, kimimiz 2011'den kimimiz daha eski platformlardan kimimiz daha yakın tarihlerden ama şu 10 yıl içinde her birimizin yolu birbirimizle kesişti. Ben birleşmelerin, kesişmelerin önemine inanırım hayatta. Bu hayatta manevi dünyada hiçbir şey tesadüf değildir. Her birimizin tanışması, arkadaş olması da öyle oldu. Aslında bu bir peri masalı gibi geliyor bana geriye dönüp baktığımda...

Bir zamanlar, bir diyarın mutlu insanları varmış. Hepsi en masum çağlarında, yaşları daha araba kullanmaya yetmeyecek ama herhangi bir yetişkinden çok daha olgun ve donanımlı insanlar. Bu insanlar her şeyden önce mutluymuş. Birlikte zaman geçirmekten, konuşmaktan memnunlarmış. Ufak arkadaş grupları varmış, hiçbir sorunları yokmuş. Derken bu diyarın başını çeken isim, hep daha fazlasını istemiş. Kontrolü istemiş, kendi dediği olsun istemiş, kendisinden bir gram fazla sesi çıkanın bu diyarda barınmasını istememiş. Bu amaçta kankaları kankalara kırdırmaktan, dostların arasını bozmaktan, insanların arasında ikilik çıkartmaktan, onlara 2x4 boyutundaki ufak piksellerden oluşan rütbeler vererek yanına çekmeye çalışmış. Bunun, o ortam için "iyi" olduğunu düşünerek yapmış. O yaptıkça, bu ortam bozulmuş. O yaptıkça, insanlar yanından uzaklaşmış. O yaptıkça, o diyardaki çiçekler solmuş. Ot bitmemeye başlamış. O diyarın güzel insanları tek tek ayrılmış ve kendilerine yepyeni bir diyar kurmuşlar. O eski diyarın başı ise başkalarının onun için oluşturduğu ufak kanalıyla, o 2x4 boyutundaki rütbelerle yanında ancak tutabildiği çocuğu yaşındaki bir avuç insanla baş başa kalmış.

Şimdi ben burada bu masalı ballandıra ballandıra anlatıp acıyı arttırmak istemiyorum. Ha şimdi yanında adam kalmayınca buraya gelen insanlara o rütbeleri birer eşantiyon gibi fırlatıp atanlara, botların takip ettiği kanallara sahip 20 yıl önceden kalan mekaniklere sahip insanlara, kalabalıklar içinde yalnız kalanlara, hak yiyip gak diyenlere de buradan geçmiş olsun diyorum. Tek diyeceğim o ki, herkes hak ettiği konumda. Herkes, hak ettiği hayatı yaşar.

1 yılda gelinen noktadan dolayı memnuniyetim sonsuz. Heyecanım hala yüksek. Lakin eğitim hayatımdan dolayı enerjim için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Hayır, şükür ki her şey iyi. Sadece mezuniyet yaklaştıkça insanın sorumlulukları ve kalibre bir mühendis olarak yetişme kaygısı hayatında pek bir zaman ve enerji bırakmıyor. Eğer onun enerjisini de yeniden kazanırsam, umarım forumun işleyiş makinesinin çarklarında bir kez daha yer alırım.

Nice senelere PG.com ailesi. Hepinizi seviyorum. Geçmişte bilerek yaptığım, ya da bilmeyerek yaptığım tüm hatalardan sonra buradaki 1 sene bana iyi geldi. Hepimize de iyi geldiğini görüyorum.

Mutlu yıllar. ❤️