(HAFTANIN MENÜSÜ #4) Beast Incarnate İle Yüzde Yüz Güreş

Konular
10
Beğeni sayısı
149
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Will Ospreay
Claudio Castagnoli vs. Zack Sabre Jr. - AEW & NJPW: Forbidden Door 2022: Castagnoli'nin siftah maçını izlemesek olmazdı... Bryan Danielson gibi bir adama vekaleten maça çıkmak ve bunu debut gecesinde yapmak kolay değildir. Hareket seti ve güreş stili olarak Danielson'ı nispeten aratmayacak bir adam lazımken Castagnoli gibi bir ismin debut maçını bu şekilde seçmek aşırı mantıklı olmuş. Castagnoli maça muhteşem başlayınca maç da cayır cayır başladı haliyle. Sonrasında vites bayağı düştü. Vitesin düştüğü yerdeki teknik güreş savaşından beklediğim hazzı alamadım, işte burada Danielson'ın yokluğunu aradı gözler... Ama Sharpshooter ile Figure-Four Leglock arasındaki sekans keyifliydi yine de. Onun haricinde Castagnoli ile ZSJ'nin uyumunu aşırı beğendim, ZSJ'nin kol-bacak darlama işlerine zaten sebepsiz yere fazla dibim düşüyor; bu darlamalara karşı koyma konusunda yüksek direnişli Castagnoli o açıdan bu tarz sekansları daha keyifli kılmış oldu. Teknik güreş savaşı bakımından daha iyi bir maç kurgulanabilirdi dediğim gibi ama genel anlamda maçı izlerken keyif aldığımı söyleyebilirim. Zaten bu iki herifin ringdeki ölüsü bile kaliteli bir maç çıkarabilecek durumdayken aksi bile düşünülemezdi... | ***3/4
Bu maçtan sonraki haftalarda Claudio'nun engellemez yükselişine tanık olmuştuk. Blood and Guts'ı bitiren adam olurken kısa süre içinde ROH Dünya Şampiyonu olmuştu. Khan cidden bu adamı güzel kullandı.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Bu maçtan sonraki haftalarda Claudio'nun engellemez yükselişine tanık olmuştuk. Blood and Guts'ı bitiren adam olurken kısa süre içinde ROH Dünya Şampiyonu olmuştu. Khan cidden bu adamı güzel kullandı.
Güreşi izlemediğim dönemde dahi Claudio'nun neler yaptığını merak edip en azından okuyor ya da görüyordum, ROH Dünya Şampiyonu olduğunu öğrendiğim zaman inanılmaz mutlu olmuştum. WWE'den kurtulması gerektiğini uzun zamandır bas bas bağırıyordum zaten, bir bildiğimiz varmış...

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
GUNTHER vs. Matt Riddle - RAW #1573: Bu maçı değerlendirmek hiç yoktu kafamda ama aşırı uzun sürmemesine rağmen öyle manyak bir maç çıkardılar ki şu maçı neden MITB'de çıkarmadılar diye düşündürdü yani o derece. Ben de izler izlemez sıcak sıcak değerlendireyim dedim. MITB'deki maç da kötü değildi bence ama şöyle bir tempo stabilizesinin yakalandığı bir 3-4 dakika izletmediler bize maalesef. Onun telafisini bu akşam yapmış oldular, şakır şakır kemik seslerinin çıktığı GUNTHER maçları izlemeyi inanılmaz özlemişim onu fark ettim. Belki bir ara GUNTHER'in IC serüvenindeki kaliteli maçlarına dalıp onların değerlendirmeleriyle şenlendiririm bu konuyu. Puanlama kısmında ise maç biraz daha sürse daha bile yükseklere oynayabilecek potansiyelde bir maçtı ama süresine nispetle bu puan makul olur diye düşünüyorum. | ***1/2

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
NJPW: G1 Climax 33 - 3. Gün
A Blok Maçı - Ren Narita vs. Yota Tsuji: Genel olarak maçtan çok keyif aldığımı söyleyemem, sadece büyük bir artı olarak ikili arasındaki savaş havası güzel işlenmiş. Bunu maçın son 3-4 dakikasında güzel hissettiriyorlar zaten. Ki maçın son 3 dakikası puanımın 0.25 yükselmesine sebep oldu. | ***
B Blok Maçı - YOSHI-HASHI vs. Will Ospreay: Standart üstü tempoyla asla baymayan, keyifli bir maç oldu. Özellikle YOSHI-HASHI'nin performansını çok beğendim ama tabii Ospi'yi 0/2 ile devam ettirmeyecekleri belli olduğu için asla kazanacak gözüyle bakamadığımdan heyecanı o açıdan biraz düşük bir maçtı. Yine de keyif aldım izlerken, geçerli maç. | ***1/2
A Blok Maçı - SANADA vs. Shota Umino: Son dakikaların maçların şerefini kurtardığı bir turnuva oluyor... Ben New Japan'de maçların dışarı taşınmasını çok sevmiyorum, biraz o havayı bozuyor bence. Bu maçta 2 defa yaşandı bu ve bir noktada maçtan kopmama sebebiyet verdi. Ayrıca temponun iyice ağırlaştığı bir bölüm de oldu, 3'ten yukarı vermem diyordum maça ama New Japan yine en iyi yaptığı şeyi yaparak bitiş sekansında kalite kartını kullandı ve maçın puanı biraz yükseldi gözümde. | ***1/4

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Joey Janela vs. Masashi Takeda - GCW: The New Face of War 2023: Sırf bu maç için bütün gece 5-6 adet freak show temalı maça da katlanarak şova komple kaldık @Deathmatch Classic ve @ReQuem ile... Ama beklediğimize değdi. İlk başlarda maç çok iyi gitmese de sonrasında tam beklediğim gibi açıldı. İnanılmaz kick-outlar oldu maçta bunlar bayağı etkileyiciydi, hatta Takeda galibiyeti almadan birkaç dakika önce resmen 2.99'da attığı bir sekans vardı o şok etti beni. Sonrasında da galibiyeti aldı zaten. Takeda'nın tertemiz sıyırıp kafasında birkaç floresan kırma işi de deli sardı. Deathmatch puanlaması yapmak sanırım bu köşenin en marjinal olduğu kısım olacak. Önümüzdeki GCW şovlarında görüşmek üzere... | ***1/2

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Hazır değerlendirmesini de yapmışsın buraya 2018'deki Narita ve Tsuji bırakayım.

Oha Tsuji'nin 2018'deki imaja bak şok geçirdim puhahaahahahaha. Bu maça da göz atayım bir ara, teşekkürler.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
AEW: Dynamite #198 (Blood & Guts 2023)
FTW Şampiyonluğu - "Jungle Boy" Jack Perry (ş) vs. HOOK: Perry'nin ilk heel performansını izledik, yani bu kadar basit bir pilot heel bookingi yapılabilirdi anca... Maç aşırı iyi başlamamıştı zaten ama belki biraz açılır diyordum, hakeme çarpmalı kemer vurmalı klişeler vesikası bir maç izledik. Bir tek HOOK'un German Suplex'ten zıpladıktan sonraki o sekansı iyiydi o kadar, o sekanstan sonra da maçın şerefi 5 paralık oldu zaten... | **1/4
MJF & Adam Cole vs. Sammy Guevara & Daniel Garcia: Maça dahil olmasa da baştaki dans contestinde dehşet eğlendim, 4 tane adamın bu kadar kötü dans edip de beni bu kadar eğlendirmesi çok garip... Maça gelecek olursam çok tatlı bir hikaye anlatımı sunuldu maç içinde. MJF ile Adam Cole arasında oluşturulan dinamiği inanılmaz beğendim, zaten iki ismin de oyunculuk kalitelerini tartışmaya gerek bile yok. Maçta öyle aman aman bir ring içi olmasa bile içindeki hikaye anlatımından çok keyif aldım, FTR ile olacak maçları ring içi bakımından da tatmin edecektir... | ***
Blood & Guts - Blackpool Combat Club vs. Golden Elite: Yani kötü bir maç mıydı? Değildi. Sıkıcı mıydı? Asla. Ama üst seviyelerde görebileceğim bir maç da değildi. Ortalamanın üstüydü. Yer yer keyifli sekanslar izledik, Moxley'nin yaptığı extreme hamleler maçın şerefini bayağı kurtardı. Ibushi'yi inanılmaz beğendim, Moxley'e dikenli tahtada yaptığı bir Shooting Star Press vardı, yürekleri hoplattı resmen... Omega beklediğimden biraz daha aşağı düzeyde bir performans sergiledi, Castagnoli bir süre sonra çok pasifize kaldı. Kafesin tepesindeki Nick Jackson & Wheeler Yuta sekansı inanılmaz gereksiz bir şekilde yaşandı ama o sekansın sonunun Nick'in kafesin tepesinden raptiye dökmesiyle bağlanması en azından bir amacı varmış dedirtti. Şu Konosuke Takeshita'yı hayatımda ilk defa duydum ve izledim ama elemanın performansı inanılmazdı, gerçekten çok beğendim. Bi ara Ibushi ile onca hengamenin arasında puroresu sekansı yaşattılar bize, sağ olsunlar... Son bölümde PAC'in çok ani ringi terk etme sebebini hala çözemedim bu arada. PAC'tir, Bastard'dır yapar diyoruz... Sonuç olarak yine dediğim gibi kötü değil ama muhteşem olduğunu da söyleyemeyeceğim bir maçtı. Epik bir hikaye yansıtması göremedim her şeyden önce, ki bu maç türünde bunu yansıtabilmek oldukça önemlidir. Hikaye namına gerçekten etkileyici bulduğum tek kısım Ibushi'nin ringe geldiği ilk anda Moxley ve Omega ile yaşadıkları andı. Bu tarz birkaç hikaye yansıtımı daha olsaydı maçın klası daha da artardı, o açıdan biraz eksik kaldığını düşünüyorum. | ***3/4

Son düzenleme:

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
NJPW: G1 Climax - 5. Gün
B Blok Maçı - Will Ospreay vs. KENTA: Benim izlediklerim arasından ilk 5 günün en iyi maçıydı bence. Maç zaten bayağı hızlı ve kavga ile başladı. Arada hakem bayılma işleri ufaktan bir can sıksa da maçın ondan sonra da bir süre devam etmesi biraz toparladı orayı. Hakem ayılır ayılmaz hemen bitseydi hoş karşılamazdım. New Japan'i izlerken şu forearm ya da boyun kısmına kroşeleri hala ilk defa izliyor gibi etkilenmeye devam edeceğim sanırım, bu işi muhteşem yapıyorlar... KENTA'nın da Ospi'nin de performansını ayrı ayrı çok beğendim. Ospi maçı şahane bitirdi ve çok güzel bir galibiyet aldı, güzel bir puan çalışır bu maça bizden... | ****1/4
A Blok Maçı - Shota Umino vs. Kaito Kiyomiya: Bugünkü maçların manyaklık şaka mıdır ya? Ben bu maça 3.25'ten falan yukarı vermem diyordum. Maçın son 10 dakikası öyle inanılmaz geçti ki puanım resmen fırladı yerinden. Shota'nın 3-4 dakika boyunca durmaksızın Figure-four'a dayanması inanılmaz iyiydi, benim favori gencim şu an New Japan'de. Kaito'yu da çok beğendim tabii es geçmemek gerek, rakibini inanılmaz yıprattı maç boyu. Resmen iki isim de savaş verdiler, Shota Umino için bu 1 puan çok değerli oldu. O 4 dakikalık Figure-four presinden pes etmeden sıyrılabilmek büyük iş. Pırlanta gibi gençler valla, şahane maç çıkardılar. Helal olsun. | ****
B Blok Maçı - Kazuchika Okada vs. Taichi: Son dakikalarıyla kalbimi çalan maç... Son dakikalara kadar da fena değildi ama biraz tereddütteydim açıkçası, gri bir bölgedeydi maç. Son dakikalardaki inanılmaz kapışma beyaz tarafa çekti maçı benim nezdimde. Okada'nın çok ani bir roll-up ile Taichi'yi gaflete düşürerek galip gelmesi çok güzel kurgulanmış. Ama uzun bir aradan sonra Okada izlediğim için Rainmaker ile hasret gidermece yaşamak isterdim. Gününüz Taichi'nin Enzuigirileri kadar güzel geçsin diyerek bu maçın değerlendirmesini noktalıyorum... | ***3/4

Son düzenleme:
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: