WWE: RAW #1288 | Şov İncelemesi

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,427
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Hazırlayanlar: slade & Beast Incarnate

1688578091308.png

Then... Now... Forever...

Dün gece Royal Rumble'da Ronda Rousey'in süpriz debutunu izliyoruz. Asuka seçimini yapacakken kendisinin müziği duyulmuş ve ringe gelip Asuka'ya elini uzatmıştı. Asuka ise elini sertçe itip dalga geçmişti. Ronda onlara bakıp gülerek Wrestlemania logosunu işaret ederken gece sonlanmıştı. Ringe dönüyoruz. Stephanie McMahon'un müziği duyuluyor. Steph güler yüzle ringe geliyor. O sırada spiker masasında Jonathan Coachman'ın geri dönüşünü izliyoruz. Bu arada bu gece The Miz ve Roman Reigns arasında Kıtalararası kemerinin ortada olduğu mücadele izleyecekmişiz. Stephanie McMahon'a dönüyoruz. Konuşmaya başlıyor.

Stephanie McMahon: Herkese merhaba, Monday Night RAW'a hepiniz hoş geldiniz. Bu hafta WWE açısından çok tarihsel bir haftaydı. Geçen Pazar günü, RAW'ın 25. yılını kutladık. 25 yıldır... Birlikte... Ve bu gece Philly'de daha 25 yıllara başlıyoruz. Ve geçen gece, bütün kadınların tarihte ilk kez Royal Rumble maçını gördük. Sasha Banks'in birinci sıradan girip neredeyse bir saat kalmasını gördük. Nia Jax'ın neden karşı konulamaz kuvvet olduğunu gördük. Naomi'nin neden gördüğüm en atletik kişilerden birisi olduğunu gördük. Efsanelerin, HoF'ların geri dönüşünü, Lita gibi, Miss Jacqueline gibi, Beth Phoneix gibi ve tabi ki 30 numaradan giren Trish Stratus'u gördük. Tam tamamladık derken oyun değişti ve WWE'nin yeni superstarının sürpriz girişini izledik. Eski UFC Bantamweight şampiyonu Rowdy Ronda Rousey! Fakat bu geçen geceydi, bu gece tarihi Royal Rumble kazananı Asuka ile ilgili olacak. Bu gece, diğer 29 kadını yenen, dünyanın en iyi mücadelecisiyle ilgili olacak. WWE'nin yenilmez kadınıyla ilgili olacak. Bayanlar ve baylar, Empress of Tomorrow, ASUKA!!

Asuka'nın müziğini duyuyoruz. Asuka dans ede ede ringe geliyor. Asuka köşede Wrestlemania logosunu işaret ettikten sonra mikrofon alıyor.

Stephanie McMahon: Asuka, dün geceki tarihi galibiyetten ötürü tebrikler. Wrestlemania'ya gidiyorusun. Doğal olarak şu anda sana hangi şampiyonu seçeceğini sormam gerekiyor. Smackdown kadınlar şampiyonu Charlotte mi? RAW kadınlar şampiyonu Alexa Bliss mi? Ancak bu kararı vermeden önce Alexa Bliss'in Wrestlemania'ya RAW kadınlar şampiyonu olarak gidip gitmeyeceğini öğrenmeyi bekleyebilirsin. Çünkü Alexa Bliss, kemerini dört hafta sonra yapılacak, tarihteki ilk kadınlar Elimination Chamber maçında korumaya çalışacak. Demek istediğim Asuka, bu senin gecen. Bu senin anın. Ne söylemek istiyorsan söyle.

Asuka: Arigato Stephanie. (Sağol) Arigato WWE evreni. (Kendi dilinde konuşuyor)

Stephanie McMahon: İşte şimdi anladım.

Asuka: Wrestlemania'da şampiyon olacağım! Çünkü hiç kimse Asuka için hazır değil!!

O sırada Sasha Banks'ın müziğini duyuyoruz. Sasha girişte güzelliğiyle biri büyüledikten sonra yavaş yavaş ringe geliyor ve Asuka'nın karşısına dikiliyor.

Sasha Banks: Stephanie, böldüğüm için üzgünüm ama içimden gelerek söylemek istediğim birkaç şey var. Dün gece rüya gerçekleşti. Dün gece Royal Rumble'nin ana olayında bir kez daha tarih yazdık. Dün gece 29 tane harika kadınla aynı ringi paylaştım ve onlardan biri sendin. Sadece buraya gelip Wrestlemania'ya gitme zaferini tebrik etmeye geldim. Ancak iki seneden veri, yenilmiyorsun ve buraya gelip ''Hiçkimse Asuka için hazır değil'' diyip duruyorsun. Dün gece uzaklara gidebileceğimi kanıtladım. Hiçkimse Asuka için hazır değil mi? Ben Asuka için bu gece hazırım!

Mikrofonu atıp Asuka ile burun buruna geldikleri sırada Steph, onları bölüyor.

Stephanie McMahon: Pekala, pekala. Bayanlar, resmi olarak bu gece Sasha Banks, birebirde Asuka ile mücadele edecek.

İkili birbirine laf sokarken Asuka'nın müziği çalıyor. Steph ikiliyi ayırıyor. Bu gece Sasha vs Asuka izleyeceğiz.

Gecenin ilk maçı için ringe dönüyoruz. BRAUUUNNN! Gecenin ilk maçı, çember maçına dahil olmak için gerçekleşecek. Braun Strowman bu maç için ringe geliyor. Ama gelmeden önce alttan masalar çıkartıyor ve onları açıyor. Zira maçın türü, Last Man Standing! Strowman masalarla uğraşırken reklamlara gidiyoruz.

Elimination Chamber Qualifying Last Man Standing Match
Braun Strowman vs. Kane

Döndüğümüzde maç çoktan başlamış! Ringin dışında Strowman, Kane'i kucaklıyor ama Kane ondan sıyrılıyor ve ring posuna ittiriyor onu! Ardından bir kendo stick kapıyor ve o kendo stick ile Strowman'ın bacağına vuruyor. Üstüne bir de aparkat. Maç tribünlerin olduğu yere kadar taşınıyor. Bu sırada Strowman da karşı saldırıya geçiyor ve Kane'in kafasını bariyerlere vuruyor. İlerlemeyi sürdürüyorlar. Strowman, Kane'in kafasını yine bariyerlere vuruyor ve oradan bir sandalye kapıp o sandalye ile Kane'in sırtına geçiriyor. Kane'i alıyor Strowman ve demir bariyerlere çarptırıyor bu kez. Ardından ufak bir konteynır alıp o konteynır ile Kane'in koluna vuruyor sert bir şekilde! Bir daha sandalyeyle vuruyor. Kane bin pişman oluyor yaptıklarına. Giriş kısmına kadar geldiler. Strowman spiker masasına doğru yöneliyor ve masayı ittiriyor! Kane'in üzerine doğru ittiriyor masayı! Kane masada sıkışıyor! Strowman ölüm saçıyor adeta! Hakem zili çaldırıyor telaşlı bir şekilde. Strowman hükmen galip!

Kazanan: Braun Strowman (4.00)

Strowman zil çalındıktan sonra gidiyor ve girişte UUUAAA çektiriyor. Ardından maçtan tekrarları seyrediyoruz. Döndüğümüzde Kane için bir sedye getiriliyor. Strowman bir daha geliyor! Bu sırada Corey Graves onun yanına yaklaşıyor korkmuş bir şekilde.

Corey Graves: Braun! Bu, bu bir insan. Az önce ne yaptın?

Braun Strowman: İşimi yaptım. Kurt Angle bana Last Man Standing dedi. Pekala... (UUUAAA çekiyor) İşte bunu yaptım.

Strowman sedyeye yatırılan Kane'i izlerken Strowman'ın yıkımı bir kez daha ekranlara yansıyor. Strowman, Kane'in sedyeye yatırılışını büyük bir zevkle izlerken reklamlara gidiyoruz.

Kurt Angle: Braun! Braun! Bu konuşmayı kaç defa daha yapmak zorundayız? Her hafta izleyen bütük dünyanın önünde insanları tehlikeye sokmaya devam ediyorsun. Bana bir ara verebilir misin?

Braun Strowman: Biliyorum Kurt, sen haklısın. (Strowman bir süre bekliyor ve ardından bağırmaya başlıyor) Daha fazlasını yapmadığımda haklıydın çünkü sen bana Last Man Standing dedin ve ben de tam olarak ne dediysen onu yaptım! Aynı Elimination Chamber gibi. Ayakta kalan son adam oldum. Ve Wrestlemania gibi. Brock Lesnar'ın karşısında ayakta kalan adam olacağım!

Manyak lan bu adam .ddd

Ringe dönüyoruz. Elias bizleri gitarıyla birlikte karşılıyor.

Elias: Merhaba ben Elias. Buradaki herkes için bir sorum var. Kim Elias ile yürümek ister? Benimle şarkı söylememenizi umursadığımı mı sanıyorsunuz? Ben de kendim için söylerim çünkü sesime aşığım. Dün gece John Cena tarafından elendiğim için hayal kırıklığına uğradım. Ama bana inanın, John karşılığını alacak. Ve burada, elektrikli tahtımda otururken geçmişi yaşayamam. Geleceğe bakmak zorundayım. Ve ufukta WWE Elimination Chamber'ı görüyorum. Ve kazananı, WWE Evrensel şampiyonu ile mücadele edecek. Ve ben Elimination Chamber derken WWE'ye atıfta bulunuyorum... Dedim ki burada dururken WWE'ye atıfta bulunuyorum... (seyicilerden ''walk with Elias'' chanti geliyor) Bu doğru. Bunu duydun mu Jean? Bu akşam öncelikle rakibim Woken Matt Hardy'i yeneceğim. Fakat aklımda Wrestlemania var, bu yüzden yazdığım şarkıyı direkt söyleyeceğim. (Gitar eşliğinde) Wrestlemania yolundayım, Brock Lesnar manzarasıyla... O Elias'ın gecesi. Chamber'ı kazandıktan sonra Brock Lesnar için tehlike olacağım. O Elias'ın gecesi... Whoa, whoa, whoa... O Elias'ın gecesi. Bir kez daha. Whoa, whoa, whoa... O Elias'ın gece...

O sırada Woken'in müziğini duyuyoruz. DELETE!! Matt Hardy ringe doğru ilerliyor. Reklamlara gidiyoruz.

Elimination Chamber Qualifying Match
Elias vs. "Woken" Matt Hardy

Mücadele başlıyor. İkili lock-up alıyor hemen. Birbirlerini köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Matt en sonunda geri çekiliyor. Elias ona tekmeyi vurmak istiyor ama Matt tekmeyi yakalıyor ve Elias'a dirseği koyuyor. Matt deli deli hareketler yapunca Elias içerliyor. Lock-up alıyorlar yine. Elias, Matt'i Headlock'a alıyor. Matt yumruklarla kilidi bozuyor bir süre sonra ve Side Slam! Ardından kaburgasına tekmeyi koyuyor Elias'ın. Matt, Elias'ı kaldırıyor. Elias, Matt'i itiyor ve ona doğru koşuyor. Matt'ten Side Effect denemesi! Ama Elias dirseklerle kurtulup Matt'i köşeye yolluyor. Ona doğru koşuyor ama Matt çekiliyor ve Back Hand Chop'lar vuruyor rakibine. Ardından Swinging Neckbreaker! Tuş deniyor 1----2, Elias atıyor. Matt şimdi rakibini Headlock'a alıyor. Elias bir süre sonra kilidi yumruklarla bozmayı başarıyor ve Back Hand Chop. Ardından Matt'i iplere atıyor ama döndüğünde Matt ona yumruğu koyuyor ve Twist of Fate deniyor. Ama Elias da sıyrılıyor ve Clothesline! Matt yere düşüyor, sonrasında sersemleyip köşeye geçiyor. Elias ona peş peşe tekmeler vuruyor ve indiriyor. Ardından ringden iniyor ve kolunu tutup ring posuna çarptırıyor! Ringe giriyor Elias, bir daha çıkıyor ve bir daha Matt'in kolunu çarptırıyor köşeye! Matt yerde acı içinde yatıyor, Elias da ringe geliyor ve reklamlara gidiyoruz.

Döndüğümüzde Elias, Matt'i kol kilidine almış durumda. Matt bir süre sonra yumruklarla bu kilidi bozmaya çalışıyor. Elias hemen ona diz darbesi vurup iplere yolluyor. Matt döndüğü gibi tekmeyi koyuyor. Ama Elias da Matt'in kolunu yere çarptırıyor. Yine de Matt'in karşılık vermesi gecikmiyor. Karşılıklı yumruk darbelerinin ardından Matt, Elias'a peş peşe Headbutt'lar vuruyor ve Elias'ı iplere yollayıp forearm vuruyor. Ardından Russian Legsweep! Tuşa gidiyor 1----2, Elias atıyor. Matt, Elias'ın kafasını defalarca köşeye vuruyor ve Corner Clothesline. Ardından karşı köşeye atmak istiyor ama Elias atıyor onu köşeye. Şimdi ona doğru koşuyor ama Matt'ten blok geliyor. Hemen köşeye çıkıyor ve Diving Elbow Smash. Hemen arkasından Side Effect geliyor! Tuş denemesi 1----2---- Elias atıyor. Matt kalkıyor ve Twist of Fate için hazırlanıyor. Ama bu sırada DERP! Işıklar gidip geliyor. Ama kimse yok. Matt olanlara anlam verememişken Elias ona Big Boot'u koyuyor ve ardından Drift Away! Tuş deniyor Elias 1----2----3!

Kazanan: Elias (9:45)

Elias kazanıyor ve çember maçı için bileti kapan ikinci isim oluyor! Elias arka alana dönüyor. Matt ringde kendine gelmeye çalışırken DERP! Wyatt kral titantronda! Kakhakalarını alamıyor. Gülüşüne hastayız kral.

The Miz: Roman Reigns bir Kıtalararası şampiyonluğu maçını hak ediyor. Cidden mi? Peki benim hak ettiğim ne var? Kıtalararası Şampiyonaya prestij, onur ve saygıyı geri getiren kişi olmak mı? Yürüdüğüm zaman bana gül yaprakları hak ediyorum. Ringe gelip mikrofonu elime alıp dudaklarıma götürdüğüm zaman, mutlak sessizlik hak ediyorum. Ve ben Kıtalararası kemerimi tekrar koruduğumd, ayakta alkışlanmayı hak ediyorum. Aynı Tom Brady'nin Eagles'i parçaladığı gibi.

Bu konuşmanın ardından bu geceki MMC maçına çıkacak çiftlerin promolarını dinliyoruz sırayla. Ardından ringe dönüyoruz gecenin sıradaki maçı için. AWESOME! Kıtalararası Şampiyon The Miz, yandaşlarıyla birlikte burada. Onun ardından eski Kıtalararası Şampiyonu Roman Reigns geliyor. Rövanşında Miz'i yenmek için. Taraflar ringe geldikten sonra anonslar yapılıyor ve gecenin üçüncü maçı için her şey hazır!

Intercontinental Championship
The Miz (c) (w/ Miztourage) vs. Roman Reigns

Zil çaldığı gibi Miz dalmak istiyor ama Roman'dan ona aparkat! Kaldırıyor ve Headbutt! Köşeye alıyor ve yumrukluyor Miz'i. Miz yandaki köşeye geçiyor. Bir Headbutt daha geliyor Miz'e. Roman, Miz'i karşı köşeye atıp ona doğru koşuyor ama Miz'den tekme. Miz, Roman'a Back Hand Chop vuruyor ama kesmiyor. Bir daha vuruyor, yine kesmiyor! Üçüncü kez vurmak istiyor ama Roman'dan aparkat! Miz yerle bir oluyor. İplere tutunarak ayaklanıyor Miz, ama Roman ona Clothesline'ı koyduğu gibi indiriyor ringin dışına! Ardından kendi de çıkıyor ringden ve merdivenlere çarptırıyor Miz'i. Bu sırada orada Miz'e destek vermeye çalışan Miztourage'ın üzerine yürüyor ve savuşturuyor onları. Ardından Miz'i ringe sokuyor ve kendi de giriyor. Bir Clothesline daha! Miz yine dışarıda! Miztourage hemen Miz ile ilgilenmeye gidiyor. Roman bir süre sonra yine iniyor ve sandalyeyi kapıyor. Miztourage için! Onların üzerine yürüyor. Axel ile Bo topukluyor hemen ve arka alana gidiyorlar. Roman sandalyeyle Miz'e de vuracakken hakem onu uyarıyor ve Roman sandalyeyi sinirli bir şekilde yere bırakıyor. Hakem bu sırada 8'e kadar sayınca Roman ringe girip yine iniyor ama bu sırada Miz aniden kalkıp Roman'ın kafasını ring posuna çarptırıyor! Reklamlara gidiyoruz.

Ringe döndüğümüzde iki isim de ringde ve Miz, Roman'ı Headlock'a almış vaziyette. Roman, kısa bir süre sonra kilidi bozup Miz'i omuzluyor ama Miz sıyrılıyor ve SCF'e alıyor rakibini. Ama Roman da sıyrılıyor ve Samoan Drop! Roman başarıyor bu kez! Miz de yerde, Roman da. İki isim de aynı anda ayaklanmaya başlıyorlar. Bu sırada birbirlerine sıra sıra yumruklar vuruyorlar. Bir Miz, bir Roman derken Miz seriye bağlıyor ve gerini bir tane daha vurmak istiyor ama Roman onun yumruğunu yakalıyor ve Clothesline! Bir tane daha. İplerden sekiyor ve Jumping Clothesline! Miz köşeye kadar gidiyor ve Roman'dan 10 kere art arda Corner Clothesline'lar geliyor. Roman iplerden sekiyor ve Running Big Boot! Miz yerle bir! Roman şimdi Superman Punch için bekliyor rakibini. Miz ayaklanıyor ve Roman ona doğru koşuyor ama Miz kıvrakça yerde sürüklenerek Roman'ı indiriyor! Roman dizleri üstüne çöküyor. Miz, Roman'ın kaburgalarına Shoot Kick'ler vuruyor peş peşe. Ardından Roundhouse Kick'i koyuyor ama Roman onun bacağını yakalıyor ve Powerbomb deniyor ama Miz reverseliyor ve Figure Four Leg Lock! Roman acı içinde kıvranıyor! Miz tüm gücüyle sıkıyor. Roman da iplere ulaşmaya çalışıyor. Tam ulaşacağı esnada Miz onu ringin ortasına kadar çekiyor! Roman ise son çareyi orantısız güç kullanmakta buluyor ve çevirmeye başlıyor hareketi! Çeviriyor da! Acı içindeki isim The Miz şimdi! Ama Miz'in iplere ulaşması zor olmuyor. İki taraf da yerde şimdi. Yavaş yavaş ayaklanıyorlar farklı yerlerde. Roman kalkıyor ve Miz'e doğru yöneliyor ama Miz, Roman'ın bacağına tekmeyi koyuyor. Ardından Figure Four Leg Lock'a almak istiyor ama Roman bir anda onu çeviriyor ve Single Leg Sitout Powerbomb! Tuş denemesi Roman'dan 1----2---- Miz atıyor! Miz köşede ayaklanmaya çalışırken köşedeki korumalıkları söküyor. Hakem onu uyarıyor bu sırada. Roman da kalkıp Miz'e saldırmak istiyor ama hakem ayırıyor Roman'ı. Miz, hakemin görmediği esnada Eye Poke'u koyuyor ve ardından SCF! SCF! Miz tuşa gidiyor 1----2---- ROMAN ATIYOR! Miz şok! Seyirciler şok! Miz ayaklanıyor ve aksayarak birkaç adım atıyor. Ardından Roman'ı bir kez daha kaldırıyor SCF için. Ama Roman bir anda onu köşeye sıkıştırıp Back Elbow vuruyor ve ona doğru koşuyor ama Miz çekilip Roman'ı ring posuna çarptırıyor. Ardından iplerden sekiyor ama Roman'dan Superman Punch! Tuşa gidiyor Roman, 1----2---- Miz atıyor! İki isim de yerde yine. Bitkin durumdalar. Bu sırada Miztourage geri geliyor ve Bo, Miz'i ringin dışına çekiyor. Roman kalkıyor ve aprona duran Axel'a aparkatı koyuyor! Ardından ringden iniyor ve Bo'ya da aparkat. Miz, Roman'a Clothesline vurmak istiyor ama Roman sıyrılıyor ve bir aparkat da ona! Roman, Miz'i ringe sokuyor ve kendi de giriyor. Hakem, Miz ile ilgileniyorken Roman köşede rakibini Spear için bekliyor. Bu sırada Bo aprona çıkıp Roman'ı çekiyor. Hakem görmüyor tabii. Roman, Bo'ya dirseği geçiriyor ve ardından onu tutup ringe sokuyor. Aprondaki Axel'a Superman Punch! Bo'ya da Spear! Bu sırada Miz, Roman'ı aniden roll-up'a yatırıyor! 1----2----3! Miz koruyor! Fırsatçılığı sayesinde koruyor kemerini The Miz!

Kazanan ve hala Kıtalararası Şampiyonu: The Miz (18:10)

Miz can havliyle ringin dışına atıyor kendini. Hakem hemen onun peşinden gelerek kemerini veriyor Miz'e. Miz rampada yatarak kemerine kenetleniyor. Biz de maçtan tekrarları izliyoruz. Döndüğümüzde Miz ayaklanıyor ve kemerini kaldırıyor. Roman ise ringde kendine gelmeye çalışıyor ve yenilgisine üzülüyor. Üzülme Roman Baba, bu maçtan sonra uzun bir süre tuş olmayacaksın zaten. Spikerlerimize dönüyoruz.

Heyman'ın attığı tweeti görüyoruz. Ardından bu gecenin ana maçını öğreniyoruz: John Cena vs. Finn Balor! Kazanan, çember maçına girme hakkını elde edecekmiş. Ayrıca gecenin başında duyurulan Asuka vs. Sasha Banks maçının kartı yansıyor yeniden ekranlara. Şimdi ringdeyiz. Sıradaki maç için Revival ringe doğru yol alıyor. Ardından reklamlara gidiyoruz.

Tag Team Maçı
The Revival vs. Heath Slater & Rhyno

Reklamlardan dönene kadar Revival'ın rakipleri, Slater & Rhyno çoktan ringe gelmişler ve hatta maç başlamış bile! Wilder, Rhyno'yu iplere atıyor. Rhyno iplerden sekiyor ve rakibine Shoulder Block'u geçiriyor. Ardından Slater'a tag veriyor ve Wilder'ın kolunu tutuyor. Slater köşeye çıkıyor ve Diving Clothesline! Slater, Wilder'ı kolundan tutup iplere atmak istiyor ama başarısız oluyor ve Wilder onun karnına diziyle vuruyor. Ardından iplere yolluyor. Slater sekiyor ve Running Clothesline. Wilder köşeye geçiyor ve Running Forearm! Wilder ringden iniyor. Dawson hemen onun yanına gidip taktik veriyor. Wilder ringe girmeye çalışırken Slater hemen onu kapıyor ama Dawson arkadan ringe girip Slater'ın dikkatini dağıtınca Wilder bir fırsatla Slater'ı kaptığı gibi Arm DDT'yi çakıyor. Ardından Slater'ı yumrukluyor ve Dawson'a tag veriyor. Dawson, Slater'ın koluna stomp darbeleri vuruyor ve ardından kaldırıp kolunu çevirerek Back Suplex yapıyor. Dawson, Slater'a Leg Drop vuruyor ve onu sürükleyip Wilder'a tag veriyor. Wilder köşeye çıkıp Diving Clothesline vuruyor ve kol kilidine alıyor rakibini hemen. Slater kısa sürede kilidi bozuyor ama Wilder ona diziyle vurup Suplex deniyor. Slater ayakları üzerinde kalıyor ve Neckbreaker! İki isim de yerde. Wilder hemen tagi çıkartıyor ve Dawson, Slater'ın önüne geçip onu kucaklıyor. Ama yine de tagi vermeyi başarıyor Slater! Rhyno, Dawson'a Body Block'lar vuruyor ve rakibini köşeye atmak istiyor. Dawson reverseleyip rakibine doğru koşuyor ama Rhyno ona dirseği geçiriyor. Ardından köşeye çıkıyor ve Diving Shoulder Block! Dawson köşeye geçiyor ve Corner Spear! Wilder ringe giriyor ama Slater onu bloke edip ring dışı ediyor. Bu sırada Dawson, Rhyno'ya arkadan dalıyor ve Wilder da dışarıda Slater'ı halledip aprona çıkıyor. Dawson hemen Wilder'ı tagliyor ve ikili Rhyno'ya Shatter Machine'i geçiriyor! Tuş denemesi Wilder'dan 1----2----3! Revival alıyor.

Kazananlar: The Revival (5:00)

Maçtan sonra Charly Caruso ringe gelip Dawson'a mikrofonu uzatıyor.

Scott Dawson: Biz, ilk Smackdown Live takımlar şampiyonlarını yendik. Sana bir soru soracağım Charly. Efsane Graham kardeşleri nasıl karşılaştırırız?

Charly Caruso: Dürüst olmak gerekirse onların hepsine gerçekten aşina değilim.

Dash Wilder: Buna şaşırmadım Charly, çünkü bu insanlar gibi senin de umrunda olmadığını biliyordum. Bu insanlar EC DUB, chantini atmak için çok meşgul. Onların meşguliyeti bitti. İkimizi beğenmiyorsa bile, geçmişten öğrendik, bu insanlar içeride yaşamamızı durduramayacak.

Reklamlara gidiyoruz.

Reklamlardan sonra bizi spikerler karşılıyor. Ardından Dudley Boyz'un HoF'a takdim edilişiyle ilgili bir video izliyoruz. Bu videonun sonrasında arka alana, Balor Club'a bağlanıyoruz.

Karl Anderson: 57 dakika ve 38 saniye.

Finn Balor: Dün gece Royal Rumble maçına girdim ve 57 dakika ve 38 saniye ringde kaldım. Superstar, yeni giren superstar, yine yeni giren superstarlar ile Wrestlemania'da kemer maçı için kavga etttim ve sizlere söz veriyorum, bu fırsat için hala kavga ediyorum.

Luke Gallows: 57 dakika 38 saniye.

Finn Balor: John Cena tarafından elenene kadar öyleydi. Şimdi, eğer fırsat istiyorsam ve kemer için meydan okumak istiyorsam, ayağa kalkmak ve Royal Rumble'da beni eleyen adama ödetmek zorundayım. Ayrıca sadece John Cena'ya karşı ayağa kalkmayacağım, adım atacağım.

Arka alanda giriş perdesinin önündeyiz. Sasha Banks ile Renee Young'ı görüyoruz.

Renee Young: Sasha, dün gece kadınların Royal Rumble maçında diğer kadınlardan daha uzun olarak 54 dakika 46 saniye ringde kaldın. Ve şimdi de The Boss ve Empress arasında birebir maçtan çok da uzakta değiliz...

Sasha Banks: Ve şu anda, Asuka'yı yenmeme çok uzak değiliz. Uzun süredir bu fırsatı bekliyordum. Asuka iki buçuk yıldır yenilmez. Geçen gece onun tarih yazdığını gördünüz, şimdi benim sıram.

Hemen ringe geçiyoruz ve Sasha Banks burada! Sasha ringe geliyor ve ardından reklamlara gidiyoruz. Döndüğümüzde Sasha hala rakibini bekliyor ve ışıklar kararıyor. İmparatoriçemiz Asuka burada! Asuka asaletli entrancei eşliğinde ringe geliyor ve mücadele başlıyor.

Tekli Maç
Sasha Banks vs. "Royal Rumble 2018 Winner" Asuka

Lock-up alıyorlar hemen. Sasha, Asuka'yı köşeye alıyor ve ayrılıyorlar birbirlerinden. Asuka asabice Sasha'ya yaklaşıyor ama Sasha sıyrılıp onu roll-up'a alıyor 1----2, Asuka atıyor ve hemen Sasha'yı kilide alıyor. Sasha, Asuka'yı ittiriyor. Asuka iplerden sekiyor ve Shoulder Block! Asuka, Sasha'yı iplere atıyor. Sasha döndüğünde Asuka onu Arm Drag ile karşılıyor! Ama Sasha bir anda Asuka'yı kol kilidine alıyor. Asuka kilidi bozmak için çabaladığı sırada Sasha, Asuka'yı köşeye sıkıştırıyor ve orada tekmeliyor. Ardından gerinip ona doğru koşuyor. Asuka, Sasha'yı aprona aşırıyor. Ardından dirseği koymak istiyor ama Sasha onu bloke edip bir de kafasıyla vurmak istiyor ama Asuka sıyrılıp Sasha'nın kafasına tekmeyi çakıyor. Ardından iplerden sekiyor ve Apron Hip Attack! Sasha kötü bir şekilde çakılıyor yere. Asuka ise ringde bekliyor. Sasha için sayım başlıyor. Sasha zor da olsa kendini ringe atıyor. Asuka onun kafasına kalçasıyla vuruyor ve iplerde ayağıyla baskı uyguluyor. Ardından Sasha'nın bacağına tekmeyi koyuyor ve koluna çalışıyor bir süre. Kilide alıyor şimdi. Sasha, Asuka'ya dirseği vurarak kilidi bozsa da Asuka'dan da karşı hareket geliyor ve Asuka onu köşeye ittirip koşuyor Sasha'ya doğru. Sasha'dan blok geliyor dirsek ile. Asuka da tekmeyi vurmak istiyor ama Sasha onun tekmesini yakalıyor ve Asuka'nın karnına doğru sert bir tekme patlatıyor! Asuka yerde. Sasha iplerden sekiyor ve Double Knee. Ardından tuşa gidiyor 1----2, Asuka atıyor. Reklamlara gidiyoruz.

Döndüğümüzde Asuka, Sasha'nın kaburgasına Shoot Kick'ler vuruyor. Sasha köşede şimdi. Asuka ona doğru koşuyor ama Sasha sıyrılıyor ve Asuka'nın ayaklarını ipe yatırıp forearm'ı koyuyor ve ardından Turnbuckle Double Knee Drop! Sasha tuş deniyor 1----2, Asuka atıyor. Sasha onu tekmelemeyi sürdürüyor. Sırtına diz darbesi vuruyor üstüne. Ardından yine kilide alıyor. Uzun denebilecek bir süre boyunca kilit halinde kalıyorlar. Asuka çok çırpınınca Sasha onu yere çarpıyor ve yeniden kaldırıp Suplex vuruyor. Tuş deniyor Sasha 1----2, Asuka atıyor. Sasha, Asuka'yı kaldırıp yine Snapmare ile oturtuyor ve iplerden sekip ona tokadı koyuyor. Asuka bayağı içerliyor buna. Sasha, Asuka'nın suratını dalga geçercesine ittiriyor ve Asuka iyice sinirlenip dalıyor Sasha'ya! Ardından onu iplere atıyor. Sasha, Tilt-a-Whil Headscissors Takedown ile Asuka'yı indirip Bank Statement bağlıyor! Asuka zor durumda ama hemen bozuyor kilidi ve roll-up! 1----2, Sasha atıyor. Aynı anda kalkıyorlar. Asuka, Sasha'yı Backslide ile roll-up'a yatırıyor 1---- Sasha çeviriyor ve yine Bank Statement! Asuka zor durumda! Ama kısa sürede kilidi bozmasını biliyor. Sasha bunun üzerine Asuka'nın karnına diziyle geçiriyor ve onu ringin dışına atıyor. Ardından iplerden sekiyor ve Suicide Dive! Ama Asuka'dan inanılmaz bir tekme geliyor Sasha'nın suratına! Sasha ölüyor resmen! Paige'in intikamını alırcasına vurdu Asuka! Sasha'yı kaldırıyor şimdi ve ringe sokuyor. Birbirleriyle forearm savaşına giriyorlar. Asuka üstün çıkıyor ve Sasha'yı iplere atıyor. Sasha geldiği gibi o Pop-Up GTS tarzı bir hareket hareketi yapıyor ve peş peşe Spinning Back Fist'lerin ardından Spin Kick! İplerden sekiyor ve Sliding Knee! Sasha köşede. Asuka ona Corner Hip Attack yapıyor ve yere bırakıyor. Şimdi köşeye çıkıyor ve Missile Dropkick! Tuş deniyor Asuka 1----2, Sasha atıyor. Asuka, Sasha'ya German deniyor ama Sasha'dan reverse roll-up! 1----2---- Asuka atıyor. Aynı anda kalkıyorlar. Sasha, Asuka'ya koşuyor ama Asuka birden Sasha'yı Arm Bar'a yatırıyor! Sasha kısa sürede bunu roll-up'a çeviriyor 1----2, Asuka atıyor. Sasha apronda. Asuka ona doğru koşuyor ama Sasha ipi aşağı çekiyor ve Asuka ringin dışına düşüyor! Sasha, ayaklanan Asuka'ya aprondan Diving Double Knee Stomp ile atlıyor! Ardından onu ringe sokup kendi de köşeye çıkıyor ve bir Double Knee daha! Tuş denemesi, 1----2---- Asuka yine atıyor! Sasha, Asuka'yı kaldırıyor ama Asuka aniden bir kontra yapıyor ve Asuka Lock deniyor ama Sasha ondan kurtulup köşeye çarptırıyor ve Backstabber! Ardından Bank Statement! Asuka bu kez zor durumda! İplere ulaşacağı sırada Sasha, Asuka'yı ringin ortasına kadar çekiyor ama bu sırada Asuka bir anda hareketi Asuka Lock'a çeviriyor! Sasha neye uğradığını şaşırıyor. Bir süre dirense de pes ediyor Sasha! Asuka'nın serisi bugün de bitmiyor!

Kazanan: Asuka

Sasha çok zorlasa da başaramıyor. Asuka son anda yaptığı hamleyle maçı koparmasını biliyor. Maçtan tekrarları izliyoruz. Yeniden ringdeyiz. Asuka oturduğu yerden toparlanmaya çalışırken bir yandan da yerdeki Sasha'yı izliyor gülerek.

Arka alandayız. John Cena konuşuyor.

John Cena: Şu anda hepimiz Road to Wrestlemania'dayız ve orada olacaklarını bilen tam olarak iki kişi var. Asuka vs Shinsuke Nakamura. Royal Rumble'yi kazandılar ve hepsinin en büyüğü olan şova gitmeyi garantilediler. WWE'nin geri kalanı, ben de dahil, aynı soruyu soruyor. Nasıl? Wrestlemania'ya nasıl giderim? Uçak, tren, kamyon, vespa, segway? Dün gece şansı parmaklarımın arasından kaçırdım. Bir daha buna izin vermeyeceğim. Eğer Finn Balor'u yenersem Elimination Chamber'da spotu kazanacağım. Eğer Elimination Chamber'ı kazanırsam da işte bu nasıl Wrestlemania'ya gideceğimin cevabı. Ve eğer bu senin için neden bu kadar önemli diye sorarsan, uzun süredir bu soruyu duyuyorum, ne zaman tamamladım? Şu anda hepiniz için başlamayı gerçekleştirme zamanı.

Ardından başka bir yerde, yine arka alanda kameralarımız. Titus Worldwide, sıradaki maç için ringe gelecekler! Reklamlara gidiyoruz.

Reklamların ardından ringdeyiz ve çiçeği burnunda RAW Tag Team Şampiyonları, Sheamus & Cesaro ringe geliyorlar. Onların ardından Titus Worldwide ekibi geliyor ve ana olay öncesi son mücadele başlıyor.

RAW Tag Team Championship
The Bar (c) vs. Titus Worldwide (w/ Dana Brooke)

Maça Apollo ve Sheamus başlıyor. Zil çaldığı gibi Apollo, Sheamus'ı roll-up'a alıyor 1----2---- Sheamus atıyor ve ringi terk ediyor. Rumble'da elenişinden dolayı psikolojisi hala bozuk zira kendisinin. .d Sheamus ringe giriyor ve Apollo'nun karnına tekmeyi koyup onu iplere atıyor ve döndüğünde Body Slam deniyor ama Apollo ondan sıyrılıyor ve roll-up, 1----2, Sheamus atıyor ve köşeye geçiyor. Apollo ona doğru koşuyor ama Sheamus bir dirsekle onu bloke ediyor. Ardından Apollo'yu iplere atmak istiyor. Apollo reverseliyor. Sheamus iplerden sekip Shoulder Block'u koyuyor Apollo'ya ve ardından iplerden sekiyor. Sheamus, 1-2 tur koştuktan sonra Apollo onu Dropkick ile karşılıyor! Ardından tuş deniyor, 1---- Sheamus atıyor. Apollo, Titus'a tag veriyor. Ardından onu iplere atıyorlar ve Double Back Elbow. Titus şimdi Sheamus'a yöneliyor ama Sheamus onu dirsek darbesi ile savuşturuyor ve köşeye atıp yumrukluyor. Titus da onu tutup köşeye alıyor ve birkaç tokat vuruyor. Sheamus kendi köşelerine kadar gidiyor ve Cesaro ondan tag alıyor. Titus, Sheamus ile uğraşırken Cesaro onun karnına tekmeyi geçirip onu köşeye yaslıyor ve birkaç kez European Uppercut ve yumruk vuruyor. Ardından Titus'un taklidini yapıyor. Yine Titus'a yöneliyor ama Titus onu kucaklayıp karşı köşeye yaslıyor ve peş peşe Chop'ların ardından Biel ile karşıya savuruyor. Cesaro karşı köşede ve Titus, URRA URRA çektirdikten sonra Corner Splash yapıyor Cesaro'ya. Şimdi onu kucaklıyorama Cesaro kurtuluyor. Cesaro, Titus'a doğru koşunca Titus eğiliyor ve Cesaro, Sheamus'tan tag alıyor. Titus, iplerden seken Cesaro'yu Body Slam ile karşılıyor. Sheamus da hemen ringe girip Titus'ı indiriyor ve tekmelemeye başlıyor onu. Titus ringin dışına düşüyor, reklamlara gidiyoruz.

Döndüğümüzde Cesaro ve Titus ringde ve kilit halindeler. Titus, Cesaro'yu Spin Out Powerbomb ile üzerinden atıyor. İki isim de yerde. Cesaro tagi çıkartıyor ama Titus başarısız oluyor. Sheamus, kenardaki Apollo'yu dışarı indiriyor ve Titus'a Clothesline vurduktan sonra Cesaro'ya tag veriyor. Ardından Titus'ı iplere atıyorlar ve Double Team Clothesline! Cesaro tuş deniyor 1---- Titus atıyor. Cesaro, Titus'a Headlock bağlıyor. Titus kilidi bozma konusunda büyük bir çaba sarf ediyor. İşler sarpa sarınca Cesaro, Sheamus'a tag vermek istiyor ama Titus onu ittiriyor. Cesaro iyice zor durumda ama Titus'ı ittirmesini biliyor ve tagliyor Cesaro'yu. Sheamus, Titus'ı tutup dışarı atıyor. Sheamus ise hakemle münakaşaya giriyor. Bu sırada Cesaro, Titus'a doğru koşuyor ama Titus onu Big Boot ile indiriyor. Sheamus da Titus'u ringe sokmaya çalışıyor ama Titus çok sert Chop darbeleri vuruyor Sheamus'a ve aprona çıkıyor. Sheamus onun kolunu tutuyor ama Titus, rakibinin kolunu çekip indiriyor onu. Şimdi ringe girmeye çalışıyor ama Sheamus'tan Knee Strike. Şimdi iplerden sekiyor ama Titus'tan Clothesline! İki isim de yerde. Bir süre sonra aynı anda tag çıkartıyorlar. Apollo, Cesaro'ya Clothesline'lar vuruyor. Bir de Superkick. Ardından iplerden sekiyor ve Bicycle Kick! Cesaro sendeleyerek köşeye geçiyor. Apollo ona doğru koşuyor, Cesaro onu aprona aşırıyor ve vurmaya çalışıyor ama Apollo önce davranıp forearm'ı koyarak köşeye çıkıyor. Diving Crossbody! Tuş deniyor 1----2, Cesaro atıyor. Apollo kalkıyor ve Moonsault! Cesaro düşüyor ama Apollo da ayakları üstünde kalmayı başarıyor. Apollo, Cesaro'yu iplere atmak istiyor ama Cesaro reverseliyor. Apollo köşede tutunarak Cesaro'nun üzerinden atlıyor ve Jumping Clothesline! Apollo hemen kalkıyor ve Moonsault! Tuş deniyor 1----2, Cesaro atıyor. Apollo kalkıyor, Cesaro da toparlanıyor ufak ufak. Apollo, Cesaro'yu kaldırıyor ama Cesaro onun kafasına dirsekler vuruyor. Bir daha yöneliyor Apollo'ya ama Apollo onu Millitary Press Slam pozisyonuna alıyor! Apollo tam harekete geçecekken Cesaro sıyrılıp Sheamus'a tag çıkartıyor. İplere yolluyorlar Apollo'yu. Ardından Double Arm Drag! Ama Apollo ayakları üzerinde kalıyor ve iplerden sekiyor. Cesaro, Apollo'yu Sheamus'ın üzerine atıyor. Sheamus'tan da Powerbomb! Ama kendi de düşüyor. Cesaro, Apollo'yu kaldırıyor. Apollo bir anda Cesaro'yu ringden atıyor. Sheamus da Apollo'ya roll-up deniyor 1----2, Sheamus atıyor. Aynı anda kalkıyorlar ve Apollo'dan Enzuigiri! Ardından Moonsault! Tuş deniyor Apollo, 1----2---- Cesaro bozuyor! Titus da giriyor ringe ve Cesaro'yu ringden atıyor. Ardından Sheamus'a doğru koşuyor ama Sheamus onu çiftesi ile bloke ediyor. Titus düşüyor, Sheamus köşede. Apollo'dan Corner Forearm. Bu sırada Cesaro tag alıp Apollo'ya Diving Clothesline yapıyor. Apollo tuşu terse çeviriyor 1----2---- Cesaro atıyor. Aynı anda kalkıyorlar ve Cesaro, Apollo'yu ring posuna çarptırıyor. Bayağı sertti! Sheamus tag alıp Apollo'yu omuzluyor. Cesaro da köşeye çıkıyor ve White Noise+Diving Neckbreaker geliyor! Tuşa gidiyor Sheamus, 1----2----3! The Bar koruyor!

Kazananlar ve hala RAW Tag Team Şampiyonları: Cesaro & Sheamus (11:30)

Cesaro ve Sheamus kemerlerini alıp galibiyetlerini kutluyorlar. Artık sıradaki olayın Cena vs. Balor olduğunu öğreniyoruz. Bu maçın ardından birkaç promo izliyoruz ve ardından Ronda Rousey'in Rumble sonrası gelişi hakkında bir video izliyoruz. Ardından spikerlere geçiyoruz ve sonrasında Bliss'in tweeti geliyor ekranlara. Şimdi ise gecenin başında Strowman'ın yaptıklarını bir kez daha hatırlıyoruz.

Artık en sonunda ana maç için ringdeyiz. İlk olarak Gallows & Anderson geliyor. Onların ardından Finn Balor geliyor ve son olarak da Balor'un rakibi John Cena geliyor. Gecenin ana maçı için her şey hazır ve maç başlıyor.

Elimination Chamber Qualifying Match
Finn Balor (w/ Gallows & Anderson) vs. John Cena

İkili bir süre bakışıyor. Ardından lock-up alıyorlar. Balor, Cena'yı köşeye alıyor. Hakem uyarınca ayrılıyorlar. Seyircilerin tezahüratlarına kulak veriyorlar bir süre boyunca. Yine lock-up alıyorlar. Cena, Balor'ın kolunu kapıyor. Balor sıyrılmayı denese de başarısız oluyor. İlk denemede başarısız olsa da bir dahaki denemesinde işleri tersine çeviriyor Balor. Kolunu kapmış durumda Cena'nın. Cena kısa bir sürede kilidi bozup Balor'u iplere yaslıyor ve karşıya doğru atmak istiyor ama Balor reverseliyor. Cena sekiyor ve Balor'dan Arm Drag! Cena kalkıyor ve bir Arm Drag daha! Yine kilide alıyor kolunu Cena'nın. Cena, Balor'u kucaklamak istiyor. Balor sıyrılıp iplerden sekiyor ama Cena'dan Clothesline! Balor yerde. Cena bir süre toparlandıktan sonra Balor'u Headlock'a alıyor. Balor kısa sürede bozuyor kilidi ama Cena yine onu indirip Headlock'a alıyor. Balor yine bozuyor. Cena yine Headlock'a alıyor. Yeter artık... Balor bu kez roll-up ile bozuyor. Cena, 2'de atıyor ve ringden iniyor. Bir süre sonra ringe giriyor yine. Yavaş yavaş temasa geçiyorlar. Cena ile Balor ellerini birleştirmiş durumdalar şu an. Seyirciler bir şeyi yuhalıyor, sonra cheerliyor. Maçla da ilgili değil. Ne olduğunu anlayabilmiş değilim. Balor, Cena'nın ellerini çözmeye çalışıyor ama Cena bırakmamakta kararlı. Derken Balor gücünü topluyor ve kilidi bozup roll-up'a alıyor Cena'yı. Cena yine 2'de atıyor. Ayaklandığı gibi Balor'a yumruğu koyup indiriyor onu. Reklamlara gidiyoruz.

Döndüğümüzde Balor, Cena'ya forearm'ı koyup onu iplere yollamak istiyor ama Cena reverseliyor. Balor sekiyor ve Cena'dan Back Elbow! Cena şimdi Balor'ı kaldırıyor ve Body Slam! Tuş deniyor, 1----2, Balor atıyor. Balor sürüklenip köşeye kadar gidiyor. Cena onu tutup karşı köşeye ittiriyor sert bir şekilde. Balor kötü düşüyor. Cena, Balor'ı karşı köşeye fırlatıyor bu sefer. Balor yine yerde. Cena onu kaldırıp köşeye yaslıyor yine ve karşı köşeye atıyor. Balor bu kez ayakta kalıyor. Cena ona doğru koşuyor ama Balor bloke ediyor onu tekmesi ile. Ardından Running Forearm. İplerden sekiyor ve bir kez daha. Ardından Cena'yı yere alıyor ve Double Foot Stomp! Cena köşede. Balor ona Back Hand Chop vurup karşı köşeye atıyor. Cena çarpıp geliyor ve Shoulder Block! Bir daha! Ardından Spin Out Powerbomb! Cena, you can't see me tauntunu yapıp iplerden sekiyor ve Five Knuckle Shuffle! Ama Balor çekiliyor ve o da UCSM tauntunu yapıyor. Cena tetiklenip dalıyor Balor'a ama Balor onu yakalayıp Open-Handed Clothesline vuruyor! Tuş denemesi, 1----2'de atıyor Cena. Balor, Cena'yı kaldırıyor ama Cena omuzluyor onu. Balor kurtuluyor. Birbirlerine sıra sıra yumruklar vuruyorlar şimdi. Bir Cena, bir Balor! En sonunda Balor seriye bağlıyor ama Cena bir anda onu ittiriyor ve döndüğü gibi Big Boot! Balor yerde. Cena rakibine Five Knuckle Shuffle yapıyor ve omuzluyor onu. AA! Ama Balor ayakları üzerinde kalıyor ve Overhead Kick! Tuş deniyor 1----2---- Cena atıyor. Balor kalkıyor hemen ve Cena'ya Slingblade! Ardından Shotgun Dropkick! Ama Cena'dan Clothesline geliyor! Balor yerde. Sürüklenerek köşeye kadar gidiyor. Cena şimdi ona doğru koşuyor ama Balor onu tekme ile karşılayıp koşuyor Cena'ya doğru şimdi. Ama Cena onu ilginç bir pozisyonda yakalıyor. Ardından omuzluyor ve AA! Tuşa gidiyor 1----2---- Balor atıyor! Cena şaşkın! Şimdi top rope'a çıkıyor ama o çıkarken Balor'dan Enzuigiri! Ardından Shotgun Dropkick! Balor köşeye çıkıyor hemen. Coup de Grace! Ama Cena çekiliyor ve Balor düşüyor! Cena, STF bağlıyor Balor'a! STF! Balor zor durumda! İplere ulaşmaya çalışıyor. Ulaştı! Cena bırakıyor hiç çaresiz. Balor apronda. Cena ona doğru koşuyor ama Balor'dan Soccer Kick! Köşeye çıkıyor şimdi! Ama Cena bir anda kalkıyor ve omuzluyor Balor'u! Top rope'ta! SUPER AA! Tuşa gidiyor Cena, 1----2----3! Bitiyor! John Cena kazanıyor! EC'e gidiyor Cena!

Kazanan: John Cena (17:45)

Hakem, Cena'nın elini kaldırıyor. Cena, köşeye çıkıyor. Bu sırada maçtan tekrarları izliyoruz. Cena başka bir köşeye çıkıyor, Balor ise hakem desteğiyle arka alana dönüyor. Şov, Cena'nın sevinci eşliğinde sona eriyor.​

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: