WWE: RAW #1107 | Şov İncelemesi

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,426
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Hazırlayanlar: fetiborn41 & Beast Incarnate

wwe_raw_logo__by_swiiftism-d6j67j9.png

Şirket: WWE.
Şov: RAW #1107.
Tarih: 11 Ağustos 2014.
Önceki Şov: RAW #1106.
Sonraki Şov: RAW #1108.
Şovun Yapıldığı Bölge: Portland, Oregon, ABD.
Şovun Yapıldığı Arena: Moda Center.
Yayın Türü: Canlı.
Şovun Yorumcuları: Michael Cole, Jerry Lawler & John Bradshaw Layfield.

Portland, Oregon'dayiz. Bu gece Hulk Hogan'in doğum günü kutlama seremonisi varmiş. Heyecanla bekliyoruz efenim.

Şovu açan isim yaninda temsilcisi Paul Heyman ile Brock Lesnar. Ikilinin gövde gösterisi pyrolarla süsleniyor. Good ol' days. Bu sirada Summerslam'de gerçeklesecek olan WWEC maçini hatirliyoruz, John Cena vs. Brock Lesnar. Paul Heyman elinde mikrofonuyla konusmaya hazir.

Paul Heyman: Baylar ve bayanlar. Benim dım Paul Heyman. Ben 6 gün sonra WWEC kemerinin yeni sahibi, hükmeden ve savunan Brock Lesnar'ın temsilcisi olacağim. Sizi Brock Lesnar'in yaratacağı yıkımla ilgili olarak eğitmeden önce size Pazartesi gecesi RAW şovlarında benim ne rolüm olduğunu hatırlatmak istiyorum. Eğer ben size bu gece burada gelip John Cena'nin ringde ezilmekten 2 boyuta geçeceğini anlatıyorsam beni anlamayarak çok büyük bir noktayı kaçırıyorsunuz. Benden bu gece gelip Summerslam'i Cenation tayfaya pazarlamamı istediler. Söyleyeceğim tek sey, Brock Lesnar'in John Cena'yi mahvedeceği. Çünkü sevgili izleyiciler; eğer Brock Lesnar ile ringe iyi bir insan girerse ona çok kötü şeyler oluyor. Hatalarından ders almayanlara neler olduğunu göstermek adına size bu tarihi fotoğrafı göstermek istiyorum. (Ekrana Brock Lesnar'in WM30'da Undertaker'ı F-5'a aldığı görüntü geliyor.) Benim müşterim Brock Lesnar, kırılamaz denilen Undertaker'ın yenilmezlik serisini Wrestlemania 30'da paramparça etti. Eger Undertaker fanıysanız size herkesin şaşıracağını ve Brock Lesnar'in galip geleceğini Wrestlemania 30'dan önce söylemiştim. Undertaker fani değilseniz ne olacağını zaten biliyordunuz. Brock Lesnar buralarda yeniyken burada birinin yakasına yapıştı, Dwayne Johnson. Eğer The Rock fanıysanız ve o maçta neler olacağını biliyorduysanız o maçı kaçırmak istemezdiniz çünkü o maç The Rock'i tam 68 ay WWE ringinden uzak tutan maçtı. Brock Lesnar buralarda yeniyken Hulk Hogan adinda birinin yakasına yapıştı. Hulk Hogan o maçta tüm Hulkster'ları hayal kırıklığına uğrattı ve 1 yıl boyunca WWE'de gözükmedi. Eğer intikam pesinde koşsaydı bu gece burada bir doğum günü partisi verilemezdi. Şimdi ise sırada John Cena var. Cenation'a sesleniyorum; eğer John Cena fanıysanız bu maçı kaçırmayın. Çünkü John Cena buraya gelip "You Can't See Me" dediğinde şaka yapmıyor, Brock Lesnar ile maçından sonra ve Brock Lesnar onu parçaladıktan sonra John Cena'yı bir süre buralarda göremeyeceksiniz. Brock Lesnar daha önce John Cena'yı eline geçirdi ve bunlar oldu, ekrana bakın lütfen. (Extreme Rules 2012 PPV'sinden görüntüler ekrana geliyor.) John Cena bin bir oyunla o maçı kazansa bile John Cena'ya sorduğunuzda onun kendisi bile o gece kavgayı kaybettiğini söyleyecektir. Bu atılan dayak, üzerinde konuşılması gereken bir sey. John Cena Brock Lesnar'ı yendiğinde Brock Lesnar hiçbir bahane bulmadan önüne baktı ve çalışmalarına devam etti, kendisi için zor olan bu süreçte önüne geleni haşat etti. O zamanlar yenme şansı %50 idi. Fakat geçmişin hırsı ve günümüzün öfkesiyle Brock Lesnar'in John Cena'yi ringde patates etme olasılığı %100'dür. (Brock Lesnar'a dönüyor) O 15x dünya şampiyonu ve ortalıkta eğlenmeyi seviyor. Ama senin karşında eğlenemeyecek. Ne senin dünya şampiyonlukların, ne West Nuwbury ne de geçmişteki hiphopçu kariyerin seni kurtaramayacak. Müşterim bir fatih. Ben sadece onu sana yönlendiren bir temsilciyim. Benim müşterim bir canavar ve 17 Ağustos'ta gerçekleşecek olan Summerslam'de o senin kanınla beslenecek. Doctor of Thuganomics karakterin seni kurtaramayacak. Herkesi yiyip kıçını tekmeleyeceğini söylüyorsun lakin şimdi tabağında Brock Lesnar var. Sen "Benim zamanım simdi" diyorsun, Brock da sana: "Çalişma takvimin sona erdi." diyor. Çünkü bundan 6 gün sonra, batı kanadının en büyük arenasında benim müşterim Brock Lesnar, John Cena'yi fethedecek. Az kalsınsöylemeyi unutuyordum. Burası artik Brock Lesnar'in evi. Ve izniniz olursa simdi evin sahibini dışarıda bir yemeğe çıkarmak istiyorum. Eminim John Cena'nın söyleyecekleri vardır, zaten muazzam bir doğum günü partisi sizi bekliyor. Bu yüzden eğlenmenize bakın. Çünkü Brock Lesnar buraya geri döndüğünde siz WWE Evreni onun fethettiği dünyanın hizmetlileri olarak ona saygı duyacaksınız.

Paul Heyman mikrofonu yere atıyor ve Brock Lesnar'in müziği çaliyor. Ring içi konuşma segmentimiz böylece sona eriyor. Spikerlerin Summerslam reklamından sonra John Cena'nin bu gece cevap vereceğini öğreniyoruz. Hulk Hogan'in doğum günüyle ilgili Flo Rida ve "Weird Al" Yankovic'in doğum günü kutlamalarını görüyoruz. Roman Reigns'in sırada aksiyonda olacağını öğreniyoruz.

Gecenin ilk maçı için Roman Reigns geliyor ringe. Roman'ın rakibini beklerken bir anda Corporate Kane'in müziği duyuluyor. Kane, Roman'ın bu gece iki adama karşı maç yapacağını söylüyor ve rakiplerini çağırıyor Roman'ın. RybAxel! Roman Reigns'in rakipleri RybAxel oluyor. İkili gaza gelmiş bir şekilde ringe geliyor ve gecenin açılış maçı başlıyor.

2-on-1 Handicap Match
RybAxel vs. Roman Reigns

Roman ile Axel başlıyor maça. Ağır bir başlangıcın ardından Roman üstün geliyor. Axel, Roman'a laf sallayıp saldırıyor ona ama Roman'dan aparkat! Axel, Ryback'e tag veriyor. Lock-up'tan üstün gelen Roman oluyor. Roman iplerden sekip Shoulder Block vuruyor ama Ryback yıkılmıyor. Ryback bir daha dene derken Roman onun tek Lariat ile canını alıyor! Karşılıklı köşelerde kapışma dönüyor bir süre. Roman, Ryback'i Running Lariat ile indiriyor. Axel'ın dikkat dağıtmasıyla Ryback üstün gelecek gibi olsa da Roman fire vermiyor. Köşede Ryback'i yumruklarken Axel, Roman ile uğraşıyor ve Ryback de Roman'ı indirmeyi başarıyor. Kilide almış durumda Roman'ı şimdi. Ama Roman kısa sürede kurtuluyor ve kenardaki Axel'ı da Ryback'i de indiriyor. Maç dışarı taşınıyor kısa süre sonra. Dışarıda kişi fazlalığı ile üstünlüğü alıyor RybAxel ekibi. 2 kişi dışarıda saldırılarına devam ediyor, hakem onları uyarsa da dinlemiyorlar ve hakem diskalifiye ediyor ikiliyi.

DQ ile Kazanan: Roman Reigns (9:10)

İkili saldırılarına ringde devam ediyor. Ryback, Axel'ı köşedeki Roman'a doğru yolluyor ama Roman onu Clothesline ile indiriyor! Ryback'e de dalıyor ve ringden atıyor onu. Axel'ın da ayağına tekmeyi koyuyor ve takla attırıyor ona. Ringden iniyor ve Drive-By! Ryback'i de ringe sokuyor ve ringe dönüyor şimdi. Ryback'e Superman Punch! Axel kalkıyor ve bir tane de ona! Ardından birer tane de Spear hediye ediyor ikiliye. Roman Baba'nın bu tokat çekişlerine hastayız be. Maçtan sonra Roman Reigns'in yanına Renee Young geliyor. Summerslam'de Randy Orton'la olacak maçi ile ilgili görüşlerini soruyor.

Roman Reigns: Bilemiyorum Portland, sizce maça hazır mıyım? (Seyircilerden yoğun destek alıyor.) Kabul etmeliyim ki Randy beni 2 hafta önce gafil avladı ve ringin ortasına serdi. O sürekli benim ondan bir şey çaldığımı söylüyor. Ben Randy Orton'dan hiçbir şey çalmadım. Ama bu pazar Summerslam'de ondan her şeyi alacağım. Yılanın geri döndüğünü söylüyor. Bir yılanın dişlerini söküp boğazına dizerseniz o yılan ne yapabilir? Değersiz, küçük bir solucan gibi davranmaktan başka hiçbir çaresi kalmaz. Bu dediğime inanın!

Mikrofonu Renee Young'a geri veriyor ve Roman Reigns'in müziği yükseliyor. Tauntlariyla ringi turlarken segmentimiz böylece sona eriyor.

Arka alanda Corporate Kane var, yanında Randy Orton gözüküyor. Geçen hafta şeytanKane'in, bu haftada Ryback ile Curtis Axel'in tamamlayamadığı şeyi Summerslam'de tamamlayacağını söylüyor. Kane ise onu durdurup Authority'nin ondan emin olmak istediğini ve bu gece Sheamus ile maça çıkacağınısöylüyor. İş için en doğrusunun bu olduğunu da ekliyor. Ardından Randy kabul edip yoluna bakıyor.

Bu gece Stephanie McMahon'in Brie Bella'ya bir itirafta bulunacağı duyuruluyor. Chris Jericho ve Bray Wyatt da bire bir olarak mikrofonda karşı karşıya geleceklermiş.

Sıradaki maç için ringdeyiz şimdi. Rob Van Dam burada! RVD'nin rakibi gelmeden önce geçen hafta Seth Rollins vs RVD maçının nasıl yarım kaldığının ve akabinde Seth'in Slater ile maçı esnasında Dean'in Seth'in çantasına yaptıklarını hatırlıyoruz. Yeniden ringdeyiz. RVD'nin rakibi Mr. MITB Seth Rollins ringdeki yerini alıyor ve maç başlıyor.

Tekli Maç
Rob Van Dam vs. "Mr. MITB" Seth Rollins

Saldırgan başlayan isim Seth Rollins oluyor. Ama RVD onu kısa sürede savuşturuyor. Standing Moonsault vurup tuşa gidiyor ama Seth atıyor. Bu maçı izlerken fark ettim de RVD baba deli gibi özlenmiş ya. Seth fazla geçmeden bir şekilde üstünlüğü almasını biliyor. Kilitler bağlıyor Seth. RVD bu kilitlerden birini açıyor ve açtıktan sonra yine maça dahil olmayı başarıyor. Springboard Kick vuruyor ve Starship Pain için köşeye çıkmak istiyor ama Seth kaçıyor ringden. RVD'den ona Baseball Slide! Maç dışarı taşınıyor şimdi. RVD, Seth'i n kafasını bariyerlere yaslayıp aprona çıkıyor ve Diving Springboard Heel Kick vuruyor ama Seth çekiliyor! RVD ayağını bariyerlere vuruyor. Kısa bir reklam arasının ardından ringdeyiz. Seth kilide almış durumda RVD'yi. RVD kilidi kısa sürede bozmasını biliyor. Seth'e Clohteslline'ı koyduktan sonra Body Slam vuruyor ve ardından Rolling Thunder! Tuş deniyor 1---2, Seth atıyor. RVD'den şimdi Starship Pain geliyor ve yine tuş deniyor ama Seth yine bozuyor. Kısa süreli iplere atma sekansı yaşıyorlar ve en sonunda RVD, Seth'i köşeye atıp Monkey Flip deniyor ama Seth onu üzerinden atıyor. İplerden sekiyor ve Curb Stomp! Tuşa gidiyor 1---2---3!

Kazanan: Seth Rollins (7:58)

İlginç bir sonla noktalanıyor maç. Netice olarak Seth, Summerslam öncesi güzel bir galibiyet almasını biliyor. Maçtan tekrarları izlerken Seth, çantasını alıp girişe kadar geliyor ve girişte çantasını kaldırıyor. Arkasını döndüğünde Hulk Hogan'ın doğum günü için birkaç hediye paketi arasında büyük bir hediye paketi olduğunu görüyor. Seth o pakete biraz korkuyla yaklaşıyor içinden Dean'in çıkabilme ihtimaline karşın. Yokluyor hiçbir şey çıkmıyor. Seth rahatlamış bir şekilde alanı terk edecekken Dean paketin içinden çıkıveriyor birden! Dalıyor hemen Seth'e! Ringe kadar kovalaşıyorlar. Dean onu ringin dışında Clothesline'lıyor. Seth apar topar ayaklanıp bariyerlerden atlıyor ve tribünlerin arasından kayıplara karışıyor. Dean de o agresiflikle bir mikrofon kapıp ringe giriyor.

Dean Ambrose: KAÇ SETH, HALA KAÇABİLİYORKEN KAÇ! 6 gün sonra gerçeklşsecek Lumberjack maçında elimden kaçamayacaksın. Senin kıçın bana ait ve sadece 9.99$'a senin kıçının ederinden daha fazlasını kazanacağım.

Mikrofonu yere fırlatıyor ve Dean Ambrose'un müziği çalıyor.

Ardından Stephanie McMahon'u arka alanda ringe doğru yürürken görüyoruz. Reklamlardan sonra onunlayız.

Ringe doğru geliyor Stephanie McMahon. Bu sırada geçen hafta ikili arasındaki kontrat töreni ekranlara geliyor. Ringe girince mikrofonu alıp konuşmaya başlıyor.

Stephanie McMahon: WWE'nin prensip sahibi olarak isim sürekli olarak WWE Evreni için en doğru olanı gerçekleştirmektir. Bu hepinizi ve tüm WWE superstarları ile divalarını kapsıyor. Zaman geliyor, bazen çalışanlarımızdan birisi hakkında bizimle bir sorunu olduğuna dair duyumlar alıyoruz. Bununla alakalı olarak mevzuya istemediğimiz şekillerde dahil olabiliyoruz. Bu gece tam olarak olacak şey budur. Çoğunuz Daniel Bryan'in sakatlıktan dönmesi için deli gibi çabaladığını ve buna dair çalışmalar yaptığını sanıyorsunuz. Sizi bununla ilgili olarak Daniel Bryan'in fiziksel doktoru Megan Miller ile tanıştırmak istiyorum. (Ekrana Daniel Bryan ile fotoğrafı geliyor) Kendisinin Daniel Bryan'in tedavi süreciyle ilgili söyleyecekleri var. Güvenlik, lütfen ona ringe gelmesi için yardim eder misiniz? (Megan ringe yönelirken Stephanie de ona nasil geleceğine dair direktifler veriyor) Seyircileri dinleme Megan, gerçekten tam bir kafa karışıklığı yaratabiliyorlar. Megan, bu gece burada olduğun için teşekkür ediyorum. Sanıyorum bu gece buraya bir şey itiraf etmek için çıktın.

Megan Miller "Ben bunu yapamayacağım" gibisinden ringi tekrar etmek istese de Stephanie McMahon onu ikna ediyor.

Megan Miller: Ben Brie ve Daniel'i yakından tanıyorum. Onlar çok iyi insanlar ve onları çok beğeniyorum. Erkek arkadaşımla beraber onlarla birkaç defa aksam yemeği bile yedik. Ben gerçekten Daniel'in ringe dönmesi için uğraşıyorum. Bu sevdiklerine yapacağın bir şeydir. O WWE'ye resmen bir armağan. O-- O-- Ben çok utanıyorum, bu yüzden erkek arkadaşım beni terk etti. Ben daha fazla onun fiziksel terapisti olamam. (Stephanie neden artık onun bu isi yapamayacağını soruyor) Her sey çok masumca başlamıştı. Daniel Bryan ile yatak ilişkisi yaşadım.

Stephanie McMahon: Bunun için çok üzgünüm Megan.

Arkadan Brie Bella yaklaşıyor bu sırada. Megan'a hesap soruyor.

Stephanie McMahon: Kadınlar sürekli böyle şeyleri en son öğrenen oluyor. Daniel seni kullanıp bir-- sen bana geçen hafta ne diye seslenmişin? Çöp. Daniel seni kullanıp bir çöp gibi kenara fırlatmış. Hey hey, senin problemin bu gece benimle değil Brie, senin problemin bu gece Megan ile. Megan ayrıca bana, Daniel'in seni ölü bir balık (yatakta çok kötü olan kadınlar için kullanılan argo bir tabir) olarak çağırdığınıda söyledi. Söyle Megan, her fiziksel terapiden sonra ne diye bağırdığını söyle: "YES! YES! YES!

Bu sırada Brie, Megan'a bir tokat geçiriyor. Ardından hedefini Stephanie'ye döndürüyor. Son bir YES'ten sonra Stephanie'ye YES! Lock bağlıyor. Güvenlik koşup Brie'yi oradan uzaklastiriyor.

Stephanie McMahon: Evet Brie, gel de Summerslam'e kadar beklemeden bu işi bu gece burada bitirelim!

Brie ring dışında deliriyor fakat güvenlik (güvenlikten kastım Finlay ve Jamie Noble, lol) onu zorla rampadan götürüyorlar. Segment böylece son buluyor.

Bu gece yaşanacak bazı şeylere dair duyurular geçiyor. Ardından az önceki segmentta yaşananları kısaca hatırlıyoruz. Şimdi ringdeyiz sıradaki maç için. Zeb Colter menajerliğinde Jack Swagger ringe geliyor. Swagger'ın rakibi Cesaro ise çoktan ringde yerini almış durumda. Bu sırada geçen hafta Swagger ile Rusev arasında yaşananları hatırlıyoruz. Swagger ringdeki yerini aldıktan sonra maç başlıyor.

Tekli Maç
Cesaro vs. Jack Swagger (w/ Zeb Colter)

Cesaro üstün gelip Swagger'ı yere seriyor ve Double Stomp vuruyor ama Swagger çekiliyor. Yine karşılıklı kilitlerin ardından Swagger üstün geliyor. Ama Cesaro'dan ani bir Gutwrench Suplex geliyor ve kontrolü alıyor. Köşede dönüyor bir süre Swagger'ı. Neden bir Cesaro maçı olmasına bu kadar sıkıcı geçiyor ya? İnsan şaşırıyor. Cesaro, Swagger'ın kolunu kilide almışken Swagger onu köşeye yaslayıp Spear'lar vuruyor ve bir hamle için daha yelteniyor ama Cesaro'dan tekme ve Double Axe Handle! Bir daha çıkıyor köşeye ve DAH vuruyor ama Swagger onu yakalıyor ve Belly-to-Belly! Kaldırıp yumrukluyor ve iplere göndermek istiyor ama Cesaro reverseleyip Front Suplex ile Swagger'ın karnını iplere çarptırıyor. Swagger apronda ve Cesaro onu düşürüyor. Maçta hala ekstra bir dalga yok ya, seyirci de ilgisiz bayağı. Cesaro, ringde Swagger'ı kilide almış durumda. Swagger kilidi bozmayı denese de başaramıyor. Cesaro, Swagger'ın sakat kaburgasına çalışıyor sürekli. Swagger onu Belly-to Back Suplex ile yere alıyor ve maça dahil oluyor en sonunda. Cesaro'yu indiriyor ve Swagger Bomb! Tuş deniyor 1---2, Cesaro atıyor. Swagger, Cesaro'yu Ankle Lock'a alıyor ama Cesaro'dan roll-up! 1---2, Swagger atıyor. Cesaro köşeye bırakıyor kendini. Swagger saldırıyor ona. Hakem, Swagger'ı uyarırken Cesaro fırsattan istifade Swagger'ın kaburgalarına vuruyor ve Big Boot! Tuş denemesi başarısız. Cesaro köşeye çıkıyor ve Diving Senton! 1---2-- Swagger bozuyor tuşu! Cesaro, Swagger'ı apronda köşeye çarptırıyor ve köşeye çıkıyor. Oradan Superplex deniyor ama Swagger ona yumruklar sıralıyor. Dışarı doğru Suplex geliyor derken Cesaro da apronda kalıyor. Swagger onu Clothesline ile ringe sokuyor kendi de ringe giriyor ve Clothesline sallıyor Cesaro'ya ama Cesaro sıyrılıyor ve Pop-Up Knee Strike! Swagger'ı oturtup iplerden sekiyor ve Sliding Uppercut! Tuş denemesi başarısız. Cesaro bir süre Swagger'a trash talk çekip Double Foot Stomp deniyor ama Swagger onun bacağını yakalıyor! Ankle Lock! Ama Cesaro kendini aprona bırakıp Swagger'ı savuşturuyor ve köşeye çıkıyor. Ama Swagger, Cesaro'yu ayağından tutup düşürüyor ve Patriot Lock! Gafil avladı Cesaro'yu! Cesaro hiç çaresiz pes ediyor.

Kazanan: Jack Swagger (11:58)

O kadar sıkıcı maçtı ki boş boş izlemeye dayanamayıp tamamını yazdım neredeyse maçın. Maçtan sonra Amerikan bayraklı Jack Swagger ve Zeb Colter ringdeler. Mikrofon Zeb Colter'da.

Zeb Colter: Bu gece Portland'dayız. Ama pazar günü Summerslam'de olacağız. Summerslam'de Rusev ile karşılaşacağız. Bunu dinleyen herkese şunu söylemek isterim ki, o maçtan sonra kaldırılan tek şey 50 yıldız ve 13 çubuk olacaktır. Şimdi arenadaki herkesi ayağa kalkmaya davet ediyorum. Lütfen herkes elini kalbinin üstüne koysun ve bizimle tekrar etsin. "WE, THE --" RUSEV FUDRIA, RUSEV MACHKA!

Herkes afallarken bir anda Rusev'in müziği duyuluyor ve ringde Rus bayrağı dalgalanıyor. Rusev elinde Rus bayrağıyla rampada gözüküyor. Yanında Lana var. İkili karşılıklı olarak bayrakları sallıyor.

Az önce Stephanie McMahon'un meydan okuması sonucunda Summerslam'deki maçı birazdan yapılacağını öğreniyoruz: Stephanie McMahon vs. Brie Bella.

Sirada Bray Wyatt ve Chris Jericho'nun birbirlerine seslenmesi olacak.

Şimdi bu gecenin erken saatlerinde kaydedilen ve Michael Cole'un moderatörlüğünü yaptığı Chris Jericho - Bray Wyatt yüzleşmesi ekranlarımızda. Michael Cole takdim ederken Bray onun sözünü kesiyor.

Bray Wyatt: Bu kadarı yeter Michael. Gidebilirsin.

Michael Cole yanlarından ayrıldıktan sonra ikiliyle baş başa kalıyoruz.

Bray Wyatt: Bana söyle Chris, küçükken gördüğün rüyaları hatırlıyor musun? Çünkü ben seni hatırlıyorum. Babasına yaranmak isteyen küçük, güçsüz bir çocuktan fazlası değildin. Merak ediyorum da, babanın gözünde hala hayal kırıklığı görüyor musun? Bu seni boğuyor olmalı. Bu delikten çıkmanın tek yolu ise kendi kendinin kurtarıcısı olmak. Ama sen daha kendini kurtaramıyorsun. Görüyorsun Chris, senin hakkında çok şey biliyorum ama sen benim hakkımda hiçbir şey bilmiyorsun. O yüzden sana kendimden bahsetmeme izin ver. Sana her rüya görmeye çalıştığımda ne olduğunu anlatmama izin ver. Gözlerimi kapattığımda her duyduğum onların çığlıkları. Ne yaptıysam yapayım, ne kadar denersem deneyeyim onların kurtarıcısı olamadım. Bu hayatta yapmak istediğim tek şey insanlara yardim etmek. Onlar kendilerine yardim edemiyor. Olay bu iste Chris, artık onlara gidip sadece kelimeler söyleyemiyorsun. Onlara gidip kulakları kanayana kadar bağırmak zorundasın. İşte bu. Bunu çözdüm. Evrenin kalbine giden yol. Birine bir şey anlatabilmenin tek yolu onları incitmektir. Ve buna inan Chris, bu dünyada geçirdiğim süre içinde çok fazla insanin canini yaktım. Bunun için hiçbir zaman da pişman olmadım. İnsanoğlunun söylediği hiçbir şeye inanmıyorum. Cennet ve cehenneme inanmam, hatta ve hatta bu dünyanın sunduğu her şeyden nefret ediyorum. Hatta kendimden bile. Ben bir canavarım. Ben Bray Wyatt, dünyaların yiyicisi. İnsan ırkı bir şeylerin farkında değil ama çok şey onlarda eksik. Bu gülümseme, seni kendini kurtarıcı ilan eden egondan kurtaracak adamdan göreceğin son şey olacak.

Chris Jericho: Kurtarıcı? Ben bir kurtarıcı değilim. 15 yıldır WWE'de yaptığım her şey, kazanmalar kaybetmeler şampiyonluklar, beni kurtarıcı değil, hayatta kalan yaptı. Benim hayatta kalan olmamın sebebi ise karşımdakilerin hiçbir zaman Chris Jericho'nun onların karşısına ne çıkaracağını bilmemesiydi. O kadar çok fazla Chris Jericho var ki, senin karşına Summerslam'de hangisi çıkacak söz veremem. Sana Summerslam ile ilgili tek bir şeyin sözünü verebilirim ki o da ateş böceklerini takip edeceğim. Onları takip edip yakalayacağım ve her birini ayrı ayrı senin boğazından aşağıya sokacağım. Ben WWE tarihinde seni konuşamayacak durumda bırakan ilk adam olacağım. Sen de sonsuza kadar susacaksın.

Bray Wyatt'in ses efektiyle konuşma sona eriyor.

Ringe dönüyoruz. Let's Light It Up! Divalar Şampiyonu AJ Lee burada! Deli gibi özleniyorsun be kadın. AJ Lee ringe geliyor ve rakibini bekliyor. AJ Lee'nin rakibi Eva Marie. Eva ringe geliyor. Bu sırada 2 hafta önceki SD'de Paige'in AJ Lee'ye saldırısını görüyoruz. Yeniden ringdeyiz ve maç başlıyor.

Non Title
"Divas Champion" AJ Lee vs. Eva Marie

Kısa bir kilit kapışması dönüyor. AJ Lee, Eva'ya Headlock bağlayarak üstün geliyor. Bu sırada Paige'in müziği duyuluyor! Paige, AJ Lee misali seke seke yürüyor. Ringi turluyor bu şekilde. Ringde de maç devam ediyor. AJ Lee üstün durumdayken Paige'in yürüyüşünü izliyor ve konsantrasyonu bozuluyor. Eva bir anda AJ Lee'yi roll-up'a alıyor 1---2---3!

Kazanan: Eva Marie (1:10)

Eva'dan sürpriz bir galibiyet! Eva ringi terk edip uzaktan karşısındaki Paige'e öpücük yolluyor. Paige yarattığı dikkat dağınıklığının ardından rampada mikrofonla bekliyor.

Paige: Ben seni Smackdown'da sahneden dışarı ittiğimde sinirleneceğini biliyordum. O yüzden bu gece sana destek olmanın yanında bir de özür dilemek için buradayım. Seni bu sahneden ittiğim için özür dilerim. Senden nefret ettiğim için değil, seni gerçekten çok severim. Ama senin o yüzün var ya... O yüzünü yumruklamak istiyorum. Bu pazar seninle Summerslam'de görüşürüz. Bu pazar seni eleyip yoluma Diva Şampiyonluğu ile devam edeceğim. Seni seviyorum.

Ne kadar tatlı bir meydan okumaydı bu, AJ Lee baya sinirli duruyor. Eva Marie'nin başına gidiyor ve ring kenarında duran Eva Marie'ye saldırıyor AJ Lee. Sağdan sola fırlattıktan sonra seke seke kemerini alıyor ve rampadan gidiyor. İlginç segment.

John Cena arka alanda ringe doğru ilerliyor. Brock Lesnar ve Paul Heyman'ın söylediklerine cevap verecekmiş.

Ringdeyiz, John Cena o hype'lı girişini yapıyor. John Cena Sucks chantleri eşliğinde ringe doğru kemerleri havaya kaldırarak yürüyor. Ringe girdiğinde korkutucu bakışlarla müziğinin bitmesini bekliyor ve ardından konuşmaya başlıyor.

John Cena: Baylar ve bayanlar, benim adım John Cena. Bundan 6 gün sonra Brock Lesnar tarafından fethedileceğim iddia ediliyor. Yerseniz, bunu koca çeneli Paul Heyman iddia ediyor. Bu pazar, Brock Lesnar bana hayatimin dayağını atacak. Bu pazar Brock Lesnar'in yapamayacağı tek bir şey var, o da kazanmak. Bu pazar, Brock Lesnar'in kazanması için beni yenmesi gerek ve ben ona bunu yapması için izin vermeyeceğim. Bunu istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz lakin Brock Lesnar'a izin vermeyeceğim, çünkü Brock Lesnar şampiyon hak etmiyor. Ben yenilmezim demiyorum, bir gün illa ki bu kemerleri kaybedeceğim. Ama o bu pazar olmayacak ve bunu Brock Lesnar yapmayacak. Buna izin vermememin sebebi ise açık, o adamı sevmiyorum.O bir kabadayı, o bir züppe ve o kendisinden başka hiç kimseyi düşünmüyor. O WWE arka alanına gelmiş en kibirli, en burnu havada S.O.A.B (Türkçe kodlanması gerekirse O.Ç.) kişi ve bunu arka alandaki herkes biliyor. Bu gördüğünüz büyük ekranın arkasında bir bar yok. Burası bir is yeri. Bu hastalıklı bakış açılarıyla o bu kemeri taşımayı hak etmiyor. Ben uzun süredir buradayım ve siz seyirciler ile uzun zamandır güzel şeyler paylaştık. Tezahüratları duydum, yuhalamaları duydum. Bana güreşemeyeceğim de söylendi. "Lets go Cena" yı da duydum. "Cena Sucks" ı da duydum. Her hafta siz ne derseniz diyin buraya yüzümde bir gülümsemeyle geldim. Her hafta sizin içinizden belli bir grup kendi arasında su soruyu sordu: "Bu John Cena ne zaman değişecek?" "Ne zaman John Cena yeter diyecek?" "Ne zaman John Cena böyle bir seyirci favorisi olmaktan vazgeçecek?" "Ne zaman John Cena içindeki cehennemi dışarıya salacak?" Bu hafta bir canavarla savaşacağım ve bir canavarla savaşabilmek için canavar olmanız gerekmekte. Bu pazar dileğiniz yerine gelecek, gurur duymadığım bir John Cena'yı ringde göreceksiniz. Daha önce hiç görmediğiniz bir John Cena. Brock Lesnar'dan bu kemerleri korumak için bunu yapmaya mecbur bir John Cena. Nedenini söyleyeyim, Brock Lesnar bu şampiyonluğu hak etmiyor. Size bu akşam Brock Lesnar'in köleleri dendi. Bu, bu kemerin temsil ettiği bir şey değildir. Arka alanda birazcık beyni olan herkes bu evin her zaman size ait olacağını bilir. Burası sizin eviniz. Yine de Brock'un oyununu oynayacağım. Hey Brock, burası senin evinse su an oturma odanda bir yabancı var. Gel ve beni evinden çıkarmayı dene. Hadi.

Dediklerini tekrarlıyor ve soyunuyor Cena. Lesnar'i bekliyor. Lesnar gelmiyor.

John Cena: Brock yok, sanırım yemeğini böldük. Belki de evinin oturma odasına giden yolu bulamayacak kadar gerizekalıdır. Şimdi yeterince ciddileştik mi Brock? Hadi gel ve beni parçalamaya basla. Hatta sana bir iyilik yapıp ellerimi vereceğim, ellerim de fazladan parmaklarım var, sana orta parmakları hediye edeceğim. Pekala. Paul Heyman bir cevap istiyordun, al sana cevap. Bu pazar günü fatihi fethedeceğim.

John Cena kemerlerini alıyor ve bir kez daha ringin orasına geliyor.

"THE CHAMP IS HERE!"

John Cena'nin müziği yükseliyor. Yoğun destekle rampadan ilerliyor.

Arka alandayız. Brie Bella ringe doğru ilerliyor.

Brie Bella müziğiyle ringe geliyor. Stephanie McMahon beklenirken kendisi formal kıyafetlerle gidiyor ve herkes şaşırıyor. Elinde mikrofon var.

Stephanie McMahon: Brie, her ne kadar seni parçalamak istesem de bu maç için Summerslam'e kadar beklemek zorundayız. Tabi bu gece yaptıklarından sonra Summerslam'e kadar dayanabilirsen.

Bu gece erken saatlerde yasananlar bir kez daha ekrana yansıyor.

Stephanie McMahon: Bir dakika bekle Brie. Sanırım Megan Miller, ona yaptığın saldırının ardından seni şikayet etmiş. Dikkatli ol Brie.

Rampadan polisler geliyor ve Brie Bella'yi tutukluyorlar. Haklarını okuyorlar.

Stephanie McMahon: Bu çok gurur kırıcı Brie, arkadan kelepçelenmis bir sekilde hapishaneye götürülüyorsun. O kelepçeler siki mi? Lütfen ona iyi davranın memurlar. Biliyorsunuz onun eşi onu aldattı ve simdi o tutuklaniyor. Psikolojik olarak bir çöküşte olabilir. Dikkatli ol Brie, dışarısı çok soğuk olabilir. (Seyirciye dönüyor) Bu hepinize bir ders olsun çünkü ne ekerseniz onu da biçersiniz. Eğer hapishaneden çıkabilirsen seninle Summerslam'de görüşürüz Brie.

Şeytanın vücut bulmuş hali Stephanie'nin müziği çalıyor. Segmentimiz sonlanıyor.

Az önce yaşananları yeniden hatırlıyoruz. Ardından ringe dönüyoruz ve Kıtalararası Şampiyon The Miz geliyor. Sıradaki maçın konuk sunucusu olacak kendisi. Masanın tepesine çıkıyor Miz. Bu sırada Dolph Ziggler ringe geliyor. Ziggler'ın rakibi ise Heath Slater. O zaten rakibini ringde bekliyordu. Ziggler da yerini alınca maç başlıyor.

Tekli Maç
Heath Slater vs. Dolph Ziggler

Kilitler silsilesinden üstün çıkan taraf Heath Slater oluyor. Slater'ın üstünlüğü kısa sürüyor ama. Ziggler ona Dropkick'i koyuyor. Ardından Elbow Drop koyup tuşa gidiyor fakat Slater atıyor. Ziggler, Slater'ı kaldırıyor ama Slater'dan roll-up 1---2--- Ziggler atıyor. Bu sefer yemedi reis. Ziggler, Slater'a Body Slam vurup Elbow Drop yapıyor ardından ama Slater çekiliyor ve Knee Drop! Tuş denemesi başarısız. Slater, Ziggler'ı kilide alıyor. Ziggler bozuyor kilidi kısa sürede ama Slater'dan Spin Kick. Slater'a geçen hafta aldığı galibiyet bir öz güven vermiş, sağlam güreşiyor vallahi. Ziggler, Slater'ın kilidinden kurtulup atağa geçiyor. Smash Hit denemesinden de kurtuluyor ve Zig Zag! Bu sırada Miz aprona çıkıyor ama Ziggler ona dirseği koyuyor. Ringden iniyor ve kaçan Miz'i yakalayıp bariyerlere atıyor. Rampaya kadar sürüklüyor Miz'i. Miz kaçıyor. Bir şekilde. Ziggler'ın aklına bir anda maç geliyor ve ringe giriyor ama çok geç! Hakem 10'u sayıyor!

Count Out ile Kazanan: Heath Slater (4:20)

Yalnız Slater reisin 2'de 2 yapması. Muazzam bir detay. Slater sevinirken Ziggler ringe giriyor. Ziggler ona elini uzatıyor. Slater elini sıkacakken bir anda tekmeyi koyuyor! Ama Ziggler onun tekmesini yakalıyor ve Zig Zag! Eee Slater efendi, sana adam gibi uzatılan eli sıkmazsan böyle gelirler hakkından. Ziggler tüm yaşadıklarının acısını tek Zig Zag ile alıyor ve köşede seyirci ile etkileşime giriyor. Spikerlerimizdeyiz şimdi. Üçlü klasik WWE Network 9.99$ (Yani yaklaşık 70₺...) reklamını yapıyorlar ve gecenin sıradaki maçının Randy Orton vs. Sheamus olacağını öğreniyoruz. Ardından reklamlara gidiyoruz.

Reklam dönüşünde sıradaki maç için ilk olarak Randy Orton geliyor ringe. Orton'ın ardından rakibi Birleşik Devletler Şampiyonu Sheamus ringdeki yerini alıyor ve gecenin son maçı başlıyor.

Non Title
Randy Orton vs. "United States Champion" Sheamus

Bir zamanların WHC potası kapışması be... Gözler yaşlı. İki taraf da hızlı başlıyor maça. Sheamus en sonunda bir Clothesline ile indiriyor rakibini. Maç bir süre boyunca karşılıklı üstünlüklerle devam ediyor. Sheamus, Randy'i Beats of the Bodhran'a almaya çalışırken Randy ringden kaçıyor. Araya reklam arası giriyor ve döndüğümüzde Randy, Sheamus'ı kilide almış durumda. Sheamus kilitten kurtulup Randy'i ring dışı ediyor ve kendisi de iniyor. Ama Randy'den ani bir karşı atak geliyor ve Randy, Sheamus'ı anonsör masasına Belly-to Back Suplex ile geçiriyor! Ardından ringe sokup tuş deniyor ama başarısız. Kilit bağlıyor şimdi. Sheamus çok geçmeden kilidi Side Slam ile bozuyor ve toparlandıktan sonra comeback modu açıyor deyim yerindeyse. Maç bir şekilde ringin dışına taşıyor yine. Sheamus burada da üstün. Randy'i ringe sokup kendisi de dönmek istiyor ama Randy'den Rope Hung DDT! Hayır, Sheamus da kurtuluyor ve Randy'i aprona alıp Beats of the Bodhran'a başlıyor! 10. vuruşun ardından omuzluyor ve Rolling Senton! Tuş deniyor ama başarısız. Irish Curse Backbreaker deniyor şimdi ama Randy kurtuluyor bu hareketten ve kısa bir direnişle karşılaşsa da Inverted Headlock Backbreaker'ı koyuyor. Ardından Rope Hung DDT! RKO için bekliyor şimdi ama Sheamus kendini aprona salıyor. Kendine doğru koşan Randy'i de savuşturuyor ve Slingshot Spear! Ardından Body Slam! Tuş deniyor 1---2- Randy bozuyor. Brogue Kick için bekliyor şimdi Randy'i. Randy kalkınca koşuyor ama Randy çekiliyor. RK- Sheamus ittiriyor onu. Ama Randy de Sheamus'ı tutup köşeye ittiriyor. Ona doğru koşuyor ama Sheamus'tan tekme. Sheamus estetik zevk veren bir takla ile top rope'a çıkıyor! Sheamus'a doğru atlıyor Double Axe Handle için ama R-K-O! OUTTA NOW HERE! NO FLY ZONE BE KARDEŞİM! Randy tuşa gidiyor 1---2---3! Bu iş burada biter!

Kazanan: Randy Orton (13:08)

Şovu çalan hareket şu RKO oldu be! Yalnız o RKO'dan sonra Randy'nin attığı sinsi gülüş müthiş bir detaydı. :D Randy köşeye çıkıyor ve gövde gösterisini yapıyor. Summerslam öncesi güzel bir gözdağı vermiş oldu o da tıpkı rakibi Roman Reigns gibi. Artık sırada gecenin ana olayı, Hulk Hogan'ın doğum günü kutlaması var! Reklamlara gidiyoruz.

Gene Okerlund ve Jimmy Hart ringde. Hulk Hogan'ı takdim ediyor. Tüm süperstarlar rampada ve onu alkışlıyorlar. Ringe girdiğinde Gene ona bir video seyrettiriyor rampada.

Videodan sonra duygulanmış bir Hulk Hogan görüyoruz. Mikrofonu alıyor.

Hulk Hogan: Bunu görmek çok iyiydi. Bu ring, bu kadar Hulkamaniac, bu heyecan verici. Sanırım bu hayatımda ilk defa konuşacak bir şey bulamadığım bir an.

Gene yine araya giriyor ve onu iyi hissettirmek için bunu takdim ettiklerini söylüyor.

Hulk Hogan: Bakalım bu iyi hissettirme karşısında Portland, Oregon'un ortasında neler yapabileceğim, brother! Bu aynen söyle başlıyor: "Sana bir sey söyleyeyim, tüm gün boyunca herkes Hulk Hogan'ın doğum günü partisi için hazırlıanıyordu. O küçük yaramaz Vince McMahon bile. O Vince bile bana bir hediye vermeye layık görmüş beni. Hepimiz biliyoruz ki WWE Network'e kayıt olmak sadece 9.99$. Bana doğum günü hediyesi için bir miktar para verdi ve o bir miktar para sadece 9.99$'dı. Vince McMahon bana Summerslam'i armağan etmiş oldu böylece, daha kıymetli bir hediye alamazdım. Ama açık ara bunu söyleyebilirim ki, bu benim hayatımdaki en güzel gün. Bu benim geçirdiğim en güzel doğum günü oldu. Bu günde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, hatta sana bile Pat Patterson. WWE Evrenindeki herkese teşekkür ediyorum. Ama her sene yaşın arttığında ve 61'e dayandığında, bazı şeyleri takmaya başlıyorsun. Umarım bunca yıllık Hulkamania kariyerimde birilerinin hayatına dokunmayı başarabilmişimdir. Sizin benim hayatıma etkiniz kelimelerle anlatılamaz bile. Ben sizi seviyorum, WWE'yi seviyorum ve WWE Evrenini de çok seviyorum.

Bu sırada Ric Flair'in WOO'su duyuluyor. Kendisi rampada. Kendisi ringe girdikten sonra Mr. Wonderful, Paul Orndorff'u da görüyoruz. O DA NE? Rowdy Roddy Piper da burada! Arena şampiyonlar ligi olmuş vaziyette. NE? nWo MU? Kevin Nash ve Scott Hall da burada. Bu nasıl bir alfalık? Scott Hall mikrofonu alıyor.

Scott Hall: Hey yo! Burada olup Hulkster'a biraz sevgi gösterdiğim için mutluyum. Kendisi biraz tatlı ve sari-kırmızı duruyor, öyle değil mi? Burada bir anket yapmak istiyorum. Kaç kisi Hulk Hogan'i buraya kırmızı ve sarı içinde görmeye geldi? (Belli başlı bir tepki geliyor.) Peki kaç kişi onu nWo atletiyle görmek istiyor? (Tepki şelale, Hogan üstünü çıkarıyor ve içinde nWo tişörtü var.) Anket bizi bir kez daha bir arada görmek istedi.

Kevin Nash: Hayatımda çok fazla şey yaptım ama yapmadığım nadir şeylerden biri buydu. (Kendisi doğum günü şarkısı söylemeye başlıyor.)

Ne? Brock Lesnar'ın müziği duyuluyor. Evin sahibi yemeğini bitirmiş ve evine geri döndü. Ringe doğru Paul Heyman ile ilerliyor. Hulk Hogan'in karşısına dikiliyor ve ikili arasında buz gibi bir bakışma başlıyor.

Paul Heyman: So, what you gonna do Hulkster? (Hulk Hogan'ın repliğiyle ona cevap veriyor, simdi ne yapacaksın manasında.)

Brock Lesnar: Parti bitti babalık.

İkili tam birbirine girecekken rampadan John Cena koşuyor ve tişörtünü çıkarıp Brock Lesnar'ın karşısına dikiliyor. Brock Lesnar'la bir süre bakıştıktan sonra Brock Lesnar bir aksiyona girmeden ringden iniyor. Müziği ve yuhalamaları arasında Brock Lesnar rampadan yürüyor ve şovumuz sona eriyor.​

Son düzenleme:

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,426
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi