WWE: RAW #1108 | Şov İncelemesi

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,426
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Hazırlayanlar: fetiborn41 & Beast Incarnate & deathcrushh

wwe_raw_logo__by_swiiftism-d6j67j9.png

Şirket: WWE.
Şov: RAW #1108.
Tarih: 18 Ağustos 2014.
Önceki Şov: RAW #1107.
Sonraki Şov: RAW #1109.
Şovun Yapıldığı Bölge: Las Vegas, Nevada, ABD.
Şovun Yapıldığı Arena: Thomas & Mack Center.
Yayın Türü: Canlı.
Şovun Yorumcuları: Michael Cole, Jerry Lawler & John Bradshaw Layfield.

Las Vegas, Nevada'dayız. Summerslam'in yakıcı heyecanından RAW'a geldik. Biz bu WWE'nin neferiyiz yauv.

Steph, Daniel Bryan taklidi ile şovu açıyor.

Stephanie McMahon: Dinleyin, buraya geldiğimde adımı haykırdığınız için teşekkür ederim. Bunu duymayı seviyorum, Steph, Steph, Steph! Biraz da geçen akşam hakkında konuşalım. SummerSlam, gerçekten WWE tarihindeki en epik PPV'lerden biriydi. Sosyal medyayı takip ediyorduk ve SummerSlam'in Wrestlemania'dan bile daha iyi olduğunu söyleyenlerin olduğunu gördük. Bunun sebeplerinden biri, yeni WWE Ağırsiklet Şampiyonumuz'un olmuş olması. Ve bu akşam Otorite, Brock Lesnar'a yeni şampiyonluk kemerini sunacak. Gördüğüm en felaket mağlubiyetlerinden birinin ardından John Cena'nın çabucak iyileşmesini istiyoruz. Demek istediğim, 15-16 Suplex falan mıydı? John Cena'nın bundan nasıl kurtulacağını bilmiyorum. John Cena iyileşmesi gereken tek kişi değil, kötü mağlubiyeti sonrası Chris Jericho da bu isimlerden biri. Dean Ambrose, Seth Rollins'in The Shield'ı ortaya koyan şey olduğunu öğrendi ve Mr.Money in the Bank tarafından mağlup edildi. Ama gecenin en büyük mağlubiyetini benim rakibim Brie Bella aldı. Brie Bella, ilk elden Otorite ile, duygusal olarak, mental olarak ve en önemlisi fiziksel olarak, uğraşmaması gerektiğini öğrendi. Çünkü Otorite her zaman kazanır. Diğer galibiyetler için geçerli olduğu gibi benimkini de sadece 9.99$'a WWE Network'den istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Doğrusu bunların hepsini tek başıma başarmadım, her şeyi üstüme alamam. Kocam Triple H'e çok teşekkür etmek istiyorum. Triple H'e her zaman arkamda olduğu için, beni desteklediği için ve Daniel Bryan'ın aksine sadık olduğu için teşekkür etmek istiyorum. Ama görüyorsunuz, Bryan, Brie Bella'yı aldattı çünkü onun gerçekten de kim olduğunu gördü. Güzel görünüme rağmen, içten içten önemsediği tek şey kendisiydi. Brie Bella'nın gerçekten kim olduğunu onu en iyi tanıyan birinden duyalım, bayanlar ve baylar karşınızda Nikki Bella!

Nikki Bella geliyor ringe. Stephanie McMahon devam ediyor.

Stephanie McMahon: Nikki'nin söylediklerini dinlemelisiniz. Ne kadar üzgün olduğunu görüyorsunuz. O açıkça kendisi değil, Biliyorsun Nikki, buraya gelmen büyük bir olay. Seni uzun bir süre kötüye kullanan çok sevdiğin birine karşı gelmen büyük bir olay. Ama bazı insanlar bunun bir ihanet olduğunu söylüyor. Olaya bakış açısını öğrenmek istiyorum.

Nikki Bella: Evet, Stephanie. Herkesini söylediği şey bu. Ama benim kardeşim bana ihanet etti. Demek istediğim, WWE'ye geldiğimiz ilk andan beri, olay Bella Twins'in Dünya'ya karşı olması ile alakalı olmalıydı. Ne oldu biliyor musun, hiç de öyle olmadı. Her zaman Brie'nin yanındaydım. Kardeş olarak her zaman onu önemsedim, onu sevdim. Ama gizliden gizliye istediğim kadın olmadı. Demek istediğim, biri çok bencil, çok manipülatif, ve çocukluğmuzdan beri her zaman, her şey Brie ile alakalıydı, her zaman. Ve o her zaman problem içine girdiğinde beni suçladı. Her zaman benimle kapışmak istedi, her zaman benden iyi olmak istedi. Sürekli evlenemeyeceğimi, bir eş bulamayacağımı söylemesinden bıktım usandım.

Stephanie McMahon: Bu seni çokça üzüyor olmalı. Demek istediğim, işin başından beri seninle mücadele ettiğini düşünüyor muydun?

Nikki Bella: Aman tanrım. Evet, şüphem yok. Tüm dürüstlüğümle, bu durumu yoluna soktum. Neden biliyor musun, çünkü o keçi suratlı Daniel Bryan ile evlendi.

Stephanie McMahon: Oh, tüm bütünlüğü ile açıkça, açıkça onu aldatan adam.

Nikki Bella: Evet, açıkça. Brie kurnazdır. Seni, maç içerisinde o kurnazlık ile alt etmeye çalıştı.

Stephanie McMahon: Elimden geldiğince maçta onu yendim. Değil mi, ve siz bunu tekrar ve tekrar WWE Network'den sadece 9.99$'a tekrar yaşayabilirsiniz.

Nikki Bella: Evet. Ama Stephanie, durumdan dolayı kalbim kırıldı. Brie'nin hayatımı nasıl mahvettiği konusunda bir sürü örnek verebilirim. Ama şimdi, kendi ayaklarım üzerinde duruyorum. Bir kardeş kaybettiğimi söyleyebilirim, zaten hiç sahip olmamıştım. Ve şimdi, üstümdeki Brie sorumluluğu olmadan, özgürüm. Ve bu beni harika hissettiriyor Stephanie.

Stephanie McMahon: Ayakta olabilmek iyi hissettiriyor.

Nikki Bella: Buna bayılıyorum.

Brie Bella geliyor.

Stephanie McMahon: Kendini kaybetme Nikki.

Brie Bella: Neden bu insanların önünde bunu yapıyorsun. Neden bütün bunları söylüyorsun. Ben senin kardeşinim Nikki, ve seni seviyorum. Hayat boyunca kardeşiz. Ailemizi yok ettin, peki ne için? Bunu bilmiyorum bile. Biliyorsun, geçen akşam için seni affedebilirim. Tüm yalanları affedebilirim-

Nikki Bella: Beni affedebilir misin?

Brie Bella: Evet, ben sadece-

Nikki'den Brie'ye tokat geliyor!

Nikki Bella: Seni asla affetmeyeceğim.

yNNYlM.png

Gecenin ilk maçı için önce Harper & Rowan ekibi, ardından Show & Henry ekibi geliyor ve maç başlıyor.

Luke Harper & Erick Rowan vs. Big Show & Mark Henry

Maça Mark Henry ve Rowan başlıyor. Maçın Henry rakibinin içinden geçiyor ve karşılıklı strike vuruyorlar. Henry Rowan'a lairat atıyor ve Harper tag alıyor. Henry Harper'a big boot atıyor. Ardından Big Show tag alıp Harper'a chop vuruyor. Ona headbutt vurup slam ile yere atıyor. Bir headbutt daha atıp köşede chopluyor. Harper direnmeye çalışıyor ama nafile. Ardından Harper wristlock bağlayıp back elbow atıyor ve Harper tag alıyor. Big Show buna izin vermeden Harper'ı ringten aşağıya yolluyor.

Commercial Break

Ringteyiz. Harper Big Show'a peş peşe uppercut vuruyor ama Big Show ondan sıyrılıp Rowan'ı ringten indiriyor. Ama Harper arkasından ona dropkick vuruyor ve Big Show ringten düşüyor. Rowan tag alıp ring dışındaki arkadaşına big boot atıyor. Rowan onu ringe sokup pine gidiyor ama başarısız. Ardından Rowan köşede Big Show'u stomplayıp Harper'a tag veriyor. Harper rakibine peş peşe uppercut vurup Rowan'a tag veriyor. Harper tekrar tag alıp uppercut ile pine gidiyor ama başarıız. Ardındna Harper Big Show'a yerde side headlock bağlıyor. Big Show back slam ile bundan kurtuluyor. Rowan tag alıp Big Show'a lariat atıyor. Ardından kaldırıp slam atıyor! 1-2 ama Big Show kalkıyor! Rowan Big Show'un ayapa kalkmasını bekliyor ama Big Show ona DDT atıyor! Mark Henry hot tag alıyor ve ringi temizliyor. Rowan'ı kaldırıp world largest slam atmak istiyor ama Harper ona big boot atıyor! Rowan rakibinin üzerine düşüp pine gidiyor ama başarısız. Ardından Big Show'dan Harper'a KO Punch! Bir KO Punch da Rowan'a! Mark Henry'den Rowan'a World Largest Slam! 1-2-3!

Kazanan: Big Show & Mark Henry (11:37)

Maçtan tekrarları izliyoruz ve arka alandayız.

Arka alandayız. Dolph Ziggler'in yanina Ric Flair geliyor. Bu geceki maçıyla alakalı ona şans dilerken The Miz yanlarında beliriyor. The Miz, Dolph Ziggler'in kemere çok alışmamasını söylüyor çünkü The Miz kemeri bu gece geri alacakmış. Dolph Ziggler de The Miz'in A-Lister değil de A**hole olduğunu söylüyor. Ric Flair'in WOO'lamalarıyla segmentimiz sona eriyor.

Summerslam'de olan Seth Rollins ve Dean Ambrose - Lumberjack maçıyla alakalı özet izliyoruz. Ardından arka alanda Renee Young'ın yanında Seth Rollins var. Seth'e geçen geceki galibiyeti soruluyor. Seth Rollins geçen gece herkese yapabileceklerini göstermiş. Geçen gece Seth, Dean Ambrose'u yenerek gelecek WWE Şampiyonu olmakla beraber bu şirketin en büyük yıldızlarından biri de olacakmış. Çünkü-- NE? Seth Rollins'in kafasından aşağıya buzlu su dökülüyor. Seth Rollins buz kesmiş bir şekilde arkasını döndüğünde Dean Ambrose onu bekliyor."Uyanman gerekiyordu dostum" diyor ve arka alanda bir brawl patlak veriyor. Dean Ambrose, Seth Rollins'i haşat ederken araya güvenlik görevlileri giriyor. Bağırışmalar arasında segment sonlanıyor.

Seth Rollins bağırarak Triple H ve Kane'in yanına gidiyor. KonuştukçaTriple H onu sakinleştiriyor. Bu gece bir rövanş maçı yapılacakmış ve maçın türüne WWE Evreni karar verecekmiş. Seth Rollins bu maçta da Dean Ambrose'u yendiğinde Shield'in en iyisi olduğunu bir kez daha vurgulayarak tüm dünyaya gösterecekmiş. Ayrıca HHH ona güveniyormuş da.

Sıradaki maç için ringdeyiz yine. Natalya ringde rakibini bekliyor. Rakibi ise dün geceki Summerslam şovunda AJ Lee'yi yenerek yine Divalar Şampiyonu olan Paige! Paige ringe geliyor ve maç başlıyor.

Non Title Match
Natalya vs. "Divas Champion" Paige

Karşılıklı lock up bağlıyorlar. Natalya rakibini falcon arrow ile yere atıyor ve ardından jacknife ile pine gidiyor ama Paige erken kalkıyor. Ardından Paige Natalya'nın kafasına superkick atıyor. Ve Natalya'nın üzerine çıkıp peş peşe headbutt vuruyor! O sırada AJ Lee ringe geliyor! AJ ringin çevresini turluyor bir süre. O sırada Natalya'dan roll-up! 1-2-3!

Kazanan: Natalya (1:39)

Natalya fazla oyalanmadan terk ediyor ringi. Paige ise gayet sinirli. AJ Lee dışarıda bir mikrofon alıyor ve konuşmaya başlıyor.

AJ Lee: Ben sadece, yaşadığımız her şeyden bağımsız olarak sana saygı duyduğumu söylemeye geldim Paige. Seni seviyorum ben Paige. Ben hayatımı sana adadım Paige ve su anda o ringe girip elini sıkmam gerekiyor.

Ringe girerken Paige kaçıyor ve AJ Lee ringde ayakta kalan isim oluyor.

Bu geceki Seth Rollins - Dean Ambrose maçı için seçenekler No Holds Barred, Falls Count Anywhere ve NO DQ imis. Bunu da öğrenmekle beraber oylama başlamış. Gidin kullanın gari, lol.

Ringe geri döndüğümüzde Authority'nin müziği duyuluyor. WWE'nin gerçek IT Couple'i Stephanie McMahon ve Triple H ringde gözüküyorlar. Yeni WWE Dünya Ağırsiklet Şampiyonluk kemerini seyircilere tanıtmak için buradalar.

Triple H: Bu gece tarihi bir gece. Dün gece de öyleydi. Dün gece Summerslam tarihindeki en vurucu Summerslam olabilir. Sadece benim eşim 10 sene sonra ringe çıktığı ilk maçı kazandığı için değil, o aşırı vahşi WWE Şampiyonluğu maçı açısından da da Summerslam vurucuydu. Dün gece izlediğimiz maçvtarihe kendini altın harflerle yazdırabilecek bir maçtı. Bu ringde karşı karşıya duran iki adam, WWE'yi gelecek sürelerde temsil edebilmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Bu muhteşem maçı onurlandırmak adına yeni kemerimizi takdim etmek biz WWE'nin yöneticileri olarak bizim için bir gururdur. Bayanlar ve baylar, size yeni WWE Şampiyonluk kemerini takdim ediyorum.

Şu an kullanılan WWEC kemerinin ilk görünüşü bu zaman oluyor.

Triple H: Şimdi de karşınızda, dün gece galip gelen ve bu şampiyonluğu belinde onurla taşıyacağına inandığım adam adam; Brock Lesnar!

Brock Lesnar'ın müziğinin duyulmasıyla birlikte arena ayaklanıyor. Paul Heyman ve Brock Lesnar, gururla ringe girip Triple H'in elini sikiyor (kırdığı eli mi o, lol) 4 isim ringde poz veriyor. Poz verme sekansının ardından ufak bir el sıkışma sekansı yaşanıyor ve Authority ringden iniyor. Mikrofonu mikrofon yapan adam, Paul Heyman mikrofonu eline alıyor.

Paul Heyman: Baylar ve bayanlar. Benim adım Paul Heyman. Ben pazar günü kendisinin yenilemez oldugunu düsünen adamı ve Wrestlemania'da yenilemez görülen seriyi kiran adamın arkasında mikrofonun yenilmez adamıyım. Dün gece benim müşterim, kemerin eski sahibini dövmekle kalmayıp onu fethetti. Bu da beni dün geceden beri yenilmeyen, hüküm süren ve tartışmasız WWE Dünya Ağırsiklet Şampiyonu Brock Lesnar'ın temsilcisi yapar. Authority'nin açıklamak istemediği bir şeyi ben açıklamak istiyorum. John Cena bu gece arenada değil. Dediğimi yanlış anlamayın, eğer John Cena burada olabilseydi olurdu ama burada olamıyor çünkü müşterim Brock Lesnar, onu fiziksel olarak tarumar etti. (Kamera ikiliye yaklastiğinda Brock Lesnar, Paul Heyman'a bunu bir kez daha söyleyebilir misin, bunu demeni seviyorum diyor.) BROOOCCKKK LESNAAARRR! Ben 14 yaşımdan beridir bu sektörün içindeyim. 14 yaşımdan beridir Brock Lesnar'ın John Cena'ya yaptığı cinsten bir dayak atmayı daha önce hiçbir yerde görmedim. Biz öyle böyle bir isimden bahsetmiyoruz, biz bu nesilde WWE'de şirketin yüzü olan adamdan bahsediyoruz. Hadi birkaç örnek verelim. The Rock kaç sene bu şirketin yüzü oldu, 3 veya 3.5 yıl. Steve Austin de hakeza, maksimum 4.5 yıl olsun. Burada son 10 yıldır şirketin yüzü olan bir adamdan bahsediyorum ve o isim John Cena. Yiğidi öldürüp hakkini yememek gerek, dün geceki dayağin 30 saniyesini herhangi bir adam yese anında pes ederdi. Ama John Cena bunu yapmadı. Dün gece ringin kenarında onu seyrederken yüzündeki acıyı gördüm. Neden kitlelerin John Cena'yı çok sevdiğini anladım. John Cena "Asla Pes Etme" derken gerçekten de asla pes etmemeyi kastediyor ve her yere düştüğünde daha büyük bir mücadele için ayağa kalkıyor. John Cena, sen benim övgümü ve saygımı kazandın. Hatta genç olsan seni bir Paul Heyman Guy bile yapardım. Ciddiyim, dün gece Brock Lesnar John Cena'yi tuş etmeden önceki WWE Şampiyonluk tarihini kaleme alsalar; John Cena kendi başına kaliteli bir güreşçi her seferinde gösterirdi. Ama ne yazık ki Brock Lesnar benimle aynı düşünceleri tasimiyor. John Cena bu ringe bir kahraman olarak girip bir gazi olarak ayrıldi. Bu bir ölüm maçı olsaydı Brock Lesnar'ın elinde John Cena can verebilirdi. Tıpkı Undertaker'in yenilmez serisinin Brock Lesnar'in elinde can verdiği gibi. Tıpkı Undertaker'in kendisinin kariyerinin Brock Lesnar'in elinde öldüğü gibi. Tıpkı o saçma "Hustle Loyalty Respect" mottosunun dün gece can verdiği gibi. Tıpkı Cenation'ın ölüp fethedildiği gibi. Hepsini yapan isim Brock Lesnar'dır. WWE Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğuna giden yolda canavarın gölgesine bile yaklaşan herkes bu acımasız sonu tadacaktır. Buraya çıkan herkes sadece bir katılımcı olacaklar. Onun karşısına çıkan herkes sıradan bir insan olacak. Benim müşterim bir insan değil, bir canavar. Bu canavar, bu kemere elini süren herkesin elini koparacaktır. Brock Lesnar'in karşısına çıkacaklara uyarımızı yapalım istedik ve yaptık. Eğer WWE Network'e sadece 9.99 $ harcamayacak kadar cahil, kör, fakir veya bilgisizleriniz varsa diye dün gece neler olduğunu anlatmak istiyorum. Benim müşterim Brock Lesnar John Cena'ya bir ders verdi ve bu dersin adi Basic Brockonomics'di. Eat! Sleep! Suplex! Repeat! Suplex! Repeat! Suplex! Repeat! (10 defaya yakın kadar söylüyor bunu) Eat! Sleep! Conquer! John Cena.

Paul Heyman ve Brock Lesnar büyük cheer ile birlikte ringden ayrılıyor.

Sıradaki maç için ilk olarak ringe Ziggler geliyor. Sonrasında Miz. İki güreşçi de tanıtılıyor ve maç başlıyor.

Intercontinental Championship
Dolph Ziggler (c) vs. The Miz

Maç lock furyası ile başlıyor. Sonrasında reverseler geliyor ve Miz üstünlüğü ele alıyor Baseball Dropkick ile. Ziggler'ın ayağını tutuyor ve ring posuna vuruyor. Araya giren reklam arası sonrası Ziggler'dan üst üste pin denemeleri geliyor. İki güreşçi de turnbuckle'da toparlanmaya çalışıyor. Miz ilk harekete geçiyor fakat Ziggler'dan Jumping DDT geliyor. Tuş denemesi 1..2...! Şimdi replaye bakarken Miz, Figure-Four bağlıyor. Ziggler ipleri tutup kurtuluyor. Ziggler dışarı çıkıyor şimdi. Miz onu saçından tutup içeri çekmeye çalışıyor fakat Ziggler izin vermiyor. Ziggler apronda Miz'i dövüyor ve Superkick! Fakat maç count out ile bitiyor.

Count-Out İle Kazanan: The Miz (7:15)

Bu sonuçla birlikte Ziggler kemerini korumuş oluyor! Maç sonrası Miz, Ziggler'a saldırıyor. Ringe atıyor fakat Ziggler'dan bir superkick ve Zig Zag! Ziggler kemerini alıp zar zor dışarı çıkmaya ringden ayrılmaya çalışırken segment burada son buluyor.

Jack Swagger arkada Renee Young'in yanında. Dün geceki maçla ilgili görüntüler ekrana geliyor ve Swagger'a düşünceleri soruluyor. Swagger, hayatı boyunca beklediği ve ülkesini savunma şansını harcadığını söylüyor ve bunun için üzgünmüs. Ama üzgün ve yenilmis olmasi onu durduramazmis, onu öldürmeyen sey güçlendirirmiş ve hedeflerine daha net bir şekilde yürüyecekmis. Son bir "We The People" chanti atip arka alandan ayrılıyor Swagger.

Sıradaki maç için ilk olarak ringe Swagger geliyor. Sonrasında Cesaro.

Jack Swagger vs. Cesaro

Zil çalıyor ve maç başlıyor. Cesaro lock bağlamaya çalışan Swagger'a yumruk atıyor üst üste. Swagger atağa geçiyor şimdi. Hakem araya giriyor. Sonrasında Cesaro'yu turnbuckle'a atıyor fakat Cesaro rada kurtulmayı başarıyor. Gutwrench Suplex şimdi. Swagger yumruklayıp iplere koşuyor fakat Cesaro lock bağladı. Swagger arm drag ile kurtulmayı başarıyor. Yine atağa geçecek iken Cesaro karşılıyor. Big Boot vuruyor ve double stomp şimdi! Tuş denemesi 1..2..! Swagger Cesaro'nun lockundan kurtuluyor ve atağa geçiyor. Yerde olan Cesaro'nun üstünden zıplıyor ve şimdi Swagger Bomb! Tuş denemesi 1..2..! Swagger kaldırıp Suplex denemek istiyor fakat Cesaro izin vermiyor. Cesaro'dan iplere suplex şimdi. Bir süre apron'da pataklıyor Swagger'ı. Swagger şimdi üstüne koşan Cesaro'nun ayağını yakalıyor ve Patriot Lock bağlıyor. Ringe geri girdiğinde de bağlıyor fakat ipleri tutuyor direk Cesaro. Şimdi Cesaro'dan bir reverse ve Neutralizer! Tuş denemesi 1..2..3!

Kazanan: Cesaro (4:28)

Cesaro galibiyetini kutlayıp arka alana dönüyor. Swagger ringde toparlanmaya çalışırken Bo Dallas'ın müziği duyuluyor! Şaşırtıcı. Dallas'ın elinde bir mikrofon var ve girişte konuşuyor.

Bo Dallas: 318. 318 Milyon. Bu, Summerslam'de yüzüstü bıraktığın Amerikan vatandaşı sayısı. Şimdi hatandan ders çıkarmış bir şekilde seni bulmayı beklerken gördüğüm manzaraya bak. Yine kaybediyorsun. Sen kendine öz güvenini bile kaybediyorsun. İnandırıcılığını ve hırsını kaybettin. Ama hepsini geri kazanabilirsin. Senin sadece inanman gerekiyor (Believe olan degil, Bolieve)

Dün gece gerçekleşen Bray Wyatt vs. Chris Jericho maçından özet görüntüler izledikten sonra arka alandaki konuğumuz Chris Jericho. Maçla ilgili düşünceleri soruluyor. Kendisi daha önce Bray Wyatt gibi birini görmediğini söylüyor. Fakat aynı zamanda onun gözlerinin içine baktığında boş bir insan gördüğünü de söylüyor. Jericho'da Bray Wyatt'ta olmayan üç sey varmış: içindeki ateş, dünyanın en iyisi olma isteği ve dünyanın en kaliteli fanları. Ben onlara sahip oldugum sürece istediğim her seye ulaşabilirim ve bunu benim elimden kimse alamaz diyor ve röportaj sona eriyor.

Gecenin 5. maçı için ilk olarak Randy Orton & RybAxel ekibi, ardından Sheamus & RVD & Roman Reigns ekibi geliyor ve maç başlıyor.

Randy Orton & RybAxel vs. Sheamus & Rob Van Dam & Roman Reigns

Zil çalıyor ve maç başlıyor. Axel ve Sheamus başlıyor maça. Hızlı başlıyor maç. Axel üstünlüğü ele almayı başarıyor ve Orton'a tag veriyor. Orton bir süre pataklıyor. Şimdi backbreaker deneyecek iken Sheamus karşılıyor ve şimdi Rolling senton. RVD'ye tag veriyor ve Rolling Thunder ondan da. Orton dışarı kaçıyor. Bu olayın ardından reklamlara gidip geliyoruz ve şimdi ringdeyiz. Axel Sheamus'u iplere atmaya çalışıyor fakat başarısız oldu. Sheamus onu omuzlarına alıp Rolling Senton deniyor fakat iplere tutup kurtuluyor. Apron'da şimdi fakat Sheamus yakaladı. Klasik bir şekilde tutuyor onu. 1.2.3.4.5.6.7.8.9! Üstüne koşan Ryback'ı yakalıyor şimdi. 1.2.3.4.5.6.7.8.9.10! Üstüne koşan Orton'u düşürüyor fakat arkasından Axel saldırıyor şimdi ona. Axel Sheamus'u turnbuckle'a atmak isterken başarısız oluyor ve o gidiyor turnbuckle'a. Bir corner spear ve iplere koşuyor fakat Sheamus Orton iplere dokunuyor ve Sheamus dışarı düşüyor. Axel'dan tag alıyor ve barikatlara doğru Back Suplex yapıyor. Orton taunt yapıoyr şimdi sandalyenin üstünde. Orton şimdi Sheamus'u ringe atıyor ve pataklamaya başlıyor. Orton Ryback Rules diyen seyirciye karşılık olarak Ryback'e tag veriyor. Ryback pataklamaya başlıyor şimdi Sheamus'u. Sheamus lock'tan kurtulmaya çalışıyor fakat Ryback izin vermiyor ve Vertical Delayed Suplex! Tuş denemesi 1..2...! Orton'a tag verdi Ryback. Orton Sheamus'a Rope apron'da Hung DDT yapacak iken Sheamus karşılıyor ve White Noise! Aynı anda tag veriyorlar Roman Reigns ve Axel giriyor ringe. Roman god mode açmış durumda. Ardı ardına hareketler yapıyor. Şimdi Superman Punch'lar geliyor. Spear tauntu yapıyor fakat Orton'dan Headlock Backbreaker! Van Dam'dan slingshot crossbody ve tuş denemesi 1..2...! Bir başarısız tuş denemesi daha. Axel ringe giriyor şimdi onu da pataklıyor. İplere yakın bir yerde olduğunu fark ediyor ve Split-Legged Moonsault! Tuş denemesi 1..2..! Arka arkaya finisherlar geliyor şimdi. RVD'den Five Star Frog Splash şimdi! Tuş denemesi 1..2..3!

Kazananlar: Roman Reigns & Rob Van Dam & Sheamus (11:13)

Arka alanda Randy Orton kurulanırken yanina Ric Flair geliyor. Ona tavsiye vermek isterken Randy Orton "benim sana ihtiyacım yok" diye posta koyuyor ve oradan ayrılıyor.

Bray Wyatt. Arka alanda. Chris Jericho'nun kendisiyle ilgili söyledikleriyle dalga geçiyor. Ardindan kendisinin artik bir kurtarıcı olduğunu ve ışık böceklerini takip eden herkesi kurtarabileceğinden bahsediyor. Kahkahalar atarken promo sonlanıyor.

Gecenin sıradaki maçı için ilk olarak WWE Tag Team Şampiyonları The Usos geliyor ringe. Ardından Goldust & Stardust da geliyor ve maç başlıyor.

Non Title
"WWE Tag Team Champions" The Usos vs. Goldust & Stardust

Goldust ile Jey başlıyor maça. Üstün başlayan taraf Goldust oluyor ve Jey'e karşı tauntunu yapıyor ama Jey'den roll-up denemesi geliyor aniden 1--- Goldust atıyor. Jey, Goldust'ı peş peşe Arm Drag'lar ile dumur ediyor ve takımı adına üstünlüğü alıyor. Maç bir süre boyunca kilitlerle geçerken Goldust değişik bir şekilde tag vermeyi başarıyor Goldust'tan. Stardust hızlı bir giriş yapıyor ama çabuk sönüyor. The Usos kaptırmıyor üstünlüğü. Kilitlerle devam ediyor yine maç. Stardust, Jey'in kilidinden kurtulup Goldust'a ulaşmaya çalışıyor ama Jey onu omzunda yakalıyor. Stardust bir türlü ulaşamıyor Goldust'a. Derken bir anda indiriyor Jey'i ve roll-up! 1---2---3! WHAT?

Kazananlar: Goldust & Stardust (5:55)

Enteresan bir galibiyet alıyor ikili. Neden böyle bir şey yaşandığına dair en ufak bir fikrim yok.

Rusev'in müziği duyuluyor. Rusev ve Lana rampadalar. Onlar ilerlerken dün gece olanları bir kez daha izliyoruz.

Lana: Rusev dün geceki maçını Rusya'ya ve Vladimir Putin'e armağan etti.(Ekrana Rusya bayrağı ve Vladimir Putin geliyor) Başkan Putin, Rusev ile gurur duyuyor. Dün gece vatanseverlik, atletizm ve baskınlığın nişanesi olarak ringde Rusev'in eli galip olarak kaldırıldı. Bununla alakalı olarak--

Mark Henry'nin müziği duyuluyor. Birilerinin cani yanacak.

Mark Henry: (Gelen USA chantlerine bakıyor) Buna Amerikan gururu deniyor. Ben bu ülkeyi 2 defa olimpiyat oyunlarında temsil etme onuruna eriştim. O iki an benim hayatımda her zaman en gururlu anlar olarak kalacaktır. Bu ülkeye, bayrağına ve marşına inanan kimseyle de ciddi bir tartışmam olmamistir. Ama siz 2 sersem bu sınırı çoktan aştınız. Dün gece Summerslam'i izlerken itiraf etmeliyim ki senin yenmen kanıma dokundu. Bu benim midemi bulandırdı. (Lana bağırıyor) SENINLE KONUŞMUYORUM! Amerika'nın artik eskisi kadar güçlü olmadığını düşünüyorsunuz. Ben böyle düşünmüyorum. Buradaki hiçbir insanın da düşünmediğine eminim. Beni iyi dinle. Seni Hall of Pain'e özel bir ziyarete çıkaracağım. Hazırlıklı ol evlat. Evlat kelimesini umarim düzgün çevirir.

İkili yüz yüze geliyor. Seyircilerden USA chantleri yükselmeye devam ediyor. Bu sirada Rusev saldırıyor fakat saldırmasıyla Hall of Pain'e direkt bir yolculuk kazanıyor. Mark Henry sağlam bir dayak çekiyor Rusev'e. Mark Henry'nin müziği USA chantleriyle birlikte yükseliyor. Rusev yerde ve Lana korkuyla bakiyor. Bu sirada spiker masasina gidiyor ve JBL, Michael Cole ve Jerry Lawler ile selamlasiyor. JBL'in şapkasını takip chant topladıktan sonra da arenadan ayrılıyor Mark Henry. Segmentimiz de Rusev'in acı dolu bakışlarıyla sona eriyor.

John Cena bir dahaki hafta şovda olup WWE Universe'a konuşacakmış.

Gecenin ana maçının türünün açıklanması için ringdeyiz şimdi. Jerry Lawler ringde bu anonsu yapacak. Seyircilerin bu türü seçmiş olduğunun altını çiziyor. Titantronda 3 maç türü görüyoruz: "No Holds Barred, Falls Count Anywhere, No DQ". Kısa süreli ve heyecanlı bir bekleyiş ardından sonuç açıklanıyor. Aldığı %41'lik oy yüzdesiyle maçın türü Falls Count Anywhere oluyor! Bu duyurunun ardından ilk olarak Dean Ambrose, onun da ardından Seth Rollins ringe geliyor ve gecenin ana maçı için her şey hazır!

Falls Count Anywhere Match
Dean Ambrose vs. "Mr. Money In The Bank" Seth Rollins

Zil çalar çalmaz dalıyorlar birbirlerine! Ambrose üstün geliyor bu kapışmadan ve indiriyor Seth'i Running Crossbody ile. Ama Seth de çabuk toparlanıyor ve köşede Dean'i hırpalıyor. Maç çok geçmeden dışarı, hatta tribünlere kadar taşıyor. Yumruklaşarak giriş kısmına kadar ulaşıyorlar. Seth, Dean'i Powerbomb'a alıp ledlere doğru fırlatmak istiyor ama Dean buna izin vermiyor ve zemine doğru Snap Suplex! Tuşa gidiyor Dean, 1---2-- Seth atıyor. Maç yine ringe taşınıyor ve Dean ringin altından birkaç eşya çıkarıyor. Elinde sandalye ile dalıyor Seth'e. Ardından sandalyenin üzerine doğru Body Slam! Şimdi sandalyeyle köşeye çıkıyor ve sandalyeyi kullanarak Diving Elbow Drop! Tuşa gidiyor 1---2-- Seth atıyor. Dean sandalyeyi köşeye yanlamasına koyuyor ve Seth'i o köşeye doğru fırlatıyor ama Seth ani bir reverse ile işleri tersine çeviriyor! Tuş denemesi 1---2-- Dean atıyor. Reklam arası giriyor ve dönüşümüzde Seth, elinde kendo stick ile yargı dağıtıyor Dean'e. 1-2 dakika sonra sandalyeyi alıp köşedeki Dean'e doğru uçuyor o sandalyeyle ama Dean sıyrılıyor ve köşeye çıkıp Tornado DDT'yi çakıyor! Tuş deniyor 1---2, bozuyor Seth. İki isimden de peş peşe başarısız finisher denemesi geliyor ve aynı anda Clothesline'ı koyuyorlar birbirlerine! Siz kavga etseniz de kardeşsiniz be aga, buradan bile belli oluyor. Peş peşe yumruklaşmaların ardından Dean üstün geliyor ve bu kez kendo stick ile yargı veren isim o oluyor. Kendoyu kullanarak Russian Legsweep'i koyuyor ve tuş, 1---2'de bozuyor Seth. Dean kafayı fıttırıyor ve ringin altında ne kadar sandalye varsa alayını dolduruyor ringe. İki isim de top rope'a çıkıyor şimdi. Dean'den sandalyelere doğru Superplex gelecekken Seth ona yumruklarla engel oluyor ve KÖŞEDEN İNİP ORADAKİ SANDALYELER ORDUSUNA DOĞRU SIT-OUT POWERBOMB! TUŞA GİDİYOR SETH 1---2--- Dean atıyor son anda! Bu sırada Corporate Kane'i görüyoruz anonsör masasının oralarda. Kendisi bir köşeye oturup izlemeye koyuluyor maçı. Tüm yüreğimle maça karışmayacağına inanıyorum. Seth ringden iniyor ve bir masayla dönüyor ringe! Mevzu iyice karıştı. Seth masayı açıyor ve Dean'in kafasını yatırıyor masaya. Ardından köşeye çıkıyor. Düşündüğümüz şeyi yapma Seth... Derken Dean kendine gelip köşeye çıkıyor ve MASAYA DOĞRU SUPERPLEX! MASA TUZLA BUZ OLUYOR VE DEAN ZAR ZOR TUŞA GİDİYOR derken Kane aprona çıkıyor. Dean onu düşürüyor. Seth'i de sallıyor dışarı ve ikiliye Suicide Dive! Ringe dönüyorlar şimdi. Seth'den Knee Strike, Dean'den de Rebound Lariat! Kaldırıyor ve Dirty Deeds! Tuş geliyor 1---2--- Kane, Dean'i aşağı çekiyor ve hırpaladıktan sonra onu merdivenlere doğru atıyor ama Dean kurtuluyor ve Kane'i darmadağın ediyor oracıkta. Seth'i de seyircilerin olduğu kısma atıyor. Spiker masasının üstüne çıkıp onun üzerine atlıyor! Yine dönüyorlar anonsör masasının oraya. Dean masayı dağıtıyor ve Seth'e masanın üstünde Dirty Deeds! Hayır! Kane kalkıp Dean'i boğazlıyor ve Chokeslam! Masanın üstüne! Masa kırılmıyor ama Dean acı içinde. Seth karşıdaki masaya çıkıyor ve Dean'e Curb Stomp! Kane diğer masaların karşısındaki ufak bir masayı dağıtıyor. Orada bir tuğla dizisi var. Seth masanın üstünde yine ve DEAN'E O TUĞLALARIN ÜZERİNE DOĞRU CURB STOMP! BU ÇOK FENAYDI! TUĞLALAR DAĞILIYOR, DEAN AMBROSE İPTAL! Hakem, Dean Ambrose ile ilgileniyor. Dean'in durumu hiç iyi değil. Hakem zili çaldırıyor.

Kazanan: Seth Rollins (20:26)

Dean, sedyeler eşliğinde götürülüyor. O Curb Stomp yeniden yansıyor ekranlara. İçim acıdı... Seth, anonsör masasının üzerinde zaferini kutlarken şov bu görüntülerle sona eriyor.​

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: