(HAFTANIN MENÜSÜ #4) Beast Incarnate İle Yüzde Yüz Güreş

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
RAW #1578
Kıtalararası Şampiyonluğu - GUNTHER (ş) vs. Chad Gable: Birkaç hafta önce çıkardıkları maçtan daha iyi bir maçtı, CHAD GABLE babanın performansını inanılmaz beğendim. Cüretkar suplex denemeleri yine inanılmaz göze çarptı, GUNTHER ise vurduğu sert choplar ile bir süredir Gable'a karşı oluşturduğu kindar voltajı hissettirdi bana bayağı. Gable'ın GUNTHER'ın clotheslinelarını satışı der susarım bu arada, bir insan bu kadar güzel dayak yiyemez... Maçın count-out ile bitme sebebi belli zaten, bu işi Payback'e taşıyıp Gable'a da yükselmesi için bir yol çizebilmek. Eh count-out olayını da gayet güzel kurgulamışlar bence, Gable'ın orada vurduğu German Suplex inanılmaz iyiydi... Önceki maçlarının bir tık üstüne çıktıklarını düşündüğüm için puanım da bir tık daha yüksek olacak. | ***3/4

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
359
Beğeni sayısı
773
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Bencede maç baya güzeldi GUNTHER'ın powerhouse tarzı ve Gable'in pes etmeyen yapısını falan iyi vurgulamışlar bayağı. Gable kaybetse zarar göreceği için count out ile de olsa kazanması güzel oldu.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
NXT #695 - HeatWave 2023
Ilja Dragunov vs. Trick Williams: Net gecenin en iyi maçı. Williams ile Dragunov arasındaki ucu bucağı görünmeyen gerginliğin bir maça dönüşmesi gerekiyordu ve bu yapıldı. İyi de oldu, Ilja Dragunov'u damacanayla güreştirseler herif damacana tarafından bile kanatılıp kendini izletir, ben böyle bir adam görmedim ömrüm hayatım boyunca. Ama bir parantez de Trick Williams'a açmak gerekir. Güreşe 2 senelik aranın ardından dönmemle beraber bu adamı da yeni yeni keşfetmiş oldum ve bence gayet iyi bir potansiyeli var. Ana kadroda nasıl bir iş çıkarır bilemem ama NXT'de kalburüstü başarılar kazanabilecek bir düzeyde bence. Deli dehşet bir fiziği var ve fiziğinin ona kattığı potansiyeli çok iyi kullanabiliyor. Bence bu maç biraz da Williams'ın test maçıydı, zira Hayes'e ihanet etmesinin altını kazdıklarını düşünüyorum ben. Kemeri kazanabilir mi bilmiyorum ama bu kemer için Hayes ile kapışacağı kesin. Ilja için ise NXTC alamayacaksa artık ana kadro yolları taştan olmalı. | ****
Heritage Cup - Nathan Frazer (ş) vs. Noam Dar: Heritage Cup maçının kuralları, bu maçların kötü geçme ihtimalini genel anlamda düşürüyor zaten. Yine öyle bir maç izlemiş olduk. Maçın bir bölümü kenar olaylarıyla bir miktar boğulmuş olsa da iki ismin de ringdeki akışkanlığı maça çabucak geri dönmemizi sağlayacak cinsten olduğu için bu çok da bir sorun olmadı. Noam Dar'ın güreşini 205'te de çok beğeniyordum zaten, NXT'de kendisine bir de gıcır stable yapıp mid-card potasını sırtladığını görmek güzel. İyi de bir galibiyet aldı, sınıfı geçer bu maç. | ***1/2
NXT Şampiyonluğu - Carmelo Hayes (ş) vs. Wes Lee: Fena bir maç değildi. Başlangıçtaki spot maymunlukları biraz can sıksa da sonradan maç çok iyi toparlandı. Hayes'in masaya doğru vurduğu DDT inanılmaz iyiydi, yılın spotlarından birisi oldu benim gözümde kesinlikle. Son bölümdeki count-out savaşı da çok hoştu, Hayes'in AĞRILI KENO şekli Wes Lee'ye girme dercesine bakışları ama Wes Lee'nin şerefimle girip tuş olurum lan diyerek girmesi güzel kurgulanmış bir andı. Ama son 5-6 dakikası olmasa daha benden daha düşük bir not alacak bir maç olduğunun da altını çizeyim, yine de total olarak bakınca güzel maçtı. | ***3/4

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
AEW: All In London
Maç değerlendirmelerine geçmeden önce kısa bir atmosfer değerlendirmesi yapmak istedim. Şov Wembley gibi bir stadda yapılınca ve AEW tarafından da -genel beklenti nezdinde- “tarihin en büyük güreş şovu” olarak lanse edilince atmosfer hususunda da beklentiler hat safhada oluyor. Fakat itiraf etmeliyim ki, AEW bence bu konuda pek de bekleneni veremedi. Gün batınca atmosfer az da olsa bilahare düzeldi, fakat yine de istenen düzeye eriştiğini söyleyemem. Stage kısmının dizaynı çok daha iyi yapılabilirdi özellikle, tabii çekim teknikleri de bu hususta çok önemli. Ama bu denli büyük bir stadda ilk şovunu yapan AEW için anlayışla karşılanabilecek aksamalar bunlar. Gelecek sene yine bu şovda Wembley’e dönüyorlarmış zaten, ölçülüp biçilip gerekilen derslerin çıkarılmasıyla 2024’te daha keyifli bir atmosferin sunulacağına inanıyorum.​
Maç değerlendirmelerine dair ise, işin açıkçası şova canlı kalamadığım için ve sonradan izlediğimde de biraz kendime vakit yaratmam gerektiği için bazı maçları izlemedim ya da sonuna atlayarak geçtim, bu yüzden her maçın değerlendirmesi olmasa bile görmek istediğiniz bütün maçların değerlendirmesinin burada olduğunu düşünüyorum.​
Real World Şampiyonluğu - CM Punk (c) vs. Samoa Joe: Tabii iki ismin de ilerleyen yaşlarını ele alırsak prime Punk ve Joe standartlarında ring içi izlemedik, ama zaten bu maçtan beklenen de daha ziyade hikaye anlatımıydı. Yaş tempoyu götürür, ama oyunculuktan çok da bir şey kaybettirmez tabii. O yüzden maçın hikaye anlatımı bazında beni neredeyse doyurduğunu söyleyebilirim. Joe’nun Punk’ı anonsör masasının altına gömdüğü anda büyük bir şok geçirdim, şovun başında oranın parçalanmasını asla beklemiyordum çünkü. Zaten oradan sonra maç iyiden iyiye sertleşti. Bir de ben bilmiyordum, şovu beraber izlerken @Deathmatch Classic söyledi, Punk ROH’teki finisherıyla bitirmiş maçı ve bunu da ROH’ten ayrıldığı günden beri ilk defa kullanmış. Bu ikilinin en son maçına da ROH’te çıktığı gerçeği de mevcutken güzel düşünülmüş bir maç sonu olduğunu düşünüyorum. Bir de Punk’ın Hogan+Cena nazireleri de çok hoşuma gitti. Bu Real World Champ senaryosunun gidişatını merak ediyorum, varacağı yer MJF vs. Punk zaten orası belli ama Punk’ın bu yolda çıkaracağı işler hala merak konusu. | ***3/4
Trios Maçı - Kenny Omega, Hangman Adam Page & Kota Ibushi vs. BC Gold & Konosuke Takeshita: Bu maçın ring içi bakımından bizi doyuracağı çok belliydi. Gurbette denk gelen Japonlar nerede nasıl olursa olsun forearm savaşına girdiğinde inanılmaz keyif alıyorum ya. Bunu geçen ay izletmiş olsalar da Ibushi ile Takeshita yine beni bu keyiften mahrum bırakmadılar. Omega’nın V-Triggerları da maça inanılmaz keyif kattı. Yalnız Jay White belki bir tık daha kendini gösterebilirdi, AEW serüvenini şimdiye kadar beğeniyorum ama biraz daha vites arttırma vaktinin geldiğini düşünüyorum. Takeshita yine muhteşem bir maç çıkardı, favori Japon güreşçilerim arasında yerleşiyor gün geçtikçe. Maçı da bitiren isim o oldu zaten, hem heel ekip galibiyetini hem de Omega’nın tuş olmasını asla beklemiyordum. Olumlu anlamda güzel ters köşe oldu benim için, bir de şovdan önce yanlışlıkla bu olayın spoilerını yemeseydim daha iyi olacaktı da… | ****
AEW Dünya Tag Team Şampiyonluğu - FTR (ş) vs. Young Bucks: Muazzam maç… Benim korkum ve işin açıkçası beklediğim, tabiri caizse “spot maymunluğu” bir maçtı. Ama hele ki Young Bucks standartlarına göre o kadar da uçuk kaçık spot işlerine girilmemiş, tabii yine çokça vardı ama hoplamalı zıplamalı değildi. Hep derim, büyük YB maçlarını izlerken bu spot işine mecbur katlanmak lazım. Adamların olayı bu çünkü. FTR da muhteşem iş çıkardı ama Cash Wheeler maçın %70’inde falan asla yerden kalkamadı ya, herif mahkemelik oldu diye sonradan script değiştirip böyle bir ceza mı kestiler diye düşünmüyor değilim yalan yok. Onun dışında maçta inanılmaz kick-outlar vardı. Wheeler’ın BTE Trigger+Shatter Machine kick-outlaması çılgıncaydı. Maçın sonu da vahşet bitti, Nick’ti sanırım Shatter Machine’i inanılmaz iyi sattı ve son vuruşun sertliğini izleyiciye kusursuz bir şekilde yansıttı. 5 yıldızlık maçları kadar büyük bir maç değildi ama o büyüklüğe yakındı, o yüzden puanımız belli… | ****3/4
Stadium Stampede - Blackpool Combat Club & Santana & Ortiz vs. Best Friends & Penta El Zero M & Eddie Kingston: Yani türünün diğer örneklerine kıyasla bu maç pek de Stadium Stampede sayılmaz, tabii yer yer stad içerisinden bazı görüntüler verilse dahi maçın çok büyük bölümü ring ve çevresinde geçti. Ama tabii bu maça Anything Goes gözüyle bakılırsa iyi iş çıktığı söylenebilir. Diğer örneklerine göre konseptten beklediğim randımanı alamasam dahi maç genel olarak çok keyifli geçti. Mox yine manyak manyak şeyler yaptı, maçın sonunda sanki deathmatch promotionından fırlamışçasına kanadı, kafaya çubuk bile girdi adamın ya daha napsın… Penta’nın bir ara gimmick değiştirip gelmesi çok iyiydi bir de, gelir gelmez de giriş bölümünde şovunu yaptı zaten. Çıktıkları merdiven kırılınca kahkaha attım ama garip bir şekilde o sekansı hoş kıldı bence merdivenin yamulması, bu da Penta’nın engel tanımayışına yazar tabii. Ama maçın bitişi falso, çünkü ben bu Orange Cassidy’den gerçekten bıktım. Ayrıca BCC’nin düşüşünü durdurabilmesi için bu galibiyete ihtiyacı vardı. Bu tayfa arasındaki düğüm daha çözülmez, bu kördüğümden de Mox, INTC’yi alır kaçar gibi. Güzel maç, felaket son. | ****1/4
AEW Dünya Kadınlar Şampiyonluğu - Hikaru Shida (ş) vs. Saraya vs. Toni Storm vs. Dr. Britt Baker D.M.D.: Beklentimden bir tık daha iyi maçtı, Saraya galibiyeti+akabinde Outcasts gerilimiz zaten bekleniyordu ama bu gerilimin daha maç içinde bu denli yüksek voltajla başlatılmasını ben beklemiyordum açıkçası. Ama maç içindeki hikaye anlatım kıtlığını da bu olaylarla kurtarabilirlerdi ancak, o açıdan güzel hamle. Saraya’nın bu maça memleketinde de çıkmasının efektiyle Storm’un yaptıklarıyla da beraber oluşturulan agresif güreşini beğendim, Storm’un ise ne zaman kaçmaya çalışsa bir şekilde ucu Saraya’ya dokunan talihsiz hamleleri güzel düşünülmüş. Shida bayağı geçiş oğlu geçiş şampiyonu olarak yazılmıştı bu belliydi zaten en başından, ama bu durumun maçta göstere göstere servis edilmesi ve her ne olursa olsun şampiyonun bu maçta pasifize gözükmesi puan kırdığım bir husus oldu. Tüm bu olanlardan sonra Saraya’nın Storm’u tuşlaması ise manidar oldu, Baker’ın maçın bitişindeki durumu ise muhtemelen Baker’ı bu potada devam ettirebilmek için yapılmış bir hamleydi. Baker’ı izlemekten keyif alıyorum, kadın güreşinin ortalamasının çok çok üstünde bir karizması var ve aynı nispette ekrana da inanılmaz yakışıyor. Saraya’nın galibiyeti durumlar gereği çok belli, ama uzun yıllar sonra kazanılmış haklı ve anlamlı bir galibiyetti. Böylesi zorlu bir sakatlıktan dönerek eskisinden daha iyi olabilmek büyük bir başarı, tebrik etmek lazım. | ***3/4
Tekli Maç - Will Ospreay vs. Chris Jericho: Ulan ne maçtı ya… Bu maçı izlemeyi iple çekiyordum ve sabırsızlıktan bacaklarımın titrediği kadar vardı maç. Chris Jericho’nun bu yaşına rağmen sergilediği performansa şapka çıkarmak lazım, üstelik bu performansı Will Ospreay gibi kariyerinin zirvesine yakın, fiziğinin en iyi olduğu süreçteki bir adama karşı çıkardı. Muhteşem bir adam gerçekten. Will Ospreay ise artık yıl yıl ya da ay ay değil gün gün gelişim gösterir olmuş, Naito ile izlediğim maçından sonra bile arada olumlu farklılıklar var. 6 ay sonra AEW’ya resmen adım atacağına dair ihtimaller çok yüksek, eh bir de şov topraklarında olunca Ospi galibiyeti de kaçınılmaz oluyor. AEW’ya Omega ve Jericho maçlarıyla beraber olağanüstü bir giriş yaptı. Ayrıca bir adam bu kadar güzel Codebreaker satmasın ya… | ****1/2
AEW Dünya Şampiyonluğu - MJF (ş) vs. Adam Cole: Yani… Daha ne denebilir ki… Böyle bir şov için zayıf görünen bir main eventin hikayesi böyle güzel işlenebilirdi. WWE’ye ders niteliğinde okutulması gereken bir booking. WM ana olaylarını daha izlenebilir kılmak için kolaya kaçıp fosilleşmeye yüz tutmuş büyük isimleri devir daime sokmak yerine artık yeni yüzleri ya da yükselmeyi bekleyen orta üstü potadaki isimleri kullanıp kaliteli booking ile en büyük şovunun ana olayına hazırlamak her zaman kendini daha çok izlettirir. Çünkü profesyonel güreş endüstrisi; bugün hem sporu hem de eğlence sektörünü çatısı altında barındıran ve bu özelliğiyle her daim yenilenmeye, kabuk değiştirmeye ihtiyaç duyacak bir endüstri. Sizin de bu kabuk değişimine uyum sağlamak için MJF vs. Adam Cole gibi tabiri caizse barbutlar atmanız lazım, yine MJF vs. Cole gibi düşeşi vurursanız böyle takdir toplarsınız işte… Maçtan beklediğim birçok hikaye referansını aldım, hatta Double Clothesline olayı tüylerimi diken diken etti ve o an için beklemediğim bir şeydi. Ama maç o şekilde bitseydi büyük rezillik olurdu, devam etmesiyle harika bir yere evrildi maç. MJF’in Cole’a kıyamayışı ama Cole’un bir yere kadar kemeri için dostunu bile çiğneyek karakterini yansıtması maçın şekillenişindeki en etkili faktördü. Ama maçın sonunda verilen ders öyle güzel bir dersti ki: Eğer bir an için vicdanını ve duygularını kenara bıraktıysan o şekilde devam etmelisin, onları bıraktığın yerden geri alırsan kaybetmeye mahkumsun… Adam Cole maçın sonucunda tam olarak bunu yaşadı. Roll-up ile bitmesi belki can sıkıcıydı, ama maçın hikayesinin gidişatına oldukça uygun olduğu için pek ses çıkaramadım. Bir de maçta çok beğendiğim anlardan bir diğeri de Cole’un MJF’i bayılttığı ve MJF’in deyim yerindeyse 9.99’da ringe girdiği andı. Cole’un o an için yine vahşetini kenara bırakıp Max için bir yandan endişelenmesi, bir yandan da ringe girip öylece beklemesi Cole’un ruh halindeki tezatlığı çok iyi yansıtan bir andı. Şahane bir hikayenin şahane bir sonu… tabii ki değil, TTC almalarından da belli ki bu hikaye ROH’e de taşınarak devam edecek ve ben bu potada daha neler izleyebileceğimizi fazlasıyla merak ediyorum. Kusursuz bir hikaye anlatımı, enfes oyunculuklar ve Wembley’in hakkını veren bir ana gösteri… | *****

Son düzenleme:

Deathmatch Classic

#uncensored
Konular
922
Beğeni sayısı
953
PG Nakit
350
Favori Güreşçi
Adam Page
1 1
AEW: All In London
Maç değerlendirmelerine geçmeden önce kısa bir atmosfer değerlendirmesi yapmak istedim. Şov Wembley gibi bir stadda yapılınca ve AEW tarafından da -genel beklenti nezdinde- “tarihin en büyük güreş şovu” olarak lanse edilince atmosfer hususunda da beklentiler hat safhada oluyor. Fakat itiraf etmeliyim ki, AEW bence bu konuda pek de bekleneni veremedi. Gün batınca atmosfer az da olsa bilahare düzeldi, fakat yine de istenen düzeye eriştiğini söyleyemem. Stage kısmının dizaynı çok daha iyi yapılabilirdi özellikle, tabii çekim teknikleri de bu hususta çok önemli. Ama bu denli büyük bir stadda ilk şovunu yapan AEW için anlayışla karşılanabilecek aksamalar bunlar. Gelecek sene yine bu şovda Wembley’e dönüyorlarmış zaten, ölçülüp biçilip gerekilen derslerin çıkarılmasıyla 2024’te daha keyifli bir atmosferin sunulacağına inanıyorum.​
Baba bu stage olayında çok sınıfta kaldılar WM seviyesinde bir şov vaat ediyosan stage de WM seviyesinde olmalı yani. Şu led dizayn güreşin başına gelmiş en kötü şey herhalde, bu topa Fozzy üstünde konser versin diye girdiler desem gram değecek birşey değil. Zemindeki koltuk dağılımı da çok boş duruyordu. Dediğin gibi en azından gece toparladı atmosfer biraz.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Baba bu stage olayında çok sınıfta kaldılar WM seviyesinde bir şov vaat ediyosan stage de WM seviyesinde olmalı yani. Şu led dizayn güreşin başına gelmiş en kötü şey herhalde, bu topa Fozzy üstünde konser versin diye girdiler desem gram değecek birşey değil. Zemindeki koltuk dağılımı da çok boş duruyordu. Dediğin gibi en azından gece toparladı atmosfer biraz.
Zemindeki koltuk dağılımı tamamen tecrübesizliğe yazar ya, seneye onu net düzeltirler çünkü çıplak gözle net bir şekilde görülebilecek bir defo bu yani. Ki stage falan belki alıcısına güzel gelmiştir, bu tarz şeyler biraz göreceli anlarım ama o zemindeki koltuk dağılımının berbatlığı tamamen nesnel bir durum ya. Ki zaten ring ve çevresindeki atmosferin büyük ölçüsünü o bölüm oluşturuyor, hiç düşünülmemiş üzerine.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Payback 2023
Steel Cage - Becky Lynch vs. Trish Stratus: Beklediğimden daha iyi bir maç oldu. Tabii klasik steel cage spotlarıyla donatılmış bir maç olsa dahi iki ismin bu denli uzayan ve baydıran hikayeyi bu denli iyi yansıtabileceğini kimse beklemiyordu bence, o açıdan keyifli geçti maç benim adıma. Trish’in yaşına göre performansı hiç fena değildi, gençken bu kadar iyi güreşmiyordu bu hatun ya bambaşka bir şey olmuş. Maç tabii dediğim gibi gayet güzeldi ama bazı maçlar vardır, ne kadar iyi olursa olsun gerek maçın altyapısı, gerek statüsü açısından alabileceği maksimum bir puan vardır ve onun üzerine çıkamaz. Benim de bu maçın en iyisine verebileceğim puan bu kadar. | ***1/2
LA Knight vs. The Miz: Dehşet sıkıcı bir maçtı, John Cena’nın hakem olma hamlesi maçın şerefini kurtarmış resmen. O da olmasa çok daha düşük bir puan verirdim. Cena’nın varlığı bir kenara, maçı izlerken bir haftalık şovun main eventi öncesinden doldurmalık bir maç izliyormuş gibi hissettim, o derece yani. LA Knight kazansın da nolursa olsun, arada da Cena olayları olsun diye başıboş bırakılmış bir script. Dediğim gibi Cena’nın olayları olmasa bu kadarını bile hak etmiyordu ama bu haliyle kötü olsa dahi bazı faktörlerle kurtarılmış bir maç. | **1/4
Birleşik Devletler Şampiyonluğu - Rey Mysterio (ş) vs. Austin Theory: Fena bir maç değildi, zaten bu ikilinin kötü maç çıkarma ihtimali pek yok gibi. Ama şovun süresini ayarlayabilmek için bir maçtan kısılması gerekiyormuş ve kurban olarak da bu maçı seçmişler. Bitişinin aniliğinde bir anlık ??? oldum, onun dışında fena maç değildi. Ama biraz daha uzun olsa daha iyi olabilirdi, yüksek yıldızları zorlardı en azından. | ***
Undisputed Tag Team Şampiyonluğu İçin Pittsburgh Street Fight Maçı - Kevin Owens & Sami Zayn (ş) vs. Finn Balor & Damian Priest: Gecenin en iyi maçıydı, extreme bakımından istediğim hazzı alabildiğimi söyleyebilirim. Owens şu haliyle benden geçti, emekli olacağım falan diye takılıyor ya inanılmaz kuruluyorum. O kadar adam varken maçı çalan spotu yine kendisi yaptı, umarım saçma sapan düşüncelerden kurtulup bizi kendisinden erkenden mahrum etmez. Bu maç daha yüksek puanı hak ederdi aslında ama maçın son bölümde 5v2’ye bağlanması bayağı can sıkıcıydı. Judgement Day’in kirli heel olarak booklanmasını anlarım ama bir şeyi de en azından yaşanan olayların da yardımıyla en sonda kendi hamleleriyle kazansınlar ya… Zayn çantayı yedi tuş oldu sonrasında direkt. Dediğim gibi daha yüksek bir puan vermeyi düşünürken maçın 5v2’ye dönmesi yarım puan kırdırdı bana. | ****1/4
Women’s World Championship - Rhea Ripley (ş) vs. Raquel Rodriguez: Uyuyakalmamak için inanılmaz bir direniş gösterdim maç içinde, bir de uzattıkça uzattılar. Keşke bu maç yerine USC’ye biraz daha süre verselermiş. Biraz sertlik yansıtmaya çalışmışlar, evet fena da değil ama bana o kadar geçmedi ki bu sertlik, eee hadi ileri sarın artık kafasında uyuyakalmama savaşı verdiğim bir maç oldu, geçiniz efendim geçiniz. Gecenin en kötü maçı. | *1/2
World Heavyweight Championship - Seth Rollins (ş) vs. Shinsuke Nakamura: Kötü maç mıydı değildi? Daha iyi olabilir miydi? Kesinlikle. Survivor Series 2017’deki -2018 de olabilir- maçları gayet iyiydi mesela, bir hikayesi olsaydı daha yüksek puan alabilecek bir maçtı benden. Bu maçta hikaye efekti de vardı, ama ben beklediğimi alamadım. O sırta çalışma muhabbetini zaten bekliyorduk, ama Nakamura sırta çalışmaya başladığı ilk zamanlar Seth birden o sırttan güç alıp hiçbir şey olmamış gibi dümdüz kip-up yaptı falan. Dediğim gibi kötü maç değildi ama daha iyi olabilirdi kesinlikle, Nakamura’nın yaşı ve hevesinin artık bu potaları kaldıramayacağının vesikası oldu bu hikaye. Bilmiyorum bu hikaye devam eder mi daha, ama tertemiz sona erdi maç yani, nokta koyulmuş gibiydi. Çok ani ve basit bitti ama geçiş rakibi olan Nakamura’ya karşı kolay bir galibiyet alacağı belliydi Seth’in. Geçer notta bir puan veririm bu maça, ama 4-4,25 bandında bir maç beklerdim, hayal kırıklığı. | ***1/2

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
RAW #1580
Kıtalararası Şampiyonluğu - GUNTHER (ş) vs. Chad Gable: Çıkardıkları maçların hepsi iyiydi, ama bu en iyisiydi bence tam da beklendiği üzere. Gable, 10 dakikalık bir maçta David’i ne kadar iyi oynayabilecekse o kadar iyi oynadı; GUNTHER’ın Goliath performansına ise çok da söylenecek bir şey yok zaten, adamın DNA’sına kodlanmış gibi bir şey. Her ne kadar GUNTHER galibiyeti gün gibi belli olsa dahi Gable’ın heyecan verici performansından dolayı kendimi ister istemez havaya soktuğumu fark ettim. Maçın son bölümünde Sleeper Hold ile sonlanan kilit savaşını inanılmaz beğendim, Gable’ın teknik kapasitesine yaklaşabilen çok çok az güreşçi vardır WWE’de, eşsiz bir yetenek. | ****

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: