Profesyonel Güreş - Türkiye'nin En Kaliteli Güreş Platformu

Forumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olarak güreş gündeminden anında haberdar olabilir, sadece üyelere özel olan forumları ve son konular/mesajlar sistemini görebilir, duvar mesaj sisteminden diğer güreş severler ile sohbet edebilir, grafik, video ve benzeri medya içeriklerini görebilir, şovlar hakkında internette hiçbir yerde olmayan bilgilere erken erişim şansı yakalayabilir, RPG'e katılabilir ve en önemlisi ödüllü çekilişlerimizden güreşçi t-shirtleri, bilgisayar oyunları, VIP üyelikler ve daha fazlasını kazanabilirsin.

DUYURU BİRİNCİ YILIMIZ KUTLU OLSUN!

Itsuzai

widerstand
Yönetici
Admin
Konu
1,831
Toplam Beğeni
2,838
Favori Güreşçisi
Hiroshi Tanahashi
Kredi
2,540
Şimdi şöyle ki... Konu açıldığından beri kendi kendime fırsat buldukça düşünüyorum ama galiba artık buraya her şeyden ve herkesten bahsedebileceğim derli toplu bir mesaj yazabileceğim aşamayı çoktan geçmiş durumdayız. Bir şey yaptığım zaman tam yapmak istediğim için aklıma ilk gelen şey buraya en az 10 paragraflık bir mesaj yazmak olsa da artık onun yeteceğinden de şu son 2 haftadaki tempomda buna zaman bulabileceğim de pek emin değilim. O yüzden bu satırları da 'iyi bari şunları, şunları yazarım' demeden aklıma ne geliyorsa yazarak devam ettireceğim.

Bu 1 senelik acayip tecrübe sonunda artık herkes işin başlangıcıyla ilgili gelişmelere en az yönetimin içinde olan kişiler kadar hakim desek yanlış olmaz herhalde. Yanlış hatırlamıyorsam benim bu ekibe katılışım Kasım 2019'da Mustafa'nın beni Facebook'tan davet etmesiyle gerçekleşti ama ben yine de bu işin kendi adıma gerçek başlangıcını 6 Nisan'ı 7 Nisan'a bağlayan gece Engin ve Salih'le birlikte sesliye girmemiz olarak alıyorum. Arada yaşanan her şeyin hem şahidi hem de paydaşısınız zaten, o yüzden her şeye tek tek değinmenin artık pek de bir manası yok benim adıma. Yine de bir özet yaşamak istiyorsanız forumun ana sayfasına girmeniz yeterli olacaktır herhalde, çünkü bugün geldiğimiz durumun oluşumunda yaşadığımız her olayın büyük bir önemi vardı diye düşünüyorum.

Sadece belli bir alana ve profesyonel güreş gibi Türkiye için oldukça dar bir alana yönelmiş bir forumu 2020 senesinde 1 senede hep beraber bu kadar büyütebildiğimiz ve daha da büyük şeyleri hedefleyecek özgüveni ve cesareti kendimizde bulduğumuz için çok ama çok mutluyum. Kavgalar da ettik sert fikir ayrılıkları da yaşadık ama tüm bunların altından bir şekilde kalkılıp yola devam edilmesi de günün sonunda site içerisinde de yönetim ekibi içerisinde de ne kadar özel bir şeye sahip olduğumuzu her seferinde bana bir kere daha hatırlattı. Her ne kadar bir forum olarak ele alınabilecek olsa da ben burada başardığımız şeyin çok çeşitli şartlar açısından hiç de kolay bir iş olmadığını düşünüyorum. Küresel bir salgının daha başında kendimi tahmin ettiğimden çok daha ciddi bir işe dönüşen bu sitenin mayasında bulmak da 1 sene sonra geriye dönüp baktığımda biriktirdiğim dostları, anıları, tecrübeleri ve her şeyden önemlisi bu konfor alanını görmek beni inanın çok mutlu ediyor. İyi ki varsınız, burası iyi ki var. Nice senelerimiz olsun. PG... :kalp

Ganbarimasu

Kayıtsız Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
813
Toplam Beğeni
2,399
Kredi
1850
Bu forum güreş ortamında birleştirici güç oldu, eskide kalmış gereksiz kavgalar tatsızlıklar geride bırakıldı ve burada güzel bir ortam oluşturuldu. Bu yolda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Vicious

Kızılcıklı
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
68
Toplam Beğeni
396
Favori Güreşçisi
Edge
Kredi
2450
Bu foruma gelince nedense ortamı ve arka planı çok beğendim, sonradan da tutuldum kaldım. Her ne kadar çok sık şekilde giremesem de, herkesle samimi olmasam da veya her şeyi takip edemesem de bu vakit geçirdiğimiz ortamı bu hale getiren yöneticilere ve üyelere teşekkür ederim. Burada ilk defa inceleme ve çeviri de yaptım ayrıca, benim için güzel deneyimler oldu.

Nice yıllara...

Mr Perfection

the standard
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
458
Toplam Beğeni
1,008
Favori Güreşçisi
Sasha Banks
Kredi
285
Kurulduğundan haberim vardı, birkaç arkadaşım davet etmişti ama ortamlardan ve güreşten uzak olduğum için üye olmamıştım o zamanlar. Aylar sonra üye olduğumda hem sevindim hem şaşırdım açıkçası, Türkiye profesyonel güreş ortamının 10 yıldır tek bir mekana hapsolmasının ardından bu yenilikçi, adaletli ve kaliteli ortam ilaç gibi geldi vallahi. Çok büyük emek olduğu zaten belli oluyordu ama kısa süre yönetime girdiğimde ekibin nasıl çalıştığını, foruma nasıl özen ve alaka gösterdiğini direkt gözlerimle gördüm zaten. Tüm arkadaşlarımın eline, emeğine, düşüncesine, çabasına sağlık. Nice senelere. ❤️

ERO

SUPER DUPER
Yönetici
Üst Süper Moderatör
Konu
2,678
Toplam Beğeni
2,678
Favori Güreşçisi
Jericho/Balor/Asuka
RPG Karakteri
EVIL KANA
Kredi
2175
Kurulduğundan haberim vardı, birkaç arkadaşım davet etmişti ama ortamlardan ve güreşten uzak olduğum için üye olmamıştım o zamanlar. Aylar sonra üye olduğumda hem sevindim hem şaşırdım açıkçası, Türkiye profesyonel güreş ortamının 10 yıldır tek bir mekana hapsolmasının ardından bu yenilikçi, adaletli ve kaliteli ortam ilaç gibi geldi vallahi. Çok büyük emek olduğu zaten belli oluyordu ama kısa süre yönetime girdiğimde ekibin nasıl çalıştığını, foruma nasıl özen ve alaka gösterdiğini direkt gözlerimle gördüm zaten. Tüm arkadaşlarımın eline, emeğine, düşüncesine, çabasına sağlık. Nice senelere. ❤️
En sonda gelmeseydin evine gelecektim en son.

Bulletproof Blonde

céline.
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
28
Toplam Beğeni
354
Favori Güreşçisi
HBK
365 gün...
tam bir yıl önce o discorddaki kaos coşku ve bilinmemezlik gerçekten pandemi zamanı bünyeme gelecek en güzel şeylerdi. Bunu deneyen son forumun kapanması aslında bu forum kurulurken beni negatifliğe itse de PG versiyonun ilk gününde forumun aktiflikten çökmesi mi dersiniz yoksa @Eta ve @Necro nun insani dışı 24 saatte forumu kurmasını mı dersiniz. İnsanların her türlü destekten çekinmemesi benim umutlarımı beslemişti. Bu foruma girerken ben bütün düşmanlıklarımı ve kibirimi bırakıp geldim. İyi ki anlaşamadığım arkadaşlarla oturup konuşup meseleleri çözmüşüz. Zira yeni sayfada leke olması onu yeni sayfa değil bir önceki sayfanın aynısını yapar. Ama şunu öğrendik ki geçmiş diyar ne kadar da bizi birbirimize kırdırmış birbirimize tahammül bırakmamış. Burada herkesin daha sakin ve foruma girerken keyif alması bence beni bir görselci olarak mutlu ediyor. Ben heves ettiğim ve enerjisi güzel olan yerde büyük bir şevkle işimi yaparım. Buraya RPG görseli sağlamaktan da header yapmaktan da eğleniyorum açıkçası.

işin yönetim kısmına gelirsek Engin ile çok geçmişimiz yoktu. @DoctorMK ile de duvardan duvara, @The Gold Standard ile yine aynı, @Broken Dreams, @The Rainmaker ve @Pink Floyd ile samimi ve @Itsuzai yi hiç tanımazdım kendisini SMG olarak bilirdim. Yönetimde zaman geçtikçe bu tanımadığım isimler gerçekten tanımaktan çok mutlu oldum çünkü benim ilk modluk zamanımda bana iyi dayandılar bence fkdkfks yani gerçekten bir kelime bulamıyorum herkes yardım etti. Çok teşekkür ederim aynı zamanda yönetime giren çıkan herkese çünkü yeni insanlar tanıdım dostluklarımı pekiştirdim.

Son olarak ise bu forum bana yapmayacağım şeyler yaptı mesela @Beast Incarnate vw @The Goat ile şov inceledik, 2-3 tane kariyer inceledim ve promo çevirileri yaptım. Bu forum bana yapamayacağım şeyleri yaptı çünkü inanılmaz bir heves oluşuyor insanın içinde.

Burada inanılmaz isimlerle tanıştım mesela (bazı isimlerle çok muhabbetim yoktu) @Layne Staley @runO @DIO @Netuno @Bulletproof Blonde @pontiac bandit @keka ve ismini hatırlayamadığım bir çok kişi.

İYİ Kİ VARIZ!
İYİ Kİ DOĞDUK!
Kızım biz senle ta 8 sene önce tanıştık???

Ben de bir şeyler söylemek istiyorum. Forumda daha önce, ergenliğimde tanıştığım arkadaşlarımla tekrar konuşabilme fırsatım oldu. Yıllar sonra büyümüş olarak tekrardan görmek gerçekten güzeldi. :) Zaten çooook önceden tanıyarak görüştüğüm birkaç kişi vardı, umarım daha sağlıklı koşullarda da burada tanıştığım arkadaşlarımla da görüşebiliriz. Nice seneleri olsun forumumuzun. :)

ERO

SUPER DUPER
Yönetici
Üst Süper Moderatör
Konu
2,678
Toplam Beğeni
2,678
Favori Güreşçisi
Jericho/Balor/Asuka
RPG Karakteri
EVIL KANA
Kredi
2175
Kızım biz senle ta 8 sene önce tanıştık???

Ben de bir şeyler söylemek istiyorum. Forumda daha önce, ergenliğimde tanıştığım arkadaşlarımla tekrar konuşabilme fırsatım oldu. Yıllar sonra büyümüş olarak tekrardan görmek gerçekten güzeldi. :) Zaten çooook önceden tanıyarak görüştüğüm birkaç kişi vardı, umarım daha sağlıklı koşullarda da burada tanıştığım arkadaşlarımla da görüşebiliriz. Nice seneleri olsun forumumuzun. :)
Ablacım hatırlamıyorum dpflgpdfg.

Iago

love, love, love
Premium Üye
Konu
251
Toplam Beğeni
1,380
Favori Güreşçisi
Giulia
Kredi
810
lan ben ilk yıldönümünü nasıl kaçırdım...yaşlandık gerçekten.

PG çok, çok, çok büyük bir oluşum. Kuruluşundan bugününe kadar her günü üyelerine gerçekten sıcak, sevecen, kaliteli bir forum ortamı sunan bütün yönetime teker teker teşekkür ediyorum. Benim açımdan da çok deli dolu geçen 1 yıl oldu, önceden tanıdığım kişileri yeniden ve daha iyi tanıdım, tanımadıklarımla tanıştım, güreş konuştuk, RPG oynadık, hepsinin anlamı büyüktü benim açımdan. En az benim kadar bu sitenin bir parçası olan herkes için de çok değerli günler olduğuna adım kadar eminim.

Seviyorum hepinizi.

Son düzenleme:

Kill Em With Kindness

Televape
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
154
Toplam Beğeni
666
Favori Güreşçisi
Hana Kimura - Alicia Fox - Tam Nakano - Kairi Sane
RPG Karakteri
Tam Nakano
Kredi
2710
Çok çabuk geçti bir yıl sanki dün gibi... Nice yıllara hep beraber. 😌

Johnkorey

Slice of Life
Kayıtlı Kullanıcı
Konu
578
Toplam Beğeni
1,444
Favori Güreşçisi
-
Kredi
450
Gecikmeli haberim olsa da kısa sürede bu forumun bir parçası olmak samimi bir şekilde vakit geçirdiğim bir yer oldu. Sevgi pıtırcığı gibi hissettim bu konuyu görünce. İyi ki varsınız be gençler.