RPG Showdown: A Shot in the Dark 2023

PGW: Son Eklenen Parta Git

Chairman

Emekli Üye
Konular
74
Beğeni sayısı
785
PG Nakit
0
6dbo0n8.png

PGW Showdown: A Shot In The Dark
8 Temmuz 2023, Cumartesi
21.00 - C
Rupp Arena
Lexington, Kentucky

Şovu Takip Etmek İçin 5 Neden
-
Cornette Evinde Kemerleri Görücüye Çıkarıyor
- JBL Gelecek, PGW Temizlenecek
- Mazi Kalbimde Yaradır
- Fatal 4-Way Match: Ace Austin vs. AJ Styles vs. Jeff Hardy vs. Randy Orton
- Altın Bilet Yolunda: Enzo Amore vs. Will Ospreay

EXCLUSIVE

a75s0gt.jpg

Kameranın karşısında karanlık bir odada durmakta olan Muhammed Hassan var.

Muhammed Hassan: Esselamu aleykum Prestige Grand Wrestling. Canlı bir şekilde karşınıza çıkmamın çok önemli bir sebebi var. Cumartesi günü Kentucky'de olmayı hepinizden çok isterdim. Ancak vize problemlerim bu açılışta yer almama engel olmakta ve elimden gelen hiçbir şey yok. Bu can sıkıcı durumu en kısa sürede düzeltmek için uğraşacağıma söz verirken, normal şartlarda Cumartesi günü sizlere Rupp Arena'da iletmem gereken mesajı buradan vermek zorundayım.

Muhammed Hassan: Son günlerde sosyal medyadaki şarlatanları hepiniz görüyorsunuz. Bir güreş şirketinin açılışı öncesi ödüller ve unvanları konuşmak yerine tek yaptıkları şey göçmen politikalarını eleştirme kisvesi altında bu şirkette bir kargaşa çıkarmak. Keşke sadece JBL'i kast etsem! Kendini Müslüman olarak adlandıran ama bu kaostan beslenen bir kesim de piyasaya sürülmüş vaziyette. İşte en tehlikeli olanlar da onlar. Kim olduklarını ve amaçlarının da tam olarak ne olduğunu biliyorum. Bu güreş şirketini ırk savaşlarına çevirip her ay ceplerine giren paranın keyfine bakmak istiyorlar. Ama bu olmayacak. Ben buralarda olduğum sürece başaramayacaklar. Çünkü 2023 yılında Muhammed Hassan'ı bu ringlere döndüren tek bir neden var. Ne ırk, ne din savaşları ne de göçmen politikası... Tek neden bu sektörün benden seneler önce çaldığı kariyeri misliyle geri alma isteğim. Kısacası ben kaos değil, güreşmek istiyorum. PGW bunu hak ediyor. Bu işin nasıl yapıldığını da hepinize öğretece-

television-screen-error-tv-test-pattern-and-tv-no-signal-concept-smpte-color-bars-illustration-free-vector.jpg

Ekran cızırdıyor!

axjtq1k.jpg

Mustafa Ali: Her zaman ama her zaman mesajı gerçek sözcüsünden dinleyin.

5 saniyelik bu görüntü ve sesten sonra görüntü tamamen gidiyor.

ok6uxdq.png

pyro.jpg

Pyrolar patlıyor ve PGW, ilk şovuyla başlıyor.

Kevin Kelly: PGW'in ilk şovuna hoş geldiniz! Ben Kevin Kelly ve yanımda partnerim Nigel McGuinness ile PGW'nin sesi olacağınız. Nigel senin düşüncelerini alalım.

Nigel McGuinness: Kevin, seninle birlikte bugün güreş sektöründe kartların yeniden dağıtılacağı şovda olmak cidden büyük bir zevk. Peki Kevin, sana bir soru. Komite'nin aklında şampiyonluk kemerleri için kimler var?

Kevin Kelly: Onu yeni patronumuz Jim Cornette'e sormak daha iyi bir fikir. Patron demişken bakın kim geliyor.

jim-ross.png
maxresdefault_1.jpg
Jim-Cornette-talk.png

Jim Cornette, Jim Ross ve Jeff Jarrett ringe geliyorlar. Jim Cornette’in elindeki dosya dikkat çekiyor. Üçlü ringde yerini aldıktan sonra Jim Cornette konuşmaya başlıyor.

Jim Cornette: Bayanlar baylar, Prestige Grand Wrestling’in büyük açılışına hoş geldiniz!

Seyircilerden PGW adına chantler yükseliyor. Hatta gelen destekten dolayı Cornette konuşamıyor bile.

Jim Cornette: İlginiz için çok teşekkür ederim ama buraya kendi egomu tatmin etmek için gelmedim. Formaliteden ötürü yapmamız gereken şeyleri yapıp eğlencenizi hemen başlatmak istiyorum. Basın açıklamasında dediğim gibi, buradaki amacımız; bu spora hak ettiği saygınlığı geri kazandırmak. Bunun için de dünyanın dört bir yanından en yetenekli isimleri topladık. Bugün yanımda duran Jim Ross ile Jeff Jarrett ve diğer dört komite üyemizle şirketteki en iyi isimleri seçmek için her şovda, tüm güreşçilerin performanslarını değerlendireceğiz. Ve en iyileri altın biletlerle ödüllendireceğiz. Bu biletleri alan isimler Summerslam’de büyük altınlar için savaşacak.

Jim-Cornette.png

Jim Cornette: Peki altın biletlerin nasıl dağıtılacağını görmek mi istiyorsunuz? Bu şirketteki isimlerin birbirlerini ringde parçalamasını mı izlemek istiyorsunuz? Yeniden iyi bir güreş şovu mu izlemek istiyorsunuz? O zaman her salı günü Mayhem şovunu ve her cuma günü Fury’i izleyin. Tekrarını izlemek isteyen varsa kendi bileceği iştir ama yıllardır bu işin içinde olan birisi olarak size canlı izlemenizi öneririm.

Cornette dosyasına ufak bir göz attıktan sonra devam ediyor.

Jim Cornette: En çok merak ettiğiniz konuya dönelim. Altın biletler ve şampiyonluk kemerleri meselesi. Arka alandaki tüm yeteneklerin bu başarılar için aç olduğunu ve tarihe ilk şampiyon olarak isimlerini yazdırmak istediklerini biliyorum. Bunun için kendilerini adamış insanları görebiliyorum. Bu iş için %100’ünü vermeye hazır çok insan var. O yüzden sizden daha fazlasını istiyoruz. Sizden %110’luk bir performans bekliyoruz. %120, 130, 140, 150 hatta %200. Bizden altın biletleri bekliyorsanız savaşın! Limitlerinizin üstüne çıkın. Tarih yazmak kolay değil, benden kemer almak ise daha zor. Ama bir motivasyon bekliyorsanız, işte karşınızda şampiyonluk kemerleriniz!

WWE-Payback-Roman-Reigns.png

“The Tribal Chief” Roman Reigns girişte gözüküyor. Jim Cornette durumdan hiç memnun gözükmüyor. Roman kimseye aldırmadan ringe girip Cornette’in karşısına dikiliyor.

Roman Reigns: Jim Cornette, acknowledge me!

wwe-smackdown-07072023-jey-uso-roman-reigns.jpg

Roman Reigns: Bana olanı almaya geldim Jim, PGW Şampiyonluğunu almaya geldim. Sen de zaten beni çağırmak üzereydin zaten, değil mi? PGW Şampiyonluğunu tanıtabileceğin en görkemli şekilde tanıtmak istedin. Kabile şefinin omzunda. Uzatmayalım bu işi. Senin işini kolaylaştırıyorum. Kabile şefi sırf senin bu kemeri kendisine vermen için buraya kadar geldi. Benim bu kemeri almam için ayaklarıma kapanacaktın ama ilk şovundan seni rezil etmek istemedim. Şimdi bana ait olan şeyi bana ver. Kemerimi bana ver.

Jim Cornette: Hayır Roman, buraya gelip her istediğini yapamazsın.

Roman Reigns: Jim, sana bir seçenek sunmuyorum. Sana emir veriyorum. Kabile şefin senden kemeri istiyor. Senin küçük oyunlarınla ya da altın biletlerinle uğraşacak vaktim yok. Kemeri ya şimdi bana vereceksin ya da başta buradaki iki dostundan başlayarak herkesi hallederim.

Jim Cornette: Cürret edemezsin.

Roman Reigns: Cürret edemem ha? İzle ve gör.

Roman Reigns, Jim Ross’un üstüne yürümeye başlıyor. Jim Ross geri geri giderek uzaklaşmaya çalışırken yere düşüyor. Roman Reigns tam yumruğu vurmak üzereyken…

Jim Cornette: Eğer JR’ın kılına dokunursan, kovulursun. Sana istediğini vereceğim. Bu gecenin ana olayında, sürpriz bir rakibin olacak. Eğer onu yenersen, bileti sana vereceğim. Ama yenilirsen, bir daha bilet için mücadele edemezsin. Ve kaybetmen için, ne gerekiyorsa yapacağıma emin ol. Bu iş bitmedi Roman, şimdilik zaferinin tadını çıkart. Yeni başlıyoruz.

Cornette ve komite üyeleri ayrılırken Roman bir gülümseme ile ringde onlara bakıyor. Böylece reklamlara gidiyoruz.

ok6uxdq.png

jbl2.jpg

Beklenen adam girişte. John Bradshaw Layfield uzun süredir büyük bir tepki uyandıran açıklamalarından sonra PGW arenasında görünüyor. Kendisine bazı kesimlerden yoğun bir yuhalama gelirken ön saflarda oturan bazı kişiler Amerikan bayraklarını açarak ona destek veriyor. JBL kendisinden emin bir şekilde ringe ilerliyor ve onlardan bazılarıyla el sıkışıp ringe giriyor. Görevliden mikrofon istedikten sonra konuşmasına başlıyor.

JBL: Sevgili PGW halkı! Hepinizi tüm içtenliğimle selamlıyorum. Neredeyse tamamınızın beni tanıdığını biliyorum. Bu yüzden diğer ismi karıştırılan güreşçiler gibi bu konuşmayı kendimi tanıtmaya harcamayacağım. Çünkü daha mühim bir meselemiz var. Hanımlar ve beyler üzgünüm ama bu şirket büyük bir tehlikeyle karşı karşıya.

JBL endişeli bir şekilde devam ediyor.

JBL: Jim Cornette ile her zaman bir hukukumuz vardır. Bu şirketi açacağını ilk öğrenen ve davet alan ilk kişilerden biri de bendim. Fakat şu an bulunduğum noktada kendisinin de farkında olmadığı bir tehlikeyi görebiliyorum. Bu problem, şirketteki gün geçtikçe artan Arap ve Meksikalı güreşçilerin oluşturduğu birlik! Gördüğüm bu manzara önümüzdeki aylarda, bu şirketin en güzel günleri olması gereken zamanlarda bir iç çatışmaya mahal verecek gibi duruyor. Acı ama gerçek bu. Ben ırkçı bir adam değilim. Ben bu güzel ülkemi ve bu güzel şirketi düşünen bir adamım. PGW, bu tarz tehlikelerden korunması gereken bir yer. Bu şirketi korumak için kanımın son damlasına kadar korkunç emelleri olan bu kaçakları şirketimizden yollamaya çalışacağım. Ve evet, gerekirse zorla.

Yuhalamalar artarken bazı seyircilerden destek geliyor. Bir kesim ona “ırkçı” tezahüratları yaparken bir kesim ise “kurtarıcı” tezahüratları yapıyor.

jbl.jpg

JBL: Benden nefret edenleriniz arasında market yağmalayıp özgürlük maskesi takan onursuzlar var, benden nefret edenleriniz arasında kartelin kuryeleri var. Hepinizin kim olduğu belli. CANINIZ CEHENNEME SİZİN! CANINIZ CEHENNEME!

Andrade El Idolo girişte! Kendisi güreş kıyafetlerini giymiş bir şekilde, elindeki mikrofonla ringe doğru ilerliyor.

andrade.jpg

Andrade El Idolo : Yaşlı domuz çiftlikten kaçmış! Bir de üstüne buraya kadar gelip seyircilerin ilk şovdan başını ağrıtıyor.

Andrade gülerken seyircilerin büyük bir kısmından ona destek geliyor. JBL “hadsiz herif” diye ona bağırırken Andrade ringe giriyor.

Andrade El Idolo : Sendeki bu karın ağrısını yapan sorunu çözmeye ne dersin? Sen ve ben, şimdi karşı karşıya gelelim. Ben de sana bu ettiğin lafları teker teker yedireyim.

JBL üstündeki takım elbiseyi gösteriyor.

JBL: Güreş kıyafetleri üstünde olmayan bir adama böyle bir teklifi yapmak da ancak senin gibi bir aptala yakışırdı.

JBL gülüyor ve Andrade’ye ringi terk etmesini işaret ediyor.

Andrade El Idolo : Bu maç teklifimi tekrar değerlendirmeni isterim. Beni şaşırt Bradshaw. Seni bugün hayatının son güreş maçına çıkarıp karının yanına yollamayı düşünmüştüm. Sana bir iyilik yapacaktım. Çünkü anladığım kadarıyla sahip olduğun bu öfke oradan geliyor. Yanılmıyorum değil mi? Söyle bakalım bu nefret ettiğin ırklardan kaç tanesi geçen haftayı sen sınırda videolar çekerken karının yatağında geçirdi?

Arena bile buz tutarken Andrade gülüyor. JBL’in bakışları değişiyor.

Andrade El Idolo : Ben de öyle tahmin et-

JBL ELİNDEKİ MİKROFONU ANDRADE’NIN KAFASINA GEÇİRİYOR! Andrade yerde acı içinde kıvranırken JBL hakemin gelmesi için bağırıyor. JBL teklifi kabul etti! Hakem koşarak ringe geliyor ve Andrade’yi kontrol ediyor. Andrade kafasını acı bir şekilde tutmasına rağmen iyi olduğunu söylüyor ve son kontroller yapıldıktan sonra zil çalıyor.

Andrade El Idolo vs. JBL

JBL maç başlar başlamaz giydiği ceketi çıkarıp ringin dışına fırlatıyor ve koşarak Andrade’ye Big Boot vuruyor! Şimdi yere düşen Andrade’yi seri bir şekilde yumruklamaya başlıyor. Hakem ona durmasını söylüyor ancak JBL çok öfkeli. Hakem saymaya başlayacak gibi durunca JBL onu bırakıyor ve hakeme bağırmaya başlıyor. Bu sırada Andrade kendine geliyor ve resmen yerinden fırlıyor, JBL’e sert bir Dropkick vuruyor! JBL yere devrilir devrilmez tekrar kalkmaya yeltenirken Andrade’den bir Dropkick daha! JBL bu sefer tam anlamıyla devriliyor. JBL köşelere doğru sürünürken Andrade’den Corner Double Knee Strike! Andrade bu hareket sonrası tuşa gidiyor 1…..

JBL 2 olmadan attı! Andrade şaşırmasına rağmen motivasyonunu kaybetmeden JBL’i kafasından tutarak kaldırıyor ama JBL’den Headbutt! Andrade darbeyi aldıktan sonra kendini iplere bırakıyor ve oradan sekiyor ama bu sefer de JBL’den çok sert bir Fallaway Slam! Andrade yerde kalırken JBL kravatını gevşetiyor. Andrade iplerden destek alırken ayağa kalkarken JBL geriliyor ve CLOTHESLINE FROM USA! Andrade resmen takla atarken JBL tuşa gidiyor 1……2……

3!

Kazanan: JBL

JBL maçı kazanıyor. Ama buna rağmen içindeki öfke dinmiş gibi durmuyor. Spiker masasının oraya gidip iki tane sandalye alıyor. Hakem ona bir şeyler söylese de JBL üstüne doğru yürüyünce çaresizce oradan uzaklaşıyor. Şimdi JBL sandalyenin birini Andrade’nin kafasının altına yerleştiriyor. Bir elinde sandalye, diğer elinde ringin kenarına bıraktığı mikrofonu almış şekilde konuşmaya başlıyor.

JBL: Bu aşağılık yaratığın zihninde yatan kirli fantezileri gördünüz değil mi? Bugün kendi hasta beyninde benim karıma bunları diyen yarın bunu deme cesaretini sizlere karşı bulacak. İşte tam olarak bundan bahsediyorum. Ben ne yapıyorsam sizin çocuklarınızı ve bu şirketin geleceğini kendimden çok düşündüğüm için yapıyorum. Belki bu hikayenin kahramanı olmayabilirim ama kötü adamın kimler olduğu oldukça belli.

JBL ayağıyla hareket etmeye çalışan Andrade’nin kafasına bastırıyor.

JBL: 8 Temmuz senin Amerika’daki son günün oldu çocuk. Birazdan sana hediye edeceğim sakatlık sonrası hastane köşelerinde sürüneceksin ve sigorta masraflarını ödeyemeyip topukların kıçına değe değe ülkene kaçacaksın. JBL turizm iyi yolculuklar diler.

JBL MİKROFONU FIRLATIYOR VE ELİNDEKİ SANDALYEYİ KALDIRIYOR...

Hunico girişte. Onun da elinde bir sandalye var ve son hızla koşarak ringe doğru ilerliyor. JBL bunu görünce seri bir şekilde ringin dışına çıkıyor. Hunico ringe girer girmez sinirli bir şekilde JBL’e bağırırken JBL tedbirli bir şekilde ilerleyerek rampaya doğru geliyor. Andrade kendine yeni yeni gelirken Hunico onunla ilgileniyor. Bu sırada JBL girişte “sen de gideceksin” diye bağırırken reklamlara gidiyoruz.

ok6uxdq.png

ptsp450.jpg

Arka alanda Cathy Kelley ile beraberiz. Yanında ise Dean Ambrose var. Dean Ambrose kameraya gülümserken arenanın verdiği müthiş reaksiyon röportaj alanına kadar geliyor.

Cathy Kelley: Baylar ve bayanlar, karşınızda güreş dünyasının en önemli isimlerinden birisi, Dean Ambrose! PGW'da olmak ve bunca sevgi sana neler hissettiriyor Dean?

Dean Ambrose: Muhteşem. Bu muhteşem insanlarla tekrar buluşabilmek muhteşem. Bir an yıllarca evde yatıp (göbeğini tutarak) birayla sadece bunu büyüteceğimi düşünmüştüm. Birkaç ay sonunda buradayım ve altın bilet için her zaman yaptığım gibi, kanımın son damlasına kadar savaşacağım. Summerslam'de o bebeği bu göbeğe -eğer geçebilirse takacağım. Beni özleyenler için bir sürprizim daha var. 14 Temmuz'da PGW'nun ana şovunda ringde olacağım. Biletler hala tükenmedi mi? Eller telefona.

Cathy Kelley: Dean Ambrose'u duydunuz, 14 Temmuz Fury şovunun kalan yalnızca 1000 bileti için hemen PGW.com'a koşuyorsunuz! Dean, az önce eski bir dost-

dj2swr6.jpg

Cathy Kelley'i Seth Rollins'in alkış sesleri bölüyor. Seth Rollins gülerek ikilinin yanına geliyor. Dean Ambrose tepkisiz bir şekilde ona bakıyor.

Seth Rollins: Hadi ama Dean, beni özlediğini adım kadar iyi biliyorum. (Dean Ambrose'un sırtına vurur.) Kaç yıl oldu? 4 veya 5? Merak ediyorsan sen yokken de altından altına koştum. Sizin sırtınıza vurduğum sandalyeden beri tek bir an olsun zirveden düşmedim. O da burada, hiç değişmiyor. Bu kadar agresif olmasına gerek var mı? (Dean aldırış vermeden Seth'e bakıyor.) Rol yapmayı bırak, benim gibi bir adamı orada özlememiş olamazsın. Kardeşini?

Dean Ambrose: Kardeşimi?

Dean Ambrose, Seth Rollins'i baştan aşağı süzüyor. Ardından manidar bir gülümsemeyle elini uzatıyor. Seth Rollins eski dostunun uzattığı eli geri çevirmiyor ve sıkıyor. Seyircilerden müthiş bir reaksiyon daha geliyor. Tokalaşmanın ardından Dean Ambrose hiçbir şey demeden oradan ayrılırken Seth Rollins de arkasını bile dönmeden Cathy Kelley'nin yanına yanaşıyor. İkili gülüşerek bir şeyler konuşurken reklamlara gidiyoruz.

ok6uxdq.png

Day One Ish duyuluyor ve The Usos ringe geliyor.

Untitled.png

Kevin Kelly: Çok uzun yıllardır bu sporu domine eden bir takımdan bahsediyoruz, Nigel. Tarihin en uzun süreli takımlar şampiyonluklarından birisini yaşadı Uso kardeşler.

Nigel McGuinness: Jey ve Jimmy kesinlikle hafife alınacak isimler değiller. Bugün buraya kadar gelmelerini sağlayan şey her maça kariyerlerinin en önemli maçı gibi yaklaşmış olmaları. Bugün de bizlere harika bir aksiyon izleteceklerinden şüphem yok Kevin.

Darkside of TR! 7 Star FTR sahnede gözüküyor.

Untitled_1.png

Nigel McGuinness: İlk PGW şovu için daha iyi bir maç düşünülemezdi. Bu iki genç adam Usolar karşısında bizi takım güreşinin doruklarını bize yaşatacaktır.

Kevin Kelly: Bayanlar ve baylar, FTR buraya gelmeden önce büyük şirketlerdeki bütün takım kemerlerini toplamıştı. Bu yüzden kendilerini 7 Yıldız FTR olarak adlandırıyorlar. Uso'larla birlikte takım güreşinde madalyonun iki yüzü olmuş bir takımdan bahsediyoruz. Bu maç kesinlikle sürprizlere gebe.

Tag Team Match:
The Usos vs. FTR

Maça Jey ve Dax başlıyor. İkili birbirlerine ringin ortasında yaklaşıyorlar. Dax, Test of Strength için elini uzatıyor— Jey rakibinin karnına tekmeyi geçirdi. Dax karnını tutarken Jey onu takım köşesi olmayan köşelerden birisine savuruyor. Dax sırtını çarparak duruyor. Jey koşuyor ve Hip Attack! Dax karnını tutarak dizleri üzerine düşüyor. Cash’e doğru emeklemeye çalışırken Jey onu kaldırıyor ve ringin ortasına doğru Suplex! Jey beklemeden tuşa gitti: 1… Dax’in omuzu havada! Jey rakibini kaldırıyor ve kendi köşesine yolluyor. Tag! Jey, Dax’in karnına tekmeler atarken Jimmy ringe giriyor. Jey, kardeşine Dax’i ensesinden tutup yoluyor. Jimmy, Dax’in karnına tekmeyi geçiriyor. Dax karnını tutup öne eğiliyor. Jimmy rakibinin ensesine dirseğini geçiriyor ve Dax dizlerinin üzerine düşüyor. Uso’lar sevinirken seyirci onları yuhalıyor. Dax bu esnada Cash’e doğru sürünüyor.

Jey, durumu fark edip kardeşini uyarıyor ve Jimmy koşarak Dax’e gidiyor ve onu ayağından çekerek kendi köşelerine çekiyor. Tag! Jey tekrardan içeri giriyor. Jimmy, Dax’in ayağını tutarken Jey rakibinin sırtını tekmeleri ile eziyor. Seyirciden yuhalamalar var. Hakem 5’e kadar sayarken 4’e geldiğinden Jimmy ringden çıkıyor. Jey, Dax’i kaldırıyor ve Samoan Drop— Dax, Jey’in omuzunda dirseklerini rakibinin kulağına geçiriyor ve arkasına düşüyor. Dax, Jey’i önüne döndürüyor ve sert bir sağ kroşe! Jey tek dizinin üzerine anlık olarak düşse de Dax onu hemen kaldırıyor ve iplere yaslıyor. Bir yumruk daha! Jey iyice sersemlemiş durumda. Dax, Jey’i karşı iplere yolluyor. Jey iplerden dönerken ringin ortasına gelmiş Dax onu Back Body Drop ile arkaya atıyor— Sunset Flip! Tuş denemesi: 1… 2… Dax kurtuluyor ve ikisi de ayağa kalkıyor. Dax’ten bir yumruk denemesi, ancak Jey sakınıyor ve Dax’in bacağına gelişine bir tekme geçiriyor. Dax hafif sendeledi. SUPERKICK! Jey açığı çok güzel değerlendiriyor ve Dax’i gafil avlıyor! Hemen bir tuş denemesi: 1… 2… Dax kurtuluyor. Jey, rakibi kendine gelememişken Chinlock bağlıyor. Cash takım arkadaşına bakıp ona sesleniyor. Tek ayağını iplerin üzerine koyup eli tag ipinden tutatken ringe uzanıyor. Rupp Arena alkışlarla Dax’e destek oluyor.

Dax, Chinlock’tayken ayağa kalkıyor ve rakibinin karnına yumruklarını geçiriyor. Jey bırakmak zorunda kalıyor. Dax’ten bir yumruk! Jey’den bir Forearm! Dax’ten bir yumruk daha! Jey’den bir overhead punch! Serileşen bir tempoda yumruk değişmeye devam ediyorlar. Seyirci, karşılıklı saldırılardaki tempo arttıkça coşmaya devam ediyor. Jey yumruğunu savuruyor— Dax kolunu araya koyuyor ve kendi yumruğunu geçiriyor. Jey güçsüzlükten dizinin üzerin düşüyor ama hemen kalkıyor— Knife Edge Chop! Jey darbenin etkisiyle iplere savruluyor ve Superkick! İkisi de yerde. Seyirci Dax için alkış tutuyor. Dax köşesine doğru sürünüyor. Jey de kendisine gelmekle meşgul. Dax sürünerek köşesine yaklaşıyor ve zıplıyor!— Cash, aprondan aşağı düşüyor! Bu Jimmy! Cash’e saldırarak tagi önlüyor. Lexington seyircisinden müthiş bir yuhalama var. Dax kendisine geliyor ve arkasını dönüyor— Samoan Drop! Jey’den tam isabet! Jey tuşa gidiyor: 1… 2… Dax kurtuluyor! Jey sonuca inanamıyor. Bu esnada Jimmy apronda beliriyor ve tag istiyor. Jey, Dax’i ayağa kaldırıyor ve köşeye götürüyor. Tag! Jimmy legal güreşçi. Jimmy, Dax’i iplere atıyor ve dönüşünde 1D!

Cash ringe giriyor ve arkada bekleyen Jey’in üzerine çullanıyor! Arkasındaki patırtıyı duyan Jimmy dikkatini Dax’e tam vermiyor ve Dax Thesz Press ile Jimmy’nin üzerine düşüyor! Düştüğü gibi tuş denemesi: 1… 2… Jey, Cash’i de üzerlerine sürerek tuşu yıkıyor! Maç aniden rayından çıkıyor! Hakem kuralları uygulayamıyor. Dax, Cash’e yardıma gidiyor. Jey’i sersemlettikten sonra Double Suplex ile kaldırıyorlar— Jimmy arkadan geliyor ve Jey’i omuzundan döndürüp ayakta tutuyor. Dax ve Cash arkalarına döndüklerinde Double Superkick— Cash ve Dax rakiplerinin ayaklarını kavrıyorlar ve arkaya doğru itiyorlar. İkisi de arkaya doğru takla atıyor. Ayağa kalktıklarında FTR onlara Clothesline ile koşuyor. Usolar devriliyor! Cash, Jey’i ringin dışına yollarken Dax Jimmy’i kaldırıyor ve Slingshot Powerbomb. Akabinde hemen tuş denemesi: 1… 2… Jimmy kurtuluyor. Cash bu esnada apronda tag bekliyor. Dax, Jimmy’i sürüklüyor ve Tag! Dax Jimmy’i kaldırıyor ve Big Rig! Cash tuşa gidiyor: 1… 2…

Untitled_2.png

3!

Kazanan: FTR

Darkside of TR çalıyor ve FTR galibiyeti kutluyor!

Untitled_3.png

Kevin Kelly: FTR karşımızdaydı millet. PGW sahnesindeki bu rüya maçı kazanan onlar oldu. Ne dersin Nigel, 8. Yıldızı ekleyebilirler mi?

Nigel McGuinness: Güreştiğim zamanlarda pek çok takım gördüm. Ancak FTR’ın bu zamanların hepsinde en tepeye oynayabileceğinden en ufak kuşkum yok. Böyle devam ederlerse bunu da başaracaklar—

Kevin Kelly: Özür dilerim Nigel, bu gelenler de kim?

İki lucha maskesi takan adam bariyerlerden atlayıp ringe dalıyor. FTR arkasına dönemeden yere yıkılıyor! Maskeli adamlar gecenin galiplerini yerde tekmelerken ziller çalıyor. Adamlardan birisi Cash’i ringin dışına atıyor ve Dax’e dönüyorlar. Adamlardan birisi ringden çıkıyor ve sandalye sokuyor. Dax’in bacağını sandalyeye sıkıştırıyorlar. Birisi iplerin tepesine çıkıyor ve sandalyeye Double Foot Stomp! Dax acı içinde bacağını tutuyor. Cash ringe sandalye ile dalıyor. Luchalar ringden çıkıyor. Cash onları izlerken luchalar maskelerini çıkarıyor.

Untitled_4.png

Kevin Kelly: Bunlar Angel ve Humberto Garza! Onların burada ne işi var?

Nigel McGuinness: Ne işleri var bilmiyorum Kevin ancak bu iki ekibi karşı karşıya son görüşümüz olmayacağı kesin.

ok6uxdq.png

Reklamlar nihayet sona eriş bulunmakta. Kameralar açıldığında arenadayız. Herkes sıradaki olayın ne olacağını merak ederken dev ekrana bir görüntü giriyor. Karanlık bir odadayız. Küçük bir camdan çok kısıtlı miktarda ışık içeriye düşüyor. Camın hemen yanında da bir sandalye var. Gerek seyirciler, gerekse prodüksiyon ekibi ne olduğunu anlamaya çalışırken birisinin yürümesinden kaynaklanan ahşap sesini işitiyoruz. Birisi var ve ağır ağır yürüyor. Sonunda sandalyenin başında duruyor ve sandalyeyi çektikten sonra oturuyor. Bu da kim?

room-chair-window-wallpaper-preview.jpg

Karşımızdaki kişi Velveteen! Kendisinin yorgun gözlerini, gözlüklerinin altından zor da olsa fark edebiliyoruz. Önce kısa süreli sahte bir gülücük attıktan sonra aşırı sert bir ruh haline bürünüyor. Ardından da konuşma yapmaya başlıyor.

Velveteen: Dinleyin, amacım buraya kadar gelip sizlerin aklını bulandırmak hiç değil. Bu konuşmayı karşınızdaki adamın (bunu söylerken kendisini işaret ediyor) başından geçenler hakkında biraz fikir sahibi olmanız için. Sizin için hazmedilmesi zor olacak biliyorum ama bana inanın, bu söylediklerim hakkında ne düşüneceğiniz beni asla ilgilendirmiyor. Çünkü yeterince duyarlı, yeterince alakalı olan insanlar olsaydınız; çeşitli haksızlıklarla karşı karşıya kaldığımda olanları izlemek yerine benim için bir şeyler yapardınız! Ama basit olanı tercih ettiniz. İnanmayı... Hakkımda yapılan karalamalara sorgulamaksızın inanmayı tercih ettiniz. Bana bu bedenden ayrılmayacak kötü suçlar bıraktınız! Eskiden fotoğraf çekmek için yanına geldiğiniz adama ne oldu? Eskiden ürünlerini satın aldığınız o gence ne oldu? Öldü! Onu siz öldürdünüz! Üstelik sebepsiz bir şekilde!

20200930_NXT_Vid_VelveDream_Clean__c84fa818ee3fe1ffb607d5597288943d.jpg

Velveteen: Üstüme atılan karalamalardan sıyrılmaya çalıştım. Üstüme atılan topraktan kurtulmaya çalıştım. Fakat bana olan bakış açılarını hiçbir şekilde değiştiremedim. Terapi olmaya, negatif enerjileri bünyemden uzaklaştırmam gerekiyordu. Çünkü bu hayat bir şekilde devam etmeliydi. En iyi olduğum işe geri dönmeye karar verdim ve o bok çukuruna başvurdum ve ne oldu biliyor musunuz? Ben hayatımda bu kadar acı yaşamışken, bu kadar zor durumdayken o **ospu çocuğu bana ne dedi biliyor musunuz? (sesini kalınlaştırarak) ''üzgünüz, seninle çalışmak istemiyoruz.''. Hayal kırıklığı... Hüsran... Yarı yolda bırakıldığımı hissettim. Demir parmaklıklarının arasında bütün duygularını yitirmiş olan, hayatındaki bütün renklerini kaybeden o adam uzun zaman sonra acıyı yeniden tattı... Karşımdaki lanet olası ihtiyar, bu işin benim için ne kadar kritik bir öneme sahip olduğunu algılayacak akli melekeleri yoktu. Belli ki o kendisinin soytarılığını yapacak birisini arıyordu ama karşısında o eski Velveteen yoktu! (kafasını tutarak) Hayır Velveteen... Oraya dönmeyeceğim. Geçmişin acımasız kollarına kapılmayacağım. Benden oraya dönmemi sakın isteme!

Velveteen: (belli bir müddet duraksadıktan sonra konuşmasına devam ediyor) Fakat ben bu kadar acı çektikten sonra yeniden ayağa kalkmasını bildim. Geçmişimle yüzleştim ve yaralarımı sardım. Artık karşınızda sizi eğlendiren bir şaklaban yok. Velveteen, kendi gözlerini açtı ve kendisini keşfetti. Ben artık bir şovmen değilim, ben artık güreşçi değilim. Ben artık tam anlamıyla bir dövüşçüyüm! Artık karşınızda eskisinden çok daha güçlü bir Velveteen var. Üstelik bu sefer gözünü karartmış durumda ve kendisine inanıyor. Ne istediğimi çok iyi biliyorum ve yakında sizlerin önüne, onu almak için çıkacağım. O, bütün sahtelikleriyle karşınıza çıkan bütün PGW güreşçilerine kıyasla bana daha çok yakışacak. Neden mi? Ben buraların en iyisiyim! Ben bu iş için bedel ödemiş olanım! Kimse zirvede olmayı benden fazla hak etmiyor! Evet beni dinlediniz. Bu andan itibaren harekete geçmiş bulunmaktayım. Pek yakında PGW Dünya Ağırsıklet kemerini almak için ilk hamlemi yapmak üzere karşınızda olacağım! Fakat o zamana kadar bu adam sizler için bir gizem olarak kalmalı. Ne olduğu ve ne olacağına zaman karar verecek. Şimdilik...

DREAM OVER!

diyerek sözlerini tamamlıyor ve oturduğu sandalyeden ağır tavırlarla kalkıyor. Velveteen'in karanlık ruh halinin etkisinden çıkıyoruz. Velveteen oradan uzaklaşırken kameralarımız kararıyor. Bu görüntülerin ardından reklamlar giriyor!

ok6uxdq.png

jeff-hardy-1280x720.jpg

No More Words! Jeff Hardy girişte! PGW'in renkli isimlerinden olacağı kesin. Kollarını sallayarak girişe geliyor ve girişte döndükten sonra pyrolar patlıyor! Seyircilerle selamlaşıyor ve ringe girip rakiplerini bekliyor.

l72qxa0.jpg

Phenomenal! AJ Styles girişte kapüşonunu çıkarıyor ve kollarını yana açıyor. Ellerini havada birleştiriyor ve ismi anons ediliyor! Ringe doğru ilerliyor ve ringin içerisindeki Jeff Hardy ile bakışıyorlar. Bakışma uzun sürmeye başlıyor fakat bu bakışmayı başka bir giriş bölüyor.

nd2iur2.jpg

Pumped to Win! Jeff Hardy ve AJ Styles girişe gözlerini dikiyorlar. Ace Austin uzun bir pardesü ile girişte! Bu maçın sürpriz bahsi diyebiliriz! O da ringe giriyor ve köşesine geçip son ismi bekliyor.

111

Voices! Randy Orton girişte! Özellikle Jeff Hardy ve AJ Styles'ın ona bakışları manidar. Randy Orton direkt şekilde ringe doğru yürüyor. Etrafına bile bakmıyor. Jeff ve AJ ona odaklanmışken köşeye çıkıyor ve klasik tauntunu atıyor. Ardından iniyor ve rakiplerini süzmeye başlıyor. Hakem herkesin hazır olduğunu görünce zili çaldırıyor.

Fatal 4-Way Match
Ace Austin vs. AJ Styles vs. Jeff Hardy vs. Randy Orton

Hakemin zili çalmasıyla beraber maç başlıyor, dört isim de kontrollü bir şekilde birbirlerini süzüyorlar. İlk hamle Jeff Hardy'den geliyor, üstüne atladığı Ace Austin'i ringin köşesine kadar götürüyor ve arka arkaya yumruklar atmaya başlıyor. AJ Styles aynısını Randy Orton'a yapmaya çalışıyor fakat Orton, AJ Styles'ı gafil avlıyor. Üstüne gelirken çekiliyor, ardından kolundan tutup çekiyor ve sert bir clothesline ile yere seriyor. AJ Styles hemen ayağa kalkmaya çabalarken Randy onu kontrol altında tutmayı başarıyor. Diğer tarafta ise üstünlük el değiştirmiş durumda. Ace Austin köşede yerde oturan Jeff Hardy'e arka arkaya sert tekmeler indiriyor. Ace Austin, Jeff'e bir şeyler bağırdıktan sonra arkasını dönüyor ve AJ'i yumruklayan Orton'ı kendisine doğru çeviriyor, hemen iplere yolluyor. Randy Orton iplerden dönerken kendisi de iplerden takla atıyor, Handspring Enziguri! AJ Styles yerde, Jeff Hardy köşede kendine gelmeye çalışırken Ace Austin hemen tuşa gidiyor, 1....... 2....

Randy Orton atıyor. AJ Styles hemen ayağa kalkamadan Ace Austin'i yakalıyor ve bir Snap Suplex vuruyor. Ace Austin hızlıca ayağa kalkıp AJ Styles'ın üstüne koşuyor fakat AJ sıyrılıyor, bir de Starmaker! AJ hemen tuş deniyor, 1........ 2.... Ace Austin atıyor. AJ ayağa kalkıyor tam Ace'i tutacakken arkasından Randy Orton yakalıyor. AJ Styles ondan da sıyrılıyor, Randy Orton'ın arkasına geçiyor fakat Orton'dan arka arkaya dirsekler geliyor. AJ Styles bırakmak zorunda kalıyor. Orton, Styles'ı iplere yolluyor ve dönüşünde Scoop Powerslam! AJ'in kalkmasına fırsat vermeden bir de Jumping Knee Drop! Orton etrafını kontrol etmek için arkasını dönüyor, Dropkick! Jeff Hardy'den sert bir Dropkick geliyor. Orton hemen ayaklanıyor, Jeff Hardy ona doğru koşuyor ancak Orton çekiliyor. Jeff Hardy bir daha maç boyu çokça bulunduğu köşeye suratını çarpıyor. Randy Orton, Jeff Hardy'e bakarak sırıtıyor. Arkasını dönüyor ve bu sefer de Ace Austin! Randy Orton onu havada yakalıyor. T-Bone Suplex! Orton tuşta, 1....... 2.....

Jeff Hardy bozuyor. Kolundan tutarak kaldırıyor Orton'ı ve sert bir elbow indiriyor. Arka arkaya sert elbowların ardından Orton'ı tutuyor ve DDT! Orton yerde kıvrınırken Jeff gözüne AJ Styles'ı kestiriyor. Ayaklamaya çalışan AJ'i alıp köşeye fırlatıyor, üstüne koşuyor ancak AJ Styles dizini kaldırıyor. Jeff Hardy karnını tutarak ringin ortasına dönüyor, AJ Styles onun üstüne geliyor. Jeff Hardy tekme atmak istiyor ancak AJ Styles yakalıyor. Hayır! Jeff Hardy'den Mule Kick! Jeff Hardy tuşa gitti, 1....... 2.....

AJ Styles atıyor! AJ Styles kendisini köşeye doğru atmak için sürünürken Jeff Hardy ayağa kalkıyor, Ace Austin hemen bir tekmeyle Jeff'i kontrolü altına alıyor. Arka arkaya tekmeler indiriyor, Jeff Hardy en sonunda sıyrılmayı başarıyor ve kendisi bir tekme indirmeyi deniyor. Ace Austin bu denemeden kolaylıkla sıyrılıyor ve güzel bir Spinning Heel Kick! Ace Austin hiç vakit kaybetmede tuşa gidiyor, 1........ 2..... Jeff Hardy atıyor. Ace Austin hemen ayağa kalkıyor ve kafasından tutarak Jeff'i de kaldırıyor. Birkaç yumruğun ardından havaya kaldırıyor ve Ace'den Straight Jacket Neckbreaker! Hemenn ayaklanıyor bir kere daha ve bu sefer aprona geçiyor. Ace seyircilere baktıktan sonra en üst iplerden zıplıyor! RKO! RKO! Randy Orton çılgına dönmüş bir şekilde taunt atarken seyirciler de deliriyor! Randy Orton maçı bitiriyor, 1......... 2.........

AJ Styles son anda! Son anda yetişiyor! Ace Austin hareketsiz bir şekilde yerde yatarken Randy Orton sinirle AJ Styles'a dönüyor. AJ Styles fırsat tanımadan Randy'nin üstüne atılıyor ve arka arkaya yumruklar indiriyor. Randy Orton güç bela üstünden atıyor rakibini ve iplere tutunarak ayağa kalkıyor. Bu sefer de tepesinde Jeff Hardy beliriyor, üst üste tekmelerin ardından rakibini kolundan tutup köşeye fırlatıyor. Ardından üstüne koşuyor ve Hardyac Arrest! Jeff Hardy arkasını dönüyor, AJ Styles hemen belinden tutuyor Jeff'i fakat Jeff sıyrılarak rakibinin arkasına geçiyor. AJ Styles, Jeff Hardy'nin kollarından kurtuluyor ve Pele Kick! Jeff Hardy yuvarlanarak kendisini ringin dışına atıyor. AJ Styles taunt atarak aprona geçiyor. Ace Austin'in ayaklanmasını bekliyor. Austin yavaştan ayaklanırken iplerden zıplıyor, Phenomenal Forearm!

Ace Austin son anda çekiliyor! AJ Styles yere çakılıyor. AJ Styles sürünerek köşeye giderken Randy Orton diğer köşede ayaklanıyor. Ace Austin hemen Orton'ı kafasından tutarak ringin ortasına çekiyor. Orton rakibinden kurtuluyor ve sert bir European Uppercut! Ace Austin köşeye yapışıyor. Orton hızla üstüne koşuyor rakibinin fakat Ace Austin dirsek gösteriyor. Randy Orton boğazını tutarak ringin ortasına dönüyor, Ace Austin hızla üstüne koşuyor! THE FOLD! THE FOLD! Ace Austin kazanmak üzere, 1......... 2........

AJ STYLES! Bir kere daha maçı kurtarıyor. Randy Orton kendisini ring dışına atarken Ace Austin, AJ Styles'ı tutup ayağa kaldırıyor ancak AJ Styles üstünlüğü alıyor, Austin'i kaldırıyor ve Backbreaker! Rakibini bırakmıyor, üstüne bir de Gutbuster! Ace Austin acı içinde kıvranıyor. AJ Styles başında bağırırken Jeff Hardy ringde! AJ Styles'ı kolunda tutup çeviriyor, bir tekme ve Twist of Fate! AJ Styles yere yığılıyor. Jeff Hardy onu yuvarlayarak aprona atıyor. Kendisi ise hemen iplerden geçiyor ve köşeye çıkıyor. Jeff Hardy köşede tauntunu atıyor, tüm seyirciler ayakta! SWANTON BOMB! Ringde yatan Ace Austin'e SWANTON BOMB! Jeff Hardy tuşta, 1......... 2.........

3! AJ Styles'ın yetişebilecek gücü yok! Jeff Hardy kazanıyor!

Kazanan: Jeff Hardy

Jeff Hardy, Ace Austin'i yuvarlayarak altından atıyor. Bir süre ringde yattıktan sonra ayağa kalkıyor, hakem Jeff Hardy'nin elini havaya kaldırırken reklamlara gidiyoruz.

ok6uxdq.png

Arka alana gittigimizde loş bir ışığın altında bir boks torbası ile anterman yapan birini görüyoruz ışıktan başlangıçta goremesekte kamera yaklaştıkça bu kişinin Goldberg olduğunu anlıyoruz

Goldberg-training.jpg

Bill Goldberg: Yaşlanmışmış, artık işe yaramazmış. Eskisi gibi değilmiş. Bir avuç veledin hakkımda böyle ileri geri konuşmasına izin veremem. Bill Goldbergim lan ben. Benim insanların değil insanların benim ayağıma gelmesi lazim bana yalvarmaları lazım.

Goldberg, her kelimesinin ardından daha hırslı bir şekilde torbayı doverken konuşmaya devam ediyor

Bill Goldberg: Kazanmak artık benim için bir seçenekten daha fazlası oldu. Artık sadece kazanmak istemiyorum buna ihtiyacım var. Galibiyetlere ihtiyacım var,o bilete ihtiyacım var, kemerlere ihtiyacım var. Bu sadece basit bir geri dönüş değil. Tekrardan Goldberg olmak için kaybettiğim her şeyi ne olursa olsun, geri kazanmalıyım.

Bill o kadar sert yumruklar atiyor ki en son boks torbası parçalanıyor

Bill Goldberg: Ne olursa olsun...

Goldberg bu sözlerin ardından asılı olan ceketini giyidikten sonra kadrajın dışına çıkıyor biz de sıradaki maçımızı için ringe geçiyoruz.

ok6uxdq.png

Evet, reklamlardan dönüyoruz! Kameralar açıldığında karşımızda boş bir şekilde ringi görüyoruz. Seyirciler sıradaki olay için heyecanla bekleyiş içerisindeler. Yüksek sesle şarkının çalmasıyla birlikte kameralar stage'e doğru çevriliyor. Bu esnada arenadaki sesler de yükseliyor!

crs_422447_7.jpg

,
O geliyor! Şarkının biraz ilerlemesiyle birlikte stage'de beliren isim Yota Tsuji oluyor! Kendisini yakından çeken kameramıza sırıtışını yaptıktan sonra kendisinin anonsu eşliğinde ringe ilerliyor. Ringe ulaştıktan sonra elini havaya kaldırıyor ve köşesine geçip rakibini bekliyor...

20130104_219.jpg

Sırada Big E var! Şarkı biraz ilerledikten sonra arka alandan gelen isim Big E oluyor! Big E'den biraz sonra Dolph Ziggler ve AJ Lee'nin de kendisine eşlik ettiğini görüyoruz. Big E'nin ellerini birbirine vurmasıyla tozlar havada uçuşuyor. Bunun devamında Big E'nin anonsu yapılıyor ve hep birlikte ringe ilerliyorlar, Dolph Ziggler ile AJ Lee ringin dışında bekliyorlar, Big E ise rakibinin tam karşısına geçiyor.

Artık maçın başlaması için her şey hazır. Hakem kontrol için önce Yota Tsuji'nin yanına gidiyor, sonra da Big E'nin. Kontroller de tamamlandıktan sonra hakem ringin ortasına geliyor. Eliyle ringin dışına doğru işaret yapıyor ve kenara çekiliyor. Bununla hemen birlikte zil sesini işitiyoruz ve maç başlıyor!

Big E Langston vs. Yota Tsuji

İki güreşçi de ringin ortasına doğru ağır adımlarla ilerliyor ve nihayet burun buruna geliyorlar. Yota rakibine sırıtırken, Big E'nin kızgınlığını gözlemliyoruz. Birden Yota sırıtmayı kesiyor ve parmağıyla kendisine işaret ederek vurmasını söylüyor. Big E kayıtsız kalmıyor ve ilk yumruğu atıyor! Yota'nın afalladığını görüyoruz, kısa sürede kendisini toparlıyor ve Yota'dan bir forearm smash karşılığı geliyor. Big E de afallıyor, bir yumruk daha atıyor. Yota'dan forearm smash ile karşılık geliyor. Big E'den bir yumruk daha! Yota'dan forearm smash! İkili bunu çok seri halde yapmaya başlıyorlar! Birbirlerine girmiş durumdalar. En sonunda Yota'nun gücünün tükendiğini görüyoruz. Big E son bir yumruk attıktan sonra iplere doğru koşmaya başlıyor. İplerden sekmesiyle birlikte Yota'dan Clothesline geliyor, hayır! Big E eğilerek bundan kurtuluyor ve karşısındaki iplere koşmaya devam ediyor. İplerden sekmesiyle birlikte Yota'ya başarılı bir Big Boot geliyor Big E'den! Hareketin etkisiyle iplere kadar savrulan Yota, iplerden sekiyor ve bir Big Boot da Yota'dan görüyoruz. İkisi de yığılmıyor!

Birbirlerine doğru bağırıyorlar ve aynı anda karşılıklı iplere doğru koşuyorlar. Aynı anda iplerden dönüyorlar ve birbirlerine Clothesline yapıyorlar! İkisi de yerde! Dolph ile AJ Lee'nin apron'a vurduklarını görüyoruz, seyirciler de onlarla birlikte ritim tutuyorlar. Ring içindeki güreşçilerimiz ayağa kalkıyorlar. Yota iplerden destek alarak köşeye geçiyor. Big E'nin kalkmasıyla oraya koşması bir oluyor. Big E'den Corner Shoulder Thrust! Acı içinde kalan Yota'nın yere yığılmasına müsaade etmiyor. Bir daha! Bir daha! Bir daha! Big E'nin gittikçe artan hızını gören hakem oraya gidiyor ve araya giriyor. Big E'yi uyarırken o da ne?! Apron'a çıkan isim Dolph! İplerden destek alarak Yota'nın kafasının arka kısmına Enzuigiri yapıyor! Hakem bunu görmedi! Yota yerde! Hakem kenara çekilmesiyle Big E, yerdeki Yota'yı saçından tutarak kaldırıyor ve hemen ardından Body Slam! Saçından çekerek bir kez daha kaldırıyor ve bu kez de Backbreaker! Big E durmuyor, iplere doğru koşuyor, iplerden sekiyor ve Big E Splash yapıyor! Durmuyor, daha fazla acı çekmesini istiyor. Bir daha iplere koşuyor ve bir Big E Splash daha yapıyor! Big E tuşa gidiyor... 1... 2... Yota'dan Kickout geldi! Big E şimdi tek dizinin üstüne çöküyor ve Choke Hold'a bağlıyor Yota'yı. Yota gider gibi oluyor... Biraz zaman geçmesiyle ''Let's go Yota!'' chantlerini işitmeye başlıyoruz.

Yota ufaktan ayağa doğruluyor fakat Big E asla bırakmıyor Yota'yı. En sonunda ikisi de ayakta, Yota'dan Big E'nin karnına bir dirsek hamlesi. Bir kez daha ve bir kez daha... Big E birkaç saniye karnını tutsa da Yota'nın karnına diziyle sert bir hemle yapıyor! Yota ayaktayken acı içinde karnını tutuyor. Big E ise bu esnada iplere doğru hareketleniyor, iplerden sekiyor ve E-Train! Yota acı içinde derken o da ne? Yota'dan no sell! Yota elini ringe defalarca kez vurduktan sonra öfkeyle ayağa kalkıyor ve Lariat yapıyor! Big E dengesini kaybeder gibi oluyor ama yere yığılmıyor. Yota onu iplere doğru gönderiyor. Big E iplerden döndüğünde de ona Dropkick yapıyor! Şu anda her iki güreşçimiz de yerde! Aradan belli bir müddetin geçmesiyle önce Yota olmak üzere ikili ayağa kalkıyor. Yota, Big E'nin göğsüne Backhand Chop! Big E göğsünü tutarak ringin köşesine yaslanıyor. Yota geriliyor ve koşmaya başlıyor, Yota'dan Running Corner Splash! Yetmiyor rakibini iplere doğru fırlatıyor! Yota'dan Back Body Drop! Hayır, Big E'yi kaldıramadı! Şimdi Big E, Yota'nın sırtına vuruyor ama hayır! Bu Yota'yı yıldıramıyor, Yota hareketini tamamladı; Back Body Drop! Yota sırtından tutarak rakibini ayağa kaldırıyor ve bir de Sitout Suplex Slam geliyor! Tuşa gidiyor Yota... 1... 2...

3 olmadan Kickout geldi! Yota hırslı bir şekilde ayağa kalkıyor ve köşeye doğru hareketleniyor. Superkick yapmak üzere tauntunu yapıyor rakibi ağır ağır ayağa kalkarken. Ama bir saniye! Apron'a çıkıp itiraz eden birisi var; BU AJ LEE! Önce hakemin sonra da Yota'nın oraya hareketlenmesine yol açıyor. Baya bir zaman geçiyor ve AJ Lee Apron'dan iniyor. Yota arkasını dönüyor. Arkasını döndüğünde Big E'nin kendi üstüne doğru koştuğunu görüyor. Yota en üst ipleri aşağı doğru çekerek eğiliyor ve Big E iplerin üstünden ringin dışına düşüyor. Dolph ringin dışına düşen Big E'yi ateşlemek üzere o tarafa doğru gidiyor. Onu sırtından tutarak kaldırmaya çalışıyor. Bu esnada ringin içinde gerilen Yota'yı görüyoruz. Yota iplere doğru koşuyor, iplerden sekiyor ve SUICIDE DIVE! SUICIDE DIVE! Dolph ile Big E yerde. Yota seyircileri ateşliyor! Şimdi Big E'yi ensesinden tutarak kaldırıyor ve ringin içine sokuyor. Kendisi de ringin içine girerken AJ Lee'nin yerdeki Dolph ile ilgilendiğini görüyoruz. Bakalım Yota bu sefer Superkick yapabilecek mi? Tauntunu yapıyor. Uzun bir sürenin geçmesiyle Big E ayakta, Yota'dan Superkick! Tuşa gidiyor! Ama hakem saymıyor!

Apron'da yine AJ Lee var. Hakemin saymasına engel oluyor. Yota tuşu bırakıyor ve ne oluyor dermişçesine o tarafa bakıyor. Hakem en sonunda el işaretini yapıyor ve AJ Lee'yi arka alana gönderiyor! AJ Lee'yi arka alana gönderiyor! AJ Lee ringe yüzü dönük bir şekilde ters adımlarla arka alana giderken kahkaha atıyor. Yota ne olduğunu anlayamıyor ve arkasında dönüyor! Big E ayakta! Yota'yı Big Ending'e bağlıyor! BIG ENDING!

Hayır, Yota kurtuldu. Big E'yi sırtından iplere doğru itiyor. Big E iplerden döndüğünde de ona Superkick yapıyor! Yota şimdi kenara geçti, Tauntunu yaptı. Big E nihayet ayağa kalkıyor ve SPEAR! SPEAR! SPEAR! Yota tuşa gidiyor, hakem ise bu sefer sayıyor... 1... 2...

3! Bitti!

Kazanan: Yota Tsuji

FvkaknlXgAI9-1v.jpg

Bu zorlu maçı kazanan isim Yota Tsuji oluyor! Soluk soluğa kalan Yota hakemden destek alarak ancak ayağa kalkabiliyor! Big E yerde yuvarlanarak ringin dışına çekiyor. Yota'nın anonsu yapılırken hakem Yota'nın elini havaya kaldırıyor! ''Gene Blast'' şarkısı çalmaya başlıyor ama bir saniye arenada bir uğultu oluşuyor aniden! Yota henüz ne olduğunu anlayabilmiş değil! Şarkı da kesiliyor! Yota'nın arkasının dönük olduğu taraftan sinsice yaklaşan birisi var! Kim o?

DOLPH ZIGGLER! Zig Zag mi yapacak? Hayır, yapamadı! Yota aniden arkasına dönüyor böylece ikili karşı karşıya kalıyor, Dolph ise iplerin altından kayarak serice ringin dışına çıkıyor. Yerdeki Big E'nin omzuna giriyor. Yüzü ringe doğru dönük bir şekilde ters adımlarla stage'de doğru hareketleniyorlar. Dolph sinirinden kıpkırmızı olmuş durumda. Öfkeyle bir şeyler söylüyor. Yota'ya söylediği şeyleri zar zor seçebiliyoruz. ''Senin sonunu getireceğim!'', ''Ülkene geri dön ucube!''... Yota buna sırıtarak karşılık verirken kameralar bu görüntülerle birlikte kapanıyor ve diğer olayımız öncesi reklamlara gidiyoruz!

ok6uxdq.png

cathy-kelley-99.jpg

Kameralarımız arka alan muhabirimiz Cathy Kelly de.

Cathy Kelly: İyi geceler PGW seyircileri. Birazdan şampiyonluk komitesi tarafından özel olarak istenmiş maça geçeceğiz ama maçtan önce taraflardan Will Ospreay'in fikirlerini almak için buradayım.

277694420_810457633677853_6888238587175667787_n.png
20230704_025624.jpg

United Empire’ın kendileri için ayırılmış odasını görüyoruz. Arka alan muhabiri Cathy Kelly röportaj için kapıyı tıklatıyor. Kapıdan çıkan isimler Bea Priestley, Mark Davis ve Kyle Fletcher oluyor.

Bea Priestley: Oh, sen miydin? Sanırım buraya maçı öncesi Will’den bir şeyler duymaya geldin. Üzgünüm ama bu konuda sana yardımcı olamayacağım. Will maçlarına her zaman çok odaklanır ve dikkatinin dağılmasına izin veremem.

Cathy Kelly: Peki Bea, senin maç hak-

Kyle Fletcher: Ah tatlım, böyle şeylere takılmana hiç gerek yok. Will her sorunun üstesinden gelebilir. Bence sen, bize, bizim hakkımızda soru sor.

Cathy Kelly: Peki, bu gece FTR ve Usos ma-

Mark Davis: Ben yanlış mı duydum yoksa Kyle, bize, bizim hakkımızda soru sor demedi mi?

Kyle Fletcher: Hey hey hey, sakin ol büyük adam. Mark adına ben üzgünüm. Ama senin sorunu anladım. Sana şöyle söyleyeyim, Usos zaten WWE’nin şişirdiği bir balondu. Ancak FTR veya sonradan onlara saldıran korkaklar da pek farklı değil. Bizim seviyemize çıkamazlar.

???: Kim kime çıkar bilmiyorum da, kimse bizim testosteron seviyemize çıkamaz.

d29b93af16cd6b9f24124b858b82babbe73a85fe_hq.jpg

Tyler Reks ve Val Venis burada! Ve üzerlerinde sadece havlu var. Islak ve erkeksi halleri ile ortamdaki testosteron seviyesini yukarı çıkarıyorlar.

Val Venis: Benim aslında burada çıkmak istediğim iki kişi var.

images_-_2023-07-03T221611.070.jpg

Mark Davis: Ne diyorsun lan sen!

Tyler Reks: Seni de heyecanlandırdığımızı bilmiyorduk pala bıyık ama erkeklerle ilgilenmiyoruz. Ama sizin yanınızda ilgilendiğimiz birisi olabilir. Ne dersiniz Bea, Cathy, şu engelleri kaldırıp biraz eğlencemize bakalım mı?

Reks ve Venis, Priestley’e doğru yönelirken birden United Empire’ın soyunma odasının kapısı açılıyor ve Will Ospreay odadan çıkıyor.

Will Ospreay: Vakit geldi, haydi gidelim.

Will Ospreay ve Bea Priestley alandan uzaklaşırken Davis ve Fletcher ile Reks ve Venis dörtlüsü olarak kalıyorlar.

Mark Davis: Bana bakın zibidiler, şimdilik vaktimiz olmadığı için şanslısınız ama sonraki şovda siz ikinizle hesabı ringde göreceğim.

Val Venis: Kazanan Bea’yı mı alıyor yoksa?

Kyle Fletcher: Şansını zorlama.

Aussie Open da mekândan ayrılıyor. Reks ve Venis, Cathy Kelly'e doğru yöneliyor ama Cathy de hemen kaçıyor. İkili etrafta sarkacak birilerini arıyorlar. O sırada arkalarında bir kişi beliriyor.

Stinsky: Eğlenceniz bitti diye üzülmeyin. Sizin bembeyaz tenlerinizle hala eğlenebiliriz.

Reks ve Venis’in Stinsky’i görmesi ile kaçması bir oluyor. Stinsky gülümserken ringe dönüyoruz.

ok6uxdq.png

Kevin Kelly: Sırada ilk kez göreceğimiz bir maç var. Komite üyelerini etkilemek için Will Ospreay ve Enzo Amore ilk kez karşı karşıya gelecekler

Nigel McGuinness: Bu maç iki taraf için de önemli Kevin, üç komite üyesi bu maçı bizzat kendileri görmek istediler.

Kevin Kelly: Nigel sence maç adil şartlarda diyebilir miyiz peki? Will Ospreay köşesinde üç kişi ile birlikte olacak.

Nigel McGuinness: Enzo Amore de tek gelmiyor elbette Kevin. Big Cass etten bir duvar olarak dışarıdan gelecek bütün United Empire tehditlerini halledecek güçte.

080_HOF_04022016mm_0686--697d6d2c7439b212a188da2f69d7a0a1.jpg
Bret_Hart.jpg
William-Regal.png

Girişte şampiyonluk komitesi üyelerinden William Regal, Bret Hart ve Stan Hansen görünüyor. Üç isim de girişte seyircileri selamladıktan sonra spiker masasında kendilerine hazırlanmış yere geçiyorlar. William Regal masada bulunan kulaklıklardan birisini takıyor. Bu gece spiker masasına William Regal eşlik edecek.

Kevin Kelly: Güreş tarihinin üç efsanesi bugün bizlerle birlikte, William Regal, Bret Hart ve Stan Hansen bizzat bizlere eşlik edecekler. Bay Regal, peki neden bu maç için buradasınız?

William Regal: Sevgili Kevin, bu maçta büyük bir potansiyel görüyoruz. Maçtaki iki ismi de bizzat kendimiz seçtik. Yapacaklarını birinci gözden görmek istiyoruz.

enzo-amore-2.jpg

Enzo Amore ve Big Cass girişte gözüküyor. İkisi de maç için heyecanlı. Dinamik bir giriş yaptıktan sonra Enzo ringde rakibini bekliyor.

20230703_223758.jpg
wrestling-3.png
318189119_1818298325198237_116509322878228230_n.png

United Empire 4 kişi olarak girişteler. Will Ospreay önde, hemen arkasında Bea Priestley ve onları takiben Aussie Open ringe doğru ilerliyor. Ospreay hemen ringe girmek yerine bir saniye duraksıyor.

295076385_137630212000241_434130638219219519_n.png
d481a61f4e0ac7ea360f9a312878d01e4f5393ab-william-regal-2.png

Ospreay spiker masasına doğru ilerliyor. Hansen ve Hart’ın önünden geçtikten sonra William Regal’in karşısında dikiliyor. Regal de ayağa kalkıyor. İkisi de birbirini süzüyor. Sonrasında Ospreay gülümseyerek ringe geçiyor. Hakem son kontrolleri yaptıktan sonra maç başlıyor.

Enzo Amore w/Big Cass vs. Will Ospreay w/United Empire

İki isim de yavaşça birbirlerine yaklaşıyor. Birbirlerine üstünlük kurmak için ilerlemeye çalışıyorlar ama başaramadıklarından geri çekiliyorlar. Ospreay sonrasında test of strenght için elini uzatıyor. Enzo elini yakalıyor Ospreay’in ve birbirlerini denemeye başlıyorlar derken Ospreay bir anda headlock takedown yapıyor. Enzo kurtulmak için deniyor ama başaramıyor. Enzo ayağa kalkmak için uğraşıyor. Yavaş yavaş başarıyor ama Ospreay hala headlock yapmaya devam ediyor. Enzo kurtulmak için onu iplere doğru yolluyor ama Ospreay ağırlığını kullanıp engelliyor. Yerde headlock devam ediyor. Enzo tekrardan uğraşarak Ospreay’i kaldırıyor. Ospreay’in karnına dirsekleri ile vurarak headlock pozisyonundan kurtuluyor. Ospreay karnını tutarken Enzo iplere koşup oradan aldığı ivme ile Ospreay’e hurricanrana yapıyor ve tuşa gidiyor. 1…

Ospreay zorlanmadan atıyor. Enzo hemen ayağa kalkıyor. Ospreay dizlerinin üstündeyken Enzo’dan Baseball Punch. Enzo yine tuşa gidiyor. 1… 2… Ospreay hakem ikiyi saydıktan hemen sonra atıyor. Enzo, Ospreay’i dizlerinin üstüne alıyor ve forearm üstüne forearm vurarak Ospreay’i sersemletiyor. Tekrardan iplere koşuyor ve dönüşte big boot deniyor ancak Ospreay ayağını yakalamayı başarıyor. Enzo bunun üstüne enziguri deniyor ama Ospreay başını eğiyor. Böylece Enzo daha zorlu bir durumda kalıyor. Ospreay, Enzo’yu tiger driver pozisyonuna alıyor ama Enzo rakibinin yüzüne bir tekme atarak kurtuluyor. Ospreay yüzünü tutarken Enzo fırsatı değerlendirip rakibinin sırtına doğru atlıyor. Sunset powerbomb! Enzo tuşa gidiyor. 1… 2… Ospreay yine kurtulmayı başarıyor. Enzo hızla köşeye çıkıyor. Air Enzo için yukarıda!

Bea Priestley aprona çıkıp Enzo’nun dikkatini dağıtıyor. Hakem, Bea’yı aprondan indirmeye çalışıyor. Yine de Bea Priestley amaçladığı şeye ulaşıyor ve Ospreay’e zaman kazandırıyor. Ospreay hızlıca ayaklanıp köşeye koşuyor. Enzo’yu yakaladığı gibi superplex! Ospreay tuşa gidiyor. 1… 2… Enzo atmayı başarıyor. Ospreay mini bir şaşkınlık yaşarken Enzo’nun ayaklandığını görüyor. Ospreay iplere doğru koşuyor ve OSCUT- Enzo son anda koşup onu yakalıyor ve german suplex. Ama Ospreay takla atıp ayaklarının üstünde kalıyor. Enzo bunun ardından rakibinin üstüne koşuyor ama Ospreay onu kolayca yakalayıp omuzlarına alıyor. London Has Fallen! Ospreay tuşa gidiyor. 1… 2… Enzo tuşu atmayı başarıyor. Enzo yorgun argın halde tuşu atıyor. Ospreay rakibini saçlarından tutarak kaldırıyor. Chelsea Grin! Ospreay tüm gücüyle rakibinin ensesine dirseği ile vuruyor. Enzo ceset gibi yerde yatıyor. Ospreay gülerek spiker masasındaki William Regal’e bakıyor.

ftr-and-trent-beretta-vs-will-ospreay-and-aussie-open-1665422328.jpg

Kevin Kelly: Şu hareketin sertliğine bak Nigel. Ospreay rakibini tamamen etkisiz hale getirdi.

Nigel McGuinness: Kesinlikle öyle Kevin ama Ospreay’in bu maçtaki hedefi bambaşka sanki?

William Regal: Zamane gençlerinin dikkati biraz fazla hızlı dağılıyor.

Ospreay arkasını döndükten sonra rakibini tekrar kaldırmaya uğraşıyor. Enzo’dan ani bir small package! 1… 2… Ospreay atıyor ama neye uğradığını şaşırmış durumda. Enzo hemen kalkıp bir enziguri vuruyor. Ospreay tekrardan dizlerinin üstünde. Enzo’dan The Realist Combination! Enzo rakibini yere seriyor. Maçın akışı 180 derece değişiyor bir anda. Enzo köşeye çıkıyor. Diving senton! Tuşa gidiyor. 1… 2… Ospreay tekrar atmayı başarıyor. Seyirciler tamamen Enzo’nun arkasında şu anda. Enzo tekrar tepeye çıkıyor. AIR EN- United Empire, Ospreay’i ayağından çekerek dışarı çıkarıyor. Enzo tepede bir şaşkınlık yaşarken, United Empire da Ospreay ile ilgileniyor. Big Cass, United Empire’a doğru yöneliyor. Aussie Open, Ospreay ile ilgilenmeyi bırakıp Cass’in karşısına dikiliyor. Enzo’dan suicide dive! Aussie Open yerde! Enzo hızını kaybetmeden Ospreay’i yakalayıp ringe atıyor. Kendisi de aprona çıkıyor. Sprin- Spanish Fly! Ospreay üstüne atlayan rakibini havada yakalıyor. Ospreay iplere koşuyor, OSCUTTER! Ospreay tuşa gidiyor. 1… 2…

Enzo atıyor! Ospreay inanamıyor! Hakeme itiraz ediyor ama hakem kararından dönmüyor. Ospreay hakemle uğraşırken Enzo dizlerinin üstünde dinleniyor. Ospreay hakemle uğraşmayı bırakınca Enzo’nun Hidden Blade için uygun pozisyonda olduğunu görüyor. HIDD- Enzo eğiliyor. Ospreay hızını alamayıp takla atıp düşüyor ama hemen toparlanıyor. Tekrar Enzo’ya doğru ilerliyor. Enzo’dan dropkick. Enzo yeniden köşeye tırmanıyor. Ospreay ona doğru döndüğünde Enzo’dan Tornado DDT! Tuşa gidiyor Enzo. 1… 2… Ospreay atıyor yeniden. Enzo ellerini yere vuruyor ve seyirciye tempo tutturuyor. JawdonZo! Enzo hareketi yapamadan Ospreay kurtuluyor. Hook kick. Ospreay rakibini yere düşürüyor. Ospreay rakibini ensesinden yakalıyor yeniden ve tekrardan Chelsea Grin. Ospreay rakibinin ensesine tekrardan dirseği ile vuruyor. Enzo yerde. Ospreay yerdeki rakibine tekrar tekrar vuruyor. En sonunda Enzo’yu çevirip tuşa gidiyor. 1… 2… Kickout! Ospreay rakibini saçından tutup kaldırıyor.

Will Ospreay: Neden pes etmiyorsun lan! Neden bu işi ikimiz için de kolay bir hale getirmiyorsun!

Enzo hiçbir şey demiyor. Sadece suratında bir gülümseme ile Ospreay’in sinirlenmesini izliyor. Ospreay rakibini yere bırakıyor. Enzo yerde yatıyor hareketsizce. Ospreay dirsekliğini çıkarıyor. Hidden Blade için köşeye yöneliyor. O sırada spiker masasında bir hareketlilik oluyor.

William Regal: Bizim burada bir işimiz kalmadı.

william-regal-aew.jpg

Komite üyeleri masadan kalkıyorlar! Bret Hart ve Stan Hansen arka alana doğru giderken Regal ve Ospreay yeniden göz göze geliyorlar. Hem United Empire hem de Ospreay bir anlam veremiyor olanlara. Regal, Ospreay’e olumsuz bir şekilde baş sallıyor. BU SIRADA ENZO’DAN SCHOOLBOY ROLL-UP! 1… 2…

3!

Kazanan: Enzo Amore

5ef99a7357e8a50bb9187b1194b69308.jpg
enzo-amore-2-696x392.jpg

Ospreay inanamıyor! United Empire ringe girerken Big Cass, Enzo Amore’yi dışarı çekiyor. İkili bu büyük zaferi rampada kutlarken United Empire ringde şaşkınlık ve sinir içinde onları izliyor. Maçın önemli anlarını tekrar izledikten sonra kameralarımız arka alana yöneliyor.

ok6uxdq.png

Kameralarımız arka alanda alanda mekandan ayrılmak üzere olan Chavo Guerrero'ya denk geliyor. Chavo mekandan ayrılırken dışarından birkaç kişi yanına geliyor.

Chavo Guerrero: Ne istiyorsunuz lan köpekler. Size mamanızı ben veremem.

bngqr71.jpg

The Great Khali: Khali ellerini JBL'in boğazına geçirmek. Korumalar Khali'ye engel olmak. Sen Khali'ye yardım etmek.

Chavo Guerrero: Size neden yardım edeyim ki? Siz kimsiniz ki benim umurumda olacaksınız?

Andrade El Idolo: JBL beni dövdükten sonra beni yaka paça dışarı attılar. Kıyafetlerimi bile alamadım. Biz aynı kanız Chavo, sen bizden birisin, biz de senden.

Chavo Guerrero: Hayır. Benim sizinle alakam yok. Ben sizin gibi zayıflardan değilim. Şimdi belanızı bulmadan uzayın.

???: Bana hesap vermeden hiçbir yere gidemezsin!

in2f0jr.jpg

Chavo Guerrero arkasını döndüğünde kendisine seslenen kişinin Rey Mysterio olduğunu görüyor.

Rey Mysterio: Sen nasıl bir yaratıksın. Eddie aile için her şeyini vermişken, ona layık gördüğün bu mu? Eddie için sana bir ders vereceğim. Sonraki şovda sen ve ben maça çıkacağız.

Chavo Guerrero: Öyle mi?

Chavo bir anda yumruğu yapıştırıyor Rey'e. Rey neye uğradığını şaşırıyor. Rey'i yakaladığı gibi duvara fırlatıyor. Ardından Rey'i yerde tekmeliyor.

7x8cscx.jpg

Chavo Guerrero: Merak etme, seni de onun yanına göndereceğim. Meraklısı olduğun o p*ç kurusu ile uzun uzun süren olacak.

Güvenlik ekipleri Rey'i kontrol ederken Chavo hiçbir şey olmamış gibi çıkışını yapıyor binadan.

ok6uxdq.png

roman2.png

Head of the Table! "Kabile Reisi" Roman Reigns PGW ringindeki ilk maçı için sahneden aşağı yürüyor.Roman ringe girdiğinde müziği kesiliyor. Müzik kesildiği gibi tribünlerden yerli yersiz sesler yükseliyor.

Roman Reigns: Nerede rakibim, ha? Karşıma dikilecek o gafil nerede? Hemen ortaya çıks-

whаt's thаt mеtrоnоmе i hеаr, pеrhаps thе еnd is drаwing nеаr
you nеvеr hеаr thе shоt thаt tаkеs yоu dоwn

OUT OF TIME, SO SAY GOODBYE

510.png

Bu Drew McIntyre! Reigns pis pis sırıtarak rakibini ringde bekliyor. McIntyre ringe geldiğinde hakem gerekli kontrolleri yapıyor ve zili çaldırıyor.

Drew McIntyre vs. Roman Reigns

"Let's Go Drew! Roman Sucks! Let's Go Drew! Roman Sucks!"

Seyirci iki güreşçinin ismini haykırırken ringin içinde birbirlerini takip ederek volta atıyorlar. Ringin ortasında yakınlaşıyorlar ve kilitleniyorlar. Reigns ve McIntyre birbirine güç hakimiyeti kurmaya çalışıyorlar.Kısa süren hakimiyet mücadelesinin galibi Reigns oluyor. Reigns rakibini iplere doğru sürüklüyor. McIntyre iplere yaslandığı için hakem ayrılmalarını istiyor: 1... 2... 3... 4- Reigns kilidi bozuyor ve Throat Thrust! McIntyre neredeyse ringin dışına uçuyordu. Hakem Reigns'e temiz şekilde ayrılmadığı için kızarken McIntyre kendini toparlıyor. McIntyre, Reigns'e doğru ilerliyor. Reigns araya hakemi koyuyor ve ringden çıkıyor.

Roman Reigns: Benim seviyemde değil. Hayır, benimle güreşmeyi hak etmiyor.

McIntyre yan aprondan çıkıyor ve Reigns'i arkasından yakalamaya çalışıyor. Reigns, McIntyre'dan kaçınmak için ringin etrafında dolanmaya başlıyor. Reigns ringe giriyor ve iplere koşuyor. McIntyre da ringe girdi- Reigns'den Clothesline! Reigns, McIntyre'ı alaşağı ediyor. Tuş denemesi: 1... McIntyre kurtuluyor! Reigns, şoktaki rakibini Chinlock ile yakalıyor.

Roman Reigns: Beni kabullen! Ben kabile reisiyim, ben masanın başıyım! Bana biat et!

Reigns Chinlock ile rakibini yıpratırken seyircinin yuhalamaları Rupp Arena'yı dolduruyor. McIntyre ayağa kalkmak için çabalıyor. Rakibini yerde daha fazla tutamayacağını anlayan Reigns rakibini ayağa kaldırıyor ve kilidi Cravate ile değişiyor. McIntyre acı içinde inliyor. Seyirci Reigns'in hakimiyeti karşısında sesini soluğunu kesiyor. McIntyre sağlı sollu yumruklar savuruyor ve son iki tanesi Reigns'in karnına isabet ediyor. Reigns kilidi gevşetti ve McIntyre kafasını kurtarıyor. Taraftarlar tekrardan ayaklanıyor. McIntyre, Reigns'i ensesinden kavrayıp yumruğunu geçiriyor. Reigns sendeleyerek kenara doğru savurluyor. McIntyre onu takip ediyor ve bir yumruk daha geçiriyor. Reigns kendi yumruğu ile karşılık veriyor. McIntyre da sendeledi. Reigns rakibine doğru yürüyor. McIntyre, Reigns'in karnına tekmesini geçiriyor. Reigns karnını tutarken McIntyre onu iplere kadar sürüklüyor ve karşı iplere doğru savuruyor- Reigns, Irish Whip'i karşılıyor ve iplere giden McIntyre oluyor. Samoan Drop! Ring iki devasa adamın çakılmasıyla gürluyor. Reigns büyük bir keyifle tuşa gitti: 1... 2...

McIntyre 2 buçukta omuzunu havaya kaldırıyor! Reigns öfkeleniyor ve hakemle tartışıyor. Odağını McIntyre'a döndürüyor ve göğsüne basıyor. Reigns kameraya bakarak konuşuyor.

Roman Reigns: Eserine iyi bak Jimbo! Bu mu beni durduracak? Sadece yoluma çakıl taşı serdin. Ancak benimle uğraşmanın bedelini ödeyeceksin!

Reigns, McIntyre'ı ayağa kaldırır ve ringin dışına atar. McIntyre o kadar bitap düşmüş ki en ufak tepki veremeden dışarı düşüyor. Reigns onu ringin dışında takip ediyor. McIntyre'ı kaldırıyor ve başını çelik basamaklara vuruyor! Reigns rakibini ringe yuvarlıyor ve basamakları çıkıp ringe giriyor. Reigns, McIntyre'ı ayağa kaldırıyor- McIntyre'dan Glasgow Kiss! Reigns arkaya doğru sendeliyor. McIntyre'ın kaşı açılıyor. McIntyre kaşını kontrol ederken Reigns iplerden sekiyor ve Superman Punch! İki güreşçi de yere yığılıyor. Hakem iki güreşçiden birisi ayağa kalkana kadar saymaya başlıyor: 1... 2... 3... 4... 5...

Reigns ayağa kalkan isim oluyor. Rakibini dizlerininin üzerine kaldırıyor ve tepesine yumruğunu geçiriyor. McIntyre, darbenin etkisi ile titriyor. Reigns bir yumruk daha atıyor ancak McIntyre öfkeleniyor. Reigns ufak bir tereddüte düşüyor ve bir yumruk daha atıyor. McIntyre daha öfkeli bir şekilde tek dizinin üzerine kalkıyor ve Reigns'in karın boşluğuna yumruğunu geçiriyor. Reigns geriye sendeledi. McIntyre ayağa kalkıp Reigns'e Knife Edge Chop geçiriyor! Reigns'den yumruk ile cevap geliyor. McIntyre geriye doğru adımlıyor. Reigns ona doğru yaklaşıyor ancak McIntyre'dan Reigns'in karnına tekmeyi geçiriyor. Reigns karnını tekrardan tutarken bir Knife Edge Chop daha! Reigns tekrardan sendeliyor. McIntyre'dan bir tokat daha! Bir tane daha! Reigns iplere tutunarak ayakta kalıyor. McIntyre'dan Irish Whip! Reigns iplere gidiyor. McIntyre'dan Belly to Belly Suplex! İplerden dönen rakibini bu hamle dümdüz ediyor! McIntyre haykırıyor ve seyirci ayağa kalkıyor. McIntyre köşeye geçiyor ve 3... 2... 1... CLAYMOOOORE!!!

487.png

HAYIR, REIGNS KENDİSİNE KOŞAN RAKİBİNİ SUPERMAN PUNCH İLE YAKALIYOR! RUPP ARENAYI BUZ KESİYOR! REIGNS TUŞA GİDİYOR: 1... 2...

MCINTYRE MÜMKÜN OLAN SON ANDA OMUZUNU HAVAYA KALDIRIYOR! REIGNS İNANAMIYOR VE SİNİRLE BAĞIRIYOR! REIGNS AYAĞA KALKIYOR VE SÖYLENİYOR:

Roman Reigns: YERDE KALMALIYDIN! BEN DÜNYANIN EN İYİSİYİM! TÜM ZAMNALARIN EN İYİSİYİM! BUGÜN KARŞIMA ÇIKTIĞIN İÇİN HER GÜN LANET OKUYACAKSIN!

Reigns rakibini ayağa kaldırıyor ve iplere fırlatıyor.- McIntyre olduğu yerden gitmiyor ve Reigns'i kendisine çekiyor. Kitchen Sink! Reigns öne takla atarak düşüyor ancak hemen ayaklanıyor- dizlerinin üzerindeyken FUTURE SHOCK! DREW MCINTYRE ALTIN BİLETE ÇOK YAKIN: 1... 2...

ROMAN REIGNS SON ANDA AYAĞINI İPLERE ATIYOR! MCINTYRE ŞOKTA VE HAKEME HAYAL KIRIKLIĞI İÇİNDE BAKIYOR! Ayağa kalkıyor ve Reigns'i köşeye sürüklüyor. McIntyre köşeye çıkıyor! Seyirci McIntyre'ın aklındakini merak ediyor— Reigns, bunu görmemize izin vermiyor. McIntyre iplerin tepesindeyken ayağını itiyor ve McIntyre kasıklarının üzerine düşüyor. Reigns gülerken seyirci onu yuhalıyor. Reigns köşeye tırmanıyor ve SUPERPLEX! 530 POUNDLUK BİR KÜTLE RİNGE GÖMÜLÜYOR! İKİ GÜREŞÇİ DE HAREKETSİZ! HAKEM İKİSİNİ DE KONTROL EDİYOR! SEYİRCİ "HOLY S***" NARALARI ATIYOR! REIGNS KONTROL EDİLDİĞİ SIRADA GÜÇLÜKLE DE OLSA ELİNİ MCINTYRE'IN ÜZERİNE ATIYOR: 1... 2...

MCINTYRE TUŞTAN KURTULUYOR! İkisinin de kollarını kaldıracak hali yok! McIntyre kendisini ringin dışına yuvarlıyor. Reigns onu sürünerek kovalıyor ancak ringin içinde tutamıyor. Hakem saymaya başlıyor: 1... Reigns elini aprondan aşağı uzatıyor ve McIntyre'ı saçından tutuyor ve yukarı çekiyor. 2... 3... McIntryre ayağa kalkınca ringin dışından Reigns'in elini saçından kurtarıyor ve onu ringin dışına itiyor! Reigns un çuvalı gibi sert zemine çakılıyor! McIntyre tepesine çıkıyor ve yumruklarını geçiriyor! Lexington seyircisi alev almış durumda! 4... 5... 6... 7... 8... McIntyre durmuyor!

Reigns'in de başını yarılıyor. Reigns rakibinin tepesine çıkıyor ve teknikten tamamen uzak bir şekilde saldırıyor. 9... 10!!!!!

Maç Sonucu: Double Count-out

Reigns zilin çalmasıyla neler olduğunu idrak etmeye çalışıyor.

Kevin Kelly: Bu gece için pek çok şey söylenebilir Nigel, ancak bunlardan birisi "tahmin edilebilir" olmayacak. Gecenin başında size Roman Reigns'in bu kadar zorlanacağını söyleseydim herhalde hiçbiriniz inanmazdı.

Nigel McGuinness: Yüzde yüz katılıyorum Kevin. Maçı sonuna kadar kontrolünde tuttu ancak İskoç Savaşçı Drew McIntyre, namının hakkını verdi. Bu da "Masanın Başı"nı deli etmiş gibi gözüküyor. Yüz ifadesine baksana!

511

REIGNS MAÇI KAYBETMENİN SİNİRİ İLE TEPESİNDE OLDUĞU MCINTYRE'I YUMRUKLAMAYA DEVAM EDİYOR! SEYİRCİ REIGNS'İ YUHALIYOR! HAKEM ZİLİ ÇALDIRIYOR! ZİL SİNİR BOZUCU ŞEKİLDE, DURMAKSIZIN ÇALARKEN GÜVENLİK VE SAĞLIK EKİPLERİ RİNGE GELİYOR.

512

ZİLLER ÇALARKEN MCINTYRE REIGNS'İ ÜZERİNDEN ATIYOR VE GÖREVLİLER İKİ PARTİYİ BİRBİRİNDEN AYIRIYOR! REIGNS OLDUĞU YERDEN BAĞIRIYOR ANCAK SÖYLEDİĞİ HİÇBİR ŞEY ANLAŞILMIYOR! GÖREVLİLER MCINTYRE'I RİNGE SOKUYOR VE BAŞINI KONTROL EDİYORLAR. REIGNS GÖREVLİLERİ ÜZERİNDEN ATIYOR VE RİNGE DALIYOR! MCINTYRE BUNU FARK EDİYOR VE KENDİSİ DE GÖREVLİLERİ İTİP REIGNS İLE RİNGİN ORTASINDA BULUŞUYOR! KAN KAYBINDAN DOLAYI HER SAVURDUKLARI YUMRUK YERİNİ BULMUYOR! SAHNE ARKASINDAN EUGENE, EVAN BOURNE, ALEISTER BLACK, KENNY OMEGA, VLADIMIR KOZLOV VE PAC RİNGE DESTEĞE GELİYOR! İKİ GÜREŞÇİ DE KÖŞELERDE AYRI TUTULURKEN ŞOV SONA ERİYOR!

PGW SHOWDOWN: A Shot In The Dark
Prestige Grand Wrestling LLC
™ & © 2023
All Rights Reserved

Moderatör tarafında düzenlendi:

jaques

çlk
Konular
33
Beğeni sayısı
884
PG Nakit
80
RPG Karakteri
CM Punk
Canlı kalamayacağım ancak ilk şov olmasının şerefine ertesi gün fazlasıyla detaylı bir değerlendirme yazıp atacağım. Şimdiden heyecanımız yüksek.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: