(HAFTANIN MENÜSÜ #4) Beast Incarnate İle Yüzde Yüz Güreş

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Jon Moxley vs. Trent Beretta vs. Penta El Zero Miedo - Anything Goes Match - Dynamite #200: Şovu izlerken bu maçı puanlama düşüncesinde değildim ama sonrasında maç fikrimce güzel bir yere evrilince bir puanı ve değerlendirmeyi hak ettiğini düşündüm. Yani maçın ismi zaten buram buram extreme işler izleyeceğimizi gösteriyordu, bu yönden bekleneni verdiklerini düşünüyorum. Beretta'nın performansını zaten çok beğenmiştim, bu güzel performansını da galibiyetle taçlandırmış oldu. Mox'un bi ara yaptığı ufak çaplı şov da aşırı keyifliydi bu arada, o raptiyeleri çıkarmazsan olmaz dimi manyak herif... | ***1/2

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Tatile işinden dolayı buralar çok boş kaldı... Dün gece Summerslam'i izlemeye başladım, bu gece ya da yarın gece bitirmiş olurum diye düşünüyorum. Tüm maçların puanları ve değerlendirmelerini de şov bittiği gibi ateşleriz.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
WWE: Summerslam 2023
Logan Paul vs. Ricochet: Tabii beklendiği üzere spotların olduğu bir maçtı ama benim olumlu anlamda şaşırdığım şey bu spotların spotfeste dönüşmeden yapılması. Yani iki isim arasındaki çekişmenin sertliğinin de yansıtıldığı, harbici bir güreş maçı olmuş. Bu noktada beğendim maçı, iki ismin performansı da beni tatmin etti diyebilirim. Logan Paul ringe bayağı bayağı entegre olmuş ya, ben gerçekten beğeniyorum bu adamı ve daha fazla şovda yer almasını isterim. Ricochet de kendisine can suyu olan bu feudla birlikte maçta da iyi iş çıkardı. Yalnız maçın sonundaki muşta işini Logan Paul'un karakteri için anlayabilsem de pek tasvip etmedim ya. Yine bir Ali Cengiz oyunu döndürebilirdi ama o muştayla maçı çözmesi puanımı düşüren bir etken oldu maalesef. | ***
Brock Lesnar vs. Cody Rhodes: Çok iyi maçtı ya. Maçın içinde yazılan hikayeye bayıldım, maç içi hikaye oynama işinde 2 tane master yapmış adama da böyle bir hikaye izletmek yakışırdı zaten. Maçın son bölümünde Lesnar'ın şortunun Mustafa Sarp şekli yırtılmasına ufaktan bir patlamadık değil ama o şortun yırtıldığı Kimura Lock'a bayıldım. Finisher steal olayı benim ilgimi zaten hep çekmiştir, ama burada Kimura Lock'ın da bir hikayesi vardı ve Cody'nin bu gece onu Lesnar'ın üzerinde denemesi gerçekten inanılmaz düşünülmüş. Bir ara beni maçtan koparacak gibi olsa da Lesnar'ın "self yourself" temalı count-out denemeleri de maçın hikayesine güzellik katan bir iş olmuş. Daha iyisi olabilir miydi? Evet olabilirdi, ama ben bu maçtan da tatmin olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Cody Rhodes için daha iyilerini daha büyük maçlara saklamak gerek tabii, yakındır... | ***3/4
Summerslam Battle Royal: Maçın başlarında pek keyif aldığımı söyleyemem ama Omos'un elenme sürecinden itibaren bayağı şerefi kurtuldu maçın. Omos'un elendiği an muazzamdı özellikle, bir giant eleme klişesi tabii ama bu tarz sekanslar her zaman kendini sattırır. Bu arada Waller ile Miz'in Rolling Stunner+SCF kombinasyonuna BA-YIL-DIM. İki ismin genel olarak benzerliği zaten fark ediliyorken bu an ağzımda iyi bir damak tadı bırakacak kesinlikle. Bu arada şu CHAD GABLE ne adam ya, maçın ilk kısmını resmen o taşıdı. Başka hiçbir şeyden keyif alamamıştım o ana kadar. LA Knight'ın galibiyeti de bayağı belliydi zaten, galip bakımından pek heyecan vermese de içerik bakımından bizi üzmeyen bir maç oldu. | ***
MMA Rules - Shayna Baszler vs. Ronda Rousey: Çooook sıkıcı bir maçtı, ileri sarmamak için kendimi zor tuttum ama değerlendirme yapacağım maçlarda ileri sarmayı da maalesef pek etik bulmadığım için katlandık. Neyse ki sadece 7 dakika sürdü maç, zaten hiçbir beklentim yokken aynı düşük frekansta maçı izledim. Shayna'ya yazan galibiyet harici yaşanmamış sayalım, berbat maç... | *3/4
Kıtalararası Şampiyonluğu - GUNTHER (ş) vs. Drew McIntyre: Beklentimi karşılayamayan bir maç oldu maalesef. Kötü maç olduğunu asla söyleyemem ama o sertliği yeterince alamadım maçtan. Tokat, chop ve Lariat savaşları güzeldi aslında o açıdan ama bilmiyorum. Ben daha farklı beklentilere girmişim sanırım istemsiz bir şekilde. Hoş gerçi McIntyre'ın ilk geldiği an dışında iki isim arasında yeterince hoş bir savaş havası da yansıtamadıkları için bu basık hava biraz maça da yansıdı diye düşünüyorum. Beni aşırı üzmeyen ama daha fazla mutlu etmesini istediğim bir maçtı kısacası. | ***1/4
Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğu - Seth Rollins (ş) vs. Finn Balor: Ne iyi maçtı ya... Maç içerisindeki hikaye anlatımına resmen bayıldım, o meşhur Buckle Bomb'a nazire edileceği zaten çok belliydi ve bunu Balor'un yapması çok güzel. Maç sonunda Judgement Day'den salça olma işleri de yaşandı tabii ama bu aksiyon güzel işlendiği için ve maçın hikayesine, gidişatına halel getirmediği için ekstra artı puan yazarım. Priest'e atladığı an Seth'ten Balor'a bir Phoenix Splash beklemiştim yalan yok, yaşanmayınca hayallerim başıma yıkıldı resmen... Ama maçtan çok memnunum, şu ana kadar rahatlıkla gecenin en iyi maçıydı diyebilirim ve sanırım beklenti anlamında beni en çok doyuran maç oldu. | ****
WWE Kadınlar Şampiyonluğu - Asuka (ş) vs. Bianca Belair vs. Charlotte Flair: Beklemediğim kadar keyif aldım bu maçtan. Biraz gereksiz uzamış sadece, maçın ilk kısımları bayağı sıkıcıydı, oradan kırpılmış olsa çok daha iyi bir maç olurdu bence. Ama maçın diğer yarısından bayağı keyif aldım. Bianca'nın ringe dönüşünde Charlotte'ın Figure Eight'ini Frog Splash ile bozduğu anı sarıp sarıp izledim valla, bu kadar güzel oturtulamazdı bir hareket... Maçın bitiş anını da inanılmaz beğendim, Asuka'nın ani mistlerine bayılıyoruz ya. Yalnız Charlotte'ı bu gece Figure Eight bağladığına bin pişman ettiler, kadın ne zaman hareketi denese başına astronomik bir olay geldi puhahahahaha. Bol trash talklu Charlotte Flair maçları izlemeyi özlemişiz, sınıfı geçer bu maç... | ***1/2
Tribal Combat - Roman Reigns (ş) vs. Jey Uso: Yani aman aman bir maçtan ziyade hikaye anlatımının önemseneceği bir maç bekliyorduk zaten, o açıdan beni şaşırtan bir durum olmadı. Ama maçta garip bir buhran vardı, akıp gitmedi sebepsiz bir şekilde ve bu durum benim pek hoşuma gitmedi. Tabii Jimmy Uso'nun yürekleri dağlayan hareketi maça inanılmaz bir fark yarattı. Solo Sikoa-Reigns gerginliğinin konu olması da hoşuma gitti. Sadece biraz daha iyi bir maç olabilirdi bence ya. Tribal Combat gibi "anything goes" temalı bir maçın en azından extreme aletler bakımından daha sert işlenmesini beklerdim. Dozajın yükseldiği maksimum yer Jey'in Roman'a kayışla vurduğu anlardı ki o da 15 saniye falan sürdü sadece. Berbat bir maçtı diyemem, ama vasatın bir tık üstüydü ve kesinlikle daha iyi olabilirdi. Yine de içindeki hikaye anlatımı için o kadar da düşük bir puan vermeyeceğim ama hayal ettiğim puan da asla bu değildi tabii ki. | ***1/4

Son düzenleme:

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Son yılların en kötü Summerslam'i idi sanırım.
Hem ring içi kalitesi bakımından ortalama olarak vasat bir şovdu, hem de maçlar dışında sunulan ürün bakımından da tatmin edici bir şey yaşanmadı. Aslında bu şov Summerslam olarak değil de herhangi bir PPV olarak gerçekleşse kesinlikle sınıfı geçecek bir şovdu ama Summerslam standartlarının kesinlikle çok çok altında kalmış.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
NXT #693
Mustafa Ali vs. Axiom: Şovu açmak için seçilmiş bir maç, çok da güzel bir seçim. Bu kadar süreceğini ve bu kadar ciddi bir kapışma olacağını hiç tahmin etmiyordum ama iki isim de şahane performanslar koydu ortaya. Axiom'ı ilk defa izledim bu arada, luchador tayfada pek yokuz tabii ama bu tarz maçlara renk kattıkları da bir gerçek. | ***1/2
Noam Dar's Heritage Cup - Noam Dar (ş) vs. Tyler Bate: Tyler Bate izlemeyi ayı gibi özlemişiz ya... Uzun saç da bayağı yakışmış babaya. Noam Dar ise bana bayağı underrated geliyordu, NXT'de kendine kıyak da bir stable yapmış ve güzel işler yapıyor. Kupası bulunana kadar kestiği felçli RP'si şahaneydi. Bugün de güzel bir maç çıkardığını söyleyebilirim rahatlıkla. Bate galibiyeti de ekstra mutlu etti. | ***1/4
NXT North American Championship - Dominik Mysterio (ş) vs. Dragon Lee: Her maç sağa sola kaçmasa, saçma sapan yardımlar alıp durmasa ne kadar güzel maç çıkarabileceğinin vesikasıydı şu maç. Vallahi keyif aldım, özellikle son 6-7 dakikası muazzamdı maçın. Eee Dragon Lee gibi bir yetenek de işin içinde olunca keyif almamak elde değil bir şeylerden. Ama Dominik'in performansının da hakkını vermek gerek. Sevmeyiz etmeyiz ama Sezar'ın hakkı Sezar'a harbi iyi güreşti. | ***1/2

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Bu SS'den sonra arkadaşla 2013 SummeSlam'ine baktık, gerçekten hatırladığımız gibi muazzam bir şovmuş. 10 yıl geriye gitsek 20 yıl ileriye gidecekmişiz aaa.
Aga o şovla bu şov kıyaslanamaz bile ya, Summerslam 2013 resmen bir devrin başlangıcı. Lesnar vs. Punk maçı da muhteşemdi o şovda.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Edge vs. Sheamus - Smackdown #1252: Beklentimi vallahi aldım bu maçtan, tertemiz iş çıkardı iki isim de. Edge'in Beats of the Bodrhan'dan sonraki orta parmağına gözlerimiz fal taşı gibi açıldı. Sheamus'ın ring içinin bu kadar underrated kalmasını asla aşamıyorum bu arada, kariyeri boyunca hep çok kaliteli maçlarda ismi var ama kimsenin Sheamus'ın ring içini dolu dolu övdüğünü hatırlamam. Daha müsait bir zamanda bunun övgüsünü yaparız. Edge'in yaşlandığı zaten her halinden belli oluyor ama form geçici klas kalıcı demişler, yine muhteşem bir hikaye anlatımı ve muhteşem bir seyirci iletişimi. Kanada'da olmasının da handikapı vardı tabii ama herhangi bir yerde olsa yine bu seyirci iletişimini sağlayabileceğinden eminim. Bir ara beklentimin aşağısında kalacağına dair çekincem oldu maç içerisinde ama sonradan çok iyi bir noktaya evrildi kesinlikle. Ama tabii umarım Edge'in son maçı değildir... | ***3/4

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
NJPW: G1 Climax 33 - 18. Gün
Tetsuya Naito vs. Will Ospreay - Yarı Final Maçı: Bana akli melekelerimi kaybettiren maç... Güreşe döndüğümden beri güncelden şöyle bir maç izleyip bana bu sporu neden sevdiğimi hatırlatacak o farkındalığı yaşamayı bekliyordum, NJPW sağ olsun bana bu hizmeti misler gibi sundu. Muazzam bir maçtı, bu adamların ikisi de birbirinden manyak zaten. Yapabileceklerinin sınırı bile yok. Naito'nun dayak yediği anlarda yaptığı ani DDT'ler... Beni daha çok yerimden zıplatan çok az şey vardır güreşte. Ospreay'in iplerde sallandırdığı Naito'ya vurduğu Shooting Star Press'in de hastası olduk. Naito'nun vurduğu ÖLÜMCÜL neckbreakerlar, Ospreay'in Naito'yu bayılttığı an... Yani sayar oğlu sayarsın şu maçtan bir sürü sekans ya. Naito'nun maçın sonunda Ospi'ye doğru koşarken helak olup kendini yerde bulduğu anı da asla es geçmem, o an maça olan puanımı 0,25 puan arttırdı. Güreş budur kardeşim, puroresu budur, NJPW budur ya... Fena gazlandım, bir maç bu kadar serotonin salgılatabilirdi bana ancak... | *****3/4

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: